Skocz do zawartości
IGNORED

Czy recenzenci prasy audio są głusi czy też celowo kłamia?


Mart2M

Rekomendowane odpowiedzi

Violet, 9 Kwi 2010, 22:20

 

>Nasi polscy P.T. recenzenci audio są całkowicie głusi, totalnie ślepi, zupełnie niewrażliwi na

>muzykę, podwójnie opóźnieni w rozwoju, okrutnie przekupni, wyjątkowo zdziecinniali i infantylni, do

>tego wyraźnie złośliwi oraz piszący na przekór prawdziwie prawdziwym, niezależnie niezależnym i

>obiektywnie obiektywnym opisów sprzętów audio na forach - w tym i na AS. Do tego są oni knąbrni,

>seksistowcy i lewicowi. Nic dobrego i nic rzetelnego - amatorszczyzna i bicie piany dla pieniędzy i

>dla poklasku ubogiej gawiedzi oraz kilku śmierdzących srebrników. Do tego mają w zasobie żenujący

>poziom polszczyzny i słownictwa - podstawówka lub nawet gorzej - przedszkole lub gorzej. Nie znają

>żadnych zagadnień technicznych i muzycznych - same wypisy z Internetu i plagiaty - zero własnych

>obserwacji, pewnie przez lenistwo oraz ubóstwo intelektualne, co jest przecież typowe dla wszystkich

>ludzi pióra skażonych wirusem audiofilizmu ;)

 

Violet, ty chory jakiś jesteś...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nasze prawo prasowe, uchwalone w 1984 roku, nie odpowiada obecnym realiom społecznym ani ustrojowym, ale - niestety w swojej archaicznej formie - obowiązuje. Art. 12, par. 2 Ustawy Prawo Prasowe mówi: "Dziennikarzowi nie wolno prowadzić ukrytej działalności reklamowej wiążącej się z uzyskaniem korzyści majątkowej bądź osobistej od osoby lub jednostki organizacyjnej zainteresowanej reklamą."

Wyegzekwowanie tego przepisu jest w praktyce niemożliwe, bo - po pierwsze - niby kto i jak miałby to zrobić, a - po drugie - nie ma obiektywnej metody ustalenia kręgu poszkodowanych w wyniku opisanej przytoczonym paragrafem działalności. Tak więc dziennikarze-recenzenci mogą sobie prowadzić akwizycję reklam, a następnie recenzować reklamo-wany przez swój tytuł sprzęt. Oczywiście trudno sobie wyobrazić sytuację, w której recenzent "zjedzie" reklamowany równocześnie produkt, nawet gdyby faktycznie był jakimś badziewiem. Mam kilku znajomych z branży audio, również z tego forum, i nikogo z nich takie praktyki nie dziwią. Cóż, takie czasy mamy ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zwrócić uwagę na jeszcze jeden aspekt sprawy oprócz widocznego finansowego uzależnienia dziennikarzy prasy audio od ich sponsorów, którymi są koncerny, firmy i dystrybutorzy. Mianowicie - nie jestem zagorzałym czytelnikiem tego typu prasy (rzadko w ogóle czytuję gazety, bo uważam to za stratę czasu), ale czasem coś wpadnie mi w ręce, jak na dworcu przecenią.

Kiedy przeglądałem ostatnio taką kolorową gazetę, zwróciłem uwagę, że piszący tam są gorliwymi wyznawcami ideologii komercjalizmu. Sprzęt dla nich to nie tylko urządzenia do odtwarzania muzyki, ale gadżety. Posiadanie drogiego sprzętu, to sposób na wyróżnienie się, budowanie w oparciu o posiadanie określonych rzeczy własnego, pozytywnego obrazu siebie i budowanie własnej, wysokiej pozycji społecznej. Kto posiada drogi sprzęt audio może być zaliczony do "elity" audiofili, zasługuje na "poważanie", posiada "prestiż"; inni to" "masa", "zjadacze chleba", którzy zadowalają się sprzętem tańszym, "nierasowym", "niepoważnym" (demonami są tutaj boom-box i "wieża z hipermarketu", piekłem - hipermarket).

Również w tym sensie, szerzenia ideologii komercjalizmu, służą oni więc interesom firm i korporacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doświadczamy tego czego doświadczała Ameryka czy Europa zachodnia wiele lat temu. Ale to zjawisko też wcześniej czy później pozwoli nam określić którzy recenzenci są naprawdę wiarygodni i rzetelni, a którzy piszą wyłącznie pod dyktando sponsorów. Osobiście uważam że na tym tle redaktor Pacuła nie wypada najgorzej - braki w wiedzy technicznej nadrabia dużym doświadczeniem i zazwyczaj dość rzetelnymi ocenami. Nie można mieć pretensji o to że recenzenci nie piszą źle o urządzeniach - trzeba jedynie umieć czytać te recenzje pomiędzy wierszami i odnosić niedopowiedzenia do własnych doświadczeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwietniowy numer HFiM przynosi kolejne ciekawostki:

Monitor Audio RX6 określone zostały jako lekko ocieplone, muzykalne, podkreślające wokale. Czyli dokładnie odwrotnie w stosunku do ocen "reszty świata".

