Skocz do zawartości
IGNORED

MSS - Multi Selektor SPDIF


Waldi_06
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Po długim czasie leżakowania odpaliłem swojego MSS i wszystko byłoby ok. gdyby nie ten pilot.

Nie obraź się Edward bo sam projekt jest świetny, ale pomysł z pilotem RC5 to porażka.

Kupiłem jeden - menu nie działa, sprawdziłem inne od Elemisów - nie działa, przeprogramowałem uniwersalny na kilka typów RC5 - nie działa.

Pisałeś kiedyś, że dodasz w nowym sofcie alternatywny kod - wgrałem nowy soft i menu dalej nie działa i do tego przestało działać przesuwanie V+/V-, CH+/CH-(to co miało być zmienione). Muszę kupić kolejny egzemplarz i choć to grosze to szkoda czasu a te piloty to badziewia.

Proszę Edward dodaj w nowej wersji softu (jeśli powstanie) obsługę menu z klawiatury, a ideałem byłaby możliwość uczenia kodów z dowolnego pilota.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość traxman

(Konto usunięte)

Z codziennego doświadczenia wynika, ze sporo pilotów mieniących się RC5, nie ma nic wspólnego z kodowaniem w tym standardzie, albo pływają czasy impulsów, albo kompletnie to nie RC5, szczególnie dotyczy tych za 5PLN. Najlepszą metoda jest własny pilot z SAA3010.

A dzisiaj gdy dostępne są moduły RF 433MHz zdecydowanie radio, lepszy i większy zasięg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot taki jak na stronie z projektem działa bezproblemowo. Fakt na początku był problem z pilotami uniwersalnymi (nie wszystkie komendy działały).

Apel do kol. Edwarda:

Przydałaby się modyfikacja przy przełączaniu źródeł. Czasem jest nieprzyjemny trzask , ale tylko w wypadku obecności spdifa na wejściach przełączanych. Może powinno odbywać się to tak:

 

In 1- mute -In 2 .... itd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trwają prace nad skłonieniem Edwarda do wyposażenia swoich dzieł w funkcję uczenia się sygnałów innych pilotów. Mam nadzieję, że zakończą się sukcesem, zarówno w przypadku Volcano, jak i MSS ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Teo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> mkmar

 

Wszystkie moje projekty uruchamiałem z szarym pilotem, jaki widnieje na zdjęciach na stronie. Piloty te są dostępne cały czas na Allegro po 7 zł. Tylko dla zmyłki opisane są jako RC6 i pod taką frazą należy je wyszukać. Mimo napisu RC6 na obudowie, nadaje on w kodzie RC5, co dokładnie przebadałem na oscyloskopie. Stałe czasowe ma zgodne ze standardem, więc można uznać, że jest to "prawdziwy RC5". Trudno mi stwierdzić dlaczego inne piloty nie działają.

 

Obsługa "menu" z klawiatury jest ciekawym pomysłem, ale trzeba by wtedy uciąć funkcję jednego klawisza, żeby uczynić go klawiszem "menu". No i wtedy klawiatura staje się nie w pelni funkcjonalna.

 

-> Krzych 2

 

Trzask przy przełączaniu kiedyś u mnie także występował, ale go zlikwidowałem zmieniając procedurę dokładnie w taki sposób, jak piszesz, czyli zmiana odbywa się na wyciszeniu. Od tamtej pory nie występował. Sprawdź proszę i napisz, którą dokładnie masz wersję firmware'u.

 

Teo suszy mi głowę od dawna z tym progrmowaniem. Myślę, że kiedyś jak już nie wytrzymam, to napiszę :-) A tak na serio, to myśląc o takim projekcie, trzeba mieć na uwadze wszystkich, lub co najmniej większość użytkowników. Nie można pozwolić sobie na specyficzne modyfikacje dla konkretnego użytkownika, ponieważ wtedy inni mogą być zawiedzeni. Dlatego każda zmiana na obecnym etapie musi być przemyślana i wprowadzona rozsądnie. Wykluczam możliwość pisania odrębnej wersji programu dla jednego użytkownika. Możliwość zaprogramowania własnych klawiszy jest ciekawym pomysłem, ale wymaga zgrania z resztą systemu, na co muszę poświęcić trochę czasu, aby to działało dobrze, a nie byle jak. Poza tym wciąż jeszcze czeka poprawka do układu PCF do sterowania LED-ami. Obecnie jestem dość mocno zawalony obowiązkami zawodowymi i na DIY mogę poświęcić mniej czasu. Proszę więc Was o cierpliwość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teo suszy mi głowę od dawna z tym progrmowaniem. Myślę, że kiedyś jak już nie wytrzymam, to napiszę :-)

