Skocz do zawartości
IGNORED

Szukamy najlepszego cyfrowego transportu - czytnika plików cyfrowych.


gutekbull
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie dowiedziałem się od p. Wojciecha, autora testu Aune Mini APE ,że ów odtwarzacz "gapless" nie jest. Możliwe,że będzie ale to zależy od producenta.

 

Można np. w EAC zgrać płytę z CUE i już jest "gapless"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zakładce klubu Harmana

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) dodałem opis mojego zestawu HK990+Dune Prime 3.0.

Jest to jedno z możliwych rozwiązań.

Na stronie Dune pojawiła się klawiatura, która zdaje się eliminuje konieczność korzystania telewizora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

1. no i podsumujmy jakie cyfrowe transporty sa najlepsze?

 

2. jakie odtwarzacze linna (bez wbudowanego wzmacniacza - jesli sa) polecacie ktore potrafia zagrac jak sredniej klasy cd ?

 

3. ktore transporty przebijaja SBT, bo niestety do transportu nawet sredniej klasy CD mu troche brakuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic nie brakuje STouch. To świetny transport.

 

to dobrze ale ja porownywalem z topowym cd-kiem po coaxialu... no i SBT nie dal rady, porownywalem tez z budzetowym cd po coaxialu to z SBT bylo lepiej, wiec jest to przyzwoity transport ale w porownaniu z CD sredniej klasy troche mu brakuje, pisze tutaj o niemodyfikowanym SBT i podlaczonym dysiem przez USB

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. ktore transporty przebijaja SBT, bo niestety do transportu nawet sredniej klasy CD mu troche brakuje "

 

Może coś nie tak z systemem z ustawieniami S.C ???

To jakiś żart ;-)

U mnie transport DCSA Verdi nie przebił Squeezeboxa Classica ,niech dowodem będzie fakt ,ze go sprzedałem, używałem też Accuphase DP-500 jako transport i.... poległ w stosunku do S.C

W ciągu ostatniego miesiąca przetestowałem pod względem transportu cyfrowego dla formatu flac ,sporo urządzeń. Kupiłem i odsprzedałem Squeezeboxa Toucha ,miałem Transportera, miałem Marantza 7004 i Yamahę NP-S2000 -wszystkie te klocki testowałem po kilka dni w domowym zaciszu.

Wczoraj oddałem znajomemu Linna Majika -miałem go 3 dni.

Żaden z tych transportów nie wygrał jednoznacznie z Squeezeboxem Classiciem !

Bardzo podobała mi się Yamaha NP-S2000 ,gdyby nie soft to bym ja kupił ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez gutekbull
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam nastepujące pytania / wątpliwości:

 

- poszukuje wzmacniacza stereo, który otrzyma sygnał z zewnetrznego DAC, źródłem będzie odtwarzacz multimedialny. Wzmacniacze, które reprezentują sensowną jakośc zwykle nie mają pilota i tu nasuwa się pytanie :

 

Czy z poziomu odtwarzacza strumieniowego, zakładajac wyjscie cyfrowe, bede mógł sterowac funkcją Volume ? W samochodzie np, mam system oparty o stacje medialną, która wysyła czysty sygnał z CD do zewnetrznego procesora światłem. Volume oczywiscie steruję z poziomy jednostki odtwarzającej, zatem schemat podobny, ale pewnosci nie mam czy to będzie działac.

 

 

Co do gapless w odtwarzaczach, to rozumiem że to problem tylko przy płytach np live ? Przy normalnej płycie czyta plik po pliku... ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Trociniarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pr1nce =>

Jakieś zmulanie w Squeezeboxie Classicu !?

Ja chcę wysłać DACA Lampizator 3 do modyfikacji bo zabija słuchanie ilością szczegółów ?!!

Może to kwestia DACa, kolumn ? Przecież nie może być tyle rozbieżności w odsłuchach ?