 

Neat Motive 1 - tu warto zestawić wnioski z recenzji M. Stryjeckiego i Fr@ntza. Jeden opis jest negatywem drugiego. Nic, tylko brać bez odsłuchu na podstawie jednej z recenzji :)

 

Fr@ntz:

Już po kilku krążkach stało się jasne, iż pomimo niezbyt atletycznej postury, Neaty w rockowych klimatach czują się jak ryba w wodzie (...) Szaleńcze tempa perkusji, przeszywające powietrze gitarowe riffy i potępieńcze wycie wokalisty zostały całkiem przekonująco zaprezentowane. Nic się nie zlewało, nic nie syczało. Po prostu kawał rasowego hard’n’heavy oparty na solidnej basowej podstawie. (...)Dźwięk jest nasycony, kipiący energią i wciągający jak chodzenie po bagnach.

 

Stryjecki

Dynamika - jedna gwiazdka (szczerze, to nie pamiętam, kiedy taką ocenę ostatnio widziałem ...)

Bas - dwie gwiazdki

 

Fr@ntz

Żaden podzakres pasma nie jest faworyzowany, wycofywany, czy łagodzony.

 

Stryjecki

Wysokich tonów jest po prostu za dużo, równowaga tonalna jest zachwiana

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to nie dziwne, że najlepsze (bo oparte o pomiary i porównanie wyposażenia) testy tanich decków, kaset audio czy odtwarzaczy CD popularnych marek, były publikowane w... Komputer Świecie? A może nie powinno to dziwić?

Nienawidzę "poezji audiofilskiej". Zamiast doprowadzać sprzęt do warunków skrajnych (w sensie odtwarzanego materiału i współpracującego sprzętu), testerzy prasy audio optymalizują te warunki. Ale co wtedy testować? Chyba tylko cenę (im wyższa, tym lepiej i tym lepsze samopoczucie nabywcy).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

mczaj - odkąd Neaty stoją u mnie w domu paru forumowiczów miało okazję ich posłuchać i zarówno dynamiki jak i basu im nie brakuje. Jeśli mógłbyś podać w jakim torze Nadredaktor je testował to byłbym wdzięczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fr@ntz, 12 Kwi 2010, 23:34

 

>mczaj - odkąd Neaty stoją u mnie w domu paru forumowiczów miało okazję ich posłuchać i zarówno

>dynamiki jak i basu im nie brakuje. Jeśli mógłbyś podać w jakim torze Nadredaktor je testował to

>byłbym wdzięczy.

 

Stryjecki też ich jakoś nie zjechał w pozostałych aspektach, aczkolwiek wskazane przeze mnie "rozbieżności" przyznasz, że biją po oczach.

 

Ten tor to:

źródło: Gamut CD3

wzmak: Mac MA7000

pokój 25m2 i następnie 14m2 - jest komentarz, że w tym mniejszym też było słabo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Z moim DM-10 i testowanym Aaronem XX na dynamikę i bas nie ma co narzekać. Zresztą de gustibus ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o gustach jednak trudno mowić w sytuacji, gdy raz dynamika i bas są świetne, a raz beznadziejne.

Raz dźwięk rozjaśniony (i to z makiem), raz zrównoważony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie!!

 

Gość który pisze, że kolumny na 16-stkach ( na wyrost , bo to wymiar zewnętrzny obudowy) są super dynamiczne.

Jest albo głuchy albo jest oszustem.

No może być także kretynem ale nie chcę nikogo obrażać:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy sprzętu powinny być robione przez jakąś niezależną, nie pozostającą na garnuszku dystrybutorów i sprzedawców organizację konsumencką. Tylko to może zapewnić ich obiektywizm i rzetelność.

 

Ech, rozmarzyłem się... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego amator_stereo - na twoim miejscu nie stawiałbym takich kategorycznych osądów, szczególnie jak sam nie słuchałeś rzeczonych kolumn. Ja już wielokrotnie przeżyłem zaskoczenia in plus, kiedy coś zagrało lepiej niż się spodziewałem, jak i in minus, gdzie było odwrotnie.

Proszę więc o trochę dystansu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kris

Star trekkin' across the universe; Boldly goin' forward, still can't find reverse...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś zakłada gazetę o zasięgu ogólnopolskim nie po to żeby do niej dopłacać z kieszonkowego, tylko po to żeby z niej żyć i to dobrze żyć.

Z czego żyje właściciel gazety (tygodnika, miesięcznika) ? Z reklam.

Jeśli wykupię dużą reklamę w gazecie X to oczekuję pozytywnej recenzji, pochlebnego artykułu i masę ochów i achów, Ma być cud, miód i orzeszki - płacę i wymagam !!!

