Skocz do zawartości
IGNORED

Rozmowy na luzie ...


palton

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wszyscy dali się ogłupić:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

I to daje nadzieję. W (komunistycznych jeszcze wtedy) Czechach też zaczęło się od Karty 77. A skończyło Vaclavem Havlem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to daje nadzieję. W (komunistycznych jeszcze wtedy) Czechach też zaczęło się od Karty 77. A skończyło Vaclavem Havlem.

Ale Czechy to inne, niekościółkowe i niekołtuńskie podglebie. Czechy to Hrabal, to Hus jako bohater narodowy, to Forman i jego wolnościowa otwarta głowa!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Czechy to inne, niekościółkowe i niekołtuńskie podglebie. Czechy to Hrabal, to Hus jako bohater narodowy, to Forman i jego wolnościowa otwarta głowa!

 

Masz rację. Wszelako sam fakt, że taki apel ma miejsce sam w sobie jest podstawą do ostrożnego optymizmu. To znaczy, że już dojrzewa masa krytyczna

 

Właśnie a propos tego słyszałem fajne porównanie: w tego typu sprawach ideologiczno-światopoglądowych obowiązuje zasada kulki uranu.

 

Jest skrzynka, w niej kulka uranu. Dorzucasz drugą. Co się stanie? Absolutnie nic. Dorzucasz kolejne - nic. Wreszcie dorzucasz jeszcze jedną, co powoduje że łączna masa wszystkich kulek w skrzynce przekroczyła 52 kg. I masz drugą Hiroszimę.

 

W sprawach relacji społecznych i życia publicznego w naszym kraju - od 1989 KK dorzuca systematycznie kolejne kulki uranu.

 

Karta 77 była przeciw władzy KPCz. Chciałem tylko pokazać, że tego typu oddolne wyrazy protestu sieją ziarno, które przynosi plon tysiąckrotny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W latach 90. działał znakomity mięsięcznik "Bez Dogmatu" tworzony przez świetnych ludzi, m.in. Prof. Barbarę Stanosz i Bohdana Chwedeńczuka (polecam jego prace). Dziś też działa, ale niestety jest teraz prowadzony przez naiwniutkich lewicowców o mentalności nastolatków. Ale ten stary "Bez Dogmatu" też wydawał się jasnym punktem na horyzoncie. I co? I Chwedeńczuk miał kłopoty na Uniwersytecie jako wykładowca na wydziale filozofii za... poglądy. Tak było. I co się zmieniło? Nic. Mieć świeckie poglądy to bardzo ryzykowna sprawa, choć może już nie na wydziale filozofii :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszyscy dali się ogłupić:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Czy to jest apel zamkniętej listy sygnatariuszy, czy też można go podpisywać? Jeśli tak - w jaki sposób?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość nudel1306

(Konto usunięte)

Można założyć jeden wątek - wojny kablowe - i wszystkie offtopy tam przenosić. Jeden. Niech się biją ci, co chcą. Ataki na audiofilów? Zawsze będą działania misjonarskie - założyć wątek np. kontrowersje i wszystkie offtopy tam przenosić. Może w Innych? A Bocznica? Niech zostanie jako śmietnik do pogaduszek. Jednak zupełnie nie rozumiem, dlaczego ludzie nie mieliby dyskutować o Kościele kat. Nie wszyscy są wierzący, to wolny kraj, a Bocznica to oddech od audio. Nawet jakieś brednie o hiperfizyce tam są. Sprawa uporządkowania, a nie restrykcji.

 

@Sławku, za jakie łby? Dzieciom i księżom trzeba zakryć oczy, jak ludzie debatują na forum? Nie musisz tego czytać, jak jesteś taki delikatny. Bo ty zupełnie nie odróżniasz chamstwa od sporu i przepychanek. Jak ktoś pisze: "Ty chuju j**any, zaraz ci k**wa zapierdolę" to jest to coś innego niż złośliwostki i riposty. Kumasz?

