Skocz do zawartości
IGNORED

Piłka nożna


Hermes
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, war3z napisał:

Ktoś liczył na coś więcej ?

Ja liczyłem na 0:0. Przecież raz się udało, a teraz "u siebie", czy "na wyjeździe" nie ma znaczenia, bo i tak puste trybuny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, war3z napisał:

Ktoś liczył na coś więcej ?

I tak, i nie.

Mecz z Ukrainą był taki sobie (łagodnie mówiąc), ale kilku młodych zawodników pokazało się z dobrej strony, np. Puchacz i Płacheta pokazali się naprawdę z dobrej strony. Zacytuje sam siebie:

"Krycha, Grosik, Zielu, Glik niech sobie posiedzą na ławce albo na bocznym boisku w dziada z Milikiem pograją. Jak się rozkręcą to wtedy Wuja może dać im szansę, ale nie wcześniej."

no i wyszło na moje. Krychowiak kompletnie bezproduktywny. Kolejny raz okazało się że jedyne co umie Grosicki to szybki pobiec po skrzydle i dośrodkować.  Jak próbuje czegoś innego to sam trafia w nogi obrońców. Zielińskiego w ogóle nie zauważyłem.

Dodatkowo dramatyczny występ Recy którego poziom Włosi brutalnie obnażyli.

Ogólnie teksaska masakra piłą łańcuchowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona chciała oglądać to i oglądałem. 

Pociągnę myśl z poprzednich moich postów; jak to jest, że polscy piłkarze potrafią osiągać tak dobre rezultaty?

Przecież w zasadzie niczego sobą nie reprezentują. 

Nosz kuźwa... żeby nie podać celnie na 5m!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też oglądałem z żoną ale ratowałem się przełączając na mecz Nadal-Rublow.

W drugiej połowie jak przełączałem na piłkę nożną to żona przełączała się na krzyżówkę. W pewnym momencie gdy nasi bezradnie biegali a komentator wymawiał tylko włoskie nazwiska podniosła znad krzyżówki głowę i zapytała - "To tam w ogóle jacyś Polacy grają?". Rozwaliło mnie to.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I najlepszy piłkarz świata nic nie szarpnął, na duchu nie podniósł, był niewidoczny...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Less napisał:

I najlepszy piłkarz świata nic nie szarpnął, na duchu nie podniósł, był niewidoczny...

"Zanosiło się na to od dłuższego czasu. Lewandowski jest w życiowej formie, a po wygraniu wszystkiego z Bayernem chce w końcu osiągnąć sukces z drużyną narodową, ale Brzęczek nie potrafi wykorzystać jego najlepszych lat. Wręcz przeciwnie, marnuje je, bo w obu meczach z Włochami (0:0, 0:2) w Lidze Narodów Polska grała tak, że Lewandowski tylko raz dostał piłkę w pole karne rywali. Dla porównania, Andrea Belotti, czyli środkowy napastnik Italii, w tym dwumeczu miał aż 17 kontaktów z piłką w "16" Biało-Czerwonych."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Gdyby tak było w przypadku Lewandowskiego, to strzeliłby pewnie 4 bramki. Jednym z lepiej ocenionych piłkarzy był Grosicki. Była tak sytuacja, że prowadził on piłkę po skrzydle, a Lewandowski wbiegał w pole karne i sygnalizował, aby podać mu piłkę. Grosicki pognał, jak szalony i zgubił piłkę w polu karnym Włochów. Nie widział, nie słyszał, biegł na oślep. Oprócz szybkiego biegania potrzebne jest też myślenie, dostrzeganie rozwoju sytuacji na boisku...

I inna sytuacja, Polska prowadzi nieźle rozwijający się atak pozycyjny przed polem Karnym włoskiej drużyny. Zaczyna się zabawa z piłka na lewym skrzydle, Włosi starają się ją odebrać, a polski zawodnik boi się podać piłkę w pole karne albo przerzucić na prawe skrzydło. Wycofuje piłkę do Szczęsnego. Paranoja. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Less napisał:

I najlepszy piłkarz świata nic nie szarpnął, na duchu nie podniósł, był niewidoczny...

Bo on musi mieć za plecami dobrych "podawaczy", jak w Bayernie...oraz obrońców na miarę Bundesligi, nie reprezentacji Włoch.

Po cholerę w tej reprezentacji nadal grają takie złogi jak Krycha, Zieliński, Milik? Oraz ten ich trenejro?

Dopóki oni tam będą i trenejro (ten albo inny z układu "polskiej myśli trenerskiej") będzie jak jest, z ogórami czasem sobie poradzą, gdy trzeba pograć z wyższą odrobinę półką - doooopa blada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Less napisał:

I najlepszy piłkarz świata nic nie szarpnął, na duchu nie podniósł, był niewidoczny...

Dlatego nie wybierają go najlepszym piłkarzem. W uzasadnieniu podają od lat, że nie potrafi indywidualnym zagraniem przechylić szali na korzyść swojej drużyny. 

