Skocz do zawartości
IGNORED

Plazmy. Czy obecnie jest jeszcze sens interesować się?


profee

Rekomendowane odpowiedzi

jaki renesans to raczej niedługo CRT :)bo plasma za młoda

 

 

4230629_1024.jpg

 

 

 

... ale fotek to nikt nie chce swojego cuda wkleić, tylko... #$%^&*

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

123... test

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie,racja w każdym calu,stąd też taki renesans vinylu i lampy.

 

Nie znam dokładnych statystyk, ale coś mam wrażenie że ów "renesans" to zwiększenie udziału w rynku z 0.01% do 0.1%.

No było nie było 10-krotne!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bierzemy pod uwagę tylko rynek tzw.audiofilski wzrost jest olbrzymi,jeśli masz na myśli rynek ogólny/popularny to masz rację.

 

Uważasz, że plazma w obszarze video jest tym samym co audiofilizm w obszarze audio? Teza mocno dyskusyjna. Polemizowałbym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad trendy i moda na LCD w spoleczenstwie.

 

Przytocze przyklad mojego kolegi. Przesiadl sie z 32" 100hz crt Sony na LCD 37" Samsung (model koniec roku 2008)bo:

 

- LCD jest lzejsze od plazmy

- LCD pobiera mniej pradu i wydziela mniej ciepla

- bo plazma jest technologia nie rozwijajaca sie.

 

Tematyka video/kd raczej sie nie interesuje, glownie siedzi w temacie audio.

 

Co do mody na LCD to wydaje mi sie ze rozgraniczyc trzeba dwa rynki Polska i 'prawie' cala reszta.

 

- Polska

 

Mam wrazenie ze przecietni uzytkownicy tv nadal boja kupowac sie duze tv. Dla niektorych 40" to kawal ekranu niemal niemozliwy do ogarniecia;) Dodajac do tego male pokoje w blokach, zrodlo obrazu w postaci DVD i telewizji analogowej nie jest niczym dziwnym ze ludzie wybieraja male przekatne ekranow 32"-40". W tych rozmiarach kroluje LCD. Plazma dopiero rozwija skrzydla powyzej 42" co dla typowego odbiorcy jest za duzo. Po za tym swiadomosc typowego Kowalskiego ksztaltuja sklepu typu MM gdzie technlogia plazmowa jest traktowana po macoszemu i z uwagi na monstrualny pobor pradu w znaczacym stopniu przyczny sie do zrujnowania budzetu domowego. Tak wiec dla przecietnego Kowalskiego i Nowaka wybor jest jeden LCD.

 

- Kraje zachodnie

 

Sledzac rozne fora dochodze do wniosku ze duzo wiecej ludzi nie boi sie/stac ich/maja lepsze warunki mieszkaniowe czego wynikiem jest wiekszy odsetek plazm oraz drogich/nowoczesnych tv LED.

 

Na koniec moje zdanie. Dobrym nowoczesnym (i niestety drogim) LEDem nie pogardze, plazma jak najbardziej ok, LCD odpada (obraz wiekszosci jest dla mnie cukierkowy i zbyt meczacy). Druga sprawa to wielkosc tv. Ile jest LCD/LED 60" lub wiekszych? Bardzo malo. Mozna policzyc na palcach jedej reki. Tutaj caly czas plazma rzadzi ku niezadowoleniu fanow LCD:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech każdy kupuje co mu się podoba, ja chętnie wziąłbym po raz kolejny już raczej LCD z uwagi że 90% materiału jaki oglądam to HD a chyba ciut bardziej przedkładam właśnie ostrość LCD (gry, filmy, zwykłej tv mało co oglądam) nad płynność ruchu (na plaźmie zwłaszcza sygnał HD wygląda tak jakby było parę klatek więcej)

no ale niestety taki LCD jakbym chciał kosztuje ze 2x tyle co porządna plazma

ktoś wspomniał że % udziału w rynku świadczy o tym co jest lepsze - co jest oczywiście bzdurą, LCD jest tańsze w produkcji, popularniejsze, pozbawione legend (typu kilowatowy pobór energii czy wyciek plazmy :)) i nic dziwnego co jest promowane w sklepach

do tego nawet wiele osób nie wie że istnieją tv plazmowe, każdy kto kupuje nowy płaski telewizor jedzie do sklepu i mówi że chce LCD, sam się zdziwiłem pare lat temu że to jeszcze w ogóle produkują (o legendach słyszałem)...

 

@Kyle

i jak tam, wygooglowałeś już co to za podstawowy parametr tak ustawili, że te 300cd/m2 mogło im wyjść na kalibracji ? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dla czego mam stałą gammę niezależnie jak ustawię jasność?

A dlaczego jak zmieniam gamę w karcie graficznej to również zmienia mi się jasność?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że temat o plazmach i LCD, ale ostatnio byłem w salonie na pokazie nowych projektorów i to co tam pokazywali naprawdę robi wrażenie. Za cenę dobrej klasy telewizora mamy 2 x większy obraz na projektorze, gdzie obraz jakością nie odbiega od obrazu na LCD czy LED, a momentami jest nawet lepszy. Obraz był pokazany na projektorze SONY HW 20 za ok 10 000 oraz na MITSUBISHI HC4000 za ok 5700 zl. Najbardziej zadziwiła mnie naturalność kolorów, płynność i ostrość obrazu. Nie było problemu z czernią oraz kontrastem. Mitsubishi nawet przy zapalonym świetle dawał sobie znakomicie rade. Gdyby nie to że niedawno kupowałem TV, to bez zastanowienia zdecydował bym się na projektor, i to jest chyba przyszłościowe rozwiązanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego jak zmieniam gamę w karcie graficznej to również zmienia mi się jasność?