Dużo się nie napiszesz, bo procedura jest w zasadzie gotowa ;) Wystarczy dostosować ją do odpowiedniej wersji mikrokontrolera oraz dodać w menu dwie pozycje: uczenie się sygnałów pilota oraz (jakoś sprytnie uruchamiany) powrót do ustawień początkowych.

 

Nie martw się, już ja to na Tobie wymuszę... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę, że takie przeróbki programu to masa pracy dlatego to tylko sugestie - może kiedyś - a wtedy kto chce wgrywa nową wersję, a kto nie potrzebuje pozostaje przy starej. Z klawiszami można np. wchodzić do menu przyciskając jeden lub dwa gdy MSS pozostaje w "Stand by" lub coś w tym rodzaju. Ten mały szary pilocik właśnie sobie ściągam, jednak procedury uczenia na pewno wszystkim kiedyś się przydadzą, gdyż często obok MSS już pracują inne PVC, preampy, dace itp..

Trzymamy kciuki....:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo się nie napiszesz, bo procedura jest w zasadzie gotowa ;)

To nie jest prawda, nie pisz tak, bo ludzie będą mieć zły obraz sytuacji. Nie ma żadnej gotowej procedury, którą można przykleić do mojego programu jak Service Pack do Windowsa. To po prostu trzeba napisać od nowa, tym bardziej, że musi być ona uzupełniona o wyświetlanie na ekranie.

 

Z klawiszami można np. wchodzić do menu przyciskając jeden lub dwa gdy MSS pozostaje w "Stand by" lub coś w tym rodzaju.

To jest bardzo ciekawy pomysł. Myślałem o wejściu do menu przez wciśnięcie dwóch klawiszy na raz, ale ze względu na sposób detekcji klawiszy, byłoby to kłopotliwe. Natomiast badanie klawisza przy włączaniu urządzenia lub wyjściu ze "standby" jest dużo prostsze. W zasadzie to może być wtedy dowolny klawisz, jeśli cokolwiek zostanie naciśnięte, to idziemy do menu. Przemyślę temat, ale to rozwiązanie brzmi rozsądnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest prawda, nie pisz tak, bo ludzie będą mieć zły obraz sytuacji. Nie ma żadnej gotowej procedury, którą można przykleić do mojego programu jak Service Pack do Windowsa. To po prostu trzeba napisać od nowa, tym bardziej, że musi być ona uzupełniona o wyświetlanie na ekranie.

 

Edward lepiej jak w macu cały soft zmienić np 4 gb :) a nie service pack z 500mb

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edward, jeszcze tak nieśmiało zapytam, chociaż temat już chyba padł kiedyś.

Impulsator podpinany w miejsce klawiszy? Oczywiście na zasadzie następny- poprzedni.

Chociaż zdaję sobie sprawę że to robi nam się alternatywna wersja softu.

A może są dostępne enkodery dające sygnały na odpowiednie wyjście w zależności od kierunku kręcenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest prawda, nie pisz tak, bo ludzie będą mieć zły obraz sytuacji. Nie ma żadnej gotowej procedury, którą można przykleić do mojego programu

Nie podpuszczaj, bo napiszę i przykleję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impulsator podpinany w miejsce klawiszy? Oczywiście na zasadzie następny- poprzedni.

Chociaż zdaję sobie sprawę że to robi nam się alternatywna wersja softu.

A może są dostępne enkodery dające sygnały na odpowiednie wyjście w zależności od kierunku kręcenia?

Teoretycznie jest to możliwe, można by rozwiązać temat odpowiednim wyborem w menu, gdzie ustawiałoby się funkcję pinów dla klawiszy <następne> i <poprzednie>. Albo działałyby jak zwykłe klawisze, albo służyły do połączenia encodera. Temat do zapamiętania na przyszłość. Alternatywne wersje softu, jak już wspomniałem, są wykluczone teraz i w przyszłości.