Ja dostaję na prv. maile od ludzi którzy mają transporty typu M.L i inne za kupę kilo zł. a słuchają na S.C bo jest lepiej i to bez żadnych modów !

Może inaczej ,bawię się DACAmi od paru lat i co podłączę lepszego do S.C to mam więcej szczegółów i lepszy dźwięk ,tak jakby nie było ograniczeń dla mydelniczki ?

Zawsze można lepiej ,ale do 50 000zł trudno ja przebić ,wiem bo sprawdziłem i potwierdzają mi to znajomi ;-)

Ale z drugiej strony S.Touch mnie nie zachwycił ? ;-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. ktore transporty przebijaja SBT, bo niestety do transportu nawet sredniej klasy CD mu troche brakuje "

 

Może coś nie tak z systemem z ustawieniami S.C ???

To jakiś żart ;-)

U mnie transport DCSA Verdi nie przebił Squeezeboxa Classica ,niech dowodem będzie fakt ,ze go sprzedałem, używałem też Accuphase DP-500 jako transport i.... poległ w stosunku do S.C

W ciągu ostatniego miesiąca przetestowałem pod względem transportu cyfrowego dla formatu flac ,sporo urządzeń. Kupiłem i odsprzedałem Squeezeboxa Toucha ,miałem Transportera, miałem Marantza 7004 i Yamahę NP-S2000 -wszystkie te klocki testowałem po kilka dni w domowym zaciszu.

Wczoraj oddałem znajomemu Linna Majika -miałem go 3 dni.

Żaden z tych transportów nie wygrał jednoznacznie z Squeezeboxem Classiciem !

Bardzo podobała mi się Yamaha NP-S2000 ,gdyby nie soft to bym ja kupił ;-)

 

 

Hmmm nie wiem po 1 pisze o SBT ktory moze byc trudniejszy od SBC ze wzgledu na wiecej bajerow i dlatego gorszy, chociaz w ta watpie

po 2 u mnie sluchac wyraznie roznice na niekorzysc SBT i nic tego nie zmieni, wiec jako osoba ktora testowala i slyszala na wlasne uszy SBT w stanie oryginalnym musze stwierdzic ze jest slabszy od CD arcama, i to nie sa jakies niuanse, jest wyraznie slabszy, niestety

wlasnie to co piszesz z tym SBC mnie zastanawia a zarazem ciezko mi w to uwierzyc gdyz wiem jak wypadl w porownaniach SBT

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej mam sieczke w głowie... Czy ktoś porównywał sc z dobrze ustawionym sb touchem grającym z dysku po usb w roli transportu? Słychać różnice na niekorzyść toucha?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co sądzicie o odtwarzaczach sieciowych firmy Popcorn? Jest jakiś zasługujący na uwagę?

 

Ciekawy wątek, opiszę kilka moich dośswiadczeń. Podobne poszukiwania rozpocząłem ze 3 lata temu i wówczas po jakimś zakończyły się na Popcornie A-110. Główna wada tego rozwiązania to brak wyświetlacza, trzeba sterować z PC czy smartphona lub włączyć TV.

 

Tu muszę ostrzec: standardowy Popcorn nie wspiera gapless playback dla FLAC. Trzeba na nim zainstalować mpd (Music Played Daemon) i wówczas hulaj-dusza: niemal dowowlne formaty, sterowanie z różnych platform, odtwarzanie bez przerw itp. Oczywiście do tego trzeba kupić popcorna z twardym dyskiem i posiadać trochę podstawowej wiedzy z linuksa by sobie poradzić z instalacją i konfiguracją - ale wszystko jest opisane na forum popcorna. Dlatego proszę nie prosić mnie o szczegóły konfiguracji - jeśli ktoś nie czuje się na siłach, nich szuka innego rozwiązania.

 

Popcorn ma jeszcze inne wady - mój model A-110 posiada tylko wyjście optyczne - ale dołożenie do niego wyjścia koaksjalnego nie było większym problemem: wiertarka, lutownica, gniazdo i kawałek koncentrycznego kabelka w ekranie.

