Skocz do zawartości
IGNORED

Analfabetyzm na forum. Apel o rzetelność wpisów.


jozefkania

Rekomendowane odpowiedzi

Paweł Skurzewski, 22 Kwi 2010, 10:39

 

>Drogi Shreku,

>

>skoro kolejna osoba ma problem z odczytaniem moich intencji, to w myśl chińskiego przysłowia oznacza

>to,że wina całkowicie leży po mojej stronie.Wezmę sobie do serca Twoje sugestie i postaram się pisać

>w sposób zrozumiały i przejżysty dla wszystkich.

>Serdecznie Cię pozdrawiam

>P

 

 

przejżysty (!) :-D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

borysko, 23 Kwi 2010, 09:30

 

Nie czepiajmy się literówek.

 

Chodzi o chorobę, jaką przedstawił rochu. Chodzi o nieświadomość. Bo niemożna tego od razu nazywać głupotą. Jeśli dziecku nie wpoi się, żeby nie biło słabszych, to będzie "lało" na potęgę wszystkim mniejszych "kolegów". Bo ma takie zapędy i wygodnie mu z tym. A jak ma dysleksje, to już w ogóle wszystko mu wolno. Święta krowa. Edukację ma z głowy. Może być imbecylem przez cały tok "kształcenia". Ma na to przyzwolenie.

 

Czyli niewiedza, nieświadomość. Brak rzetelnej edukacji, dobrych wzorów. Może ten problem wydaje się błahy dla niektórych. Ja jednak uważam, że sięga głębiej. Jest to tylko jeden z przejawów wypaczonego podejścia do życia i olewania wszystkiego i wszystkich na około. Przykład z wpisu lete.

 

Zróbmy ten baner. Bądźmy pionierami tej akcji. Forum czytają dziennie setki osób, jak nie więcej. Pozytywny skutek musi to wywołać. Najgorsze, co może być to udawanie, że wszystko jest w porządku. W szkołach i gimnazjach się to robi i skutki widać, słychać wyraźnie. Im po prostu nikt nie przekazał, że jak wchodzisz do miejsca publicznego to "morda w kubeł". Że w miejscu publicznym nie rozmawia się przez telefon, nie włącza jakiejś skrzeczącej muzyki z telefonu.

Niewiedza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Józefie,

jakkolwiek popieram w całej rozciągłości inicjatywę, to jednak jestem scpetyczny - świata nie zmienimy i fali chamstwa nie zatrzymamy. Nie wiem, jak jest obecnie w Polsce, ale tu gdzie mieszkam jest naprawdę trudno. To co młodzież wyprawia w metrze, czy innych miejscach publicznych, to dla mnie szok. Nie jestem przeto dinozaurem - 30 lat (nieskończone ;-) ) to chyba nie jest wiek kwalifikujący mnie jako 'starego pryka'. Głośne sluchanie muzyki w metrze, wrzaski, trzymanie nóg na siedzeniach, podczas gdy obok stoją ludzie, to tutaj norma. I niestety, z mojej obserwacji wynika, że bryluje w tym młodzież arabska (Turcy, Marokanie). Oczywiście to temat na inną dyskusję, ale obawiam się, że te "wzory" coraz silniej będą do nas napływać. Niemniej, albo raczej - tym bardziej, należy promować kulturę (osobistą i wypowiedzi) tam, gdzie możemy. Dlatego też baner i silniejsza moderacja byłaby wskazana. Tak jak na elektrodzie: błędy są zaznaczane na czerwono i śmiem twierdzić, że przynajmniej 50% z tych, którzy je popełniają, zawstydzi się, gdy zobaczy swoje posty w czerwonym kolorze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

borysko, 23 Kwi 2010, 09:30

 

>Paweł Skurzewski, 22 Kwi 2010, 10:39

>

>>Drogi Shreku,

>>

>>skoro kolejna osoba ma problem z odczytaniem moich intencji, to w myśl chińskiego przysłowia

>oznacza

>>to,że wina całkowicie leży po mojej stronie.Wezmę sobie do serca Twoje sugestie i postaram się

>pisać

>>w sposób zrozumiały i przejżysty dla wszystkich.