 

 

No prosze Szub jak chcesz to nawet potrafisz cos z sensem napisac. W sumie popieram to co napisales. Osoby, ktore dywaguja sobie tutaj na forum to w wiekszosci dorosli (bynajmniej fizycznie, nie koniecznie mentalnie) ludzie i potrafia odroznic czyste chamstwo od nazwe to "yntelygentnych" docinek hehe. Nie raz prowadzilem takie konwersacje nie tylko z Toba i co? I jakos zyje. Nie zamykam sie w sobie, nie strzelam fochow i nie zniesmaczam sie niczym.

Tutaj chcialbym rowniez tak jakby zaapelowac do moderatorow tego watku:

Sam temat brzmi dosc jasno: "Rozmowy na luzie" czyli co? A no to, ze powinny byc to rzeczywiscie rozmowy na luzie bez ograniczen i cenzury. Co mam na mysli? Mam na mysli to, ze ludzie chca rozmawiac o wszystkim i o byle czym. Ludzie chca rozmawiac rowniez w rozny sposob prowadzac takze slowne przepychanki i nawet wojny, ktore dla niektorych moga sie wydac chamskie. I tutaj slowa Paltona, w stylu, ze ktos chcialby w tym watku cos napisac, ale nie moze bo sie brzydzi chamstwa czy cos w tym rodzaju (oczywiscie bez obrazy palton) jest moim skromnym zdaniem troche nie na miejscu poniewaz to zakrawa mi troche pod "szycie na miare" pod czyjes indywidualne gusta. Moderatorzy pieja na forum, ze dzialaja w imieniu wiekszosci i dla dobra wiekszosci. Hmm... Moim zdaniem to troche naciagane stwierdzenie. Forum "bocznica" i watek "rozmowy na luzie" nie musza byc nawet powiazane z tematyka audio poniewaz ludzie czasami poprostu czuja chec zakosztowania chwili odpoczynku od tej wlasnie tematyki i szukaja rowniez pewnego rodzaju ujscia wlasnym emocjom (w niektorych przypadkach nieco zbyt goracym), mysla i przemysleniom. Osobiscie uwazam, ze kluczem do skucesu jest umiejetne moderowanie - dajmy ludziom rozmawiac i obrzucac sie blotem, a nagradzajmy jedynie tych, ktorzy sieja chamstwo uzywajac wulgaryzmow i innych patologii na poziomie nastolatka. Nie widze niczego zlego w slownych przepychankach z ludzmi na poziomie...

Pozdrawiam

 

Aha bylbym zapomnial... Na poprawe humoru jak zwykle polecam niezawodne... Ciastko! Mniam.

post-25103-0-52809700-1413568907_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Ok. poczekałem dobę na odpowiedź w wydawałoby się oczywistej sytuacji. Podałem przykładowe możliwości reakcji. Otrzymałem jedną konkretną odpowiedź od witka_z:

 

Nic nie rób, to jest po prostu zwykła męska rozmowa

Dość precyzyjnie wypowiedział się też toptwenty:

Proponuję pkt. 1 - zawsze i wobec wszystkich

pkt 2. - ostrzeżenie jeśli się powtarza

Oraz pkt 10 - ban dla autora na całe Forum.

 

 

Pkt 3 - 9 - za szeroki wachlarz kar.

 

Do tego dość ogólnie wypowiedział się vlado i fox733 i o ile kogoś nie pominąłem, to byłoby wszystko...

Tak to właśnie wygląda, że wielu narzeka, krytykuje, a gdy przyjdzie do konkretów w podanej na dłoni sytuacji, to nagle zapada cisza. Moderator nie ma wyboru, nie może unikać podjęcia decyzji, tak jak koledzy w tym przypadku. Powiem szczerze, ta sytuacja jest jedną z prostszych.

 

Jednak tak naprawdę chciałem pokazać, że nawet w oczywistej sytuacji, sami macie skrajnie przeciwne zdania. Jak więc moderator ma dogodzić wszystkim, żeby nie być później krytykowanym za brak obiektywności?

