Skocz do zawartości
IGNORED

Szukamy najlepszego cyfrowego transportu - czytnika plików cyfrowych.


gutekbull
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Tylko drobne ,ale - -słuchając muzyki nie chce mieć przed oczami laptopa !

Chcę siąść w fotel z pilotem w reku i na dużym wyświetlaczu z 2-3m zmieniać szybciutko kawałki - nagrania -jak zajdzie taka potrzeba. Dysk -serwer stoi sobie gdzieś tam............... ;-)

tak sobie to ubzdurałem ;-)

 

Też mam taką fanaberię - komputera w domu nie włączam, jak nie muszę. Dla mnie to liczydło.

Niestety ludzie rozwijający streamery są z nurtu freaków IT i nie chcą zrozumieć, że "Kowalski" może być dyletantem komputerowym lub po prostu taki styl: komp do roboty a inny sprzęt do zabawy. Ja np. używam SBT off line - na razie tylko jako alterantywa dla transportu CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ubudubu =>

Zaczynam się obawiać ,że Squeezebox zostanie na dłużej ,bo dźwiękowo jako transport jeszcze nie przegrał z niczym, funkcjonalność genialna ;-)

Chce sobie kupić inny transport ,założyłem watek i praktycznie zero wpisów typu Yamaha NP-S2000 .... ? ;-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kabel USB z laptopa do DAC-a /jest wejście USB 24/192/ może mieć 5,0mb i czy nie będzie

po drodze "łapał śmieci" ?

Może, ale przynajmniej taki:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) U siostrzeńca się sprawdza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam taką fanaberię - komputera w domu nie włączam, jak nie muszę. Dla mnie to liczydło.

Niestety ludzie rozwijający streamery są z nurtu freaków IT i nie chcą zrozumieć, że "Kowalski" może być dyletantem komputerowym lub po prostu taki styl: komp do roboty a inny sprzęt do zabawy. Ja np. używam SBT off line - na razie tylko jako alterantywa dla transportu CD.

 

Raz skonfigurowany serwer dla squeezeboxa stoi u mnie schowany w innym pokoju.

Mam 2 squeezboxy. Całością steruję poprzez ipoda touch z zainstalownym ipengiem (łącznie z włączaniem i wyłączaniem tego serwera).

Jedyny kontakt z tym pecetem jest gdy robię backup biblioteki audio lub gdy wrzucam nowego ripa.

 

Nie trzeba mieć doktoratu z IT. Wystarczy bardzo podstawowa znajomość PC. Jedyny problem może być z pierwszym uruchomieniem i instalacją tego na początku i to tylko dla

osób, które są faktyczni zupełnie zielone - zawsze może to zrobić jakiś znajomy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga rzecz: jeśli nie uda się zrobić jak wyżej (bo pieniądze, bo mamy już np. DAC), to najprościej jest kupić konwerter USB/SPDIF i przez niego (i komputer) korzystać z plików na dyskach. Są już konwertery z asynchronicznym wejściem USB, a jako urządzenia dedykowane tylko i wyłącznie do tego celu zapewniają najwyższą jakość (zwykle proporcjonalnie do własnej ceny)."

 

 

Tylko drobne ,ale - -słuchając muzyki nie chce mieć przed oczami laptopa !

Chcę siąść w fotel z pilotem w reku i na dużym wyświetlaczu z 2-3m zmieniać szybciutko kawałki - nagrania -jak zajdzie taka potrzeba. Dysk -serwer stoi sobie gdzieś tam............... ;-)

tak sobie to ubzdurałem ;-)

 

I nie musisz. Laptoka zostawiasz w innym pomieszczeniu z wylaczonym ekranem, a obslugujesz to sobie za pomoca iPod, iPhone, iPad Tel. z androidem. Cena przecietnego notebooka, czy malego netbooka nie jest wyzsza od przyzwoitego NAS,a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ kichanadeta

 

Dokładnie tak jak napisałeś. A dla mniej wymagających: playlista i pilot radiowy podpinany przez USB.

SBT to nie jest jedyne rozwiązanie (poza tym SBT nie ma ekranu pozwalającego na przełączanie czegokolwiek z 3 metrów - nie wiem skąd takie porównanie).

 

Coś się ludzie ostatnio strasznie wygodniccy zrobili...

Kiedyś trzeba było wyszukać jedną z kilkuset płyt, wyjąć, włączyć.

Teraz wystarczy wybrać na kompie 2 albumy, puścić play i usiąść...ale to już się niektórym wydaje być zgoła katorgą...

A co mają powiedzieć fani winyli, którzy nadal wyszukują płyty na półce, czyszczą je i jeszcze do tego co 20 minut muszą zmienić stronę :)

Oni to LUBIĄ robić.

My też polubmy wygodę jaką oferują komputery.

 

Pozdrawiam

Xen

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buduj zestaw z głową. Ona na zawsze zostanie w Twoim systemie! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak napisałeś. A dla mniej wymagających: playlista i pilot radiowy podpinany przez USB.

SBT to nie jest jedyne rozwiązanie (poza tym SBT nie ma ekranu pozwalającego na przełączanie czegokolwiek z 3 metrów - nie wiem skąd takie porównanie)."

 

 

Trzeba czytać uważnie ;-) Ja użytkuje od ponad 3 lat Squeezeboxa Classica i moje wpisy do niego się odnoszą - kapitalny wyświetlacz szczególnie dla takiego ślepca jak ja ;-)

 

Coraz poważniej myślę o kupnie Squeezaboxa Transportera , jak byście go porównali z np. taką Yamahą NP-S2000 ?

Domyślam się ,że mało kto słuchał obu klocków ,zresztą znowu interesuje mnie tylko transport.

