Skocz do zawartości
IGNORED

Granica pomiędzy Hi-Fi i High End, a nawet Ultra High End.


szybki Gonzo

Rekomendowane odpowiedzi

czarnypsiak, 3 Sie 2010, 22:08

 

>we, ale skąd wiesz, że szybki Gonzo nadaje z "polszy"? Może z Bora-Bora, albo Baden-Baden lub też z

>Lądka Zdroju? Albo tez zza Twojej ściany... Pytanie "skont klikash" jest zasadne, ale czy coś

>wyjaśnia?

 

Może wypij se kawkę co? kolego. zobacz co napisał o uk/zmywak/szałas to zrozumiesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybki Gonzo, 3 Sie 2010, 22:07

 

>>we

>zasada zawsze jest taka sama, aby znać odpowiedź należy najpierw zdać właściwe pytanie. Często

>pytania są pozbawione sensu i podłoża technicznego, ale zawsze można udzielić na nie właściwą

>odpowiedź.

 

Nie udzielałeś żadnych odpowiedzi na stawiane pytania,mało tego,burzyłeś się na to że kazano ci zastanowić się przez chwilę nad przytoczonymi argumentami.Teraz nagle piszesz o zadawaniu pytań i odpowiadaniu na nie,zaiste dziwna zmiana biegunów.Chamsko starałeś się obrazić usera wytykając mu sprawy prywatne,tak się nazywa u Ciebie usilne szukanie wyjaśnień na palące pytania.

Że jeszcze dostałeś''pochwałkę''od jednego z userów,to aż dziwię się.Z drugiej strony łaski nikt nikomu nie robi,niech blokuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>we Zszedłeś z tonu widzę, to bardzo grzecznie z twojej strony.<

Chyba nie bardzo, strojenie instrumentów musi być zawsze takie same. Cis mol zawsze będzie Cis molem.

Chcesz to zmienić ?

To ty pragniesz aby ten temat zszedł na bocznicę, aby zagubić zawarte w nim treści o braku zachłanności i ukrytych dążeniach marketingowych wielkich firm. To coś na wzór M$ i Linuksa. Bitwa o pole, O NAS. Rób DIY, a będziesz niezależny, a wszystkie Hi-End`owe konstrukcje Twoi koledzy schowają, jak wkroczysz w ich progi. Po prostu, nie bój się otwartości własnego umysłu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

we, 3 Sie 2010, 22:14

 

 

>>Sorry, ale temmat przerodził się w istne kuratorium psychiatryczne z oddziałem otwartym, kto nie

>>wytrzymuje może opuścić prewentorium.

>

>Nie że nie wytrzymuje, ale w tym temacie już się nic ciekawego nie wydarzy, bocznica już wkrótce

>:-).

 

No właśnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mlb, 3 Sie 2010, 22:36

 

>we, 3 Sie 2010, 22:14

>

>

>>>Sorry, ale temmat przerodził się w istne kuratorium psychiatryczne z oddziałem otwartym, kto nie

>>>wytrzymuje może opuścić prewentorium.

>>

>>Nie że nie wytrzymuje, ale w tym temacie już się nic ciekawego nie wydarzy, bocznica już wkrótce

>>:-).

>

>No właśnie.

 

O KUTWA!, wyszedłem na proroka, Ty nie rób se jaj;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

areczek, 3 Sie 2010, 16:33

 

>Chcę tylko dowodów w postaci opisu brzmienia z porównań różnie kosztujących kolumn w stosunku do

>ultra drogich.

 

a co to jest za dowód ?!? zarty sobie stroisz, to tylko czyjaś poezja, można napisać co się chce. Ktoś może usłyszeć głosy anielskie, a drugi skrzeczenie starej baby.

 

Co jest takiego super w tych kolumnach jakie podałeś ? Głośniki za 100$ za sztukę ?

A te radialstahlery. Masz jakieś pomiary ich ? charakterystyki, thd ? Bo dziwne to jest, że tylko jedna firma je robi. Jakby były takie super, to pewno Chinczyki by je tłukli na potęgę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gonzo

 

Nie każdy może być niezależny w kwestii audio,i tak samo będzie z dziedziną samochodową i każdą inną.

Pytania były stawiane,dwukrotnie,a moderacja ich nie usunęła,monotematyczny się stałeś.

To tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Archanioł, 3 Sie 2010, 22:43

 

>areczek, 3 Sie 2010, 16:33

>

>>Chcę tylko dowodów w postaci opisu brzmienia z porównań różnie kosztujących kolumn w stosunku do

>>ultra drogich.

>

 

Liczę na prawdomówność tego który będzie porównywać,jeśli usłyszy.

Zatem jakiego dowodu Ty dostarczysz na tezę że nie słyszysz różnic?