Wyjście cyfrowe w A-110 mimo to nie jest najlepszej jakości, do osiągnięcia dobrego brzmienia trzeba stosować DAC z resamplingiem (mam daca DIY na AD1955 i lampach), a i przyzwoity kabelek cyfrowy nie zaszkodzi. W takim zestawieniu daje radę.

 

 

Natomiast obecnie rozglądam się za czymś podobnym do mojego popcorna, ale z wyświetlaczem. Są w sprzedaży nowe popcorny, ale z tego co sprawdzałem jakiś czas temu - nie jest łatwo zainstalować na nich mpd - a to dla mnie duża wada.

 

Oczywiście popcorn to nie tylko muzyka, to także filmy HD - chociaż w tej drugiej (z punktu widzenia producenta - podstawowej) roli używam go rzadziej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej mam sieczke w głowie... Czy ktoś porównywał sc z dobrze ustawionym sb touchem grającym z dysku po usb w roli transportu? Słychać różnice na niekorzyść toucha?

Ja bym postawił pytanie inaczej. Czy ktoś porównywał jak zachowują się SBT jako transport w z zewnętrznym serwerem vs. z połączonym HDD. Czy podłączenie HDD / SD i odpalenia serwera na SBT rzeczywiście ma taki negatywny wpływ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

hififreak.wordpress.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym postawił pytanie inaczej. Czy ktoś porównywał jak zachowują się SBT jako transport w z zewnętrznym serwerem vs. z połączonym HDD. Czy podłączenie HDD / SD i odpalenia serwera na SBT rzeczywiście ma taki negatywny wpływ.

 

 

no wlasnie tez chetnie sie dowiem, a jak "dorwe" kabelek sieciowy to sam sprawdze i napisze, bede mial jasnosc bo inaczej znow bede sluchal belkotu niepotwierdzonego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pre z pilotem lub dac z funkcją pre i do tego wzmacniacz z możliwością pominięcia wewnętrznego pre lub końcówka. O coś takiego chodzi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dac nie ma pilota. Odtwarzacz multimedialny oczywiscie ma, pytanie czy on bedzie sterował głośnoscią jeśli sygnał wyjdzie po optyku/coax ? Jeśli to bedzie tak działac, mam ułatwione zadanie ze wzmacniaczem, bo nie musi miec pilota.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie tez chetnie sie dowiem, a jak "dorwe" kabelek sieciowy to sam sprawdze i napisze, bede mial jasnosc bo inaczej znow bede sluchal belkotu niepotwierdzonego

I Ty piszesz o belkocie....

Mnóstwo osób opisywalo konfiguracje Toucha. Na forum jest masę postów na ten temat. Ty na podstawie najgorszej możliwie konfiguracji ( jest wiele recenzji, opisów Toucha - ze z hdd nie gra najlepiej) okreslasz go jako marne źródło.

Porownywalem wyjście cyfrowe STouch z arcam cd36 (kosztował 6.500 zł - najwyższy cedek arcama) i ostatnio z yamaha cd2000 - kabel cyfrowy kimber D60 i stereovox hdxv. DAC to Stello da100 signature z sieciowka oyaide tunami gpx. Squeezebox z psu liniowym połączony z qnapem kablem ethernet 6a. wgrane wszystkie zmiany softu soundchecka. Na prawidłowo zrobionych plikach touch w moim systemie jest o wiele lepszym transportem niż te cedeki. I na pewno jest lepszym transportem od cd9 arcama (miałem to cd kilka lat temu) -

I Mala rada na koniec- jeśli preferujesz takie granie jak arcam cd 9 (b. jasne, szczegółowe,) to szukaj daca takiego jak mytek, benchmark itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Ty piszesz o belkocie....

Mnóstwo osób opisywalo konfiguracje Toucha. Na forum jest masę postów na ten temat. Ty na podstawie najgorszej możliwie konfiguracji ( jest wiele recenzji, opisów Toucha - ze z hdd nie gra najlepiej) okreslasz go jako marne źródło.

