Skocz do zawartości
IGNORED

Plazmy. Czy obecnie jest jeszcze sens interesować się?


profee

Rekomendowane odpowiedzi

gamma się nie zmienia, prefesor doktór Kyle rzekł... gamma to ma guzik z tym wspólnego, no ale ważne, że kolejny poważny termin padł

No na plazmach się nie zmienia x-P ... ale na PVA tak :]

 

A w tym kontekście LCD?

Na IPS nie (nie widać tych przesunięć), na PVA tak (pod kątem tak jak byś ją obniżył i zamiast 2,2 jest powiedzmy 2,1 - czyli efekt rozjaśnienia w cieniach ... można to dosyć dokładnie określić w programie pixel persistence analyzer - ustawić gammę 2,2 {zlane kwadraty jeśli wyświetlacz ma taką gammę} i obserwować co się dzieje pod kątem)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na plazmach się nie zmienia x-P ... ale na PVA tak :]

 

 

 

zgadza się choć o tym będziemy później mówić, na razie skupmy się na świeceniu.

 

 

 

 

Na IPS nie (nie widać tych przesunięć), na PVA tak (pod kątem tak jak byś ją obniżył i zamiast 2,2 jest powiedzmy 2,1 - czyli efekt rozjaśnienia w cieniach ... można to dosyć dokładnie określić w programie pixel persistence analyzer - ustawić gammę 2,2 {zlane kwadraty jeśli wyświetlacz ma taką gammę} i obserwować co się dzieje pod kątem)

Hmmm, mnie nie chodzi o kąty.

Chodzi o samo świecenie, cofnij się trochę do tyłu to co napisał mczaj 08.11.2010 o 21:58

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda ocena jakości plazm gdy biorą udział w porównaniach z LCD na żywo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tak porównanie plazma LCD czerń :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tak porównanie płynności :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tak porównanie 3D:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda ocena jakości plazm gdy biorą udział w porównaniach z LCD na żywo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tak porównanie plazma LCD czerń :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tak porównanie płynności :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tak porównanie 3D:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Już raz pisałem że test wysoce niemiarodajny.

Nie od dziś wiadomo że ten portal lansuje swoje, a testy robione pod sprzedaż.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony plus tego testu, że pokazuje co ludzie otrzymują na surowo po wyjęciu z pudełka ... a z drugiej strony, dla mnie istotniejsze byłoby porównanie po kalibracji.

 

Sądząc pod fotkach nawet jasność była dosyć różna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak kpina, no cóż trudno.

Żadna kpina.

1.Nie zawsze mam w pokoju ciemnicę, więc jaśniej świecący LCD-ek z podświetleniem LED lepiej się sprawdził.

2. Wyjątkowo spodobał mi się obraz w Samsungu C8000 oraz bogate możliwości regulacji pozwalające uzyskać naturalny obraz

3. Zwróciłem uwagę na bardzo dobry obraz nie tylko w HD, ale i w SD

4. Zwróciłem uwagę na wysoką jakość wykończenia zewnętrznego jak i ergonomiczny, metalowy pilot

5. Zwróciłem uwagę na bardzo bogate wyposażenie tego TV łącznie z trybem 3D, internetem itp.

Dlatego wybrałem LCD, wcześniej porównywałem, ale nie w marketach, a u znajomych, kolegów i do moich potrzeb najlepszy był akurat ten model TV. Każdy kto mnie odwiedza zachwyca się obrazem - nie tylko z blu-raya, ale też dekodera TV cyfrowej, nawet na SD.

Tyle w temacie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyzio, "na tapecie" mamy teraz jasność paneli i nic więcej.

No cóż ... jasność na LCD ma większy zakres w górę (przy max rozświetleniu lamp nawet do 400-500cd). Z max jasności się nie korzysta, ale w perspektywie czasu, kiedy lampy będą się wypalać (utrata 50% jasności po np. 60 tys. godzin pracy), rezerwa jasności pozwoli utrzymać znacznie dłużej np. stałe 140 cd bieli. Czyli na początku użytkowania by mieć to 140 cd mamy jasność ustawioną na np. 25% a po kilkudziesięciu tys. godzin pracy dla takiej samej jasności to 140cd otrzymamy po ustawieniu lamp na np 75%. Na plazmach też z czasem jasność będzie spadała (wypalanie luminoforu) a takiej rezerwy jak na LCD nie ma.

