Skocz do zawartości
IGNORED

Upgrade YAQIN MC-100B


muda44
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

50kilo, przepraszam i dzięki serdeczne!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50kilo, przepraszam i dzięki serdeczne!

 

zamówiłem, choć jestem nie bez obaw

Alps ma ewidentnie 2 rzędy 3 pinów:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

a oryginał wygląda na 2 rzędy po 4 piny:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

i mam wątpliwości czy to siądzie 1:1?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, po oględzinach zdjęć widzę, że muszę usunąć tą płytkę i połączyć kable sztywno - oblał mnie zimny pot. diy nie ma moje nerwy i umiejętności, zamilknę więc i szukam fachowca...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano dziś, 15:53

ok, po oględzinach zdjęć widzę, że muszę usunąć tą płytkę i połączyć kable sztywno - oblał mnie zimny pot. diy nie ma moje nerwy i umiejętności, zamilknę więc i szukam fachowca...

Tu masz jak go podłączyć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, jak będziesz w Jaśle - stawiam piwo! I dzięki za wyrozumiałość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, jak będziesz w Jaśle - stawiam piwo! I dzięki za wyrozumiałość.

Od tego jest forum i ten wątek ;)

Ja chetnie wypije :)

Ładnie to tak ?

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

panowie odswierzam temat

 

Pokusilo mnie by otworzyc i zajrzec do mojego janka ,ano z ciekawosci zobaczyc coz to mi wstawiono w sonus Oliva po uwczesnych perypetiach z modem u pana Szymanskiego.

 

mysle nad wymiana tych kondow na jeszcze lepsze teraz pytanie czy warto wymienic te SCR MKP PPE 10uf 630 na jakies lepsze jesli tak to na jakie, czy ktos rozpoznaje coz to sa za 4 (bialo/srebrne kondy)? ,oryginalnie byly 0.22uf natimiast te wygladaja na 150nM czyli 0.15uf?

 

coz wnosi w takim przypadku zanizenie wartosci konda?

 

myslalem by wstawic 4 Audyn true cooper oryginalnych wartosci ale teraz nie bardzo wiem na jakie je wymienic.

 

P1010337_zpsqcl28x6s.jpg

 

P1010346_zpsfzold1is.jpg

 

P1010349_zps8ydjvv0i.jpg

 

P1010341_zpsh2c4qktb.jpg

 

P1010338_zpskuxyphgs.jpg

 

P1010352_zpsrzzh5db9.jpg

 

P1010357_zpsbogiflpd.jpg

 

ktos cos doradzi? Dzieki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie odswierzam temat

 

Pokusilo mnie by otworzyc i zajrzec do mojego janka ,ano z ciekawosci zobaczyc coz to mi wstawiono w sonus Oliva po uwczesnych perypetiach z modem u pana Szymanskiego.

 

mysle nad wymiana tych kondow na jeszcze lepsze teraz pytanie czy warto wymienic te SCR MKP PPE 10uf 630 na jakies lepsze jesli tak to na jakie, czy ktos rozpoznaje coz to sa za 4 (bialo/srebrne kondy)? ,oryginalnie byly 0.22uf natimiast te wygladaja na 150nM czyli 0.15uf?

 

coz wnosi w takim przypadku zanizenie wartosci konda?

 

myslalem by wstawic 4 Audyn true cooper oryginalnych wartosci ale teraz nie bardzo wiem na jakie je wymienic.

 

P1010337_zpsqcl28x6s.jpg

 

P1010346_zpsfzold1is.jpg

 

P1010349_zps8ydjvv0i.jpg

 

P1010341_zpsh2c4qktb.jpg

 

P1010338_zpskuxyphgs.jpg

 

P1010352_zpsrzzh5db9.jpg

 

P1010357_zpsbogiflpd.jpg

 

ktos cos doradzi? Dzieki

 

Wstawiono kondensatory po kilka złotych za sztukę, pytanie czy gra zauważalnie lepiej i jaki był koszt modyfikacji?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze nie oceniajmy uslugi miara oplacalnosci iz wzmacniacz mial pewne defekty, byl w szczegolnosci sprawdzany i serwisowany, ponadto mial wymienione gniazda glosnikowe na wbt ,sprawdzane rozne lampy ,zainstalowany soft start i pare modyfikacji ,absolutnie nie podwazam wykonanej pracy do jej ceny.

