Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  118 członków

Ayon Klub
IGNORED

Ayon Klub


marslo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Redaktorzy

(...)

Pozostał jeszcze temat kabli. Jeden ze sprzedawców polecał mi leciwego Harmonixa HS 101 GP jako panaceum na każdy mój problem. Jakie są wasze doświadczenia z zastosowanie tego kabla między CD-1SX a Tritonem?

Zmiana lamp tak bardzo zmieniła system, że zaczynam mieć nadzieję, że może zostaniemy razem na dłużej.

 

Zamiast 101-ki polecę podjąć próbę wypożyczenia od któregoś ze szczęśliwych posiadaczy też Harmonixa, ale z "nieco wyższej" półki - 聖HIJIRI HGP “Million”. Jeśli poszukujesz nasycenia i muzykalności bez utraty rozdzielczości to może być strzał w przysłowiową dziesiątkę.

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O eksperymentach kablowych napiszę później, jak uznam je za zakończone. Na razie eksperymenty trwają. To może krótko, gdyż całą sytuację opisałem wcześniej. Do CD Pan Piotr z Tubes-store.eu po rozmowach ze mną polecił mi: 6H30-DR gdzie wynalazł dla mnie doskonałe modele z lat 70-tych, na prostownik po długich konsultacjach założyliśmy Tung-sola z lat 50-tych.

Do Tritona, ze względu na dziwne zachowanie się biasu, wysłałem do pomiaru do Pana Piotra KT150, dobrał je ponownie w pary i stwierdził, że nie wymagają w najbliższym czasie wymiany. Po otrzymaniu i zamontowaniu problem z biasem oczywiście zniknął. Miejsce radzieckich zajęły wojskowe Sylvanie 6SJ7, a w miejsce ECC82 trafiły Amperexy bugle boy z 1962 roku (para z jednej serii). Wszystkie lampy dosłownie idealne. To co po tych zmianach stało się z dźwiękiem to ciężko ująć słowami, sprzęt zmienił się tak jakby kosztował dziesięciokrotność wydanych pieniędzy. Każdy aspekt brzmienia, tekstura, masa, powietrze, wypełnienie, wszystko uległo takiej poprawie, że 3 razy zamieniałem komplet lamp na stary, bo nie chciało mi się wierzyć mojemu szczęściu. Po konsultacjach dostałem dźwięk o jakim marzyłem. Pan Piotr jakby siedział w mojej głowie i namalował taki obraz z dźwięków o jakim marzyłem. Muszę potwierdzić opinię o Nim, to najlepsza w Polsce lampowa encyklopedia. Może dlatego mam teraz taki problem z kablami, bo nie jest już dobrze lub źle tylko bardzo dobrze lub dobrze. Jeśli kogoś ciekawią dalsze eksperymenty kablowe za niedługo opiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyczam od różnych osób różne kable i żaden z nich specjalnie mnie nie przekonał. Od wyrobów Albedo przez wskazanego wcześniej Harmonixa GP101. Miałem jeszcze najwyższe model Furutecha, ale żaden z na razie odsłuchanych nie zrobił pożądanego wrażenia. Szkoda się rozpisywać jak na ten moment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kablowe eksperymenty dalej trwają, jak będę czuł, że jestem bliżej końca historii z kablami to napiszę.

Co do biasu lampy po ok. 7 miesiącach wymagały częstych regulacji. Uciekały parametrami między sobą. Zostały dobrane w pary w Tubes-store.eu i problem zniknął. Tu chwała dla sklepu za rzetelność, a nie naciągnięcie mnie ponownie na kolejny wydatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Ayona do MC ?

 

Pytanie z serii retorycznych wg mnie :). Jak można w ogóle porównywać Ayona do MCów, choćby pod kątem konstrukcji, trwałości, designu etc. Sprzedawaj te Ayony i się nawet nie zastanawiaj, ja się cieszyłem przy/po sprzedaży mojego :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Pytanie z serii retorycznych wg mnie :). Jak można w ogóle porównywać Ayona do MCów, choćby pod kątem konstrukcji, trwałości, designu etc. Sprzedawaj te Ayony i się nawet nie zastanawiaj, ja się cieszyłem przy/po sprzedaży mojego :).

