Skocz do zawartości
IGNORED

Plazmy. Czy obecnie jest jeszcze sens interesować się?


profee

Rekomendowane odpowiedzi

Zwykle to jest problem kalibracji. Kalibracji to nawet za wiele powiedziane ... zwykle jak biorę pilota od obsługi w salonie to widzę jakie rzeczy są tam włączone. Tak więc nawet nie trzeba tego zaraz >kalibrować< by nie waliło po oczach ... wystarczy wyłączyć kontrast dynamiczny, filtry nasycające kolory, filtry usuwające szum, obniżyć jasność, czasem zmienić tryb procesora 100Hz który zastajemy w ustawieniu "teatr".

Właśnie nie wiem czemu wielu się czepia tej kalibracji....przecież to podstawa....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już na SD gorzej niż na C8000.

Oby SD zostało zastąpione przez HD jak najszybciej ... filmy to powiedzmy jeszcze nie taki problem ... gorzej z TV w Polsce (nie dość że SD to jeszcze 4:3 ew. letterbox 16:9 w tym 4:3).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby SD zostało zastąpione przez HD jak najszybciej ... filmy to powiedzmy jeszcze nie taki problem ... gorzej z TV w Polsce (nie dość że SD to jeszcze 4:3 ew. letterbox 16:9 w tym 4:3).

To prawda....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plazma, nie LCD.

Winyl, nie CD.

CD, nie SACD.

Stereo, nie 5.1.

Lampy, nie scalaki i tranzystory.

Starodawny dwupłatowy aeroplan. Nie nowoczesny odrzutowiec.

Parowóz. Żeden mi tam TGV czy inny Shinkansen.

Żaglowiec, nie jakieś tam współczesne statki.

 

Dobre jest tylko to, co już było. Nowe jest z definicji "be". To jest sposób myślenia wielu. Nie nadążających za nowoczesnością, która ich przerosła. Nostalgicznie żyjących wspomnieniami i przeszłością. Kustosze czasów, które pokrył kurz historii.

 

To se ne vrati Pane Havranek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naturalność przekazu to naturalność, ażeby to uzyskać wiadomo że trzeba operować gamą i jasnością, kontrastem dla każdego koloru z osobna, więc nie rozdrabniajmy się.

W lcd obraz jest jakby taki "perłowy","bajkowy","teatralny".

 

Bobcat,

Plazma nie LCD - zgadza się

Winyl nie CD - zgadza się, i tyle.

Nowe jest wrogiem dobrego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat,

Plazma nie LCD - zgadza się

Winyl nie CD - zgadza się, i tyle.

Nowe jest wrogiem dobrego.

 

"I tyle" jest mało przekonującym argumentem. Ostatnie zacytowane zdanie dowodzi, że sam żyjesz przeszłością. Proponuję przeprowadź się do jaskini, gdzie żyli nasi pra-praprzodkowie. Rozumiem, że samochodu też nie masz, bo i skądże?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"I tyle" jest mało przekonującym argumentem. Ostatnie zacytowane zdanie dowodzi, że sam żyjesz przeszłością. Proponuję przeprowadź się do jaskini, gdzie żyli nasi pra-praprzodkowie. Rozumiem, że samochodu też nie masz, bo i skądże?

Ma, beczkę 30-letnią bo to były najlepsze Merce :) No i Sony Trinitron 25-letni bije na łeb plazmy :)

 

W lcd obraz jest jakby taki "perłowy","bajkowy","teatralny".

Nowe jest wrogiem dobrego.

Coś podobnego ! :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Sony Trinitron 25-letni bije na łeb plazmy :)

 

A jak tam High Definition w rzeczonym Trinitronie? Nie, wycofuję pytanie. HD to jest NOWA technologia więc należy się nią brzydzić. Niech żyje gramofon na korbkę! Z wielką tubą. No i płyty szelakowe rzecz jasna of course. Winyl też jest "be".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"I tyle" jest mało przekonującym argumentem. Ostatnie zacytowane zdanie dowodzi, że sam żyjesz przeszłością. Proponuję przeprowadź się do jaskini, gdzie żyli nasi pra-praprzodkowie. Rozumiem, że samochodu też nie masz, bo i skądże?

