Jump to content
IGNORED

Używane źródło CD do 3000 zl


ddeexx

Recommended Posts

Witam... Poszukuję źródła do 3000zl. Wole kupić dobrą używkę niż nowy sprzęt. W zasadze rozważam wiele opcji ale na razie najbardziej jestem przekonany do primare CD21 lub Naim CD5i. Może ktoś ma lepsze pomysly? NIe jestem specjalistą wiec chętnie posłucham rad.

Link to comment
Share on other sites

->McGyver; za przeproszeniem, ale głupoty gadasz. Po pierwsze, to jak się chce, to można konkretne modele laserów do ES'ów dostać, zapewne nie w polskim serwisie Sony (bo oni co to jest Twin Link zastanawiali się kilka dni), ale da się ściągnąć. Poza tym wiele modeli (np 779) było montowanych z tym samym laserem co kilkanaście innych modeli. W NAJGORSZYM razie można zakupić jakiś tani model z nie "ES-owej" serii, albo jeśli nie jest się purystą zakupić zamiennik Sony.

A poza tym, jeśli te lasery się zwyczajnie czyści, to one działają spokojnie te ca. 20 lat, a pewnie i podziałają dłużej (w odróżnieniu od wielu współczesnych "hi-endów" przewidzianych na max 5 lat życia na rynku). Ale w tej sprawie niech się wypowiedzą inni użytkownicy ES'ów, czy faktycznie mieli problem z laserem.

Link to comment
Share on other sites

PauluS, 13 Lis 2009, 16:37

 

>->McGyver; za przeproszeniem, ale głupoty gadasz.

 

Bardzo "miło" z Twojej strony

 

>Po pierwsze, to jak się chce, to można konkretne

>modele laserów do ES'ów dostać, zapewne nie w polskim serwisie Sony (bo oni co to jest Twin Link

>zastanawiali się kilka dni), ale da się ściągnąć.

 

kwestia "za ile". Jeżeli laser do 15 letniego cedeka ma mnie kosztować połowę wartości całego CD, to dziękuję, postoję.

 

>Poza tym wiele modeli (np 779) było montowanych z

>tym samym laserem co kilkanaście innych modeli. W NAJGORSZYM razie można zakupić jakiś tani model z

>nie "ES-owej" serii,

 

Owszem. Z laserem równie starym, jak nie starszym, i w stanie nieznanym. Nawet jak jeszcze działa, to wielką niewiadomą jest ile jeszcze podziała.

 

>albo jeśli nie jest się purystą zakupić zamiennik Sony.

 

Dla tych laserów NIE ISTNIEJĄ zamienniki.

 

>A poza tym, jeśli te lasery się zwyczajnie czyści, to one działają spokojnie te ca. 20 lat, a pewnie

>i podziałają dłużej (w odróżnieniu od wielu współczesnych "hi-endów" przewidzianych na max 5 lat

>życia na rynku).

 

Zgadza się, te lasery są znacznie trwalsze od tych późniejszych. Tylko że te późniejsze są dostępne za drobne i na każde zawołanie, więc mogą sobie padać co pięć lat i nie ma bólu.

 

>Ale w tej sprawie niech się wypowiedzą inni użytkownicy ES'ów, czy faktycznie mieli

>problem z laserem.

 

Już się wypowiadali, i to wielokrotnie. Na forum jest pełno wątków założonych przez użytkowników ESów którym padł laser...

Link to comment
Share on other sites

Jestem użytkownikiem ES i nie mam problemu z laserem ale mam stosunkowo nowy model choć laser do niego jest dostępny ( chyba )na jednej stronie za jedyne 400 E :)) mianowicie KSS-273B. A jeśli pisać o laserach to znam jednego gościa, który w nich miesza i jest wpisany na drugiej pozycji tego wątku haha.

Link to comment
Share on other sites

oh , McGyver, nie jesteś autorytetem w kwestii ES-ów porównywalnym do Piotrka 608, a i nie wiem czy znasz historię myśli konstrukcyjnej inżynierów projektujących i technologów produkujących ES-y i nie tylko.