 

>Co jest takiego super w tych kolumnach jakie podałeś ? Głośniki za 100$ za sztukę ?

>A te radialstahlery. Masz jakieś pomiary ich ? charakterystyki, thd ? Bo dziwne to jest, że tylko

>jedna firma je robi. Jakby były takie super, to pewno Chinczyki by je tłukli na potęgę.

 

W tych kolumnach są nietypowe i przemyślane rozwiązania,których brak w budżetowych.Poczytasz,obejrzysz zestawy,posłuchasz to zrozumiesz.

 

Pomiary są dostępne w internecie.Słuchasz pomiarami,rozumiem,zastosujesz poezję aby ocenić brzmienie wynikające z pomiarów,czy jednak dodatkowo skonfrontujesz pomiary z odsłuchem u mnie?

 

Zapytaj właściciela MBL dlaczego chińczycy nie''tłuką''radialstrahlera,a może najlepiej samych chińczyków,będzie bezpośredniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>areczek Zrobiłeś się wyjątkowo upierdliwy, ale to może to i dobrze, oświecisz nas w końcu, jak prorok, swoją wiedzą ? Przecież wszyscy czekamy na twoje poematy, niemal z zapartym stolcem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

==> areczek, 3 Sie 2010, 20:29

 

Jak pisałem: nigdy nie byłem mocny w pisaniu wypracowań, a już poetycki bełkot praktykowany przez niektórych recenzentów sprzętu mnie po prostu śmieszy. Zastanawiam się więc jak tu oddać swoje wrażenia, aby nie aby było napuszonym językiem, ale na temat.

 

To był najwspanialszy dźwięk, jaki kiedykowliek słyszałem. Klinicznie czysty, zrównoważony, żadna część pasma nie była preferowana kosztem innej. Cudowne doświadczenie. Gdyby nie to, że wiedziałem iż gra sprzęt - dałbym się poćwiartować, że to muzyka na żywo. Można było widzieć nie tylko każdego muzyka i każdy instrument, ale wydawało mi się: każdą strunę w harfie, każde muśnięcie tej struny. Urzekała niezwykła dynamika. Ćwiczyliśmy różne gatunki muzyki, bo bawiliśmy się tym długo. Potwierdzam Twoje spostrzeżenie z jednego z powyższych wpisów: pozorne źródła dźwięku były namacalne i punktowe. Dźwięk soczysty, pełny, ze wspaniałym wybrzmieniem.

 

Nie chcę wzniecać po raz nie wiem który dyskusji na temat stereo versus wielokanał. Dałem się poznać na Forum jako miłośnik tego ostatniego, nie w wydaniu Kina Domowego, ale właśnie muzyki 5.1. I fakt, że tutaj właśnie to miałem - było dodatkową przyjemnością. Słuchaliśmy wielokanałowych SACD, koncertów z BD i jednego BD Pure Audio. Cudowne zanurzenie w pełnej kuli, w sferze dźwięków. I tak jak dobre stereo może odtworzyć przestrzenność 3D w przedniej półprzestrzeni przed słuchaczem, tak tutaj miałem również dźwięki na osi góra-dół.

 

Powtarzam: to był najlepszy jakościowo dźwięk, jakiego doświadczyłem kiedykolwiek z życiu. Czy tańszy sprzęt tak zagra? Aż tak - nie. Będzie się do tego zbliżał, ale nie osiągnie aż takiej precyzji i doskonałości.

 

Proszę o wyrozumiałość za powyższy pseudoliteracki bełkot.

 

==> discomaniac71

 

Muszę się z Tobą nie zgodzić. Ja NIGDY nie twierdziłem, ze plastik z hipermarketu, czy nawet budżetówka zagrają tak samo. Ja się tylko zastanawiałem czy ta doskonałość jest warta takiej ceny. Staram się stąpać po ziemi. Oprócz pasji, jaką jest audio - są inne potrzeby i inne wydatki. Czy kupiłbym taki sprzęt, gdybym wygrał kumulację w Lotto? Chyba nie. To co mam, czy ta klasa co mam - też mi daje wielką satysfakcję i wielką przyjemność. I też, może nie aż tak precyzyjnie, ale daje pozorne źródła dźwięku i widzę instrumenty oraz muzyków. I to mi wystarcza. Ale nie powiem: słuchanie czegoś takiego daje przeogromną przyjemność.

 

==> Marcin K.

 

Spieszę zaspokoić Twoją ciekawość skąd taki a nie inny mój nick. Przez przypadek niejako.