W podobnym tonie pisałem o tych sprawach, przy okazji "buntu" z początku roku. Tekst nawołujący do buntu był napisany tak sprytnie (dla dobra forum itd.), że każdy dla którego jest istotne forum, powinien był się przyłączyć. Ludzie o skrajnie różnych poglądach krytykują moderację. Jedni za zamordyzm (bardziej widoczni, hałaśliwi na bocznicy) i ci, co uważają, że luzu jest zbyt wiele (zepchnięci chamstwem do kilku tematów + zakładka muzyka). My tu dyskutujemy, po decyzji Sławka, a tamta strona co najwyżej się przygląda, choć i to wątpliwe, bo rzadko tu goszczą.

 

Tak więc to wygląda, każdy narzeka, tylko recepty nie jest w stanie podać. Oczywiście jakieś ogólne pomysły są, ale jak powyższy przykład pokazuje, diabeł tkwi w szczegółach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak więc moderator ma dogodzić wszystkim, żeby nie być później krytykowanym za brak obiektywności?

To proste jak budowa cepa, jeśli moderator ma takie dylematy to nie powinien nim być.

Jeśli mod ma wątpliwości to dlaczego katuje się na własne życzenie tą funkcją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Zapomniałem odpowiedzieć witkowi_z, odnośnie jego propozycji:

Nic nie rób, to jest po prostu zwykła męska rozmowa

Witek, męska rozmowa nie oznacza chamstwa. Co jest męskiego, w powiedzeniu komuś, że pieprzy świnie? Mylisz całkowicie pojęcia, lub jesteś po prosu nieobiektywny, bo nie pasuje to do przyjętej linii.

 

To proste jak budowa cepa, jeśli moderator ma takie dylematy to nie powinien nim być.

Jeśli mod ma wątpliwości to dlaczego katuje się na własne życzenie tą funkcją.

Wiem jak należy postępować, chociaż jak każdy człowiek, mogę popełniać błędy. Jednak tu nie chodzi o mnie (zręcznie odwracasz kota ogonem), lecz o Waszą stronę. Wykazałem nie po raz pierwszy, że krytykujecie, a sami macie całkowicie rozbieżne zdania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest męskiego, w powiedzeniu komuś, że pieprzy świnie?

Właśnie to jest męskie.

 

żauważyłem że Wy mody chcielibyście aby na forum było jak w zegarku - przecież to chore.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość papageno

(Konto usunięte)
<br /> "buntu" <br />

Czemu Robercie używasz cudzysłowu w odniesieniu do naszej próby poczynienia forum lepszym? Ustępujący "moderator" narobił więcej szkód niż Jakew, StaryM, bum1234, ayran, trójwymiarowy i inni, których nie pomnę. Mimo, że ustąpił, radość moja jest zbarwiona goryczą, bo nikt z władz nie wyciągnął - jak dotąd - wniosków z jego destrukcyjnej działalności. Jest szansa, ze zostanie męczennikiem, choć na to nie zasługuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Właśnie to jest męskie.

 

żauważyłem że Wy mody chcielibyście aby na forum było jak w zegarku - przecież to chore.

Czasami pozostaje taki wybór, przyznać się do błędu, lub iść w zaparte broniąc przegranej sprawy i wyjść na prostaka. Przykro mi, że wybierasz to drugie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość SlawekR

(Konto usunięte)

.... Ustępujący "moderator" narobił więcej szkód niż Jakew, StaryM, bum1234, ayran, trójwymiarowy i inni, których nie pomnę. Mimo, że ustąpił, radość moja jest zbarwiona goryczą, bo nikt z władz nie wyciągnął - jak dotąd - wniosków z jego destrukcyjnej działalności. Jest szansa, ze zostanie męczennikiem, choć na to nie zasługuje.