 

Z tego co wiem, wszystkie encodery pracują w kodzie Graya i nie spotkałem takich, które dają zwykłe zwarcie w jedną lub drugą stronę, ale jeśli taki znajdziesz, to bez żadnych przeróbek możesz go podłączyć, bo będzie symulować klawisze.

 

Hmmm..... teraz mi przyszło do głowy, że można do encodera dodać prościutki blok na jednym układzie scalonym z kilkoma bramkami logicznymi, który by przetwarzał kod Graya na pojedynczy impuls na jednym z wyjść. Przy obrocie w jedną stronę impuls pojawi się na jednym wyjściu, a przy obrocie w drugą stronę, na drugim. Może ktoś z Was zechce się pobawić i to zaprojektować? Koszt wykonania pewnie nie przekroczy 2 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hmmm..... teraz mi przyszło do głowy, że można do encodera dodać prościutki blok na jednym układzie scalonym z kilkoma bramkami logicznymi, który by przetwarzał kod Graya na pojedynczy impuls na jednym z wyjść. Przy obrocie w jedną stronę impuls pojawi się na jednym wyjściu, a przy obrocie w drugą stronę, na drugim. Może ktoś z Was zechce się pobawić i to zaprojektować? Koszt wykonania pewnie nie przekroczy 2 zł.

 

Znalazłem takie coś, mże się przyda:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Sprawdziłem też tego proponowanego pilota, jast zrobiony na SAA3010, więc nie powinno być żadnych problemów. Nie zrobiłem jeszcze własnego MSS, ale mój przedwzmacniacz z odbiornikiem RC5 działa bez problemów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy pilot, który kupiłem wreszcie działa jak należy lecz pojawiły się nowe problemy.

Pierwszy to wyświetlacz VFD (Noritake) - po włączeniu MSS wyświetla kolejne wejścia lecz po wejściu do Menu i podczas poruszania się po jego opcjach, jedne pozycje są wyświetlane, a po przejściu na niektóre wyświetlacz jest ciemny. Ma to charakter losowy. Sprawdzałem i dwa takie same nowe VFD zachowują się tak samo, a gdy podłączę zwykły LCD to wszystko jest wyświetlane idealnie. Wygląda to na, że sterowanie od strony programowej a szkoda bo wszystko zamontowałem już pięknie w obudowie.

Druga gorsza sprawa to zaraz po włączeniu MSS pokazuje parametry podłączonego sygnału na wybranym wejściu lecz po kilku sekundach pojawia się "No signal" i tak już pozostaje (na wszystkich wejściach). Po wyłączeniu i odczekaniu paru chwil - ponowne włączenie i dalej to samo.

Edward, może masz jakieś sugestie bo jeszcze się w to nie zagłębiałem, ale widzę że przez weekend posiedzę sobie z oscyloskopem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mkmar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w posiadaniu zestawu jak na str. 6 za 170, czyli prawie wszystko aktywne i płytka, czy któryś z kolegów moze mi to skompletować, skleić i odpalić? tylko poważne propozycje :) na pw

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie to samo z vfd menu czasami działa czasami nie i jest to przypadkowe

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie podłączałem u siebie wyświetlacza VFD, więc nie mam bezpośrednich doświadczeń. Jeśli czasami gaśnie podświetlenie, to SILNIE sugeruję przyjrzeć się zasilaniu. Te wyświetlacze mają dużo większy pobór prądu od LCD. Akurat podświetlenie wyświetlacza nie jest obsługiwane przez ten protokół, którym idą dane, tylko przez całkiem odrębny obwód z tranzystorem T4 (proszę zerknąć na schemat). Dopiero po absolutnym wykluczeniu problemów z zasilaniem można myśleć co dalej.

 

-> mkmar

 

Drugiego problemu, o którym piszesz nigdy nie obserwowałem. Na początek podaj proszę numer firmware'u oraz koniecznie informacje, czy któreś elementy w czasie montażu nie zostały pominięte lub czy nie wprowadzałeś swoich poprawek. Czy to się dzieje przy wyświetlaczu LCD czy VFD?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie podłączałem u siebie wyświetlacza VFD, więc nie mam bezpośrednich doświadczeń. Jeśli czasami gaśnie podświetlenie, to SILNIE sugeruję przyjrzeć się zasilaniu. Te wyświetlacze mają dużo większy pobór prądu od LCD. Akurat podświetlenie wyświetlacza nie jest obsługiwane przez ten protokół, którym idą dane, tylko przez całkiem odrębny obwód z tranzystorem T4 (proszę zerknąć na schemat). Dopiero po absolutnym wykluczeniu problemów z zasilaniem można myśleć co dalej.