 

Ludzie dzielą się na miłośników audio i resztę. Ale jest i inny podział: na zwolenników psów i na zwolenników kotów. Ja od zawsze byłem i jestem kociarzem. Oglądałem kiedyś (chyba na kanale Animal Planet) program o amerykańskich rysiach. Ryś po angielsku to jest lynx, ale po amerykańsku to jest własnie bobcat. Trochę różnią się od euro-azjatyckich. Symapatyczne, ładne, inteligentne zwierzaki. Spodobały mi się, więc postanowiłem zostać Bobcatem. I tyle. Proszę nie stosować nadinterpretacji rozszerzającej, jakobym ja był sympatyczny, przystojny, bądź inteligentny. Nazwałeś mnie nawet gestapowcem. A ja zablokowałem Cię tylko dlatego, że mi ubliżałeś i mnie obrażałeś.

 

Pozdrawiam wszystkich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat

Wystarczy że napiszę,słyszysz i to doskonale,nic dodać nic ująć.

To tylko pozostaje Ci Radialstrahler i jego niedościgniona głębia 3D i potężny realizm.

 

P.s,Dobra mała recenzja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin K., 3 Sie 2010, 06:40

 

>dd6, szkoda czasu na archanioła, jak on nie rozumie mojej metafory kutasa, to zrozumie Twoją

>metaforę słonecznika?

>Dla niego to za wysokie progi, trzeba bobcata zawołać. On przynajmniej jest człowiekiem

>inteligentnym, więc może przetłumaczy tamtemu.

 

nie wiesz co odpisać i bełkoczesz teraz płaczliwie do kolegów...

 

faktem jest, że oprócz inwektyw i pokrzykiwania to nie masz nic do zaprezentowania... co było do udowodnienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umiecie pisać o dźwięku ? wątpię :)

Przedruk nie napiszę z jakiej strony , czy portalu.

 

 

>Przestrzeń, oddech, bas, długie wybrzmienia, naturalne głosy wokalistów.

To wszystko znajdziemy na płycie B&W - very audiophile, a tak właśnie przekazywane jest przez duet ECC85 i 6N1P na wyjściu.

Takich naprawdę spektakularnych wrażeń obcowania "prawie" z muzyką na żywo dostarcza ta szerokopasmowa duo-trioda na wejściu układu.

Jeśli nie znajdę równie zacnej lampy oktalowej, ta pozostanie.

 

Och jak ja lubię penetrację, penetrację zdarzeń muzycznych, a posmakowawszy nie mogę się od niej uwolnić.

Do takiego wglądu w strukturę nagrań i realizacji można się szybko przyzwyczaić, ale zmieniając konfigurację lamp czegoś zaczyna brakować i to bardzo.

Zaczyna brakować tej przestrzeni, czystości i naturalności brzmienia.

Pięknego, niczym nie skrępowanego basu, który "zabierany" jest natychmiast ze sceny po przytrzymaniu np. strun kontrabasu, ale i potrafiącego długo wibrować w powietrzu wprowadzając uczucie wewnętrznego niepokoju.

Reprodukcja głosowa wokalistów nie odbywa się na zasadzie dominacji szeleszczących spółgłosek, ich prawie nie ma, jednak śpiewane partie są niezwykle czytelnie artykułowane.

 

Szelesty i inne irytujące dźwięki dochodzą z instrumentów, które są do tego stworzone.

Wszystkie "przeszkadzajki", dzwoneczki, jazzowe miotełki jak na dłoni.

To one potęgują wrażenia trójwymiarowości przekazu materiału muzycznego.

Nie mają barwy pastelowej, nie są nawet "zakryte cienką gazą".

Są kryształowe, czyste i szlachetne, a pasmem swoim sięgają w rejony chyba tylko dostępne dla nietoperzy.

 

Ta dwójka "szklanych baniek" gra nie faworyzując żadnego z zakresu pasma.

Ale jest i haczyk w tym wszystkim, a mianowicie kolekcja naszych płyt jest wystawiona na pewną próbę, próbę naszej cierpliwości przy kolejnym odsłuchu w takiej konfiguracji lampowej.

Bo tylko od ich jakości realizacji będzie zależało, czy z którąś już posiadaną nie pożegnamy się wyrzucając ją do kosza, lub "zarośnie kurzem" niesłuchana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

areczek, 3 Sie 2010, 22:58

 

 

>>>Chcę tylko dowodów w postaci opisu brzmienia z porównań różnie kosztujących kolumn w stosunku do

>>>ultra drogich.

>Liczę na prawdomówność tego który będzie porównywać,jeśli usłyszy.

>Zatem jakiego dowodu Ty dostarczysz na tezę że nie słyszysz różnic?

 

co ma do tego prawdomówność ? to nie jest żaden dowód, tylko czyjeś odczucia, a każdy ma inne...

 

>>Co jest takiego super w tych kolumnach jakie podałeś ? Głośniki za 100$ za sztukę ?