 

Kolejna sprawa to stabilność wzgl. tego co jest wyświetlane - oglądałem kiedyś demo LG, plazma stała obok LCD, na przeciętnych fragmentach postrzegana jasność była ustawiona jednakowo, natomiast kiedy pokazało się logo LG na białym tle plazma ewidentnie przygasała wzgl. LCD. Musiałbym się przejść do salonu i skontrolować czy nadal tak jest (oczywiście najpierw poproszę obsługę o piloty by wyłączyć kontrast dynamiczny na obu odbiornikach).

 

I kwestia pulsowania ... na białym tego nie widać (dla czego - bo tak działa wyświetlanie półtonów i pełnych kolorów na plazmach ... czyli PWM), ale na stonowanych kolorach widzę jak plazma mruga ... też będę się musiał przejść do salonu czy to nadal aktualne. Nawet jeśli ktoś tego nie widzi jak na dłoni to uważam że powoduje to szybsze zmęczenie.

 

Nie, ja mam jakość obrazu w ogólności w modelu który wybrałem.

Ale rozkładamy każdy element na czynniki pierwsze.

 

Trzeba wspomnieć jeszcze o powiązaniu jasności w czasie użytkowania z kontrastem. Na LCD podczas wypalania lamp kontrast jest stały (obniża się jasność "białego" proporcjonalnie do "czarnego") ... zmienia się co prawda temp. barwowa którą trzeba korygować by zachować stałe 6500K, co przy korekcji poprzez matrycę (a nie sterowanie R/G/B LED - na takim wynalazku kontrast powinien być pomimo korekcji stały) powoduje spadek kontrastu. Jednak na plazmie kontrast w czasie wypalania luminoforu też spada. Aby wiedzieć gdzie jest gorzej w perspektywie długiej eksploatacji trzeba by zmierzyć to co jest po wyjęciu z pudełka po zakupie i porównać z wynikami po 10 latach ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Właśnie mam zamiar wymienić stare CRT i byłem zdecydowany na plazmę,

jednak bardzo mi przeszkadza ich migotanie. Ja to wyraźnie widzę, zresztą

mój syn też. Pytałem innych oglądających, oni tego nie widzieli.

Czy można jakoś to wyregulować, czy będę zmuszony do rezygnacji z plazmy

na rzecz lcd. Niestety nie jestem w stanie zaakceptować tej przypadłóści.

 

Pozdrawiam

Cezar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Właśnie mam zamiar wymienić stare CRT i byłem zdecydowany na plazmę,

jednak bardzo mi przeszkadza ich migotanie. Ja to wyraźnie widzę, zresztą

mój syn też. Pytałem innych oglądających, oni tego nie widzieli.

Czy można jakoś to wyregulować, czy będę zmuszony do rezygnacji z plazmy

na rzecz lcd. Niestety nie jestem w stanie zaakceptować tej przypadłóści.

 

Pozdrawiam

Cezar

Nie da się tego usunąć. Jest to jeden z powodów sprawiających że nie chcę plazmy ... chyba że znalazłbym "stabilny"/niepulsujący model (chyba kiedyś taki widziałem).

 

ps. chyba że jest jakaś opcja o której nie wiem ... ale w takim przypadku dla czego nie jest domyślnie aktywna?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się tego usunąć. Jest to jeden z powodów sprawiających że nie chcę plazmy ... chyba że znalazłbym "stabilny"/niepulsujący model (chyba kiedyś taki widziałem).

 

ps. chyba że jest jakaś opcja o której nie wiem ... ale w takim przypadku dla czego nie jest domyślnie aktywna?

 

 

Tak myślałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż ... jasność na LCD ma większy zakres w górę (przy max rozświetleniu lamp nawet do 400-500cd).

 

Niedawno czytałem, że jasność (chyba maksymalna) dla jakiegoś TV(nie pamiętam niestety którego, ale chyba LCDka) była jakoby 1500 cd/m2. Do końca nie wierzę, ale np. przy 0,04 cd/m2 w czerni (bardzo dobry wynik, nawet dla plazmy), to by dawało kontrast statyczny (?) 75000:1 czyli jakby się zgadzało z danymi w zakresie kontrastu jakie się spotyka. Natomiast przy 500 cd/m2 i czerni na poziomie powiedzmy 0,1 cd/m2 to zaledwie 5000:1. Ale błędy moga być nawet na "stronach firmowych" producentów (te 1500 to może miało być 500, bo gdzieindziej sie nie potwierdza ta wysoka wartość).