Porownywalem wyjście cyfrowe STouch z arcam cd36 (kosztował 6.500 zł - najwyższy cedek arcama) i ostatnio z yamaha cd2000 - kabel cyfrowy kimber D60 i stereovox hdxv. DAC to Stello da100 signature z sieciowka oyaide tunami gpx. Squeezebox z psu liniowym połączony z qnapem kablem ethernet 6a. wgrane wszystkie zmiany softu soundchecka. Na prawidłowo zrobionych plikach touch w moim systemie jest o wiele lepszym transportem niż te cedeki. I na pewno jest lepszym transportem od cd9 arcama (miałem to cd kilka lat temu) -

I Mala rada na koniec- jeśli preferujesz takie granie jak arcam cd 9 (b. jasne, szczegółowe,) to szukaj daca takiego jak mytek, benchmark itp.

 

wyraznie zaznaczylem ze testowalem tylko w wersji podstawowej i to dobrze jesli po upgradzie zmiany sa tak duze, wiec powoli trzeba bedzie sie brac za upgrade SBT

 

a co do grania to ciezko mi powiedziec to wszystko zalezy jak zagra ale do tej pory preferowalem jasny sprzet teraz tez zmieniaja sie moje gusta, mam daca diy obecnie i wydaje mi sie ze cd9 jest jednak lagodniejsza od niego ale nie o tym mialem dyskutowac...

 

i jeszcze pytanie, jaka roznica jest jesli podpinasz SBT przez Stello w porownaniu chociazby z tym arcamem cd36, domyslam sie ze jest lepiej ale jak duze sa to roznice?

 

i na koniec pytanie, czy podlaczajac SBT z PC zwykla skretka windows mi zobaczy SBT po wgraniu odpowiedniego oprogramowania? nie mam wi-fi a chce dokonac modyfikacji SBT?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie u mnie Touch zagrał zdecydowanie ciemniej od Classica z wycofaną sceną no i sporą utratą szczegółów ?

Gdyby nie ten fakt to bym go zatrzymał bo czyta 24/96, a tego obecnie szukam,ale gesty format wypadł gorzej niż normalna płyta na S.C ?!

Kable cyfrowe to Stereovox ,JMLaby Mini Utopie i końcówka mocy Accu ,pre lampowe (stare telefunkeny)także usłyszę skrzypnięcie krzesła w czwartym rzędzie ;-) DAC -testowałem na Lampizatorze 3, po małych modach i Satch po kompletnej przeróbce. System jest tak szczegółowy ,że teraz kombinuje w druga stronę ;-)

Ale jest też wspaniała barwa i dynamika. Zakochany jestem w JMLabach - pokażą wszystko jeśli tylko da im się szansę ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępne testy pokazują, że dość dobrym transportem jest OPPO BDP95. Tak twierdzi JungSon w wątku o OPPO95 w zakładce kina domowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie/prośba o poradę - co byście wybrali na moim miejscu. Mam dosyć solidnego DAC-a (Theta Va Vgen.), nie chciałbym go ograniczyć badziewnym transportem. Całą muzykę już dawno zgrałem na zewn. HDD.

No i teraz mam dwie opcje:

 

1) Kupić Toucha, podpiąć zewn. dysk, ustawić serwer sb., sterować sobie wszystko telefonem/tabletem z Androidem, oglądanie okładeczek z bliska i te sprawy :). Ergonomia super, ale co z jakością dźwięku o którą też się rozchodzi?

 

2) Kupić SB classic-a. HDD ze zbiorami utworów podepnę pod kompa (mam nadzieję, ze da radę wyszukiwać potem utwory?), ustawię serwer. Ergonomia troszkę leży, bo okładek płyt nie pooglądam/poczytam w trakcie, a lubię, tablet będzie się kurzył... Za to jakość dźwięku będzie bez uwag, bo słyszałem co classic potrafi jako transport!

