Skocz do zawartości
IGNORED

OPPO BDP-95


BoDeX

Rekomendowane odpowiedzi

  • Użytkownicy+

Przydałby się osobny wątek "Oppo BDP-95 dyskusja tylko o audio" w dziale Stereo. Może gdy się pojawi na rynku. Rozumiem, że w dziale "Kino Domowe" będziemy dyskutować o możliwościach video tego odtwarzacza.

 

Jeśli ten odtwarzacz jest do wszystkiego, to jest przenoszony do Kina Domowego. Mam DVD Grundiga, które lepiej brzmi w stereo(przynajmniej w moim systemie), niż CD Rotela. Nie jest to powód, żebym na siłę w stereo je wychwalał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba chodzi o model 93EU?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

BDP-95 póki co nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Mam DVD Grundiga, które lepiej brzmi w stereo(przynajmniej w moim systemie), niż CD Rotela. Nie jest to powód, żebym na siłę w stereo je wychwalał.

A dlaczego nie ?

 

Ja z kolei szukam urządzenia do stereo, które odtwarza CD, warstwę stereo SACD oraz DVD-A w stereo - i najważniejsze - odtwarza pliki FLAC w stereo. Tak na prawdę to wystarczy, że odtwarza FLAC'e w stereo.

Generalnie szukam alternatywy do SqueezeBox Touch (stereo).

 

Oppo DBP-95 mi tu pasuje (XLR'y + dobry zasilacz + dobry DAC). Odczyt dysków się przyda gdy ktoś przyniesie coś do posłuchania - nie trzeba od razu zgrywać na serwer.

 

Jak dla mnie sekcja Video mogła by być wyłączona. Ostatnio mój TV jest podłączony tylko do zasilania i Ethernetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda miałem ściągane z USA końcówki mocy i żadnego cła nie było tylko Vat!

Za przesyłkę 40kG końcówki mocy zapłaciłem 500pln.

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale projektor JVC też przyjechał z USA i też tylko Vat był płacony.

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki nie ma 95 to jest na amazon 93 w wersji 230 Volt i BD region free za 800 usd !

OPPO BDP-93 3D MultiZone Blu Ray & Multi Region Code Free DVD. Dual HDMI

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jakie opłaty na cle mnie czekaja ?

VAT - ile procent i co jeszcze ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj, aż będzie na ebay, wpiszą ci wartość np. 150USD i zapłacisz ewentualnie sam VAT (od wartości urządzenia + przesyłki) ;o)

Poz tym za chwilę będzie po ~600USD, tak jak model 83.

... żeby był jakiś porządek i sens tego wszystkiego nieznanego i tajemniczego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

janunio wszedłem na link, który podałeś i niżej niby za $499

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

edit

ale chyba bez free region'u

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy już kupili 95'kę (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ).

Niedługo powinny się pojawić pierwsze recenzje...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna zabawka i z całą pewnością mająca rewelacyjne parametry. Wszelako kiedyś na coś się trzeba zdecydować i stać posiadaczem. Inaczej się nie kupuje modelu 83, bo przecież będzie 93. Jak ten już się pojawił w sprzedaży - to zapowiadają 95. Więc czekamy dalej. Jestem bardziej niż pewien, że gdy tylko 95 zagości na półkach sklepowych - na horyzoncie zacznie się majaczyć 97. Warto więc nadal wstrzymać się z zakupem. Napewno 97 będzie JESZCZE LEPSZY od 95. Całe życie w poczekalni? A może zmieniać jak rękawiczki? Co rok nowy model? Nie oszukujmy się, na takich zamianach się nie zarabia. Raczej wprost przeciwnie.

 

Ja wszedłem w posiadanie CA 650BD, o którym znawcy przedmiotu powiadają, że to Oppo 80. I jestem z niego w 100% zadowolony, żeby nie powiedzieć więcej (aby nie być posądzonym o poetycką ekstazę w nieudolnym, amatorskim stylu). Niczego więcej mi do szczęścia nie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie Oppo BDP-93 i BDP-95 w zakresie audio...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie Oppo BDP-93 i BDP-95 w zakresie audio...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To mówi samo za siebie. Stereofoniczni puryści i ortodoksi Hi-Endu pewnie będą kręcić nosem i upierać się, że topowe odtwarzacze CD brzmią jeszcze lepiej. Nie będą potrafili wskazać parametru, w którym owa "lepszość" CD się zasadza, bowiem nie ma takiego, wszędzie Oppo bije konkurencję na głowę. Ale to ich nie zraża. Odtwarzacz CD brzmi lepiej, gdyż ONI TO SŁYSZĄ. A jeśli ktoś nie słyszy - dostanie skierowanie do laryngologa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Stereofoniczni puryści i ortodoksi Hi-Endu pewnie będą kręcić nosem i upierać się, że topowe odtwarzacze CD brzmią jeszcze lepiej.

