Skocz do zawartości
IGNORED

Kształt obudowy - wpływ na dżwięk.


palton

Rekomendowane odpowiedzi

 

Ok, ale czy słuchając normalnej muzyki, a nie przebiegów sinusoidalnych wielodrogowość istotnie przeszkadza? Jest wiele hi-endowych kolumn z serii multidrożnych.

 

W niektórych nagraniach może przeszkadzać ale nie musi. Przykładowo wiolonczela grająca na najniższych dźwiękach a później płynnie przechodząca do wysokich-sytuacja analogiczna do jechania sinusem :) Częściej przeszkadza np jak nagrany skrzypek,wokalista,etc. się kiwa przed mikrofonem na boki to czasami na prawdę wkurza mimo ze niby to ten realizm nagrania :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niektórych nagraniach może przeszkadzać ale nie musi. Przykładowo wiolonczela grająca na najniższych dźwiękach a później płynnie przechodząca do wysokich-sytuacja analogiczna do jechania sinusem :) Częściej przeszkadza np jak nagrany skrzypek,wokalista,etc. się kiwa przed mikrofonem na boki to czasami na prawdę wkurza mimo ze niby to ten realizm nagrania :)

Wlasnie chodzi o to zeby tego uniknac. Przejscie ma byc niezauwazalne. Skrzypce czy wokal sopranistki naturalnie spojne. To uspokaja sluchanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Wlasnie chodzi o to zeby tego uniknac. Przejscie ma byc niezauwazalne. Skrzypce czy wokal sopranistki naturalnie spojne. To uspokaja sluchanie.

 

Myślę, że koledze chodzi o coś innego. Otwór w wioli jest w jednym miejscu (o ile muzyk się nie porusza wraz z nią), a dźwięk przesuwa się w przestrzeni w zależności od wysokości, czyli większej pracy jednego z głośników. Tak samo z fortepianem i innymi instrumentami, pomimo różnej wysokości dźwięków, ich lokalizacja powinna być w tym samym miejscu. Jeśli przemieszcza się w pionie, to jest coś nie tak. Poza układem koncentrycznym, można zbliżony efekt uzyskać za pomocą ustawiania głośników pod kątami (np. tak jak Focal). Wtedy oś przecięcia jest w okolicach głowy i nie wyłapie się tego negatywnego efektu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że koledze chodzi o coś innego. Otwór w wioli jest w jednym miejscu (o ile muzyk się nie porusza wraz z nią), a dźwięk przesuwa się w przestrzeni w zależności od wysokości, czyli większej pracy jednego z głośników. Tak samo z fortepianem i innymi instrumentami, pomimo różnej wysokości dźwięków, ich lokalizacja powinna być w tym samym miejscu. Jeśli przemieszcza się w pionie, to jest coś nie tak. Poza układem koncentrycznym, można zbliżony efekt uzyskać za pomocą ustawiania głośników pod kątami (np. tak jak Focal). Wtedy oś przecięcia jest w okolicach głowy i nie wyłapie się tego negatywnego efektu.

Dokladnie. Jezeli o to chodzi to wystarczy umiescic odpowiednio wysokotonowke pomiedzy dwoma srednimi.

Jednak samo umiejscowienie wysokotonowki nie rozwiazuje wszystkich problemow spojnosci dzwieku, bo przeciez glosniki koncentryczne tez nie sa idealnie spojne dzwiekowo.

Pozostaje jeszcze np. zwrotnica i material uzyty w glosniku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o układzie D`Appolito. Niekoniecznie gwizdek pomiędzy spełni te filozofię, ale pewnie pomaga.

Gdyby iść tym torem rozumowania to wielkie zespoły głośnikowe (od podłogi do sufitu z całymi rzędami przetworników - były tu takie fotki) nie grałyby! A grają ;).

 

Przykładowa wiolonczela nie gra punktem, gra głównie otworem w pudle, samym pudłem i strunami. W efekcie jej dźwięk jest bardziej "plamą" niż "punktem". Słychać to na koncertach kameralnych...