Wyluzuj chłopie i nie zbaczaj z tematu.

"I tyle" oznacza że chodziło mi tylko o CD i Plazmę.

Inne nowe technologie - jestem za.

 

Ma, beczkę 30-letnią bo to były najlepsze Merce :) No i Sony Trinitron 25-letni bije na łeb plazmy :)

 

 

Coś podobnego ! :D

Dla Twojej wiadomości, Crt gdyby zrobić go w full HD pokonałby plazmę.

 

" coś podobnego" - właśnie że tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dla Twojej wiadomości, Crt gdyby zrobić go w full HD pokonałby plazmę.

 

" coś podobnego" - właśnie że tak.

 

To zrób ;) Zapomniałeś dodać właśnie, że tak, twoim zdaniem ;) Zrób też nową beczkę przy okazji ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zrób ;) Zapomniałeś dodać właśnie, że tak, twoim zdaniem ;) Zrób też nową beczkę przy okazji ;)

Zyzio miało być bez złośliwości ale widać że wytrzymać nie możesz i musisz komuś dowalić, jeśli taki jesteś zawsze to masz ch*jowy charakter.

Nie, nie moim zdaniem, może pamiętasz monitory komputerowe o wysokiej rozdzielczości?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że jest to niewykonalne.

Były TV CRT interpolujące do wysokiej rozdzielczości (Philips ... Panasonic ... nie pamiętam). Jest to to więc wykonalne ... tylko inna sprawa ile coś takiego by zajmowało miejsca i ważyło (np. model z przekątną widzialną ~55").

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyzio miało być bez złośliwości ale widać że wytrzymać nie możesz i musisz komuś dowalić, jeśli taki jesteś zawsze to masz ch*jowy charakter.

Nie, nie moim zdaniem, może pamiętasz monitory komputerowe o wysokiej rozdzielczości?

Ja dowalić ? Ty chyba nie masz za grosza wyczucia skoro tak twierdzisz.... Może spojrzysz na swój charakterek - te wyskoki z bucem czy groźby wystawiają ci jednoznaczne świadectwo....na dodatek za grosz poczucia humoru i dystansu - smutne ale prawdziwe, na poza tym wszędzie widzi złośliwości - to już obsesja :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I one interpolowały do 1080 linii? Jesteś pewien?

Zupełnie nie ważne czy było to równo 1080 (bo nie było) ... istotne jest że było to wyraźnie więcej niż PAL, więc uzyskanie na CRT 1920x1080 to pikuś (z resztą tyle ciągnął mój stary CRT 19" monitor).

 

ps. oczywiście jak to na CRT ostrość nie była idealna ... CRT z resztą daleko było do ideału, ale widzę niektórzy mają astronomiczny sentyment do przeszłości i tego co było

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne test sklepowy (przy włączonych jarzeniówkach w sklepie)?

 

Nie tylko, dwie różne plazmy widziałem w świetle żarowym (dom)

efekt nieznacznie mniejszy. Zdaję sobie sprawę, że to ja jestem

szczególnie wyczulony, jednak telewizor mam oglądać ja, a nie

testujący.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CRT z resztą daleko było do ideału, ale widzę niektórzy mają astronomiczny sentyment do przeszłości i tego co było

Wydaje się (można znaleźć takie opinie w prasie i w necie), że do ideału bardzo zbliżą się OLED. Mają mieć (podobno) wszystkie zalety CRT, wszystkie zalety PDP i wszystkie zalety LCD. Za to bedą pozbawione wad każdego z wymienionych.

