Skocz do zawartości
IGNORED

Analfabetyzm na forum. Apel o rzetelność wpisów.


jozefkania

Rekomendowane odpowiedzi

Taaak...jakkolwiek jestem wciaz polakiem ze wszystkimi tego przypisanymi atrybutami to jednak bede szukal dalej....,a moze eskimosowo?

I to jest wlasnie ta IGNORANCJA i tu i na kazdym kroku,a chamstwo nas zalewa oj zalewa coraz bardziej i niedlugo utoniemy w tym g...e bo ja osobiscie nie przyzwyczajony i niestety nie umiem plywac w czyms takim.Nie ten czas nie to miejsce nie ta data urodzin,a i pochodzenie z jedynej klasy,ktora wowczas pracowala.Wiec moim zdaniem ZROBMY COS !!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chamstwo i prostackie kłamstwo. Zróbmy coś... To ja siadam do pracy - już odpocząłem ... Idę do pracy po pracy

PS nooo może wcześniej małe pifko

 

 

Narka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

absinth3, 23 Kwi 2010, 20:34

 

>Chamstwo i prostackie kłamstwo. Zróbmy coś... To ja siadam do pracy - już odpocząłem ... Idę do

>pracy po pracy

>PS nooo może wcześniej małe pifko

>

>

>Narka

 

hehe, niektórzy mają już weekend :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>jozefkania, 23 Kwi 2010, 10:02

 

>borysko, 23 Kwi 2010, 09:30

>

>Nie czepiajmy się literówek.

>

>Chodzi o chorobę, jaką przedstawił rochu. Chodzi o nieświadomość. Bo niemożna tego od razu nazywać

>głupotą. Jeśli dziecku nie wpoi się, żeby nie biło słabszych, to będzie "lało" na potęgę wszystkim

>mniejszych "kolegów". Bo ma takie zapędy i wygodnie mu z tym. A jak ma dysleksje, to już w ogóle

>wszystko mu wolno. Święta krowa. Edukację ma z głowy. Może być imbecylem przez cały tok

>"kształcenia". Ma na to przyzwolenie.

>

>Czyli niewiedza, nieświadomość. Brak rzetelnej edukacji, dobrych wzorów. Może ten problem wydaje się

>błahy dla niektórych. Ja jednak uważam, że sięga głębiej. Jest to tylko jeden z przejawów

>wypaczonego podejścia do życia i olewania wszystkiego i wszystkich na około. Przykład z wpisu lete.

>

>Zróbmy ten baner. Bądźmy pionierami tej akcji. Forum czytają dziennie setki osób, jak nie więcej.

>Pozytywny skutek musi to wywołać. Najgorsze, co może być to udawanie, że wszystko jest w porządku. W

>szkołach i gimnazjach się to robi i skutki widać, słychać wyraźnie. Im po prostu nikt nie przekazał,

>że jak wchodzisz do miejsca publicznego to "morda w kubeł". Że w miejscu publicznym nie rozmawia się

>przez telefon, nie włącza jakiejś skrzeczącej muzyki z telefonu.

>Niewiedza.

 

Moje obserwację są podobne. Młodzież, dzięki technice, informatyce, telewizji nie zna innego życia. Muszę przyznać, że ja też, niestety, czasami siedzę pół dnia przed komputerem, ale nie czytam głupich portali. A to właśnie robi dzisiaj młodzież! Wszystko jest dla ludzi, ale są pewne granice!

 

Co do samej wiedzy pisanej.... Portal pudelek.pl, skarbnica wiedzy jeśli chodzi o ortografię, interpunkcję, kolokwializm, budowę zdania itd...., raz zajrzałem i się załamałem!

 

Mówiąc ogólnie cały kraj mamy porozwalany, bo co nowe wybory, to nowa polityka partii czy koalicji! I tak niestety będzie jeśli się nie stworzy pewnych standardów! A nie stworzy się niestety, bo politycy mają to gdzieś! Tak, mówię to co myślę!

 

Rozmowy przez komórkę wszędzie gdzie popadnie, to też mnie doprowadza do ostateczności!!! A co mnie interesuje, że ktoś robi pranie, niech sobie robi, ale niech nie ogłasza tego publicznie! W ogóle kultura społeczeństwa zeszła na psy. W zasadzie, to jej zaczyna brakować.....

 

Dzisiaj ważne są modne ciuchy, VIVA, komórka z aparatem i odtwarzacz mp3, do tego super fura plus wódka po szkole! To są fundamenty dzisiejszej młodzieży!

 

A najgorsze jest to, że nikt nie zwraca na to uwagi, bo dzisiaj każdy widzi tylko czubek własnego nosa!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie rozwala poziom dyskusji na tej stronie;Nietzsche, de Mello , Kant.Pozazdrościć wiedzy.wolę czytać teksty mniej emanujące ,bardziej za to przejrzyście napisane.Nieprawdaż,że ten fragment jest napisany najczytelniej?. . .