 

Ale czy warto zmieniać 07s na MCD 201??

Nie wiem co robić troszke :)

Albo Ayon 1sc albo Mac 201 albop zostac przy ayon 07s:(??

Help:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SVART wiemy że przerabiałeś Ayona i Ci się psuł ale to jednak klub miłośników zdaje się jest... Jest trochę ludzi co go lubią:-)

Deluxe moim zdaniem zamiana 07s na 1sc niewiele albo nic nie wniesie, Her Hirt specjalnie wprowadził 1sx bo 07s grało bardzo podobnie do 1sc a były nawet opinie że 07s lepiej. Więc jeśli koniecznie Ayon to od 1sx w górę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam Panowie, po długiej przerwie obiecałem, że opiszę wnioski o dalszej części testów kabli. A więc dotrzymuję słowa. Po około dwóch miesiącach (większość czasu zabrały mi obowiązki zawodowe) sporo czasu spędziłem na różnych testach. W tym czasie sprawdziłem najwyższe modele Furutecha, Shunyata, Harmonix, Acoustic Zen, Hijri, Unicorn Audio, XLO, Acrolink. Nie chcąc tracić czasu na pośrednie rozwiązanie, testowałem tylko modele z wyższej i średnio-wyższej pułki, mając z tyłu głowy myśl o wymianie sprzętu na wyższe modele. Przy pierwszych odsłuchach mimo tego, że dość długo dawałem im szansę, odpadły: Shunyata Anaconda, Furutech PS-950 i XLO. Może nie potępiam tych kabli, bo bez wątpienia ich walory dźwiękowe są dobre, jednak Shunyata pokazuje obraz dźwiękowy, taki jakby patrząc za okno przesiąść się nagle z pociągu osobowego do TGV. Następuje absolutny nadmiar wrażeń. Jest to kabel, który potrafi zmęczyć po 30 minutach słuchania jak dwutygodniowa wizyta teściowej. Furutech troszkę inaczej. Ten dla odmiany jakby nadmiernie uspokoił wszystko, coś co porównałbym do lotu szybowcem. Jest pięknie, lecimy, wszystko się podoba, ale wrażenia dynamiczne, szczególnie przy symfonice, rocku, bluesie pozostawiają wiele do życzenia. XLO signature wypadł zdecydowanie ciekawiej od tej dwójki. Był lepiej zrównoważony, "bardziej równy", w sumie gdyby nie konkurencja uznałbym go za kabel zupełnie wystarczający. Ciekawie wypadło zastosowanie Harmonixa XDC350 i Hijri one million , kable które wyszły spod jednej ręki. Oba bardzo ciekawe w brzmieniu, natomiast one million zdecydowanie większa kultura grania, dosłownie każdy aspekt nieco lub dużo lepszy od Harmoixa. No to na koniec zupełnie niespodziewane dla mnie zestawienie. Acoustic Zen moja Gargantua II i Absolute, Unicorn Audio Imperatore i Vincitore i Acrolink 9500. W tym gronie zadziwiła obecność Unicorn Audio. Polska firma, znana z produkcji wybitnych kondycjonerów audio (o teście tych kondycjonerów na którym byłem kilka tygodni temu napisze jeśli będziecie zainteresowani, dla mnie był to absolutny szok) nie dziwi, że to zasilanie grało w pokoju Nautilusa na tegorocznym Audio Show i było opisywane jako wybitne. Wszystkie wymienione kable zostawiają pozostałe daleko w tyle. Ich wspólną cechą jest niespotykana spójność brzmienia, absolutnie naturalny przekaz, niezwykła mikrodynamika i obrazowanie 3D. Tu zdecydowanie usłyszałem poziom niespotykany jak do tej pory. Oczywiście każdy z tych kabli miał swój charakter i był inny od pozostałych. Na tle Unicorn Audio i Acoustik Zen był najbardziej detaliczny, mimo zachwytów w ostatecznym rozrachunku odpadł z tej 3, chociaż jak wspomniałem jest to kabel wybitny i być może przy zastosowaniu lamp ciemnie grających okazałby się najlepszy ze wszystkich. No i najlepsza dwójka: Unicorn Audio i Acoustik Zen. Dwa aspekty, które wyróżniają te kable na tle pozostałych: pierwszy niepowtarzalna spójność barwy i dynamiki, drugi to przestrzeń, separacja dźwięków i czarne tło. Połączenie tych cech niespotykane w kablach. Należałoby tutaj porównywać Gargantue z Vincitore i Absoluta z Imperatore. Różnicę między tymi kablami są słyszalne, natomiast wybór, który do zestawu jest najlepszy zależy całkowicie od elementu toru, w którym go zastosujemy. Mój ostateczny wybór padł na Acoustic Zen Gargantue do CD i Unicorn Audio Imperatore do wzmacniacza. To co robi całe zestawienie połączone z olampowaniem jest niewyobrażalne. "Wstawiło" to Ayona, który o mało co nie wyleciał jako znienawidzony i nie nadający się sprzęt, który wiecznie przegrywał nawet z ukraińskim Phastem do poziomu gdzie drzwi Hi-Endu się otwarły. Pozdrowienia dla wszystkich i do następnego razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję osiągnięcia satysfakcjonującego efektu! O to właśnie chodzi żeby system dawał przyjemność właścicielowi bez oglądania się na "wiedzących lepiej"