 

Odczulem zdecydowana poprawde w stosunku do tego co bylo wczesniej, i przede wszystkim wzmaciacz w koncu gra stabilnie bez defektow

 

Ponawiam pytanie o kondensatory, czy moje przypuszczenie do ich wartosci jest sluszne? Jesli tak to jak wplywa taka zmiana z 0.22 na 0.15 coz to wogole za kondy?,oraz czy warto wymienic te 10uf na cos lepszego , napewno wymienie tez te oryginalne niebieskie 0.22

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mikolaj Zmyslony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te, 0,15uF to najpewniej kondy międzystopniowe, myślę, że ta zmiana wartości nie wprowadziła odczuwalnych zmian. Nie chcę ci psuć zabawy, ale Yaqin to Yaqin i pakowanie super kondów typu Audyn to przerost formy nad treścią :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te srebrne kondensatory to mifleksy,wstawiłem takie w latach 70 do lampowy tv :-) To są chyba kondensatory styrofleksowe produkowane w Kutnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te, 0,15uF to najpewniej kondy międzystopniowe, myślę, że ta zmiana wartości nie wprowadziła odczuwalnych zmian. Nie chcę ci psuć zabawy, ale Yaqin to Yaqin i pakowanie super kondów typu Audyn to przerost formy nad treścią :)

 

Ktoś pamiętam wstawial mundorf Silver Gold Oil do yaqina 10l i był mega zadowolony.. Mam yaqina nie modyfikowanego i ostatnio miałem na próbach u siebie brackiego marantza pm8005 i wiesz co ten marantz gra owszem..ale Yaqin aż oddycha scena, wybrzmieniem,powietrze, równowaga, pięknym wokalem itd czyli pięknie płynie muzyka.. Mowa o jazzie i muzyce instrumentalnej.... I może warto mu wsadzić lepsze kondy.. A czy ktoś chce bardzo dobre to już jego sprawa.. Jakbym chciał włożyć silnik bmw do malucha to moja sprawa i zabawa proste

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ktoś pamiętam wstawial mundorf Silver Gold Oil do yaqina 10l i był mega zadowolony.. Mam yaqina nie modyfikowanego i ostatnio miałem na próbach u siebie brackiego marantza pm8005 i wiesz co ten marantz gra owszem..ale Yaqin aż oddycha scena, wybrzmieniem,powietrze, równowaga, pięknym wokalem itd czyli pięknie płynie muzyka.. Mowa o jazzie i muzyce instrumentalnej.... I może warto mu wsadzić lepsze kondy.. A czy ktoś chce bardzo dobre to już jego sprawa.. Jakbym chciał włożyć silnik bmw do malucha to moja sprawa i zabawa proste

 

Pozdrawiam

Pamiętaj, że zawsze wąskim gardłem są trafa wyjściowe, więc w pewnym momencie warto po prostu kupić coś fajniejszego, niż wkładać duże pieniądze w Yaqina. Chcesz to się baw, zwłaszcza, jak masz z tego frajdę i efekt, tylko chciałem zaznaczyć inny punkt widzenia :) Dawaj znać, jak idzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze nie oceniajmy uslugi miara oplacalnosci

Wybacz , ale ten kto to robił nie powinien się takiej roboty podejmować .

Pomijając wstawienie tandetnych kondów ( zapomniał jeszcze o dwóch ) to pozostawił luzem kondy na których jest pełne anodowe napięcie .

Chodzi o te 10uF SCR które zgapił z moich modyfikacji .

 

Poniżej masz pierwsze dwa z brzegu MC 100B ( każdy robiłem pod konkretne wytyczne klienta ) i jak to się powinno robić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-13108-0-22280800-1443263328_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedzialem, ze bedzie zadyma:)

 

Wybacz , ale ten kto to robił nie powinien się takiej roboty podejmować .