 

A w ogóle to pewnie mózg potrafi te wszystkie plamy i punkty zebrać do kupy. Wystarczy jak ma się wypracowane wzorce...

 

Da się nawet słuchać na puszcze ze sznurkiem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie chodzi o to zeby tego uniknac. Przejscie ma byc niezauwazalne. Skrzypce czy wokal sopranistki naturalnie spojne. To uspokaja sluchanie.

 

Dla tego w dobrych niedrogich kolumnach trójdrożnych kiedyś głośnik średnio tonowy pracował w paśmie 250Hz do 4kHz.Czyli zakresie wokalu ludzkiego. Może je kiedyś dorwę :)

 

Mówisz o układzie D`Appolito. Niekoniecznie gwizdek pomiędzy spełni te filozofię, ale pewnie pomaga.

Gdyby iść tym torem rozumowania to wielkie zespoły głośnikowe (od podłogi do sufitu z całymi rzędami przetworników - były tu takie fotki) nie grałyby! A grają ;).

 

Przykładowa wiolonczela nie gra punktem, gra głównie otworem w pudle, samym pudłem i strunami. W efekcie jej dźwięk jest bardziej "plamą" niż "punktem". Słychać to na koncertach kameralnych...

 

A w ogóle to pewnie mózg potrafi te wszystkie plamy i punkty zebrać do kupy. Wystarczy jak ma się wypracowane wzorce...

 

Da się nawet słuchać na puszcze ze sznurkiem...

 

Zapomniałeś kolego że często dany instrument jest zapisywany punktowo tylko jednym mikrofonem. do tego najwyżej jest dodawany pogłos i wtedy d4. Trochę temu można zapobiegać robiąc odwrócenie lustrzane frontów kolumn, wtedy błąd zmniejsza się o połowę ale dalej jest pewne przekłamanie które niektórych wkurza bo nie są ze średniej statystycznej i może dla tego odwiedzają to forum.Głośniki jeden nad drugim też redukuja ten efekt ale znów maja inne wady np. co do gwizdka umieszczonego na środku frontu,itd,itp.

 

Ja wiem ze bardzo chcesz coś udowodnić ale życie i nagrania płatają nam takie psikusy i Twoje teorie pryskają jak powyższa :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie to ty próbujesz coś udowodnić.

Przeczytaj jeszcze raz to co napisałeś i zastanów się nad tym.

Jest to zwyczajnie niespójne. Bo gdyby jak napisałeś nagrał to punktowy mikrofon to tylko punktowy głośnik byłby w stanie to odtworzyć właściwie. A głośnik jeden nad drugim nic nie zredukuje. Konfabulujesz ;)

 

PS: Za dużo używasz terminu "średnia statystyczna". Ty oczywiście mieścisz się powyżej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Grzegorz7 wytłumacz mi jak dźwięk wiolonczeli zapisany punktowo jednym mikrofonem ma na systemie stereo bez żadnych "upiekszaczy" mieć wysokość i szerokość wiolonczeli słyszanej na żywo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma.

Zwyczajnie nie ma wymiarów.

 

Obraz tworzymy sobie w głowie. Stąd moja teoria o wzorcach. Również przez słuchawki usłyszymy to co chcemy usłyszeć, są tu na Forum zwolennicy mono i też słyszą instrumenty takimi jakimi są w rzeczywistości.

 

Ale:

1. Nie ma punktowych mikrofonów, powierzchnia ich membrany mimo, że czasami mała zbiera subtelności przestrzeni. Można by podyskutować o teorii mikrofonu, o takich z dużą powierzchnią wstęgi, jakoś nie pogardzanych do wokali.

2. Ten sam mikrofon zawsze zarejestruje odbicia (powyżej napisałem o subtelnościach czoła fali) ale tu jesteśmy chyba zgodni.