 

Proponuję odpuścić sobie bajania na temat tego złego, skoro go już nie ma. A jeśli faktycznie był źródłem wszelkiego zła na forum Audiostereo, to będzie przecież tylko lepiej. Wystarczy tylko poczekać, bo inaczej być nie może, jeśli Twoje wywody są słuszne.

 

A jak już się poprawi, to wtedy będzie można, podpierając się faktami, się nad tym byłym modem rzeczowo "poznęcać" i nad jego wysoce szkodliwą działalnością. Więc jeśli stać Cię na odrobinę przyzwoitości, to uprzejmie Cię proszę zaprzestań komentowania mojej osoby, w ramach poszukiwań tematu zastępczego i prób uzasadnienia tych złych rzeczy, które tu ewidentnie nie raz i nie dwa miały miejsce, do czasu aż pojawią się widoczne skutki uzdrawiającego braku moich destrukcyjnych działań.

 

Zwykła ludzka przyzwoitość by tak nakazywała. O nic więcej nie proszę. Szczególnie, że sam usunąłem się w cień, aby Wam nie przeszkadzać. To mogli byście się odwdzięczyć powstrzymaniem się od komentarzy, przynajmniej do czasu, aż na forum zrobi się tak normalnie i tak wyśmienicie jak opisujesz, że było wcześniej. A ja obiecuję omijać szerokim łukiem wszelkie "rzeczowe" wątki i nikomu nie włazić w drogę, tylko proszę o to samo względem mojej osoby. I wszyscy będą zadowoleni i z optymizmem będą mogli patrzeć w przyszłość, czekając na rychłą poprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość papageno

(Konto usunięte)

Gdybyś miał zdolność honorową, to byś nic więcej nie gadał. Wielosłownie przekonywałeś przed, w trakcie, i czynisz to po. Ludzie tego nie kupili, a zwłaszcza ja, który - zanim jeszcze zostałeś moderatorem - wytknąłem Ci kłamstwo. Nie jesteś lubiany, pogódź się z tym. Nie apeluję o wyciagnięcie wniosków, bo to jest u Ciebie n i e m o ż l i w e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym nie ma nic złego w analizowaniu i rozliczaniu się z przeszłością, zwłaszcza gdy była ona niedobra i kontrowersyjna. Dotyczy to zarówno małej społeczności forum dyskusyjnego, jak i dużych spraw życia publicznego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość SlawekR

(Konto usunięte)

I nie zamierzam gadać, ba nie gadam. Reaguję tylko jak ktoś sobie po mnie jeździ, sadząc różne dziwne tezy i insynuacja, nie mając po temu racjonalnych podstaw. Więc albo szuka tematu zastępczego, albo robi to z jeszcze niższych pobudek, chęci odwetu, albo odreagowania frustracji.

 

Jedyne o co poprosiłem i ponownie proszę, to żebyś sobie odpuścił wycieczki pod moim adresem, przynajmniej do czasu, aż pojawią się racjonalne argumenty na poparcie tych dziwnych tez. A ja ze swej strony obiecałem się nie odzywać i nadal obiecuję. Ale nie oczekuj, że jak będziesz sobie po mnie jeździł, ot tak żeby odreagować, to będę się temu biernie przyglądał.

 

I generalnie mało mnie interesuje czy mnie lubisz, czy nie. Ba jeśli darzysz mnie tak wielką niechęcią, to logika podpowiada, abyś omijał mnie szerokim łukiem. A i ja obiecuję robić to samo, żebyś mnie nawet nie musiał zauważać. To bardzo proste i logiczne rozwiązanie. Skoro ten zły przegrał i został pokonany przez tych dobrych, w tym przez Ciebie, to chociaż nie kop leżącego, tak w ramach "zdolności honorowej", którą mnie tak usiłujesz kłuć w oczy.

 

Poza tym nie ma nic złego w analizowaniu i rozliczaniu się z przeszłością, zwłaszcza gdy była ona niedobra i kontrowersyjna. Dotyczy to zarówno małej społeczności forum dyskusyjnego, jak i dużych spraw życia publicznego.