 

Czyli co wychodzi na to ,ze wydymali mnie 2 razy?:) Najpierw A.Szymanski a pozniej Sonus O? :)

 

muda44 pelen respekt za robote ktora robiles i jaka mialem przyjemnosc sledzic w watku, zrozum jednak ze czasem taki perfekcjonizm wykonwczy i podejscie do klienta jest nieoplacalne wymiarowo sam o tym pewnie doskonale wiesz i dlatego nie podejmujesz sie takich upgradow czy zlecen bo po prostu jest to zbyt czasochlonne i kosztowalo by ponad miare, gdzies musi byc balans w oferowanych uslugach niestety. Jako klient w pelni jestem tego swiadom i najbardziej sobie cenie rzetelnosc i uczciwosc.

 

W moim przypadku ,wzmacniacz zostal naprawiony oraz jego walory dzwiekowe rowniez sie polepszyly i taki byl cel.

 

Wzmacniacz otworzylem przypadkiem i ciesze sie ze moge jeszcze w nim cos ulepszyc nawet samemu, i mysle ze koszt jaki wyniesie mnie teraz wymiana tych kondow +- 500zl jest wciaz sprawa akceptowalna.

 

pozostawił luzem kondy na których jest pełne anodowe napięcie .

Chodzi o te 10uF SCR które zgapił z moich modyfikacji

 

te 10uf to ja tak odchylilem by moc lepiej fotke zrobic - nie byly az tak luzne:)

 

Pamiętaj, że zawsze wąskim gardłem są trafa wyjściowe, więc w pewnym momencie warto po prostu kupić coś fajniejszego, niż wkładać duże pieniądze w Yaqina.

 

pomijam pierwsza wpadke serwisu u P Andrzeja Sz.

 

Wzmacniacz - 2500zl

lampy - 1200zl (kupowane -probowane -odsprzedawane) - obecnie mam 12ax7 psvane / 2x6f8g kenrad 2x 6f8graytheon ,kt120

mod/serwis - 1000zl

 

potencjalne nowe kondy - 600zl

 

razem - 5300 zl liczac caly koszt na przestrzeni 3 lat , prosze mi wskazac wzmak za te 6000zl ktory bedzie czyms fajniejszym lub kolejnym stepem up:).

 

osobiscie na zadna alternatywe godnej uwagi w tej cenie badz znacznie drozszej nie nafrafilem.

 

i tu jest ten problem bo za 400zl mozesz miec granie cholernie dobre z takiego np smiesznego SMSL 98SE ktory nie mowie ze dorownuje jankowi ale za te pieniadze powala 10krotnie drozsze tranzystory ze hoho, Janek kosztujac te 5tys rowniesz spelnia wysoko-wygorowane zadanie i by przejsc na kolejny poziom - mnie po prostu na to nie stac, bo mysle ze 15tys mogloby byc malo ,mowa o przeskoku a nie malej roznicy na plus.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedzialem, ze bedzie zadyma:)

Chyba nie czytasz zakładki HiFi ;)

 

Czyli co wychodzi na to ,ze wydymali mnie 2 razy?:) Najpierw A.Szymanski a pozniej Sonus O? :)

Nazywaj to sobie jak chcesz . Te duże polipropyleny powinny być porządnie zamocowane . Ten kto wymieniał kondy wstawił po prostu szmelc i zapomniał o dwóch - tych niebieskich kostkach .

Nikt też nie ruszył do końca kabli sygnałowych które są pierwszym elementem do wywalenia .

Nie został pominięty przełącznik z przodu .

Dobrze tez mieć softstart zasilania i opóźnione załączanie anodowego ( to chyba jest to coś co tam masz ) z możliwością manualnego jego wyłączania w czasie przerw .

ponadto mial wymienione gniazda glosnikowe na wbt

W tym przypadku wywalenie kasy w błoto , te pieniądze można było wykorzystać na dużo lepsze kondy sprzęgające dające dużo większą poprawę .

 

muda44 pelen respekt za robote ktora robiles i jaka mialem przyjemnosc sledzic w watku, zrozum jednak ze czasem taki perfekcjonizm wykonwczy i podejscie do klienta jest nieoplacalne wymiarowo sam o tym pewnie doskonale wiesz i dlatego nie podejmujesz sie takich upgradow czy zlecen bo po prostu jest to zbyt czasochlonne i kosztowalo by ponad miare, gdzies musi byc balans w oferowanych uslugach niestety. Jako klient w pelni jestem tego swiadom i najbardziej sobie cenie rzetelnosc i uczciwosc.