>>Serdecznie Cię pozdrawiam

>>P

>

>

>przejżysty (!) :-D

 

Otóż to!:)

 

Niestety sam czasem walę byki,dlatego tak bawi mnie krucjata niektórych osób,które w cudzym oku widzą źdźbło a w swoim pisowni "wogóle"(sic!) nie potrafią zobaczyć.

 

Wszędzie potrzebny jest zdrowy rozsądek,piętnować trzeba oczywiste jaja z języka,ale trzeba mieć na uwadze,że taki strażnik,jest szczególnie wyeksponowany na widok publiczny i błędy oraz lierówki w jego wydaniu, zostaną starannie wyłapane przez obserwatorów.

 

Kolego borysko,walczę z moimi słabościami i postaram się więcej Cię nie zawodzić:)

Pozdrawiam

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lete, 23 Kwi 2010, 03:48

 

>Mówię tu o dzisiejszych 20-latkach, którzy praktycznie nie pamiętają czasów,

>kiedy Internetu po prostu nie było.

 

Nie generalizowałbym tak...

 

>Nie rozumieją, że jeszcze w latach '80 lub '90 popularnym

>zajęciem młodzieży była np. gra w nogę, czy koszykówkę (na fali popularności NBA), czy chociażby

>wypady weekendowe w ciekawe miejsca.

 

A co do internetu, sportu i wypadów to czasami naprawdę chciałbym żeby takie czasy wróciły mimo że rzekomo ich nie pamiętam...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lete,

Zalacznik odbiega nieco od twoich obserwacji. Mlody pracownik biura TPSA, Warszawa Sromiescie, 2001r

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę co prawda dodać zdjęcia, ale pracowałem onegdaj w firmie, w której jeden z kierowników jako powód dnia wolnego pracownika napisał : "kszciny".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA 925R, Sony TA F690ES, ST-S590ES, NuBERT NuBox 360, AKG K550, Graham Slee Solo klon, BCL.

"Doświadczenie jest ostatecznym kryterium prawdy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry Wszystkim (slowo - pozdrawiam -jest b.wyniosla forma)

Poczytalem,a jakze,poczytalem i jestem za,za krzewieniem poprawnej polszczyzny...nieosiagalne! poczawszy od mediow,elity politycznej az do dolu!

I tak sobie mysle,ze wlasciwie powinnismy sie skupic na zupelnie czyms innym,a mianowicie CHAMSTWIE.Wszechobecne chamstwo i tu niestety tez.Forumowicze,ktorzy pytaja innych oczekuja zwiezlej i w miare wyczerpujacej odpowiedzi.Pomijajac fakt czy bedzie to napisane czysta i stylistyczna polszczyzna czy gramatyczna czy poetycka.Ci ludzie maja problemy i chca sie nimi podzielic z pozostalymi.Jest tu wielu,ktorzy to zdobywali doswiadczenie przez lata dlubiac,majsterkujac poprzez krew pot i lzy.Chcieliby z pewnoscia podzielic sie swoja wiedza,udzielic rad.Niestety pod pojeciem chamstwa rozumiem nie tylko przeklenstwa i prymitywizm obskorny ale tez przytyki czysto personalne.Jesli komus brakuje argumentow zaczyna "grac na tzw.niskich strunach" Ja wiem,ze z takimi jest niekiedy walka przegrana,a moze wygrana ale to w naszym odczuciu bo...o czym z takim dyskutowac? i jakim jezykiem?Schodzic w dol?Nieeee!!!

Cham pozostanie tak dlugo chamem dopoki nie zrozumie,ze jest...chamem.I moze nalezaloby im to uzmyslowic tu na tym portalu przypuszczajac frontalny atak.Wszelkie objawy zdecydowanie zwalczac personalnie bo nie moze tak byc,zeby zaczeli sie tu panoszyc jak udzielni ksiazeta.

Co Wy na to? (Tylko bez takich prosze -generalnie na dzien dzisiejszy ja jestem za,a nawet przeciw)(pozdrawiam-to rowniez bardzo wyniosla forma..ja i ewentualnie reszta)Wszystkiego dobrego zycze...J.

PS.Niestety nie posiadam polskiej czcionki(äßöü)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anthony de Mello — Przebudzenie (Zmiana jako żądza)

 

Ludzie osiągają dobre samopoczucie dzięki złemu samopoczuciu innych, poprzez pokonywanie ich. Czyż nie jest to obrzydliwe? Ale dla domu wariatów jakże znamienne!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ,że za WTÓRNY ANALFABETYZM jest odpowiedzialna szkoła z racji tego,iż jest przeładowany materiał ,na którego przyswojenie i przemyślenie młodzież ucząca się ma za mało czasu.