 

uzyskanie na CRT 1920x1080 to pikuś

 

Pan Pikuś:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dowalić ? Ty chyba nie masz za grosza wyczucia skoro tak twierdzisz.... Może spojrzysz na swój charakterek - te wyskoki z bucem czy groźby wystawiają ci jednoznaczne świadectwo....na dodatek za grosz poczucia humoru i dystansu - smutne ale prawdziwe, na poza tym wszędzie widzi złośliwości - to już obsesja :D

Dobra, już dobra, ale i tak twierdze że pisanie o 25-cio letnich tv i o beczkach to kpiny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"I tyle" oznacza że chodziło mi tylko o CD i Plazmę.

 

Wydajesz się być niekonsekwentny. Jeśli winyl jest lepszy od CD - to wspomniana szelakowa płyta i gramofon korbkę (z wielką tubą) powinny być w Twoich oczach jeszcze lepsze od winylu, nieprawdaż?

 

Psychologia zna takie zjawisko, że wszystkie rzeczy powstałe przed naszym urodzeniem (choćby miesiąc wcześniej) - wiele osób skłonnych jest postrzegać jako "naturalne", "oczywiste", "istniejące od zawsze" i "lepsze od współczesnych nowinek". Czy nie w tych obszarach należałoby dopatrywać się przyczyny niebywałego sentymentu co poniektórych do winylu? W przeciwieństwie do stworzonych na ich oczach CD?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ps. oczywiście jak to na CRT ostrość nie była idealna ... CRT z resztą daleko było do ideału, ale widzę niektórzy mają astronomiczny sentyment do przeszłości i tego co było

Tu nie chodzi o sentymenty a o fakty.

Wyczarój (bo inaczej się nie da) plazmę o takim naturalnym obrazie jak CRT a kupuję go od Ciebie od razu.

W starych TV obróbka była analogowa, a w nowych cyfrowa i właśnie ta niedokładna technologia kasztani obraz w naszych telewizorach czy to plazmach czy LCD.

Film "puszczony" na kompie i na najtańszym LCD (TN) wygląda dobrze, gdyby z tej samej matrycy skorzystać i zrobić TV byłoby katastrofalnie, więc o co chodzi Waszym zdaniem?

 

Wydajesz się być niekonsekwentny. Jeśli winyl jest lepszy od CD - to wspomniana szelakowa płyta i gramofon korbkę (z wielką tubą) powinny być w Twoich oczach jeszcze lepsze od winylu, nieprawdaż?

 

 

Przestań koloryzować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczarój (bo inaczej się nie da)

 

A napisać inaczej też się nie da? Gramatycznie na ten przykład (regionalizm zamierzony). To się pisze przez "u" zwykłe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film "puszczony" na kompie i na najtańszym LCD (TN) wygląda dobrze

Zacznę od tego że się z tym nie zgadzam ;) ... z tego powodu kupiłem model na PVA.

 

 

Wyczaruj (bo inaczej się nie da) plazmę o takim naturalnym obrazie jak CRT a kupuję go od Ciebie od razu.

Moje 2-3 ostatnie CRT zbijały detale w cieniach ... więc po co mam wyczarowywać coś co wcale takie super nie było ... (nie wnikam czy to zbijanie w cieniach wynikało z wyeksploatowania ... jeśli tak to słabe wytrzymałościowo w kwestii stabilności parametrów te CRT)

 

 

W starych TV obróbka była analogowa, a w nowych cyfrowa i właśnie ta niedokładna technologia kasztani obraz w naszych telewizorach czy to plazmach czy LCD.

Obróbka cyfrowa bywa niezwykle dokładna ... świetnie korygując analogowe niedoskonałości samego wyświetlacza (przykład? : liniowość gammy (10 lub 12 a nawet więcej bit LUT - przy takiej dokładności efekty są całkiem dobre i nie ma bandingu dla standardowego 8 bit koloru/kanał .... choć są już modele z 10 bit kolorem/kanał {wyświetlany 30 bitowy kolor}), wyrównywanie podświetlenia w monitorach NEC/EIZO.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od tego że się z tym nie zgadzam ;) ... z tego powodu kupiłem model na PVA.