No właśnie . Albo robimy coś profesjonalnie albo mówię NIE . A jak coś robimy to robimy to świadomie a nie dajemy " piękne " gniazda WBT a w środku tandetę .

 

mod/serwis - 1000zl

Na 36 sztuk jakie przerobiłem , najtańsza wersja modu była za bodajże 1400zł ale na porządnych częściach z opisanymi układami i elementami .

I jak dodasz do tego

potencjalne nowe kondy - 600zl

To sam sobie odpowiedz .

Aha - jeszcze do wywalenia te kable sygnałowe i w prawie każdym te co idą z PCB do traf i od traf do gniazd więc dodatkowe PLN.

 

Powyższe powinno być przykładem i dać coś do myślenia .

 

Wracając do Twoich pytań , masz już odpowiedzi .

prosze mi wskazac wzmak za te 6000zl ktory bedzie czyms fajniejszym lub kolejnym stepem up:).

 

Proszę bardzo - Denon PMA2020AE .

Jednak nadal niepodważalnym atutem jest to że mamy mocny wzmacniacz a brzmienie możemy sobie dobrać sami do swoich potrzeb samymi lampami bez kombinowania z kuponem i sprzedażą kolejnych wzmacniaczy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez muda44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt też nie ruszył do końca kabli sygnałowych które są pierwszym elementem do wywalenia .

Nie został pominięty przełącznik z przodu

nie wiem czy kable sa zmienione ,ale jesli chodzi o wejscie ja uzywam tylko zmodowanego tyniego ktore ma osobny przelacznik

 

 

 

P1010365_zpsuay21ctx.jpg

 

Dobrze tez mieć softstart zasilania i opóźnione załączanie anodowego ( to chyba jest to coś co tam masz ) z możliwością manualnego jego wyłączania w czasie przerw

 

u mnie tak to wyglada

 

P1010372_zpszqiza5lp.jpg

 

martwia mnie troche kable od wniazd glosnikowych , albo zostaly nadpalone lutownica albo od czegos sie smaza?

Chetnie wymienilbym te kable ale kompletnie nie mam pojecia jak dostac sie to ich koncowek przy trafach...

 

P1010378_zpsmcnaueno.jpgP1010377_zpswkunyva6.jpg

 

A tu pare dodatkowych fotek:

 

P1010376_zpsnj9vg5tm.jpg

 

P1010371_zpslvmpano4.jpg

 

P1010366_zpshra88mc6.jpg

 

P1010364_zpstvnjh6a7.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

razem - 5300 zl liczac caly koszt na przestrzeni 3 lat , prosze mi wskazac wzmak za te 6000zl ktory bedzie czyms fajniejszym lub kolejnym stepem up:).

mozna wymienic conajmniej 5 wzmacniaczy, ale szkoda rozpetywac kolejnej niepotrzebnej klotni na forum, juz w cenie samego chinczyka mozna te 5 wymienic

 

tak z ciekawosci kto wstawil do srodka wzmacniacza czasówke przemyslowa? no i te ponadtapiane przewody

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bumpalump
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz w cenie samego chinczyka mozna te 5 wymienic

 

możesz na PW napisać? chętnie potestuję.

przewaliłem wszystko do 5000 i takiego brzmienia nie znalazłem

owszem jak ktoś szuka suchego, szybkiego brzmienia - tak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

możesz na PW napisać? chętnie potestuję.

przewaliłem wszystko do 5000 i takiego brzmienia nie znalazłem

owszem jak ktoś szuka suchego, szybkiego brzmienia - tak

 

 

Dokładnie... I jeszcze dodam że na normalnym poziomie głośności,czyli jak drugą osoba siedzi obok w pokoju i ja słuchając obok mogę normalnie z nią porozmawiać,doznają wszystkich smaczków ... Pm8005 może nie dogadal się z moimi glosnikami poprostu.. W każdym razie mi to granie nie odpowiada.. Może techno, elektroniczna napewno byłoby ok. Fakt lampy które mam, obecnie kosztują tyle co wzmacniacz.. 6550 się wygrzały i bardzo mi się podoba.. Jeszcze troszkę i pokusze się o porządnego moda..