 

Z max jasności się nie korzysta, ale w perspektywie czasu, kiedy lampy będą się wypalać (utrata 50% jasności po np. 60 tys. godzin pracy), rezerwa jasności pozwoli utrzymać znacznie dłużej np. stałe 140 cd bieli. Czyli na początku użytkowania by mieć to 140 cd mamy jasność ustawioną na np. 25% a po kilkudziesięciu tys. godzin pracy dla takiej samej jasności to 140cd otrzymamy po ustawieniu lamp na np 75%.

 

Te 60.000/50% to dla LEDowego podświetlenia? Bo chyba nie dla CCFL ?

 

Na plazmach też z czasem jasność będzie spadała (wypalanie luminoforu) a takiej rezerwy jak na LCD nie ma.

 

Fakt.

 

Trzeba wspomnieć jeszcze o powiązaniu jasności w czasie użytkowania z kontrastem. Na LCD podczas wypalania lamp kontrast jest stały (obniża się jasność "białego" proporcjonalnie do "czarnego") ... zmienia się co prawda temp. barwowa którą trzeba korygować by zachować stałe 6500K, co przy korekcji poprzez matrycę (a nie sterowanie R/G/B LED - na takim wynalazku kontrast powinien być pomimo korekcji stały) powoduje spadek kontrastu.

 

Mechanizmu samoczynnej korekcji temp. barwowej, ani stabilizacji jasności przy spadku wydajności luminoforów (tak zrozumiałem "korekcję przez matrycę") chyba w LCDkach nie ma, może ręczna/serwisowa. Ale nie jestem znawca, w razie czego popraw mnie.

 

Jednak na plazmie kontrast w czasie wypalania luminoforu też spada. Aby wiedzieć gdzie jest gorzej w perspektywie długiej eksploatacji trzeba by zmierzyć to co jest po wyjęciu z pudełka po zakupie i porównać z wynikami po 10 latach ;)

 

Pan Mackenzie, znany też tutaj recenzent pisał o zjawisku dostrzeżonym przez wnikliwych forumowiczów i inne osoby, ze po jakichś 100 h wzrasta jasność czerni. Np. z 0,02 cd/m2 do 0,06 cd/m2. Obie te wartości sa co prawda wciaż bardzo dobre (jak to u plazm) ale zjawisko intrygowało. Najpierw Panasonic zaprzeczał i kręcił. Jak nacisk się wzmógł (dziennikarze itp.) to Panas podał, że w ich plazmach działa algorytm, który w miarę eksploatacji wg jakiegoś prawidła zwiększa napięcie na matrycy. A po co to robi? Można się domyślać, że aby osłabić ogólny spadek jasności, czyli szczególnie szybkie na poczatku przesławne "wypalanie". Robi to psujac zarazem słynna świetna jasność czerni swych plazm. Ale to jest ta ich (plazm)rezerwa. Czyli "z drugiego końca" niż w LCDkach. Acha, i jeszcze Panas obiecał, że może ta "korekta" była za energiczna (ciekawe dlaczego taka była) i w nowych modelach (M. nie pisał jakich) przyrosty napięcia maja być mniejsze. Czy realizowane równie często i wcześnie jak do tej pory M. nie pisał.

Myślę, że to wiele mówi o technologii plazmowej w jej ogólnie dostępnym wykonaniu. Mnie w każdym razie ostatecznie zniechęciło i plazmy sobie daruję.

Jednocześnie dziękuję bardzo wszystkim dyskutantom bo wiele się dowiedziałem Szkoda tylko, że popędliwość i brak odpowiedniego języka szybko doprowadził niektórych rozmówców do tego co zawsze, czyli wymyślań.

Chętnie czytam strony anglosaskie i NIGDY jeszcze, wśród tych które mnie interesuja nie natrafiłem na pyskówkę. Chyba to nie jest tylko sprawa moderacji i przyjetych przez nia standardów poporawności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanizmu samoczynnej korekcji temp. barwowej, ani stabilizacji jasności przy spadku wydajności luminoforów (tak zrozumiałem "korekcję przez matrycę") chyba w LCDkach nie ma, może ręczna/serwisowa. Ale nie jestem znawca, w razie czego popraw mnie.