Drugim współwinnym jest telewizja i radio , okrada nas z czasu , który można by spożytkować na czytanie książek.Choć pisaniu książek nie ma końca a nadmierne czytanie męczy ciało jak powiedział Salomon

Cała nadzieja w forach internetowych,czytając i pisząc pogłębiamy naukę słowa pisanego pod warunkiem , że znajdzie się ktoś ,kto nas poprawi lub zgani jak będzie taka potrzeba.

Z drugiej strony , czy jesteśmy szczęśliwsi wiedząc,umiejąc więcej.Czy człowiek posiadłszy wiedzę o technologii nuklearnej i tym samym zamieniając łuk na bombę atomową jest bliżej człowieczeństwa???Jaka jest korzyść z wiedzy bez miłości do bliźniego???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no tak,swiat stoi na glowie,a swoja droga wypada w tym miejscu zapytac czy w ten sposob osiagajac dobre samopoczucie uzyskuja rowniez orgazm?jesli tak no to rewelka!MASOCHISCI !!!

I tak niewiele potrzeba do szczescia...,a juz F.Nitsche powiedzial cyt:" Wszystko co czlowiek czyni jest falszywe" i gdzie ja w takim razie zyje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amator51, 23 Kwi 2010, 18:17

To dobry pomysł ażeby bronić się przed personalnymi atakami. Tyle tylko, że to wymaga kultury. Trudno jest czasem zachować spokój i nie odpowiedzieć tym samym językiem. Są osoby które nigdy tego nie zrozumieją- taka forma łagodnej (przynajmniej na forum) socjopatii. Socjopatii którą - jak słusznie zauważamy- jest wszechobecna w mediach i w życiu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak niewiele potrzeba do szczescia...,a juz F.Nitsche powiedzial cyt:" Wszystko co czlowiek czyni jest falszywe" i gdzie ja w takim razie zyje?- rozumiem ,że łącznie z F.Nitsche-m

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek wszystko robi prawdziwie a zmysły nas nie okłamują. Czyżby to była jakaś ryzykowna teza? Nie pamiętam kto ją wypowiedział.

Bóg umarł- powiedział Nietzsche. Nietzsche umarł - powiedział Bóg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

absinth3

23 Kwi 2010, 18:40

No i az sie prosi zeby cos takiego powiedziec:

Jesli Pana Boga nie ma

Co daj Boze

To chwala Bogu,

Ale jesli Pan Bog jest

Co nie daj Boze

To niech nas reka,noga boska broni....

Kiedys w czasach studenckich mialem u siebie w pokoju kilka ciekawych rzeczy oprocz gadzetow

i tak: zlote mysli Mao,legitymacje partyjna(kupiona za polowke)status PZPR i jeszcze pare innych ..nie pomne.Na polce: Wstep do teorii marksizmu, dziela wszystkie I.Lenina - wszystko to przeczytane,a jakze!Nie,nie jestem po naukach politycznych!! A.Hitlera "Mein Kampf" tez przeczytane- pierwsze wydanie w skorze i zlota czcionka... nie do sprzedania.To taki swoisty HiEnd.

Jednak w opinii moich znajomych najpiekniejszy byl stukartkowy brulion z zapiskami z przemowien

naszych towarzyszy na plenach,posiedzeniach i zjazdach.Piekne to byly cytaty:dosyc manipulowania czlonkiem pod podszewka...czlonek z ramienia wysunal sie na czolo...., a dzisiaj?drodzy panowie bedziemy musieli poslugiwac sie tym co mamy w dolnej czesci ciala..(a kobiety czym?)chodzilo o podwyzke benzyny ....wieje kultura.Taak,to swoistego rodzaju socjopatia ale tez odzwierciedlenie poziomu mas bo...to one przeciez wybieraja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie są skutki przewlekłej migreny.... Żyjemy- mimo wszystko - w lepszych czasach. Na szczęście religia Nietzschego się nie sprawdziła