 

-> mkmar

 

Drugiego problemu, o którym piszesz nigdy nie obserwowałem. Na początek podaj proszę numer firmware'u oraz koniecznie informacje, czy któreś elementy w czasie montażu nie zostały pominięte lub czy nie wprowadzałeś swoich poprawek. Czy to się dzieje przy wyświetlaczu LCD czy VFD?

 

 

ja mam osobny zasilacz do vfd i tez przy menu gaśnie wyświetlacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś, kto ma taki wyświetlacz musi się pochylić nad nim z notą katalogową i miernikiem. Trzeba znaleźć w czym tkwi niekompatybilność z LCD, a wtedy znajdziemy sposób na usunięcie problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Edward
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem przyczynę zanikania sygnału. Winny był nadajnik TX147 - obciążał zasilanie 3,3V tak że powoli siadało aż WM zaczynał głupieć.

Po jego odłączeniu MSS zachowuje się normalnie. Zastanawiam się tylko czy ten TX był fabrycznie uszkodzony czy uszkodził się w układzie.

Na zrzutach z oscyloskupu mam ciekawe wartości amplitudy sygnału: na pierwszym sygnał na wejściu WM, na drugim - wyście J9, na trzecim - na R43.

Edward robiłeś pomiary - powiedz czy tak powinno być?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) post-5659-0-26999400-1319994296_thumb.jpg post-5659-0-79558800-1319994307_thumb.jpg

 

W układzie nie robiłem żadnych zmian, tyle że R43 i R44 dałem po 30R, a do pomiarów odłączyłem też 75ALS191 (przerwa na R44).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mkmar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez kilka tygodni miałem podłaczony VFD do mojego MSSa

Ten VFD to olbrzym 2x20 znaki po 9mm długi na 20cm,

Prąd startowy blisko 0.5A

Działa bez problemu, coprawda bez podłączonych nadajników.

 

Zmieniłem na LCD z uwagi na wysokość obudowy - obecnie VFD jest wyższy niż obudowa w której jest MSS i DAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z TOTX147 rozwiązany definitywnie - to on obciążał - teraz już działa ok.

Pozostał tylko ten nieszczęsny VFD. Nie jest to kwestia zasilania - pobór ok. 130mA i napięcia trzymają idealnie.

Widocznie ten typ tak ma i bez pomocy programisty nic z tego nie będzie. Pamiętam, że msfalcon w swoim PVC przewidywał w opcjach wybór wyświetlacza pomiędzy LCD, VFD Noritake i VFD Samsunga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli msfalcon przewidział coś takiego, to zapewne jest ku temu powód. Spróbujcie precyzyjnie ustalić w czym rzecz, to pomyślę jak opanować temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli msfalcon przewidział coś takiego, to zapewne jest ku temu powód. Spróbujcie precyzyjnie ustalić w czym rzecz, to pomyślę jak opanować temat.

Edward,

 

Sterowniki msfalcona (mam do preampa, do PVC chyba jets w sumie taki sam choć go nie testowałem) pracują z wyświetlaczami VFD. Jedynym problemem była regulacja jasności, która w VFD realizowana jest programowo a nie jak w LCD za pomocą napięcia regulowanego potencjometrem. W trakcie prób msfalcon'a okazało się, że w Noritake jest to nieco inaczej realizwane niż w Samsungu i z tego powodu wzięło się to ustawienie w menu jego sterowników. Więcej na ten temat jest tutaj:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

jeśli mogę jakoś pomóc sprawie to z chęcią użyczę wyświetlacza albo całego sterownika, nie bardzo mam jak sam zrobić jakiś sensownych pomiarów, które wymagały by czegoś więcej niż multimetr bo nie mam sprzętu....

