Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Audio Academy


goliatpl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

, a co powiecie na wymianę Phoebe III właśnie na Rhea?? Przy tym czym gram: AtollSt200/AM200 tellurium ultra blackiem spięte. Co mogę zyskać, przy uszczupleniu niestety portfela.

ps. ..., jak ktoś wyżej napisał, z Phoebe jest git, ale przydałoby się nieco więcej „mięsa”, basu i rozdzielczości. ( właśnie takiego domykania saksofonu

Atoll AM 200 + ATOLL ST200 ( RCA TQ Ultra Black ) + CA CD Azur 651 C ( S/PDIF Wireworld Starlight Siver 7 )  + ( ELAC 247.3+ TQ Black II ) + Beyerdynamic Dt 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, a co powiecie na wymianę Phoebe III właśnie na Rhea?? Przy tym czym gram: AtollSt200/AM200 tellurium ultra blackiem spięte. Co mogę zyskać, przy uszczupleniu niestety portfela.

ps. ..., jak ktoś wyżej napisał, z Phoebe jest git, ale przydałoby się nieco więcej „mięsa”, basu i rozdzielczości. ( właśnie takiego domykania saksofonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, a co powiecie na wymianę Phoebe III właśnie na Rhea?? Przy tym czym gram: AtollSt200/AM200 tellurium ultra blackiem spięte. Co mogę zyskać, przy uszczupleniu niestety portfela.

ps. ..., jak ktoś wyżej napisał, z Phoebe jest git, ale przydałoby się nieco więcej „mięsa”, basu i rozdzielczości. ( właśnie takiego domykania saksofonu������)

 

Ja nie pomogę niestety, nie mam doświadczenia z wieloma wmacniaczami, bo na początku drogi w audio miałem Xindaka A06/C06, teraz natomiast Vincenta 226mk2/CD-S2.

 

I mi wypełnienia nie brakuje. Potrafi być bardzo gęsto na średnicy ale i szczupło (nie mam na myśli, że średnicy nie ma lub jest tylko ciężar dźwięku).. tak samo z niskimi rejestrami.

 

Moim zdaniem wynika to z tego, że Vincent bardzo mocno różnicuje materiał w zależności od tego jak został zrealizowany,

 

Często zdarza się, że sprzęt nie zagra tak jak bym tego oczekiwał. Problem polega jednak na tym, że to nie wina sprzętu tylko tego co damy mu do odtworzenia.

 

Czyli jeśli na płycie jest potęga, ładnie zarejestrowany bas przestrzeń i linie melodyczne to to wszystko jest bardzo piękne.

 

Zmieniając na Rhea chciałbym uzyskać dużo lepszą swobodę grania, bez wysiłku.. wrażenie grania na żywo.. i przy okazji wszystko to co dają one w gratisie :)

 

Pytanie tylko jak to u mnie zagra i czy mi się spodoba...

 

Czy zmieszczą się z dźwiękiem u mnie..

Edytowane przez Pestek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki polecacie odtwarzacz CD do 2tyś. może być używany do systemu Xindak PAM II, Hyperion IV, kable głośnikowe VDH the wind mkII hybrid?

 

Chodzi mi jeszcze po głowie zmiana wzmacniacza może na Vincenta sv-237 lub Haiku Audio Bright MK4? Ktoś porównywał oba wzmacniacze ze sobą? Jakby się miały do Xindaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Bartik jak osłuchasz się z Bright 4 to napisz coś o brzmieniu.

 

#4256864 zobacz w tym poście opisywałam Bright

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rhea dadza wieksza masywnosc, skale, muzykalnosc tu i tu duza.

 

To czego ewentualnie się obawiam to masywność brzmienia. W Phoebe przy dobrych realizacjach jest spora masywność. Myślę jednak, że struktura basu (jego większa szczegółowość i kontrola) kolumn Rhea może tu pomóc, bo jak wiadomo bas jest dużo lepszej jakości niż w Phoebe i jest tak naprawdę inny. a masywność pozostałego pasma jest pożądana :-)

 

Przymierzam się do wymiany lamp Tung Sol Gold na Full Music Gold. Pytanie mam takie - Czy kupując należy wybrać "dobraną parę lamp"? Czyli dobrać lampy zewnętrzne "ze sobą". Oczywiście kupię też tą w środku bo pewnie niedługo się skończy.