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłem na pogrzebie Boga -więc nie wiem,pewne jest to,że Bóg wywarł i nadal wywiera przemożny wpływ na świadomość rodzaju ludzkiego.Nietzshe go szukał , nie znalazł Go ani w kosmosie ani w ludziach-cóż jego strata a może i nie-trudno mi się wypowiadać w jego imieniu -nie znałem go osobiście

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmysły nas raczej nie okłamują, to nasze ego wypacza rzeczywistość interpretując ją na podstawie naszych doświadczeń,aktualnego samopoczucia czy nawet aroganckiego widzimisię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23031970, 23 Kwi 2010, 18:44

 

rozumiem ,że łącznie z F.Nitsche

noooo... to niewiele rozumiesz...moze potrzebna jest instrukcja obslugi o ktorej to jeden z Kolegow napisal?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amator51

Noooo miewałem takie ciągoty - ale ta dialektyka oprawców szybko doprowadzała mnie do mdłości. Tedy - nie będąc masochistą - zaprzestałem. Jak sobie przypomnę transparenty z czasów komuny to wolę już PIS albo PO - wszystko jedno , tylko nie tamto.

Mój Boże - zmieńmy temat

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że zeszło na filozofię to można się było spodziewać ale jak się zacznie polityka to w najlepszym razie bocznica... trochę szkoda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fox733, 23 Kwi 2010, 19:42

W życiu!!!

Więc trochę cytatów z Nietzschego- całkiem niezły filut był z onego:

 

Bracie, raz to sobie zapamiętaj: mało rób, a dużo stękaj!

Brzuch jest powodem, iż człowiek nie uznaje siebie tak łatwo za boga

Asceta z cnoty czyni utrapienie.

Chrześcijaństwo pozbawiło nas żniwa kultury starożytnej, później znów pozbawiło nas żniwa kultury islamu

Co zrobisz papą [gębą], nie potrzebujesz łapą.

Czyż nie lepiej dostać się w ręce mordercy niż do snów namiętnej kobiety?

Dokąd sięgają Niemcy, psują kulturę.

Jeśli islam pogardza chrześcijaństwem, to ma tysiąckrotne do tego prawo: islam ma mężczyzn jako założenie

Krzywda nie leży nigdy w nierówności praw, leży w roszczeniu sobie „równych” praw.

Spacerek po schronisku dla obłąkanych pokazuje, iż sama wiara nie dowodzi niczego.

Szczęście mężczyzny brzmi: ja chcę. Szczęście kobiety: on chce.

Uważa się, że kobieta jest głęboka, bo nie można w niej nigdy trafić na twardy grunt.

W niebie brak wszystkich interesujących ludzi.

 

Życie przecież nie przez moralność zostało wymyślone.

Żyjemy w czasach, w których kulturze grozi, że zginie od środków kultury.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I naprawdę dużo lepszy byłby świat, gdyby gostek na takich wstawkach poprzestał. A zwłaszcza jego czytelnicy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

absinth3, 23 Kwi 2010, 19:29 ...transparenty z czasów komuny to wolę już

>PIS albo PO - wszystko jedno , tylko nie tamto.

>Mój Boże - zmieńmy temat

Musze Ci powiedziec,ze ja nie wole ani tamtego ani tego ani tego w czym mieszkac mi przyszlo i przyprawia mnie nie tylko o mdlosci.Poszukuje uczciwego kraju...jesli bys przypadkiem cos wiedzial daj mi prosze znac.

Wracajac do pytania,problemu,ktore postawilem: czy jest taka mozliwosc i jak mozna wyplenic chamstwo z tego portalu? i czy to ma sens?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem chyba jednak ... Polska...Polska... do cholery!

"na taką miłość nas skazali

taką przebodli nas ojczyzną"

 

Wracając do chamstwa- nie wiem , czy CAŁKOWITA ignorancja nie będzie lepsza?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałeś na myśli ignorację to chyba jest to najlepsze rozwiązanie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałeś na myśli ignorancję kraju- to sorki ale nie

 

..."A choćbyś był jak kamyk polny

lawina bieg od tego zmienia

po jakich toczy się kamieniach"...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skoro cytaciki;

 

Anthony de Mello — Przebudzenie (Somnambulizm) >>

 

Widzimy ludzi i rzeczy nie takimi, jakimi są, ale takimi, jakimi my jesteśmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.