 

Pozdr

-j

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sporo wyjaśnia i chyba wiadomo, gdzie szukać źródła problemu. Na pewno pomogłeś, dzięki! Niestety jestem zagrzebany w nawale obecnych prac i nie potrafię Wam powiedzieć kiedy się za to wezmę. Ale poproszę o zdobycie kart katalogowej DOKŁADNIE tych modeli, których używacie i podesłanie mi ich mailem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dziś mailem notę katalogową teo wyświetlacza VFD, dziękuję. Wygląda na to, że jest to jakiś zbieg okoliczności, który niechcący wtrąca się w funkcje sterujące podświetleniem. Poproszę, aby osoby, które mają ten wyświetlacz i są w stanie wygenerować objawy napisały bardzo precyzyjnie kiedy to się zdarza. W szczególności interesuje mnie:

 

1. Czy dzieje się to losowo, czy może jesteście w stanie wygenerować objaw jakąś kombinacją kolejno wciskanych klawiszy, ale tak ze 100% skutecznością?

2. Czy objawem jest tylko ON-OFF wyświetlacza, czy może także zdarzają się przyciemnienia?

3. Czy po zgaśnięciu wyświetlacza możliwe jest jego powtorne zapalenie? W jaki sposób?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dziś mailem notę katalogową teo wyświetlacza VFD, dziękuję. Wygląda na to, że jest to jakiś zbieg okoliczności, który niechcący wtrąca się w funkcje sterujące podświetleniem. Poproszę, aby osoby, które mają ten wyświetlacz i są w stanie wygenerować objawy napisały bardzo precyzyjnie kiedy to się zdarza. W szczególności interesuje mnie:

 

1. Czy dzieje się to losowo, czy może jesteście w stanie wygenerować objaw jakąś kombinacją kolejno wciskanych klawiszy, ale tak ze 100% skutecznością?

2. Czy objawem jest tylko ON-OFF wyświetlacza, czy może także zdarzają się przyciemnienia?

3. Czy po zgaśnięciu wyświetlacza możliwe jest jego powtorne zapalenie? W jaki sposób?

 

Ja spróbuje to opisać

odpalam menu wyłącza się vfd nic nie widać , chodzę po menu strzałkami pilota i jak klikam kilka razy to czasami pokaże mi się zawartość menu czyli możliwość zmiany nazwy liter na wejściu, lub inne obcje do ustawienia w menu,działa to przypadkowo.

 

Innym razem naciskam menu na pilocie pokazuje sie pierwsze menu on/off pierwsze wejście klikam next i gaśnie vfd ,dalej klikam(10-15razy) na pilocie next i pokazuje mi się jakieś inne ustawienia.

 

wszystko to działa przypadkowo .

 

zauważyłem jak długo nie włączam mss to po kliknięciu na menu zawsze wystartuje na pierwszym ekranie

 

 

teraz zauważyłem, że jak wyłączę vfd przyciskiem na pilocie to mogę go spokojnie włączyć przyciskiem menu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marcin-utopia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie objawy gaśnięcia wyświetlacza VFD występują w dwóch przypadkach:

1 - po wejściu do menu - dokładnie tak jak to opisał Marcin-utopia tj. zupełnie losowo niektóre pozycje menu są wyświetlane a przy innych wyświetlacz całkiem gaśnie. Jeśli np. wiem, że wyświetlacz zgasł na opcji edycji nazwy wejścia to po wejściu w edycję przyciskiem OK. wyświetlacz zaświeca się i mogę wprowadzić opis. Po zatwierdzeniu znowu gaśnie.

2 - Po wyłączeniu MSS pilotem powinien na wyświetlaczu pojawić się napis MSS...itp. Przy podłączonym VFD wyświetlacz gaśnie całkowicie. Po włączeniu pilotem oczywiście wyświetla się rodzaj wejścia prawidłowo.

 

Kilka razy zdarzyło mi się, że wyświetlacz przestawał reagować na zmiany tj. ciągle pokazywał to samo wejście i sygnał mimo odłączenia kabla fizycznie i zmiany wejścia lecz nie udało mi się zweryfikować czy to brak reakcji wyświetlacza, czy z jakiegoś powodu wieszał się procesor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Czy ktoś z Was spotkał się z następującym objawem:

 

Jeśli do jednego z wejść optycznych jest podłączony odbiornik (wejścia 7 lub 8), ale tylko do jednego z nich, to drugie wejście, do którego nic nie jest podłączone, także gra? Pojawia się na nim przesłuch z z ąsiedniego wejścia. Temat dotyczy wyłącznie wejść optycznych 7 i 8.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.