3. W procesie masteringu zwyczajnie miesza się sygnały między kanałami i manipuluje odbiciami.

 

A szczerze stosunkowo niewiele jest produkcji gdzie można rzeczywiście słuchowo zlokalizować instrumenty i ich wymiary. Zdarza się to w jazz`ie i muzyce kameralnej. Szczególnie kichowato słucha się rocka z zestawem perkusyjnym rozciągniętym na całą szerokość sceny. To aż nadto słychać, choć bywają wyjątki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy rozum maja to sobie tę odpowiedż ocenią, ja już się nie wypowiadam PA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze lepiej jak nie "widać" zespołów głośnikowych.

Chyba mam taki efekt, choć to nie są koaksjale.

>>ja tak mam na 100%

zwłaszcza wieczorem

po zgaszeniu światła

 

(kolumny do których dźwięk jest przywiązany to nieporozumienie nie kolumny)

 

Jaki masz sprzęt? Podejrzewam, że drogi i jeśli napiszesz to będę się mógł dowartościować, ze na moim DIY jest tak samo ;) Nawet w dzień słuchając muzyki i patrząc na kolumny mam wrażenie, że to "martwe słupy".

I nie trzeba do tego żadnych cudów, aktywny system, 45 dB dołek reverse null gwarantujący dobre zgranie fazowe i mamy ładną scenę nawet na wzmacniaczu klasy "LM3876".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

El sueño de la razón produce monstruos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyłącznie, po całości (no, transport quad'a) diy ....... ale przecież to nie ma prawa zagrać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...
  • Użytkownicy+

Panowie, może jakieś propozycje dotyczące głośników, do nowego projektu DIY - Space Two

Szczegóły w nowym wątku :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ja mam pomysł. W kolumny o kształcie kuli należy wetknąć głośniki w kształcie prostokątu, wtedy będzie to samo lecz odwrotnie w stosunku do obudów prostokątnych z głośnikami okrągłymi.ale jaki to może mieć wpływ na dźwięk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 8 miesięcy temu...
  • Użytkownicy+

Tak na szybciora polecam eksperyment z np monitorami. Jedne tworzymy diy w obudowie z okleina drewnina badz jaka tam chcemy druga taka sama obudowe lakierujemy i polerujemy uzywaja lakierow o duzej twardosci tak aby uzyskac lustro{klavir lak}

 

 

siadamy i sluchamy i zaczynamy zadawac sobie kolejne pytania

 

Przemku, czytam sobie jeszcze raz ten wątek i napotykam Twój ciekawy wpis. Może teraz po latach zdradzisz nam, co i jak z tym lakierem ? Zapewne ma to związek z odbiciami od obudowy ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma. najlepsze efekty to nowe materiały. niestety drogie. wszelkie drewna sklejki, mdfy mniej lub bardziej egzotyczne to i tak pikuś w porównaniu z....... no sami zobaczcie jakie ładne kolumny aktywne w zamkniętej obudowie maja obudowy z..... no....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

ma. najlepsze efekty to nowe materiały. niestety drogie. wszelkie drewna sklejki, mdfy mniej lub bardziej egzotyczne to i tak pikuś w porównaniu z....... no sami zobaczcie jakie ładne kolumny aktywne w zamkniętej obudowie maja obudowy z..... no....

 

No tośmy się sporo dowiedzieli :)

 

Tak sobie myślę, że obudowy obklejone materiałem pochłaniającym, to widziałem. Ale obudowy z rozpraszaczami, to chyba jeszcze nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...
  • Użytkownicy+

Niestety właśnie brak dalekosiężnej głębii jak w Harbeth-ach 40-ach najbardziej mi doskwierała. Nawet chłopaki (Misiomor, Twonk) próbowali pezeliczyć zwrotnicę do takiej prezentacji, jednak początkowo prosty zabieg okazał się wyjątkowo ciężki i nie warty nakładów. A w założeniach miało być proste.

pozdr.