Tzn. w LCD nie ma luminoforu ;) (nie licząc ew. świetlówki podświetlającej) ... tak czy inaczej samoczynnej korekcji temp. barwowej nie ma (czyli trzeba wziąć kolorymetr i to samemu skorygować). Jeśli chodzi o automatyczną korekcję spadku jasności (powstającej w wyniku eksploatacji) to jest ona chyba tylko w niektórych EIZO (jak np. S2231W - ma on czujnik za matrycą ), więc w naszych TV trzeba to robić manualnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

profee cyt."Chętnie czytam strony anglosaskie i NIGDY jeszcze, wśród tych które mnie interesuja nie natrafiłem na pyskówkę. Chyba to nie jest tylko sprawa moderacji i przyjetych przez nia standardów poporawności."

 

Generalnie my polacy mamy inną mentalność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tym teście plazma vs lcd

dla mnie lcd jest gorszy

plama podświtlenia postaci jest widoczna na plazmie a na lcd nie bo jest skręcony na maksa aby czern byla głęboka ciekawe czy będzie głęboka jak będzie ciemno w pomieszczeniu jak się ogląda nocą :) i płynnośc i naturalność kolorów też dla mnie jest lepsza na plazmie,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obojętne czy dzień czy noc, będzie ten sam efekt - tam nie ma czerni, w zasadzie tam nic nie ma bo ekran jest punktowo wyłączony (local dimming) ;)

ciekawe jak wyglądają na nim ciemne sceny z wyświetlanymi możliwie najciemniejszymi detalami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest Ocena tych co widzieli i wiedzą a nie teoretyków domowników którym się wydaje.

Philips ko rozpaczy właścicieli plazm -pokazał nie tylko lepszą jakość ale i lepszą czerń . I oczywiście sorry za Philipsa że śmiał być lepszy.

Na usprawiedliwienie dodam że dostał nagrodę Eisa i prowadzi w rankingach wielu portali w Europie. I też sorry ze ludzie nie wiedząc na co głosują zdecydowanie poznali się na jakości LCD Philipsa.

I może warto posypać głowę popiołem i uznać to co dobre to dobre, a nie brnąć w Mity które minęły wraz z historią starożytną !!!.

I nie opowiadać ludziom bajek - skoro nawet nie widziało się na własne oczy.

I tam nie było cwaniaków - ja wiem który to model bo przeczytałem na tabliczce. Nawet przedstawiciele producentów nie rozpoznali wśród zakrytych - swoich modeli.

Ale oczywiście teoretycy wiedzą swoje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko fajnie, tylko popatrz, że "warunki testowe" odpowiadają tym panującym w marketach. Jasne białe światło.

Wiadomo, że w takich warunkach lepsze wrażenie będzie robił LCD, to jest, cytując klasyka, oczywista oczywistość. Można przecież jeszcze było zamontować projektor i też na podstawie braku czerni w tamtych warunkach glosić wszem i wobec że projektor przegrywa w opinii konsumentów z LCDekiem :)

Pisałem już parę razy, że moja plazma w jasnym Saturnie miała na tle LCD obraz pozbawiony kontrastu i czerni. Zamiast czerni widać było kolor matrycy (zielonkawy). Kolory przygaszone.

Sytuacja zmienia się dia-me-tral-nie w warunkach pomieszczenia zaciemnionego. Czerń jest idealnie czarna, żadnych problemów z kontrastem, który nawet lekko redukuję względem wartości średniej. Kolory naturalne i nasycone.

Dlatego też wcale nie wykluczam, że do pokoju dziennego następnym razem kupię jakiegoś przyzwoitego LCDeka. Natomiast w pokoju "kinowym" plazma spisuje mi się idealnie, na tyle, że gdy czytam o rzekomych wadach obrazu, to tylko uśmiecham się pod nosem, żałując tylko, że krytycy nie widzą tego co ja, gdyż pewnie byliby mniej kategoryczni w swoich sądach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Właśnie mam zamiar wymienić stare CRT i byłem zdecydowany na plazmę,

jednak bardzo mi przeszkadza ich migotanie. Ja to wyraźnie widzę, zresztą

mój syn też. Pytałem innych oglądających, oni tego nie widzieli.

Czy można jakoś to wyregulować, czy będę zmuszony do rezygnacji z plazmy

na rzecz lcd. Niestety nie jestem w stanie zaakceptować tej przypadłóści.