I to dostanę. Jeśli nie, gazety już nie ma, bo nie tylko ja tam nie dam reklamy, ale inni też nie - wieść się rozniesie... Płacę ciężki szmal właścicielowi gazety po to żeby sam zarobić ciężki szmal - a nie dla dobra ludzkości....

Jeśli mam gest to i odpowiednio wynagrodzę pióro które mnie chwali.

Żaden dziennikarz z kolei nie wyłamie się i nie napisze prawdy że mój produkt jest do d...y

Bo raz wewnętrzna cenzura pisma (jak to zwal tak zwał) nie puści tego artykułu, dwa gość od jutra je chleb ze smalcem, bo za ten numer nie zatrudni go nikt (takie aukcje = dożywotni wilczy bilet)

Jeśli piszący ma jaja i klasę, bardzo dyskretnie i nieśmiało przemyci uwagę krytyczną i obroni ją przed cenzorem. I to są chwalebne wyjątki. Reszta - pisze zgodnie z zamówieniem, a jak mówię dodatkowe achy i ochy zależne od gestu sponsora.

 

I nie ważne czy to miesięcznik poświęcony sprzętowi audio, grom, sprzętowi komputerowemu, czy wędlinom, bądź podpaskom dla pań.

Na podobnie zasadzie działa sporo międzynarodowych firm przyznających nagrody, sporo portali będących przybudówkami sieci sklepów, tematyczne programy TV. I tak dalej i tak dalej.

 

Po prostu świat jest jaki jest i niestety jak ktoś codziennie nie znajduje worka z pieniędzmi przy łóżku musi, podkreślam musi nauczyć się żyć w tej dżungli, niestety wszechobecne pranie mózgu daje i rezultaty w Polsce. Coraz mniej ludzi myślących samodzielnie. Coraz więcej tych którzy usłyszą pana, panią w TV i podświadomie uznają ich słowa za swoje przemyślenia. Cóż kiedyś symbolem inteligencji była matura - takie minimum stawiał kodeks honorowy. Teraz niedługo kryterium będzie zdolność samodzielnego myślenia - tylko cholerka jak to zbadać ? odciąć delikwenta na tydzień od wszystkich mediów i jak nie bełkocze, a mówi znaczy człowiek ???

Także nie ma co narzekać na rzeczywistość, jest jak jest, lepiej już było....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiajacym wylacznie jednoznaczne tezy polecam recenzje Focala 1028 be "Electra" z wczorajszego Audio Video. Mocno droga kolumna a recenzja daleka od zachwytow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amator_stereo, 13 Kwi 2010, 00:22

 

>Słuchajcie!!

>

>Gość który pisze, że kolumny na 16-stkach ( na wyrost , bo to wymiar zewnętrzny obudowy) są super

>dynamiczne.

>Jest albo głuchy albo jest oszustem.

>No może być także kretynem ale nie chcę nikogo obrażać:)

 

 

Na forum publicznym starasz się nie obrażać,lecz na PW sypiesz epitetami.Ale starasz się...,wierzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Nowy troll? I jeszcze koresponduje?

 

Na marginesie:

"Facet dostaje za free sprzęt ubrany tak aby go sprzedać za 100 koła a producent ma darmowa reklamę."

Otóż nie rozumiem powyższego stwierdzenia jednego z kolegów. A jeśli rozumiem (że recenzenci po teście dostają sprzęt w prezencie?) to prosiłbym o namiary na taką redakcję. Chciałbym zobaczyć z bliska to dziwo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest, że ci niegłusi, w pełni obiektywni, niezwiązani z prasą, dystrubutorami etc ludzie idą wspólnie czegoś posłuchać i mają kompletnie odmienne odczucia, co do dźwięku? Wystarczy spojrzeć choćby do wątków o wrażeniach z AS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano... moi koledzy tez słyszą rzeczy niestworzone i zupełnie odwrotnie niż ja;) wspólne odsłuchy zmieniają postać rzeczy:)

 

naiwnością jest sądzić, że testy są obiektywne - niewiele gazet, portali może sobie na nie pozwolić. naiwnością jest też sądzić, że obiektywni są uczestnicy tego forum. Spotykają się tu rożne interesy. Oczywiście nie jest to regułą - ale zdarzają się nierzetelne opinie - czy to zamierzone czy tez wynikające z niewłaściwych wzorców i odniesień.

 

Elb ostatnio podał namiar na jakiś niezależny i ceniony periodyk internetowy. Ale na taka niezależną markę trezba sobie wiele lat pracować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

My akurat tutaj możemy sobie na to pozwolić, zresztą co ciekawe, bardzo rzadkie są oferty forumowiczów, że napiszą jakiś artykuł. Tzn. są takie oferty (stąd piszą czasem dla nas recenzenci, których nie spotkacie w innych pismach), ale nie tak częste, jak by wynikało z narzekania na recenzje i recenzentów. No bo skoro jest tak źle, to gdzie są ci, co zamierzają na własnym przykładzie pokazać, ze może być dobrze? Tutaj wymagane jest tylko osłuchanie ze sprzętem i dobra umiejętność pisania po polsku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.