Hmm, poza zwrotnicą, to ja jednak (uparcie :) będę twierdził, że za słabszą przestrzeń, odpowiada wielkość frontu danej kolumny. Oczywiście są takie, które mają duży przód i grają przestrzennie, jednak wtedy powinno się ich słuchać z dużej odległości. Nie mówię tu tylko o samej wielkości skrzynki, ale o stosunku jej wielkości, do odległości z której słuchamy muzyki. Poza tym, sam kształt ma znaczenie. Zaoblenia pomagają fali łatwiej opływać obudowę, co według mnie pozwala oderwać się dźwiękowi od głośników. Minimalizuje się efekt baffle step, a więc odbicia od ścianki przedniej, które to "zaburzają" pierwotną falę. Fala taka jest zmieniona po odbiciu i opóźniona czasowo. Można to eliminować tak jak napisałem kształtem ścianki i/lub wytłumieniem. Niestety, oklejenie frontu materiałem tłumiącym w okolicach tweetera (np. filc, czy pianka jak w Lipińskich), nie jest zbyt ładne dla oka. Poza tym, przy swobodnym opływaniu ścianki, sweet point jest większy, bo głośniki mają możliwość szerszego promieniowania.

Być może jest to tylko moja błędna teoria... Najważniejsze jak sprzęt gra, a nie technika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałeś jeszcze Harbeth-ów 40.1. Miałem je na tygodniowych odsłuchach i mają jeszcze szerszą ściankę przednią, a powalały głębokością planów. Kilka osób było zaskoczonych taką prezentacją z takich szaf.

Ale wystarczy tego "offtopa".

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Nie słyszałeś jeszcze Harbeth-ów 40.1. Miałem je na tygodniowych odsłuchach i mają jeszcze szerszą ściankę przednią, a powalały głębokością planów. Kilka osób było zaskoczonych taką prezentacją z takich szaf.

Ale wystarczy tego "offtopa".

pozdr.

Czy symbol w nazwie mówi nam, że pokój ma mieć 40m2 i mają stać min. 1m od ścian? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy symbol w nazwie mówi nam, że pokój ma mieć 40m2 i mają stać min. 1m od ścian? ;)

 

Nie! mają być 1 metr nad ziemią ;) co do metrażu to ma być życzeniowo ! Tak jak na obrazku mają grać na 40 metrach;

 

 

 

niestety cudów nie ma i 6 lat temu poszły do pomieszczenia 20metrów i tam im dobrze :)

 

W nowych kolumnach ścianka jest jeszcze szersza no bo jak 15" zmieścić na węższej czołowej ściance :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Arek__45

(Konto usunięte)

Hmm, poza zwrotnicą, to ja jednak (uparcie :) będę twierdził, że za słabszą przestrzeń, odpowiada wielkość frontu danej kolumny. Oczywiście są takie, które mają duży przód i grają przestrzennie, jednak wtedy powinno się ich słuchać z dużej odległości. Nie mówię tu tylko o samej wielkości skrzynki, ale o stosunku jej wielkości, do odległości z której słuchamy muzyki. Poza tym, sam kształt ma znaczenie. Zaoblenia pomagają fali łatwiej opływać obudowę, co według mnie pozwala oderwać się dźwiękowi od głośników. Minimalizuje się efekt baffle step, a więc odbicia od ścianki przedniej, które to "zaburzają" pierwotną falę. Fala taka jest zmieniona po odbiciu i opóźniona czasowo. Można to eliminować tak jak napisałem kształtem ścianki i/lub wytłumieniem. Niestety, oklejenie frontu materiałem tłumiącym w okolicach tweetera (np. filc, czy pianka jak w Lipińskich), nie jest zbyt ładne dla oka. Poza tym, przy swobodnym opływaniu ścianki, sweet point jest większy, bo głośniki mają możliwość szerszego promieniowania.

Być może jest to tylko moja błędna teoria... Najważniejsze jak sprzęt gra, a nie technika.