Inicjator wątku zapewne chciałby słuchać wiernie odtwarzanej muzyki - a to dostanie z ES-a - (pewnie jeszcze zostanie pieniędzy na kabel i dobrą płytę), a laser w ES-ie będzie czynny kolejne dwadzieścia lat.

Link to comment
Share on other sites

A co ma historia projektowania ESów do niedostępności laserów? Zauważ że nie wypowiadam się w ogóle w kwestii tego jak to gra, tylko ostrzegam przed potencjalnymi kłopotami z dostępnością tudzież ceną lasera na wymianę. Tak więc proszę nie odwracać kota ogonem i nie zmieniać tematu.

Link to comment
Share on other sites

3.000 zeta to beznadziejna kwota na zakup CEDE. dokładasz 1.000 zł i masz o klasę lepszy player [s/h lub ex demo oczywiście]. Jednak jeżeli 3 tys. to Twój limit polecam ARCAM CD36 (można kupić w miarę nowy na ebayu za 500-700 funtów. ) Mam teraz tego cedeka, jest dynamicznie, przecyzyjnie i czysto. Z dobrze dobranym przetwornikiem jest jeszcze lepiej.

pzdr

Link to comment
Share on other sites

Mc Gyver, wyluzuj, autor pytania chce muzyki , nie technicznych meandrów, a dziś tylko muzyki, więc nie przeszkadzaj mu w wyborze piękna ( ES-y zasługują na takie nazwanie, czego nie można powiedzieć o czymkolwiek opisywanym w tym wątku ). ES-y są piękne i już nic ich nie zastąpi.

Link to comment
Share on other sites

>ES-y są piękne i już nic ich nie zastąpi.

 

ha! i tu sie kolega myli! odpowiednio zlampizowane przez doswiadczonego forumowego konstruktora, onkyo zjada te ES-floresy na sniadanie! a i laser tani i dostepny!

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Link to comment
Share on other sites

greg100, 13 Lis 2009, 20:34

 

>Mc Gyver, wyluzuj, autor pytania chce muzyki , nie technicznych meandrów, a dziś tylko muzyki,

>więc nie przeszkadzaj mu w wyborze piękna ( ES-y zasługują na takie nazwanie, czego nie można

>powiedzieć o czymkolwiek opisywanym w tym wątku ). ES-y są piękne i już nic ich nie zastąpi.

 

Ależ ja jestem wyluzowany. Widzę jednak że Ty jesteś bezkrytycznym miłośnikiem ESów, ale tu nie o to chodzi co kto lubi, tylko o gołe fakty. Kłopoty ze zdobyciem laserów do ESów są faktem, już nawet Piotrek608 ostrzegał przed takimi kłopotami, i przed ewentualnym zakupem warto zdać sobie z tego sprawę na co się można narazić.

Chodzi o muzykę powiadasz? I owszem, tylko co będzie jak za Twoją namową ktoś kupi 15 letniego Soniaka w którym mu po niedługim czasie laser padnie? Będzie się jednak musiał zderzyć z owymi "niechcianymi" meandrami technicznymi, będzie musiał sprowadzić drogi laser i sobie go wymienić (co bynajmniej łatwe nie jest) bądź taką wymianę komuś zlecić. A opowieści o tym jakoby dwudziestoletnie lasery Soniaków ES były zdolne do bezawaryjnej pracy przez kolejne dwadzieścia lat można między bajki włożyć.

Link to comment
Share on other sites

Mc G. za 20 lat pogadamy o tych ES-ach i laserach , które będą nadal grały.

Muzyka przede wszystkim, każdy kupując klocka ryzykuje, co ja przerobiłem to wiem z takim jednym klockiem z Audioscope , ale nagrodą była muzyka płynąca za pomocą tego klocka.

Mam ostatnio to co napisane w " o mnie " , nie nowe, ale jaka niezwykła przyjemność słuchać od nowa tego co zna się od dawna - ale okazuje się, że nie do końca się zna.

Klocki są dla muzyki a nie dla technicznych dywagacji o ryzyku upadku lasera.

Piękniejszy dźwięk od ES-a mam teraz ( CDP X777ES miałem 4 lata ).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.