 

Wszystko fajnie, tylko łatwo przewidzieć, co się teraz stanie. Teraz każdy, kto kiedykolwiek dostał ostrzeżenie i to nie ważne, czy za sklonowane konto, czy choćby za zwykłe bluzgi, nagle w obronie "honoru" będzie się na mnie mścił, odreagowując frustracje.

 

"Rozliczenie z przeszłością", dobre sobie.... Jak chcesz mnie rozliczać, to chociaż dla przyzwoitości poczekaj aż się faktycznie sytuaucja poprawi na forum, skoro byłem tym największym jego złem i niszczycielem normalnych relacji międzyludzkich. A nie rzucajcie oskarżeń bez pokrycia. To taki problem poczekać chwilę? Bo teraz to wygląda wyłącznie jak czysta reakcja odwetowa, a nie żadne rzeczowe "rozliczanie z przeszłością". I oczywiście, jeszcze najlepiej żebym się nie odzywał i pozwalał opluwać, udając że to deszcz pada.

 

Zresztą, róbcie co chcecie, czas pokaże kto miał rację. Takie teksty jak sadzi teraz Papageno, to świadczą tylko o tym kto je wypowiada i w jakich okolicznościach to robi.

W sumie piszcie sobie co chcecie. Każdy swój rozum ma i spokojnie możemy się zdać na inteligencję czytających. Ja nie mam nic więcej do dodania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami pozostaje taki wybór, przyznać się do błędu, lub iść w zaparte broniąc przegranej sprawy i wyjść na prostaka. Przykro mi, że wybierasz to drugie.

strzel sobie bana za nazwanie mnie prostakiem.

a ty kim jesteś? - zwykłym kowalskim z klawiaturą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam nic więcej do dodania.

 

Własnym wysiłkiem dopracowałeś się statusu osoby powszechnie nielubianej. Za sposób i styl, w jakim sprawowałeś obowiązki moderacyjne, zamieniając sympatyczną zabawę towarzyską jaką jest forum dyskusyjne w (jak to trafnie nazwał jeden z Kolegów) poprawczak. W tej sytuacji strojenie się teraz w piórka prześladowanego biedaczyska jest wysoce niepoważne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

strzel sobie bana za nazwanie mnie prostakiem.

No co Ty, to jest po prostu zwykła męska rozmowa...

 

A serio, to niestety ndst. Nie zdałeś testu.

Widzisz, jak szybko zmienił Ci się sposób myślenia? Całkowicie uprawnione słowa określające stan rzeczy, budzą w Tobie agresje i żądanie kary. Jednocześnie zwyczajne wulgarne chamstwo, jest dopuszczalne???

Całe strony słów płyną. Dyskusja wciąż powraca do formy rozmowy. Kilka dni temu wałkowaliśmy z bum-em niemalże bliźniacze sprawy. Wtedy odpowiedziałem:

Zobaczcie, jak działa taki mechanizm. Dyskutujesz z kimś, kto notorycznie używa słów lekceważących i obelżywych. Piszesz więc coś w rodzaju "jesteś prymitywnym chamem, używającym słów obelżywych (i tu cytaty potwierdzające wcześniejsze słowa)". Co się dzieje? Osoba, która prowokowała pisząc dziesiątki takich wpisów, nagle uczepia się tego jednego. Zarzuca, że jak tak można, że MODERATOR obraża forumowicza. Okazuje się, że treść już nikogo nie interesuje, nagle forma jest najistotniejsza.

 

Panowie, to jest zakłamanie. Postanowiłem to sprawdzić (min. mając na uwadze słowa o "dwulicowych chamach" i to, co po nich się wydarzyło). Teraz mamy sensację, palton używa wulgaryzmów :)))

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Tak, czy inaczej, Twoja opinia była całkowicie odmienna, niż pozostałych, zarzucających moderacji nieobiektywność. Wszystkie inne powyższe wywody, są tak naprawdę mało istotne w dyskusji. To tutaj mamy obraz rzeczywistości. Następnym razem zasięgnij zdania u kolegów i uzgodnijcie wersję.