 

A mnie rozwala poziom dyskusji na tej stronie; Nietzsche, de Mello, Kant. Pozazdrościć wiedzy. Wolę czytać teksty mniej emanujące, bardziej za to przejrzyście napisane. Zgodzimy się, że ten fragment jest napisany najczytelniej?. . .

 

Wbijmy sobie do głowy, że postawienie spacji po znakach interpunkcyjnych znakomicie ułatwia czytanie! I nie chodzi tu o jakąś walkę z kimkolwiek.

 

Używajmy znaków interpunkcyjnych i akapitów aby nasze napisane myśli były zwyczajnie bardziej przejrzyste. . .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewien guru usiłował wyjaśnić jakiemuś audytorium, że ludzie silniej niż na rzeczywistość reagują na słowa. Żyją wręcz słowami, żywią się nimi. Jakiś mężczyzna wstał i zaprotestował:

- Nie zgadzam się z tym, że słowa wywierają na nas aż taki wielki wpływ. - Na co guru odparł:

- Siadaj, skurwysynie! - Zsiniały ze złości mężczyzna wykrzyknął:

- I to pan nazywa siebie osobą oświeconą, guru, mistrzem, powinien pan się wstydzić! - Na co guru odparł:

- Proszę mi wybaczyć, sir. Poniosło mnie. Naprawdę, proszę o wybaczenie. To nie było zamierzone. Przepraszam. - Mężczyzna w końcu się uspokoił. Wówczas guru powiedział:

- Wystarczyły dwa słowa, aby wywołać w panu burzę i kilka słów, by pana uspokoić. Prawda?

 

ups... też z de Mello

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Przede wszystkim przejrzystość wypowiedzi.

Z całą resztą sobie poradzimy.

 

Słowa, wywierają na nas wielki wpływ, zwłaszcza w Internecie (gorzej tu o czyny); pozostają niemalże tylko słowa. Tyma bardziej eksponujmy je. . .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zarząd" milczy.

 

Ja mówię poważnie. Róbmy coś z tym, bo po części odpowiadamy za taki stan rzeczy. To działa na zasadzie wzorca z góry, mechanizmie małpowania. Jeśli powszechnie się pisze bełkotem, to co się będę wysilał i wychylał ? Jeszcze powiedzą, że głupi jestem (najdelikatniej mówiąc), bo przecież szkoda czasu na stawianie kropek i przecinków. Tyle jest "cennych" rzeczy do robienia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ignorowanie problemu nie jest rozwiązaniem lecz niemym przyzwoleniem.

Czy można walczyć z chamstwem? Można,tylko jak skoro "każdy z nas jest taki jaki jest i nie ukryje się nijak ,bo każda chwila odkrywa go na nowo " jak zwykł mówić Szekspir .

Odnoszę wrażenie , że główny wątek forum Audiostereo się "wypalił" i już nas nudzi skoro politykujemy i filozofujemy cześć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na ignorancję wychodząć z założenia, że chamstwo chce zwrócić na siebie uwagę. Ale oczywiście używać języka zrozumiałego dla takich osób - niooooo też się umie. Tylko po co?

Nie wygrasz z idiotą- najpierw sprowadzi cie do swojego poziomu, a potem bez trudu udowodni swoją wyższość (to już nie NIetzsche hehe)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muls, 24 Kwi 2010, 16:27

 

>ja tam bym nie witał, ale zbanował.Nie tylko ze nie pomoze.... to jeszcze zaszkodzi.

 

No proszę, do pełni sczęścia zabrakło tylko rozpoczęcia z dużej litery i kropki nad z.

Cóż za metamorfoza, piękny przykład, że aby coś zmienić należy zacząć od siebie.

Pozdrowionka z pola :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jozefkania, 23 Kwi 2010 23:34

Jeśli powszechnie się pisze bełkotem, to co się będę

>wysilał i wychylał ? Jeszcze powiedzą, że głupi jestem (najdelikatniej mówiąc), bo przecież szkoda

>czasu na stawianie kropek i przecinków. Tyle jest "cennych" rzeczy do robienia...

 

DobrywieczorelicietegoportalunojasnepocosieprzemeczacistawiackropkiiprzecinkizwazacnagramatykejakmoznaprzejscdosednasprawypytajacotakiczyinnykabelekalbowzmakczytezpreampzangielskatozawszelepiejbrzmiiwtedyodpowiadactymsamymjezykiemnobocotamwszystkiegodobregoJ

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji można wspomnieć, że użycie słowa "aktualnie" (w znaczeniu "teraz, obecnie") było niepoprawne jeszcze kilkanaście lat temu, a mimo to było używane, a nawet nadużywane, w wyniku czego weszło niedawno do słowników jako dopuszczalna forma. Wydaje się prawdopodobne, że forma "coś gdzieś pisze" zostanie też uprawniona, ze względu na częste nadużywanie.