 

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez darulok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy kable sa zmienione

Częściowo na te z żółtym oplotem ale reszta dziadostwa za przełącznikiem została ( one nawet w nowych wzmakach były czarne - korozja miedzi )

ale jesli chodzi o wejscie ja uzywam tylko zmodowanego tyniego ktore ma osobny przelacznik

 

Z przodu masz przełącznik pod który można podpiąć sterowanie przekaźnikiem i zamiast tego przełącznika z tyłu dać przekaźnik sterowany z przodu .

 

u mnie tak to wyglada

Masakra .

Ktoś to lutował pogrzebaczem i zostawiał go w środku na przerwę na fajkę ?

Potopione i przepalone izolacje ...

Nawet te czerwone kondensatory foliowe są przytopione !

Ktoś był też na tyle leniwy że nie chciało mu się odkręcać PCB od oryginalnych gniazd i odgiął płytkę wraz z mocującą ją blachą .

To są rażące i karygodne błędy !

No , ale WBT są :)

 

WSTYD dla tego co to robił !

 

przewaliłem wszystko do 5000 i takiego brzmienia nie znalazłem

Wszystkiego nie mogłeś przewalić a ja niedawno właśnie za 5000zł sprzedałem rocznego Denona PMA2020AE który jest fabrycznie o niebo lepiej wykonany , gra o klasę lepiej i nie trzeba co jakiś czas inwestować w drogie lampy .

Teraz mam wzmacniacz jeszcze o połowę tańszy ( używany ) i gra mi to jeszcze ciut lepiej . Ale to w moim systemie i do tego dochodzi się latami ...

 

Szkoda mi Kolegi że tyle zapłacił za takie coś . Ja bym żądał zwrotu pieniędzy i przewrócenia do stanu fabrycznego .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam wzmacniacz jeszcze o połowę tańszy ( używany ) i gra mi to jeszcze ciut lepiej

 

Można spytać jaki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można spytać jaki?

Nie obraź się ale od pewnego czasu nie udzielam takich informacji ( co miewam i testuję sobie ) . Podziękuj forumowym trollom .

Zresztą to nie ma znaczenia bo jest w moim specyficznym systemie z moimi modyfikowanymi kolumnami i w moim pokoju - akustyce . A jest też w trakcie modyfikacji więc nic nie będzie sprzętem fabrycznym ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obraź się ale od pewnego czasu nie udzielam takich informacji

Nie ma sprawy. Powodzenia :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało mi się porównać tego denona i może gra on w sposób rozdzielczy, szybki, spójny, ale nie ma w nim piękna głębokiej, ciepłej maniery lampy, wg mnie wkraczamy więc na grząski teren gustów i guścików :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krzysztof_54067

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szybko ?

PMA2020AE to wzmacniacz do wysokiej klasy systemu . Nie wiem z jakim sprzętem współpracował ale to całkiem inna klasa grania .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, z Magnatami Quantum. Owszem, inna akustyka i brak bezpośredniego porównania wzmacniaczy.

Grało to faktycznie zdecydowanie bardziej szczegółowo, bardzo przyjemnie się tego słuchało. Brakowało mi jednak brzmienia lampy, które ma Yaqin, tej lampowej miękkości, ciepła, głębi. Owszem chciałbym to połączyć - ciepło lampy i jeszcze lepszą szczegółowość. Pytanie, czy nie jestem skazany na lampę przy takich preferencjach :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, z Magnatami Quantum. Owszem, inna akustyka i brak bezpośredniego porównania wzmacniaczy.

I z zupełnie innej bajki Twoje i kolegi kolumny . Takie porównanie nic zupełnie nie daje .

 

Owszem chciałbym to połączyć - ciepło lampy i jeszcze lepszą szczegółowość. Pytanie, czy nie jestem skazany na lampę przy takich preferencjach :-)

Nie . Gra system i trzeba go umiejętnie złożyć . Tylko tyle i aż tyle .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra system i trzeba go umiejętnie złożyć

 

hmmm, dzięki, przynajmniej będzie się czym bawić do ostatnich dni...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.