 

 

Moje 2-3 ostatnie CRT zbijały detale w cieniach ... więc po co mam wyczarowywać coś co wcale takie super nie było ... (nie wnikam czy to zbijanie w cieniach wynikało z wyeksploatowania ... jeśli tak to słabe wytrzymałościowo w kwestii stabilności parametrów te CRT)

 

 

 

Obróbka cyfrowa bywa niezwykle dokładna ... świetnie korygując analogowe niedoskonałości samego wyświetlacza (przykład? : liniowość gammy (10 lub 12 a nawet więcej bit LUT - przy takiej dokładności efekty są całkiem dobre i nie ma bandingu dla standardowego 8 bit koloru/kanał .... choć są już modele z 10 bit kolorem/kanał {wyświetlany 30 bitowy kolor}), wyrównywanie podświetlenia w monitorach NEC/EIZO.

Ad1. Patrzę teraz na LG W1941S film DivX i naprawdę jest dobrze, lepiej niż na jakimkolwiek TV LCD.

Ad2.Że akurat ten Twój nie był dobry to nie oznacza że nie może tak być, w domu dalej mam kineskopa do kompa i jest rewelacyjny, poprzedni Sony był do bani wręcz tragedia.

Ad3.A właśnie że nie jest dokładna, sygnał analogowy (czysta sinusoida) jest przetwarzana na postać cyfrową i taka sinusoida nie jest dokładnie taka sama (efekt schodów).

 

A napisać inaczej też się nie da? Gramatycznie na ten przykład (regionalizm zamierzony). To się pisze przez "u" zwykłe.

Moze i sie da, ale mi sie nie kce. Ja tyko mam czy(3) klasy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I one interpolowały do 1080 linii? Jesteś pewien?

 

Nie - najlepsze egzemplarze miały realnie ~800linii (widzialnych), a ~90% takich CRT TV = ~700linii.

Oczywiście mogły pracować w trybie 1080, ale wyświetlały na finał tyle , co "wyżej".

 

 

Ps - Panowie, tu prawie już nic nie ma temat prowadzącego wątek (choć samo pytanie jest z natury: "czy wolisz blondynki, czy brunetki, a może...". ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Ps - Panowie, tu prawie już nic nie ma temat prowadzącego wątek (choć samo pytanie jest z natury: "czy wolisz blondynki, czy brunetki, a może...". ;)

No jak to, przecież ciągle polemizujemy o plazmach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrocmy do kwestii poboru pradu. Przyszla mi podwyzka pradu o 20 zl !! miesiecznie!! odkad mam plazme Panasonic 37X10Y orientuje sie ktos moze jaki jest realny pobor pradu tego urzadzenia? w instrukcji pisze 230W ale czy to jest mozliwe? to jest chyba maksymalny? A realny? Tryb eco wlaczony kontrast normalny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to i tak nie dużo, znajomy przez rok dołożył 2,5 do prądu ale ma 52'

 

nudny ten wątek trochę :D, każdy chwali swoje a żadnych fotek nie ma :)

ps. każdy robi fote najlepiej jak potrafi i wrzuca np. coś takiego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-4289-002934900 1289410801_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

123... test

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrocmy do kwestii poboru pradu. Przyszla mi podwyzka pradu o 20 zl !! miesiecznie!! odkad mam plazme Panasonic 37X10Y orientuje sie ktos moze jaki jest realny pobor pradu tego urzadzenia? w instrukcji pisze 230W ale czy to jest mozliwe? to jest chyba maksymalny? A realny? Tryb eco wlaczony kontrast normalny

150W niech średnio weźmie...

no to liczymy

20zł / 31 dni = 64gr/dzień

1kWh = 55gr

64/55 = 1,19

1,19kWh / 0,15kW = ~8h

 

czyli przy 150W poborze mocy samo 20zł zapłacisz za telewizor grający przez średnio 8h dziennie... więc wychodzi na to że albo nie miałeś wcześniej w ogóle telewizora w domu albo nieświadomie zrobiłeś się bardziej rozrzutny i np nie gasisz światła w lodówce

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.