 

 

jozwa maryn, 21 Kwi 2010, 10:18

 

>Dodam jeszcze, że to, co powyżej, nie jest prawdą. Dwie podane wyżej formy nie są równoznaczne, w

>związku z tym nie ma takiej sytuacji, gdy obie są poprawne jednocześnie. Strona czynna w pierwszym

>zwrocie mówi, że ktoś (osoba) coś aktualnie pisze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adse, 24 Kwi 2010, 21:00 forma "coś gdzieś

>pisze" zostanie też uprawniona

 

Taaaak z pewnoscia sie juz uprawnila(w potocznej mowie) ale ma sie nijak do zasad gramatyki polskiej..czasu przeszlego,terazniejszego,przyszlego.

Formy: strasznie sie ciesze,prosze pania/pani!!!/na autobus,na pociag isc,generalnie,na dzien dzisiejszy,witam,pozdrawiam,dokladnie,buchowac,bookowac,no no,po prostu i wiele innych weszly - miejmy nadzieje,ze nie na stale - do jezyka polskiego ale nie oznacza to wcale,ze sa formami poprawnymi!!!.Dziwnym jest fakt,ze wiekszosc zostala zapozyczona z innych jezykow,a glownie z niemieckiego,a moze by tak im cos podrzucic oprocz legendarnego slowa k...a?

Polacy nie gesi.....,a moze jednak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się prawdopodobne, że forma "coś gdzieś

>pisze" zostanie też uprawniona, ze względu na częste nadużywanie.

--------

Bardzo w to wątpię.

Jest to forma wielce niepoprawna i średnio oczytany człowiek nigdy nie będzie używał tej kalekiej formy.

Aby zrozumieć na czym polega niepoprawność tego sformułowania podam przykład.

Otóż idziemy sobie miastem i raptownie widzimy kupę na trawniku - dość częsty widok niestety. Mówimy wówczas 'tam jest nasrane' (co odpowiada 'tam jest napisane') a nie 'tam sra' (co odpowiada 'tam pisze').

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yayacek, 25 Kwi 2010, 12:20

 

Jestem oczytany tak, że podciągam średnią krajową. Jednakże z upodobaniem będę bronił "pisze" oraz teorii większej i mniejszej połowy.

 

Tym niemniej- bardzo przekonujący wykład tam sra tam pisze a tu jest napisane. Podziwiam paralelę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam caly czas wrazenie, ze to cale "zapodaj" pochodzi z pijackiej wiochy i ma nastepujace pochodzenie: Siedzi lesniczy ze swoim wielbladem (w przenosni) na brzegu jeziora, nogi w wodzie, jest lato i nagle mowi do Kazia -"za***rdalaj po flaszke", w tym momemcie okazuje sie jednak, ze flaszka lezy obok w plecaku, wiec lesniczy juz w dobrym humorze zwraca sie ponownie do swojego czlowieka i humorystycznie mu mowi "za...podaj" juz te flache osle!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zdecydowanie zmierzamy w kierunku , proponuję założenie nowego wątku, w roli ojca-założyciela-redaktora widziałbym tow. mulsa (ja jestem za młody i dopiero się uczę)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ostatniej chwili: prośba o pisanie na temat;

 

caleb66

25 Kwi 2010, 18:28

O mnie » Ignoruj » PW »

 

stat: 178 / 179 / 1 yunnantea

mam nadzieje ze sie nie obrazisz,ale takie czeski jak ty cz twoj fumfel bogus(nie wiem czy wy geje)nie beda mnie pouczac czy poprawiac moje bledy,pouczac to mozesz swojego synka jak go masz,dlatego grzecznie prosze ciebie i twoja dziewczynke a moze to ty jestes dziewczynka,nie wiem,nie wnikam,o pisanie na temat :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

absinth3, 25 Kwi 2010, 21:21

 

>Dziwne są ścieżki tego wątku...

 

Masz rację.

Jeśli dzięki temu wątkowi ktoś zacznie pisać tak jakby używał długopisu to będzie zasługą założyciela tematu.I nie ma co mówić, że to tylko czat internetowy.Pisząc gdziekolwiek nie możemy zapominać, że czyta to OSOBA a nie maszyna(komputer).I jeśli nawet czasem naszą intencją będzie "dołożenie" komuś, to niech to będzie przynajmniej dowcipnie i w miarę kulturalnie sformułowane.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.