 

 

Wszystko rozchodzi się zatem o to, czy naprawdę tak bardzo odbiega jakością Touch w roli transportu od Classica? A może da radę tak go skonfigurować z zewn. dyskiem (niech HDD będzie nawet podłączony do laptopa), żeby to grało porównywalnie z SB C.?

 

Będę wdzięczny za rady! :) Bo transport kupuje już ponad "rok" :D Miał być na 95% classic, ale postanowiłem poczekać na toucha, teraz widzę, że piszecie, że jako transport to nie to...

 

Można zgłupieć ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GT =>

Czy Classic lepszy od Toucha ? Mi tak wyszło ,miałem nowego Toucha - może to było powodem ?

Musisz sam sprawdzić ,znajomym którzy maja i Toucha i Classica wychodzi ,że nie ma różnicy, albo wręcz odwrotnie niż mi wyszło ? Bądź tu mądry ;-)

Touch czyta 24/96 dlatego się połakomiłem i kupiłem, ale rozczarował mnie ;-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie/prośba o poradę - co byście wybrali na moim miejscu. Mam dosyć solidnego DAC-a (Theta Va Vgen.), nie chciałbym go ograniczyć badziewnym transportem. Całą muzykę już dawno zgrałem na zewn. HDD.

No i teraz mam dwie opcje:

 

1) Kupić Toucha, podpiąć zewn. dysk, ustawić serwer sb., sterować sobie wszystko telefonem/tabletem z Androidem, oglądanie okładeczek z bliska i te sprawy :). Ergonomia super, ale co z jakością dźwięku o którą też się rozchodzi?

 

2) Kupić SB classic-a. HDD ze zbiorami utworów podepnę pod kompa (mam nadzieję, ze da radę wyszukiwać potem utwory?), ustawię serwer. Ergonomia troszkę leży, bo okładek płyt nie pooglądam/poczytam w trakcie, a lubię, tablet będzie się kurzył... Za to jakość dźwięku będzie bez uwag, bo słyszałem co classic potrafi jako transport!

 

 

Wszystko rozchodzi się zatem o to, czy naprawdę tak bardzo odbiega jakością Touch w roli transportu od Classica? A może da radę tak go skonfigurować z zewn. dyskiem (niech HDD będzie nawet podłączony do laptopa), żeby to grało porównywalnie z SB C.?

 

Będę wdzięczny za rady! :) Bo transport kupuje już ponad "rok" :D Miał być na 95% classic, ale postanowiłem poczekać na toucha, teraz widzę, że piszecie, że jako transport to nie to...

 

Można zgłupieć ;)

 

Ad1. Pomysł najtańszy ale najgorszy. Po co tablet skoro jest wyświetlacz i pilot ?

Ad2. Jeśli masz tablet to nie widzę problemu z wykorzystaniem go do sterowania dowolnego Squeezeboxa. W MarketAndroid jest dostępny darmowy program Logitecha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marekzawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie/prośba o poradę - co byście wybrali na moim miejscu. Mam dosyć solidnego DAC-a (Theta Va Vgen.), nie chciałbym go ograniczyć badziewnym transportem.

Kup cokolwiek co jest bit-perfect, co Ci się podoba, jest OK pod względem funkcjonalności i nie kosztuje więcej, niż chcesz wydać. Wystarczy. Zobaczysz, że znacznie lepiej jest kupić i słuchać, niż bez końca wybierać ;)

 

Jako źródeł cyfrowych używałem (lub używam) CD, DVD, serwera wydruku ;) czy też odtwarzacza mp3. Ze wszystkim grało świetnie (no, prawie ze wszystkim, bo trafiło się i badziewie niezachowujące bit-perfect). Nawet wynalazek pt. GDL niczego nie zmieniał, również w przypadku transportu z bardzo dużym (zmierzonym, więc znanym) poziomem jittera.