 

Pozdrawiam

Cezar

Zapewne test sklepowy (przy włączonych jarzeniówkach w sklepie)?

 

---------------

locoloco - proponuje więcej umiaru w formułowaniu wniosków.

(także więcej staranności w "testach")

 

Postawię Ci w to miejsce 8 Twoich Philipsów, dam ustawić pod siebie 8-miu użytkownikom (co wiedzą do czego pilot służy)i zrobię ślepy test.

Wnioski będzie można wyciągać do woli. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest Ocena tych co widzieli i wiedzą a nie teoretyków domowników którym się wydaje.

Philips ko rozpaczy właścicieli plazm -pokazał nie tylko lepszą jakość ale i lepszą czerń . I oczywiście sorry za Philipsa że śmiał być lepszy.

Na usprawiedliwienie dodam że dostał nagrodę Eisa i prowadzi w rankingach wielu portali w Europie. I też sorry ze ludzie nie wiedząc na co głosują zdecydowanie poznali się na jakości LCD Philipsa.

I może warto posypać głowę popiołem i uznać to co dobre to dobre, a nie brnąć w Mity które minęły wraz z historią starożytną !!!.

I nie opowiadać ludziom bajek - skoro nawet nie widziało się na własne oczy.

I tam nie było cwaniaków - ja wiem który to model bo przeczytałem na tabliczce. Nawet przedstawiciele producentów nie rozpoznali wśród zakrytych - swoich modeli.

Ale oczywiście teoretycy wiedzą swoje.

Tak, zgadza się, to jest ocena tych co widzieli, szkopuł w tym że przeciętny zjadacz chleba nie widzi, nawet ci którzy myślą że są "obczaskani" też nie widzą, dobry przykład Pan Kiki (albo udaje).

Pisałem powyżej że chciałem kupić tego Philipsa,(widziałem na własne oczy i testowałem w różnych warunkach) niestety zrezygnowałem z powodu sztuczności przekazu.

Naturalnością żaden LCD nie grzeszy Philips 9704/05 również.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jedynie o definicję NATURALNOŚCI....jakoś przychodzą do mnie znajomi i podkreślają naturalność obrazu i to na LCD-ku - nie może być ! :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii reproduktorów (monitory/TV/kolumny głośnikowe/wzmacniacze/odtwarzacze) raczej powinniśmy mówić o neutralności ... czyli dla telewizorów trzymanie ustandaryzowanych parametrów Gammy 2,2 , temp barwowej 6500K, gamutu zgodnego z ITU BT.709 w przypadku dzisiejszych blu-ray i idealnej liniowości RGB we wszystkich odcieniach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja porównywałem kilkukrotnie plazmę i lcd w warunkach salonowych i dla mnie plazma nie jest agresywna w odbiorze,

a tego panasa o którym wcześniej pisałem to kupił bym bez zastanowienia bo jest świetny, ruch obiektów płynny,

kolory naturalne nie wydziwnione przewalone to nie jest problem kalibracji , moim zdaniem lcd na siłę chce pokazać że jest lepszą technologią obrazu

i często właśnie wychodzi przewalony obraz olbo sztucznie ostry sztucznie dynamiczny kosztem detali etc,

mam lcd samsunga i z checią bym go pogonił za słabą czerń i bure kolory

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo LCD zaczyna się w Samsungu od modelu C8000, mam drugi TV 32" C 6510 i to już nie jest to....nie ta czerń, nie ta biel, nie te kolory, choć na materiale HD jest dobrze, to już na SD gorzej niż na C8000......i ogólnie obraz jest gorszy, choć tragedii nie ma ;)

Plazmę Panasa ma jeden z moich znajomych i chętnie by go pogonił kupując C8000, ale sporo kasiory by stracił.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolory naturalne nie wydziwnione przewalone to nie jest problem kalibracji

Zwykle to jest problem kalibracji. Kalibracji to nawet za wiele powiedziane ... zwykle jak biorę pilota od obsługi w salonie to widzę jakie rzeczy są tam włączone. Tak więc nawet nie trzeba tego zaraz >kalibrować< by nie waliło po oczach ... wystarczy wyłączyć kontrast dynamiczny, filtry nasycające kolory, filtry usuwające szum, obniżyć jasność, czasem zmienić tryb procesora 100Hz który zastajemy w ustawieniu "teatr".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.