 

Czy oprócz opisanych wyżej zmian w okablwaniu i o ile pamiętam wymianie lamp w odtwarzaczu coś jeszcze zmieniałeś? Kolumny zostały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję osiągnięcia satysfakcjonującego efektu! O to właśnie chodzi żeby system dawał przyjemność właścicielowi bez oglądania się na "wiedzących lepiej"

 

Czy oprócz opisanych wyżej zmian w okablwaniu i o ile pamiętam wymianie lamp w odtwarzaczu coś jeszcze zmieniałeś? Kolumny zostały?

Tak, kolumny zostały (Dynaudio Contour 30). Dopiero teraz widzę co potrafią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Mam prośbę, możesz doprecyzować co to za przewód?

 

Najprawdopodobniej chodzi o już nieprodukowanego Harmonixa X-DC Studio Master „Million” Maestro,

 

24795b9d45550d61cc9f6bee7a09a629_XL.jpg

 

A z Ayonami oprócz Acoustic Zenów świetnie zgrywają się przewody Organic Audio.

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśłę, że jednak nie chodzi o ten przewod. Ale jestem Ciekaw odpowiedzi.

Panowie, oczywiście mój błąd. Lampka wina i wcześniejsza lektura testu interconnectu Hijiri hgp million zapisała się nieodwracalnie w pamięci ;-))). Chodzi o Hijiri Nagomi. A co do Organic Audio nigdy nie słyszałem poza chwilą na Audio Show, o ile dobrze pamiętam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Panowie, oczywiście mój błąd. Lampka wina i wcześniejsza lektura testu interconnectu Hijiri hgp million zapisała się nieodwracalnie w pamięci ;-))). Chodzi o Hijiri Nagomi. A co do Organic Audio nigdy nie słyszałem poza chwilą na Audio Show, o ile dobrze pamiętam.

Przyjemny i zarazem jeden z bardziej udanych przewodów Harmonixa, no i odczuwalnie tańszy od X-DC Studio Master „Million” Maestro ;-)

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, oczywiście mój błąd. Lampka wina i wcześniejsza lektura testu interconnectu Hijiri hgp million zapisała się nieodwracalnie w pamięci ;-))). Chodzi o Hijiri Nagomi. A co do Organic Audio nigdy nie słyszałem poza chwilą na Audio Show, o ile dobrze pamiętam.

 

A było pić ? :-)

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.