Chyba wreszcie top widzicie?

Wieczne pitolenie o braku rozgrywaczy, ...

Miał tyle sytuacji pod bramką przeciwnika co Szczęsny...

7 godzin temu, soundchaser napisał:

A co miał zrobić, jak Polacy nie potrafili przez 90% meczu wyjść z własnej połowy boiska?

Wyjść z piłką z własnej połowy?

Ale i tego nie potrafi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Grzegorz7 napisał:

Dlatego nie wybierają go najlepszym piłkarzem. W uzasadnieniu podają od lat, że nie potrafi indywidualnym zagraniem przechylić szali na korzyść swojej drużyny. 

Chyba wreszcie top widzicie?

Wieczne pitolenie o braku rozgrywaczy, ...

Miał tyle sytuacji pod bramką przeciwnika co Szczęsny...

Wyjść z piłką z własnej połowy?

Ale i tego nie potrafi.

Podsumowując. Lewandowski to kompletny nieudacznik. Nic nie potrafi i jeszcze grać mu się nie chce w reprezentacji. Wywalić go na zbity pysk i kadra zagra jak za czasów Piechniczka przynajmniej.

A na poważnie, naprawdę tak uważasz? Lewandowski przyjeżdża na gry boiskowe naszej reprezentacji tylko po to, aby błaźnić się na oczach świata i zaprzepaszczać swój dorobek? Jestem pewny, że nie. Moim zdaniem w drużynie znowu jest taka atmosfera, jak na mistrzostwach w Rosji. A trener powinien poszukać sobie innego zajęcia.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trener, trener,...

Od dziesięcioleci słyszę że trener to, trener tamto,...

A tak po prostu może zawodnicy by coś zagrali. 

Uważasz, że taktykę przelicza się na superkomputerach z NASA, zawodnicy mają rozliczoną każdą sekundę meczu i zachowania na każdą sytuację boiskową?...

Po prostu trzeba zagrać. 

Taki Kazimierz Górski opierał taktykę na założeniu, ze piłka jest okrągła a bramki są dwie. Wówczas była generacja zawodników a nie celebrytów. Cała tajemnica.

A Lewandowski. To dobry zawodnik ale wbrew temu co nad Wisłą piszą to pierwsza 10 zawodników świata. Dokładnie tak jak się go ocenia. 

10 minut temu, Zyzol napisał:

Moim zdaniem w drużynie znowu jest taka atmosfera, jak na mistrzostwach w Rosji.

Miałem dwa lata temu takiego praktykanta studenta, którego brat działa gdzieś tam w piłce nożnej. Opowiadał powołując się na brata, że atmosferę w okresie MŚ w Rosji popsuł właśnie m. in. Lewandowski. Za bardzo nie dawałem temu wiary, choć da się dostrzec, że młodzi nie dogadują się ze starymi. Dyzma Brzęczek jest mało poważnie traktowany. Nie wiem, może jest rzeczywiście mało poważny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Grzegorz7 napisał:

Wyjść z piłką z własnej połowy?

Ale i tego nie potrafi.

Taaa...wyjść z piłką z własnej połowy, okiwać 10 włoskich piłkarzy, położyć bramkarza i strzelić do pustej bramki...prawie jak Maradona w 1986 r. z Anglią. Wtedy to byłoby coś! A tak to cienki bolek z tego Lewego. ?

30 minut temu, Grzegorz7 napisał:

A Lewandowski. To dobry zawodnik ale wbrew temu co nad Wisłą piszą to pierwsza 10 zawodników świata. Dokładnie tak jak się go ocenia. 

Oczywiście, że w ostatniej dekadzie to czołowa dziesiątka, ale w tym sezonie był niewątpliwie namber łan.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewandowski jest wybitnym zawodnikiem ale sam meczu nie wygra .To truizm . Pozostali zawodnicy są słabi .W ostatnim meczu zawiodła też taktyka .Odniosłem wrażenie ,że jej w ogóle nie było.Znamienny wywiad Lewandowskiego tylko to potwierdził .W pierwszej połowie Brzęczek wystawił zbyt młodych i niedoświadczonych zawodników ( jak na Włochów ) .Po zmianach po przerwie ,przynajmniej na chwilę spróbowali nawet zaatakować .Jeśli porównać skład z pierwszej i drugiej połowy to przy całej mizerii ten z drugiej był lepszy .Teraz sprawa Góralskiego i Krychowiaka .Obaj zachowywali się nieodpowiedzialnie .Krycha łapie rękami w polu karnym  a Góralski dwukrotnie głupio fauluje i łapie  czerwoną kartkę .Oni mają jakiś problem z głową .Reasumując , drużyna jest w rozsypce .Zawodnicy bez formy ,trener bez koncepcji a dodatkowo jeszcze mamy konflikt w zespole. Czy może być jeszcze gorzej ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, soundchaser napisał:

okiwać 10 włoskich piłkarzy,

O przepraszam; nie mówiłem o okiwaniu!