Edytowane przez Pestek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy zewnętrzne muszą być sparowane a środkowa zbalansowana i takie musisz kupić u swojego dostawcy.

 

Dziękuję za informację!

 

Kurcze ciekawe jakie dostałem jak kupowałem Tung Sol Gold... Bo nic nie napisałem tylko kupiłem 3 szt, To może jest gorzej niż być powinno .. hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki polecacie odtwarzacz CD do 2tyś. może być używany do systemu Xindak PAM II, Hyperion IV, kable głośnikowe VDH the wind mkII hybrid?

 

Chodzi mi jeszcze po głowie zmiana wzmacniacza może na Vincenta sv-237 lub Haiku Audio Bright MK4? Ktoś porównywał oba wzmacniacze ze sobą? Jakby się miały do Xindaka?

W tej sytuacji najbardziej sensowne byłoby pozostawić Xindaka i grać z obecnym CD a ewentualne fundusze na nowy CD i wzmacniacz przeznaczyć na wymianę kolumn na Rhea.

Wówczas za wydane pieniądze przyrost jakości brzmienia systemu będzie zdecydowanie najkorzystniejszą opcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie nie posiadam żadnego CD. Słucham ze spotify z laptopa połączonego z cambridge audio dacmagic100 no ale mam parę płyt i CD warto by było dokupić. Poza tym mam małe dziecko w domu, które niedługo będzie zaczynało szaleć po mieszkaniu więc wolałbym na razie nie zmieniać kolumn :)

 

pit80 A jaką różnicę usłyszę przesiadając się z Hyperionów IV na Rhea zakładając że reszta toru zostaje ta sama?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie nie posiadam żadnego CD. Słucham ze spotify z laptopa połączonego z cambridge audio dacmagic100 no ale mam parę płyt i CD warto by było dokupić.

 

Zgraj te płyty na kompa jak i tak grasz z laptopa ... a kasę przeznacz na lepsze kolumny lub dac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Kolumn na razie nie chce zmieniać. Ewentualnie mogę zmienić na lepszego daca zamiast kupować CD skoro i tak słucham ze spotify a niedługo z Tidala. Rozumiem, że mój dac jest słaby z moim zestawem?

 

To na jakie daci warto zwrócić uwagę w cenie około 2tyś?

 

zamiast laptopa, raspberry z wgranym moode i będzie na pewno progres

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki szpakowski. Ktoś coś jeszcze poleci?

 

Asus kojarzy się z komputerami dlatego jest tak mało popularny, nieaudiofilski. Ponadto dźwięk pozbawiony jest jakiegokolwiek efekciarstwa dlatego w pierwszym kontakcie nie robi zupełnie wrażenia. Jest to gładki dźwięk w miarę równomierny bez eksponowania żadnego pasma. Za takie pieniądze zdecydowanie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto dźwięk pozbawiony jest jakiegokolwiek efekciarstwa dlatego w pierwszym kontakcie nie robi zupełnie wrażenia. Jest to gładki dźwięk w miarę równomierny bez eksponowania żadnego pasma. Za takie pieniądze zdecydowanie warto.

 

Asus jest OK. Ale można jeszcze taniej: ODAC

http://www.headnhifi.com/dac/ODAC-revB-RCA-Version

 

On już jest całkiem tani, bo płaci się tylko za części i narzut sklepu. Projekt był darmowy. Pomiarowo i dźwiękowo znakomicie. Przy czym tak jak z Asusa, równo i bez efekciarstwa. Mam, używam, w systemie słuchawkowym i jestem zadowolony. Używałem też kombinacji ODAC + O2, jako DACa i pre do wzmacniacza w drugim systemie, z AA Phoebe III. Było bardzo dobrze.

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.