Squeezebox Transporter czyta 24/96 czyli to samo co wspomniana Yamaha i pewnie Transporter jest nie gorszy od S.Classica ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak napisałeś. A dla mniej wymagających: playlista i pilot radiowy podpinany przez USB.

SBT to nie jest jedyne rozwiązanie (poza tym SBT nie ma ekranu pozwalającego na przełączanie czegokolwiek z 3 metrów - nie wiem skąd takie porównanie)."

 

 

Trzeba czytać uważnie ;-) Ja użytkuje od ponad 3 lat Squeezeboxa Classica i moje wpisy do niego się odnoszą - kapitalny wyświetlacz szczególnie dla takiego ślepca jak ja ;-)

 

Coraz poważniej myślę o kupnie Squeezaboxa Transportera , jak byście go porównali z np. taką Yamahą NP-S2000 ?

Domyślam się ,że mało kto słuchał obu klocków ,zresztą znowu interesuje mnie tylko transport.

Squeezebox Transporter czyta 24/96 czyli to samo co wspomniana Yamaha i pewnie Transporter jest nie gorszy od S.Classica ?

 

W sieci można znaleźć mnóstwo opinii, że transporter jako tylko transport po coaxie gra na poziomie Squeezebox Touch. Wg mnie może być jednak lepszy z uwagi na bardzo dobrze zrobione zasilanie. A z moich doświadczeń wynika, że jednak zasilanie odgrywa baaaardzo dużą rolę. No i przy okazji prezentuje się lepiej od Toucha;). Minusem jest hardwarowe ograniczenie do 24/96 i fakt,że jest już wycofany z produkcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że Duet jest wygodniejszy w użyciu ze wzgledu na pilota z ekranem.

 

A jak jest muzycznie? Squeezebox Touch = Squeezebox Duet ? Dla ułatwienia proszę nie uwzglęniajmy DAC-a.

 

Piszecie, że zasilanie w Touch jest do poprawki (czytaj do wymiany), znalazłem też info modowaniu jego zegara (za wcale niemałe pieniądze).

 

Czy to samo dotyczy dueta?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - Mini Ape - polski test. Czyta CUE więc problem gapless rozwiązany ? Ciekawy sprzęt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Oni rzekli: Panie, tu są dwa miecze. Odpowiedział im: Wystarczy." (Łk 22, 38)

"Lecz teraz - mówił dalej - kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz!" (Łk 22, 36)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie ,czy próbowaliście takiej przejściówki z USB do S/PDIF i gdzie w Polsce można kupić takie ustrojstwo ???

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) to jest link do producenta

 

Pytam bo chcę jednak wykorzystać laptopa jako źródło muzyki ,DAC-a już mam - z góry dziękuję za rady !!!!!!

post-19955-093407800 1300491472_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Podpiąłem ZP90 pod wzmacniacz Magnat MA800. Dla porównania jako źródło podłączyłem także CD Magnat MCD 850. Zrobiłem testy odsłuchowe - CD vs. zrippowana CD, którą wrzuciłem na dysk sieciowy (Synology ds110j). Ten sam utwór raz na CD, raz strumieniowo. Nie zauważyłem żadnej różnicy, a jeśli była to na granicy percepcji. CD oddałem. Dodatkowo w sypialni postawiłem ZP S5. Teraz mam radio internetowe w dwóch pomieszczeniach, słucham muzyki z Napstera, a jak mi już jakaś płyta przypadnie do gustu, kupuję ją, zgrywam na dysk w pliki Wave i słucham. Napster to max 320kB/s. więc traktuje to tylko jako doskonały sposób na poszerzenie znajomości wielu nurtów muzyki. Steruje się to pilotem CR200, lub ipodem, lub aplikacją z komputera. Nie trzeba mieć włączonego kompa, aby mieć dostęp do całej płytoteki. Dysk sieciowy mam w innym pomieszczeniu, więc go nie słyszę. Wszystko idzie po wifi więc i żonka się nie piekli, że kable się plączą pod nogami.

Pewnie są lepsze "strumieniaki" od Sonosa, np.: Linn, Yamaha .... ale porównując go do niezłej klasy CD jakim jest Magnat MCD 850 mogę śmiało powiedzieć, że "nie dał się" i nadal wchodzi w skład mojego zestawu grającego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyzio a da się pod Oppo 95 podłączyć twardziela i "sterować " z tego Oppo sygnałem do DAC-a ?

A tego to nie wiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tych zdjęciach nic nie widać... By przypadkiem nikt nie zauważył co jest w środku, bo przecież muzyczna nirvana jest bezcenna. Nachodzi mnie taka refleksja, że osoba z kawałkiem wiedzy i wprawnym okiem zobaczy jak charakter zarobkowy zmienia twórczość w/w konstruktora. O ile jestem mu wdzięczny za pewne rzeczy tak obserwuję pewne zmiany w charakterze jego zabawy a szkoda.

Pozdrawiam Arczi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transport Łukasza Fikusa:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zlampizowany Squeezebox po mega tuningu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dowiedziałem się od p. Wojciecha, autora testu Aune Mini APE ,że ów odtwarzacz "gapless" nie jest. Możliwe,że będzie ale to zależy od producenta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Oni rzekli: Panie, tu są dwa miecze. Odpowiedział im: Wystarczy." (Łk 22, 38)

"Lecz teraz - mówił dalej - kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz!" (Łk 22, 36)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co sądzicie o odtwarzaczach sieciowych firmy Popcorn? Jest jakiś zasługujący na uwagę?

Hej

ja mam egreat M33A z wyświetlaczem i jestem bardzo zadowolony

bardzo dobry transport

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.