Jasność bieli Ci się zmienia ? ... koloru 255/255/255 ? ... bo u mnie się nie zmienia. (włącz PAINT i sam sprawdź)

 

A jasność w tonach średnich się zmienia bo .... to jest krzywa gamma i tak to właśnie działa.

 

i jak tam, wygooglowałeś już co to za podstawowy parametr tak ustawili, że te 300cd/m2 mogło im wyjść na kalibracji ? ;)

A wygooglowałeś dla czego ustawiłem sobie 80cd? I co to za podstawowy parametr ustawiłem że wyszło 80 cd?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam LCD Sharpa z serii HD1E do tego telewizję N oczywiście z HD i jestem zachwycony tym elcedekiem ,a o odtwarzaczu Blu-ray nie wspomnę . Byłem u znajomego i widziałem jego zamydloną plazmę Panasonica ze średniej półki.Powiem tak ,że jeśli jest sygnał (bezpośrednio z kamery ze studia) to obraz jest powalający jeśli chodzi o szczegóły i ruch i naprawdę nie wiem jaki jest problem z ruchomym obrazem.

Mój LCD radzi sobie bezproblemowo i oglądanie filmów czy programów to czysta przyjemność. Ale gdy jest kiepsko zrobiony film na Blu-Ray czy kiepskiej jakości sygnał telewizyjny to i obraz na LCD też będzie gorszy. Moim zdaniem problem tkwi nie w LCD tylko w jakości sygnału jaki mu podamy.Choć trzeba pamiętać ,że trafiają się nie udane modele telewizorów LCD.

Ja też wolę ostrość i kolory swojego Sharpa jak telewizor plazmowy choć najdroższa plazma Panasonica też zrobiła na mnie wrażenie swoim bardzo dobrym obrazem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak.

No popatrz ... a mi nigdy się nie zmienia, na różnych wyświetlaczach LCD :] ... bo nie ma prawa się zmienić :] .. wniosek ?

 

a) coś kręcisz

b) coś kręcisz i nie jest to gamma :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, grafika to ATI Radeon 9100 a CRT to Compaq P700

Wyświetl na całym ekranie biały (w paint zrób biały obraz o rozdzielczości pulpitu i naciśnij ctrl+F), a panel regulacji gammy przesuń tak byś go praktycznie nie widział (ALT+TAB przełączanie pomiędzy aplikacjami), ale byś miał możliwość regulacji gammy, i skacz od minimum do maksimum patrząc tylko na biel. Teraz sprawdziłem - u mnie jasność jest stała jak skała (swoją drogą karta też ATI, tylko monitor LCD)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym skrajnym położeniu biały robi się bledszy a w drugim skrajnym tak napierdala że oczy bolą.

To nie wiem ... ale kiedyś bawiłem się na CRT i kartach ATI,nVidia,S3 i na żadnej nie zmieniała się jasność bieli przy regulacji gammy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wygooglowałeś dla czego ustawiłem sobie 80cd? I co to za podstawowy parametr ustawiłem że wyszło 80 cd?

ustawiać mogłeś, ale na pewno to nie miało nic wspólnego z poprawną kalibracją

realną gamme mam pewnie skopaną do kwadratu

 

a biel = kontrast, nie szukaj już

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawiać mogłeś, ale na pewno to nie miało nic wspólnego z poprawną kalibracją

Poczytaj sobie do jakiej jasności kalibrowane są monitory do pracy z kolorem.

realną gamme mam pewnie skopaną do kwadratu

Zlewa Ci się to w szary? (wyświetl w skali 1:1):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

a biel = kontrast, nie szukaj już

Nie pisz bzdur. Biel to nie to samo co kontrast!

Ale:

Kontrast = biel : czerń (czyli stosunek beli do czerni)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
...a biel = kontrast, nie szukaj już

Kol. ma zapewne na myśli, że regulacja kontrastu to tak naprawdę regulacja poziomu bieli (wzmocnienia sygnału video).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. ma zapewne na myśli, że regulacja kontrastu to tak naprawdę regulacja poziomu bieli (wzmocnienia sygnału video).

Gdyby jeszcze ten poziom czerni przy tym wzmacnianiu zawsze stał w miejscu ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. ma zapewne na myśli, że regulacja kontrastu to tak naprawdę regulacja poziomu bieli (wzmocnienia sygnału video).

Zgadza się

 

To nie wiem ... ale kiedyś bawiłem się na CRT i kartach ATI,nVidia,S3 i na żadnej nie zmieniała się jasność bieli przy regulacji gammy.

A może ja mam coś spitolone, choć obraz jak ta lala a LCD stoi w szafie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie że kontrast wpływa w bardzo niewielkim stopniu na poziom czerni, tak samo jak jasność na poziom bieli

różnica jest kilkukrotnie mniejsza od regulacji podstawowym parametrem

 

@wiatrak

dokładnie, chodziło mi o biel w kontekście kalibracji, regulacja kontrastu = regulacja właśnie poziomu bieli

regulacja jasności = regulacja poziomu czerni

ale oczywiście Kyle biel reguluje bezpośrednio podświetleniem matrycy i rzekomo to nie wpływa na nic innego... gammę ma zapewne "referencyjną" :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale oczywiście Kyle biel reguluje bezpośrednio podświetleniem matrycy i rzekomo to nie wpływa na nic innego... gammę ma zapewne "referencyjną" :)

Wpływa na czerń ... a gamma jest stała zarówno przy minimalnym jak i maksymalnym rozświetleniu (i bardzo bliska u mnie 2,2).

 

regulacja kontrastu = regulacja właśnie poziomu bieli

Kontrast możesz zmieniać regulując samą czerń (np. NEC 1990SX ma możliwość regulacji samej czerni).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.