>>A te radialstahlery. Masz jakieś pomiary ich ? charakterystyki, thd ? Bo dziwne to jest, że tylko

>>jedna firma je robi. Jakby były takie super, to pewno Chinczyki by je tłukli na potęgę.

>

>W tych kolumnach są nietypowe i przemyślane rozwiązania,których brak w

>budżetowych.Poczytasz,obejrzysz zestawy,posłuchasz to zrozumiesz.

>Pomiary są dostępne w internecie.Słuchasz pomiarami,rozumiem,zastosujesz poezję aby ocenić brzmienie

>wynikające z pomiarów,czy jednak dodatkowo skonfrontujesz pomiary z odsłuchem u mnie?

>Zapytaj właściciela MBL dlaczego chińczycy nie''tłuką''radialstrahlera,a może najlepiej samych

>chińczyków,będzie bezpośredniej.

 

nietypowe na pewno, ale czy przemyślane to mam wątpliwości. To nie jest żaden cud techniki jeśli mogłeś to w garażu zrobić, tym bardziej chińczycy, jeśli tego nie robią, to odpowiedź jest jedna: nie warto... sorry.

 

A pomiary to jest jedna pewna rzecz na tym świecie, ciekawe byłyby, a może raczej smętne, bo koncepcja raczej kontrowersyjna i się nie przyjęła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

areczek, 3 Sie 2010, 23:13

 

>Radialstrahler i jego niedościgniona głębia 3D i potężny realizm

 

Nie chcę się powtarzać, (burzliwa) dyskusja na temat 3D była w innym wątku i doszliśmy do konsensusu, że stereo da tylko przednią połówkę 3D. Pełne 3D, czyli 360* wokół nas może zapewnić tylko 5.1.

 

Radialstrahler chętnie posłucham, jeśli nadarzy się po temu okazja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

==> discomaniac71

 

Muszę się z Tobą nie zgodzić. Ja NIGDY nie twierdziłem, ze plastik z hipermarketu, czy nawet budżetówka zagrają tak samo. Ja się tylko zastanawiałem czy ta doskonałość jest warta takiej ceny. Staram się stąpać po ziemi. Oprócz pasji, jaką jest audio - są inne potrzeby i inne wydatki. Czy kupiłbym taki sprzęt, gdybym wygrał kumulację w Lotto? Chyba nie. To co mam, czy ta klasa co mam - też mi daje wielką satysfakcję i wielką przyjemność. I też, może nie aż tak precyzyjnie, ale daje pozorne źródła dźwięku i widzę instrumenty oraz muzyków. I to mi wystarcza. Ale nie powiem: słuchanie czegoś takiego daje przeogromną przyjemność.

 

 

 

 

I ja to rozumiem. Nie musisz wydawac kroci zeby miec jakosc. Wystarczy posiadana gotowke dobrze zainwestowac tudziez stworzyc odpowiednia konfigureacje zeby cieszyc sie naprawde dobrym dzwiekiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

we, 3 Sie 2010, 22:16

 

>Może wypij se kawkę co? kolego. zobacz co napisał o uk/zmywak/szałas to zrozumiesz.

 

Wypiłem już z sześć, ale dziękuję za radę. Nie zmienia to jednak faktu, że "W sumie po pewnym czasie nawet się ciesze jak ktoś mnie obraża, ubliża, ktoś kto siedzi w polszy, bo wtedy dociera do mnie świadomość jak mi tu w uk dobrze i żeby nigdy nie wracać do tego polskiego padołu, taka prawda, niestety." brzmi cokolwiek... dziwnie, nieprawdaż?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ zabawny wątek! Tyle wpisów na temat zupełnie bez znaczenia! Dlaczego nie ma tylu wpisów na konkretne tematy?

I jeszcze jedno spostrzeżenie. Zadałem sobie wysiłek i prześledziłem "o mnie" najaktywniejszych uczestników dyskusji... I co? Staż na forum, doświadcznie audiofilskie i posiadany sprzęt z hi endem nie mają NIC wspólnego! Koledzy! Wstańcie, włączcie sprzęt i słuchajcie! I więcej pokory! Uczcie się od mądrzejszych! Nie ode mnie, ale od tych, co w tym watku nie piszą.

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stempur

 

To bardzo konkretny wątek.

Mający znaczenie dla uczestników.

Śmiało wejdz do dyskusji - nie krępuj się.

 

Dyskutanci są posiadaczami sprzętu hi end i ultra hi end.

 

Musisz tylko dokładniej czytać wpisy - ze zrozumieniem - albo się nie znasz na audio.

Muzyka to jest na koncertach - byłeś? - to wiesz że w domu tak nie gra - chyba, że masz lampe na 3000V

Pozdrawiam.Przyjemnej dyskusji .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.