A ty nie wiesz, że pomiary to nie wszystko!!! Liczy się to czego nie widać.*

 

Przy porównaniu BDP-93 i BDP-95 widać analogię do BDP-83 i BDP-83SE.

Charakterystykę częstotliwościową mają podobną.

Pamiętam to z pomiarów wykonanych przez Audioholics.

Wersja standard miała lekką górkę (ułamki dB) na krańcu pasma akustycznego, zaś wersja SE miała ciut większy spadek w tym samym fragmencie.

Ciekawe po co ta zagrywka?

 

*) żartowałem

... żeby był jakiś porządek i sens tego wszystkiego nieznanego i tajemniczego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mówi samo za siebie. Stereofoniczni puryści i ortodoksi Hi-Endu pewnie będą kręcić nosem i upierać się, że topowe odtwarzacze CD brzmią jeszcze lepiej. Nie będą potrafili wskazać parametru, w którym owa "lepszość" CD się zasadza, bowiem nie ma takiego, wszędzie Oppo bije konkurencję na głowę. Ale to ich nie zraża. Odtwarzacz CD brzmi lepiej, gdyż ONI TO SŁYSZĄ. A jeśli ktoś nie słyszy - dostanie skierowanie do laryngologa.

 

Nie wszystko da sie zmierzyć parametrami.

Sam uzywam w tej chwili 3 odtwarzaczy przy tej samej lampie i na tych samych kolumnach

1. CA 840C (tylko CD)

2.Pioneeer 747 AVI ( podobny cenowo, kupiony swego czasu jako super wyczyn (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ), trzymam go bo odtwarza SACD i DVD AUDIO)

3. BD Yamaha - żeby bylo na czym odtworzyc BD - tez podobny cenowo

 

I wcale bym sie nie obsmiewał z tych którzy słyszą różnicę, bo ja tez ją słysze i mam swoje typy czego na czym słuchac.

 

Argument dodatkowy, czy skrzypce produkowane seryjnie w stosunku do Stradivariusów da sie jakimś parametrem zdyskwalifikować?

Boje sie ze nie, tym bardziej ze profesjonalny skrzypek potrzebuje miesięcy gry na tych drugich, by z nich całą tkwiącą tajemnicę wydobyć

 

Pzdr

 

GK

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystko da sie zmierzyć parametrami (...) bo ja tez ją słysze i mam swoje typy czego na czym słuchac.

 

Argument dodatkowy, czy skrzypce produkowane seryjnie w stosunku do Stradivariusów da sie jakimś parametrem zdyskwalifikować?

Boje sie ze nie, tym bardziej ze profesjonalny skrzypek potrzebuje miesięcy gry na tych drugich, by z nich całą tkwiącą tajemnicę wydobyć

 

słyszenie różnic pojawia się przy różnych poziomach głośności. sad but true.

jeśli masz okazję i możliwości to zbadaj twoje klamoty płytą testową z nagranym sinusem i sprawdź o ile różni się poziom napięcia na wyjściu.

 

a tajemnicę stradivariusów poznano i ślepe testy (było już o tym na forum) dowiodły, że współczesne produkowane z tak samo zagrzybionego drewna, brzmią na tyle dobrze, że trudno poznać, czy gra oryginał, czy kopia ;o) zabawne, ale prawdziwe ... gdyby zresztą pomierzyć dźwięki wydawane przez poszczególne skrzypce, to stawiam na to, że różnice by się pojawiły.

... żeby był jakiś porządek i sens tego wszystkiego nieznanego i tajemniczego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"jeśli masz okazję i możliwości to zbadaj twoje klamoty płytą testową z nagranym sinusem i sprawdź o ile różni się poziom napięcia na wyjściu."

 

Badałem, mam takich płytek sporo

 

Jest to chyba pierwszy głos na tym forum, że bumox z promocji w biedronce gra identycznie jak wszelaki "hajend"

 

Pogląd gwarantujacy dobre sampoczucie z dobrze zrobionych zakupów, gratuluje słuchu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

     

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.