Jak polski kopacz piłki będzie w stanie okiwać skutecznie to stanie się piłkarzem...

2 godziny temu, soundchaser napisał:

Oczywiście, że w ostatniej dekadzie to czołowa dziesiątka, ale w tym sezonie był niewątpliwie namber łan.

Podniecaj się dalej i żyj marzeniami...

Ja pamiętam czasy Górskiego. Nikt nie pieprzył aby któryś z naszych był numerem jeden a wp***dol dawali największym...

Dalej się podniecaj. Polska naród wybrana... Polak najlepszy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wierzycie dalej że mamy piłkę ?

Ja niestety nie widzę tych zelowatych, wytatuowanych kolesi co potrafią grać w piłkę i pokazać jaja na boisku po za lewym.

Powtarzam kolejny raz banda kopaczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

-=SLAYER RUL3Z =-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest poważny i dotyczy każdego praktycznie aspektu życia, sport to tylko fragment. Piłka jest grą zespołową, a my jako społeczeństwo z jednej strony do kolektywizacji mentalnej jak w Związku Radzieckim zmusić się nie daliśmy a z drugiej do rozsądnej współpracy i pracy zespołowej jeszcze nie dorośliśmy... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Grzegorz7 napisał:

Podniecaj się dalej i żyj marzeniami...

Ja pamiętam czasy Górskiego. Nikt nie pieprzył aby któryś z naszych był numerem jeden a wp***dol dawali największym...

Dalej się podniecaj. Polska naród wybrana... Polak najlepszy...

Ja też pamiętam czasy Górskiego. Pamiętam Deyne, Latę, Szarmacha, Kasperczaka, Gadochę, Gorgonia...itd.
To była drużyna. Czy Ty nie widzisz, że Lewandowski jest osamotniony? Jest lepszy niż ci z przeszłości, ale nie ma wsparcia.
Bo to zgraja przeciętniaków, dobrych na słabą ligę, a nie na mocną reprezentację.
A skoro mamy tak słabą reprezentację, to wytłumacz mi jak to się stało, że Lewandowski strzelił tyle w niej goli. Ktoś mu pomógł? Sam je wypracował? 
Pooglądaj sobie na YT jak zdobywał bramki, to może w końcu zrozumiesz, że pier**lisz głupoty.
Może na niektórych technicznych tematach audio się znasz, ale na piłce nożnej wcale.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem mały Bolek w stosunku do takiego znawcy piłki nożnej jak ty.

A ty jesteś jeszcze mniejszym Bolkiem w stosunku do komentatorów i ludzi z branży, którzy corocznie nominują najlepszych piłakrzy. I patrzaj wszyscy sprzysięgli się przeciwko twojemu mistrzowi.

Przemyśl to!

Poza tym nie życzę sobie abyś stawiał mnie na pozycji krytykanta Roberta Lewandowskiego. Widzę go w 10 najlepszych. Żadko kiedy polski piłkarz był tak wysoko. Pewnie Boniek, Deyna,...

Więc nie podniecaj się i zejdź na ziemię!

A skoro tak krytykujesz całą resztę drużyny to jakim cudem wielu grywa w dobrych zespołach? 

Sam widzisz, nie jest to takie czarno białe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Grzegorz7 napisał:

corocznie nominują najlepszych piłakrzy. I patrzaj wszyscy sprzysięgli się przeciwko twojemu mistrzowi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  

Hiszpanie zapewne też się nie znają ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Grzegorz7 napisał:

A skoro tak krytykujesz całą resztę drużyny to jakim cudem wielu grywa w dobrych zespołach? 

No grają w średnich europejskich drużynach, ale bez rewelacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, soundchaser napisał:

No grają w średnich europejskich drużynach, ale bez rewelacji.

Dokładnie. Przy czym dwóch napastników wyleciało z powodu słabej gry, Grosicki ma problemy, jedynie Krychowiak i obrońcy jakoś sobie radzą w swoich klubach.

Klasa światowa to w tej chwili jedynie Lewandowski i Szczęsny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie oglądałem jak Hiszpanie w ciągu jednej połowy strzelili trzy bramki najlepszemu bramkarzowi świata.  Dobrze że z nimi nie gramy - 0byłaby rzeź niewiniątek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Less napisał:

Właśnie oglądałem jak Hiszpanie w ciągu jednej połowy strzelili trzy bramki najlepszemu bramkarzowi świata.  Dobrze że z nimi nie gramy - 0byłaby rzeź niewiniątek

Gramy, gramy, patrz wpis wyżej.

Proponuję dla naszych podejście racjonalne.

Nie wychodzimy w ogóle na boisko. Walkower. W efekcie tylko 0:3, to może mieć znaczenie przy ewentualnym rozpatrywaniu bilansu bramkowego przy ustalaniu kolejności w grupie.

Niebagatelną sprawą jest też fakt odpoczynku fizycznego dla naszych herosów...należy tylko mieć nadzieję, że ten mecz nie będzie zaplanowany jako ostatni do rozegrania w grupie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.