 

 

 

 

Palton ustawiales kolumny wg Audio Physic....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy symbol w nazwie mówi nam, że pokój ma mieć 40m2 i mają stać min. 1m od ścian? ;)

 

Stały w tym samym miejscu co te ART-y na zdjęciu wklejonym w Twoim wątku.

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumna AN jest idealnie zaprojektowana - tak ,żeby nie błaznować po pokoju w celu uzyskania basu czy sceny muzycznej:) Ale postawiona tak jak na tym zdjęciu nie zagra.Sztuką dobrej kolumny jest to żeby zagrała nawet wciśnięta w kąt i przy pomocy 8 W i taką kolumną jest AN

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumna AN jest idealnie zaprojektowana - tak ,żeby nie błaznować po pokoju w celu uzyskania basu czy sceny muzycznej:) Ale postawiona tak jak na tym zdjęciu nie zagra.Sztuką dobrej kolumny jest to żeby zagrała nawet wciśnięta w kąt i przy pomocy 8 W i taką kolumną jest AN

Pozdrawiam

I mam takie same zdanie, bryła frontu powinna być szersza, tak aby jednak fale nie owijały kolumny i nie odbijały się od ścian tylnych w tył, bo po co komu niepotrzebne odbicia i rezonanse.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Panowie, chyba wszyscy wiedzą, że to kwestia wyboru. Co jest źle zaprojektowane, Scania, Ferrari, czy Land Rover ? Konkretna technologia, daje plusy w jednym a minusy w drugim. Sądzę (zdaje się nietylko ja - np. AP), że szeroki front pogarsza doznania przestrzenne. Ma za to pozytywny wpływ na skuteczność, wypełnienie średnicy, szczególnie pożądane przy podziale takim jak w ART, czyli duży głośnik, z tweeterem. Czyli coś za coś, nie da się wchodzić w zakręty jak Ferrari i przewieźć 30 ton jak Tir...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szeroki front jak stoi na regale nie pogarsza doznań przestrzennych :)

Duży głośnik z tweeterem to niepoważny pomysł;mniejszy już tak!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście preferuję szersze fronty, tak jak to robił JBL, Tanoy,... starsze kolumny były szersze i płytkie tak jak AN i dzisiaj, zacne firmy, robią kolumny szerokie, teraz projekty kolumn są wykonywane, tylko ze względów oszczędnościowych i design,u, w moim pomieszczeniu sprawdzają się, szerokie, mniej odbić fal z tyłu, a za tym idą mniejsze zniekształcenia, taka konstrukcja nie potrzebuje paneli akustycznych z tyłu, a jak już, to mniejsze ustroje.

jo451.jpg

 

Palton, wykonaj test, wytnij pas formatki szer. 30cm dł. 80cm, wytnij otwór Fi twojego przetwornika nisko średnio i przyłóż do Twoich kulek. test osłuchowy, wykonaj z formatką i kolumną przysuniętą do ściany nie bliżej jak 30cm i bez, z tego co widać masz z tyłu otwór basreflex, dla mnie to wada, bas nie jest czysty.

Opisz wrażenia, ale pograj w ten sposób 2-3 dni i po wróć do starego ustawienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

szerokie, mniej odbić fal z tyłu, a za tym idą mniejsze zniekształcenia, taka konstrukcja nie potrzebuje paneli akustycznych z tyłu, a jak już, to mniejsze ustroje.

 

Azus, pytałem już o to kiedyś, ale może nie czytałeś - czym różni się dla głośnika przednia ścianka, a np. komoda, czy inny mebel? Toż to takie same płaskie powierzchnie, od których odbija się fala, przy "okazji" się degradując - baffle step + ugięcie fali na krawędziech. Przy fali opływającej kolumnę, można falę później rozpraszać, lub tłumić. Pozatym, masz odbicie w bezpośrednim sąsiedztwie głośnika, co nie jest dla niego dobre.

 

Zdjęcie wyszło słabe, na pierwszej stronie wkleił je mamel, lepiej tam widać o co chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-24402-0-22820200-1353884118_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.