 

Zadaj sobie proste pytanie: sądzisz, że słyszysz "brzmienie" transportu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy wątek, opiszę kilka moich dośswiadczeń. Podobne poszukiwania rozpocząłem ze 3 lata temu i wówczas po jakimś zakończyły się na Popcornie A-110. Główna wada tego rozwiązania to brak wyświetlacza, trzeba sterować z PC czy smartphona lub włączyć TV.

 

Tu muszę ostrzec: standardowy Popcorn nie wspiera gapless playback dla FLAC. Trzeba na nim zainstalować mpd (Music Played Daemon) i wówczas hulaj-dusza: niemal dowowlne formaty, sterowanie z różnych platform, odtwarzanie bez przerw itp. Oczywiście do tego trzeba kupić popcorna z twardym dyskiem i posiadać trochę podstawowej wiedzy z linuksa by sobie poradzić z instalacją i konfiguracją - ale wszystko jest opisane na forum popcorna. Dlatego proszę nie prosić mnie o szczegóły konfiguracji - jeśli ktoś nie czuje się na siłach, nich szuka innego rozwiązania.

 

Popcorn ma jeszcze inne wady - mój model A-110 posiada tylko wyjście optyczne - ale dołożenie do niego wyjścia koaksjalnego nie było większym problemem: wiertarka, lutownica, gniazdo i kawałek koncentrycznego kabelka w ekranie.

Wyjście cyfrowe w A-110 mimo to nie jest najlepszej jakości, do osiągnięcia dobrego brzmienia trzeba stosować DAC z resamplingiem (mam daca DIY na AD1955 i lampach), a i przyzwoity kabelek cyfrowy nie zaszkodzi. W takim zestawieniu daje radę.

 

 

Natomiast obecnie rozglądam się za czymś podobnym do mojego popcorna, ale z wyświetlaczem. Są w sprzedaży nowe popcorny, ale z tego co sprawdzałem jakiś czas temu - nie jest łatwo zainstalować na nich mpd - a to dla mnie duża wada.

 

Oczywiście popcorn to nie tylko muzyka, to także filmy HD - chociaż w tej drugiej (z punktu widzenia producenta - podstawowej) roli używam go rzadziej.

Hej

słuchaj klonem popcorna A-110 jest Egreat M33A z wyświetlaczem tak że super sprawa, a jest to klon na tyle dokładny że

mozna w niego wrzucić orpogramowanie popcorn i smiga,

świetny odtwarzacz tyle że też nie ma wyjścia cyfrowego coaxial tylko optyk, oraz chyba nie ma gapless

 

czy możesz więcej napisać jak w popcornie zrobić to wyjście coaxial podeślij zdjęcia jak możesz to bym sobie zrobił

 

oraz podaj również jak zainstalować to oprogramowanie w popcornie żeby było bez gapless

 

Aha i jeszcze jedna zaleta Egreat M33A ma wbudowaną kieszeń na HDD Sata tak że kupujemy HDD wkładamy do środka w kieszeń i jest super

wyświetlacz ma również bardzo czytelny

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jurek13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne eGreat M33A szumi z wentylatora. Mój M31B tak robi. Średnia przyjemność przy Audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Oni rzekli: Panie, tu są dwa miecze. Odpowiedział im: Wystarczy." (Łk 22, 38)

"Lecz teraz - mówił dalej - kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz!" (Łk 22, 36)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież jest wersja Popcorn Hour C200 z wyświetlaczem i z wyjściem cyfrowym optycznym i elektrycznym ;

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jurek13

>...czy możesz więcej napisać jak w popcornie zrobić to wyjście coaxial...

Niedawno bylo ponownie o tym tu na Forum,

jezeli jest wyjscie optyczne to przy pomocy 2 opornikow i kondensatora oraz oczywiscie typowego gniazda dorobi to nawet poczatkujacy elektronik, trzeba ew. wziasc pod uwage utrate gwarancji,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.