 

a ty kim jesteś? - zwykłym kowalskim z klawiaturą.

Doskonale wiem kim jestem i w przeciwności do wielu innych, nie kryję się za nickiem. Wielokrotnie przedstawiałem się na forum, nie mam nic do ukrycia.

 

Robert Trzeszczyński

 

Własnym wysiłkiem dopracowałeś się statusu osoby powszechnie nielubianej. Za sposób i styl, w jakim sprawowałeś obowiązki moderacyjne, zamieniając sympatyczną zabawę towarzyską jaką jest forum dyskusyjne w (jak to trafnie nazwał jeden z Kolegów) poprawczak. W tej sytuacji strojenie się teraz w piórka prześladowanego biedaczyska jest wysoce niepoważne.

 

Kolega pisze ogólnie i używa w swojej wypowiedzi sformułowania "forum". Sądzę, że to jest nieuprawnione. Sławek a także w dużym stopniu ja, nie zabiegamy o poklask wśród "królów bocznicy". Koledze wydaje się (jak to kiedyś zauważył Sławek), że bocznica to całe forum. Wulgarność i dużo hałasu, mogą robić takie wrażenie, jednak bez względu na to, jest to najmniej wartościowa część forum.

Wielokrotnie widziałem słowa podziękowań dla Sławka za pomoc, w zakładkach tematycznych. To one są najważniejsze i stawianie wszystkiego na głowie, nic tu nie zmieni.

 

Wiem, że zarówno te słowa, jak i wiele wcześniejszych, nie osiągną żadnego skutku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Bocznica może robić największy ruch, podobnie, jak "gwiazda" dico polo, może zgromadzić najwięcej ludzi na koncercie, czy sprzedać najwięcej płyt. To nie oznacza, że taka muzyka jest wartościowa. Szczerze mówiąc, nie sądziłem, ze można tak to zinterpretować jak to zrobiłeś.

 

Nie dość więc, że nie masz racji, to jeszcze używasz do tego, lekceważącego i prymitywnego sposobu pisania. Stać Cię na coś więcej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Kolega pisze ogólnie i używa w swojej wypowiedzi sformułowania "forum". Sądzę, że to jest nieuprawnione. Sławek a także w dużym stopniu ja, nie zabiegamy o poklask wśród "królów bocznicy". Koledze wydaje się (jak to kiedyś zauważył Sławek), że bocznica to całe forum. Wulgarność i dużo hałasu, mogą robić takie wrażenie, jednak bez względu na to, jest to najmniej wartościowa część forum.

Wielokrotnie widziałem słowa podziękowań dla Sławka za pomoc, w zakładkach tematycznych. To one są najważniejsze i stawianie wszystkiego na głowie, nic tu nie zmieni.

 

Bocznica jest tą przysłowiową szczyptą przyprawy, która dodaje smaku każdej potrawie.

 

Nie neguję, że Sławek może być (i zapewne jest) wybitnym profesjonalistą w swojej dziedzinie z obszaru audio video. I jako taki - jego dalsza obecność na Forum jako Klubowicza będzie cenna. Co nie zmienia faktu, że do roli Moderatora się absolutnie nie nadawał i przyniósł więcej szkody niż pożytku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się nudzi niektórym przy weekendzie...

Tak to właśnie wygląda, że wielu narzeka, krytykuje, a gdy przyjdzie do konkretów w podanej na dłoni sytuacji, to nagle zapada cisza.

A nie przyszło Ci do głowy, że "w podanej na dłoni sytuacji" zapadła cisza dlatego, że to jest forum dorosłych facetów, a nie domowe przedszkole?

Wielu narzeka i krytykuje właśnie nadgorliwość moderacji w sytuacjach, gdzie spokojnie można by było puścić dyskusję dalej i nic by się nie stało,

zamiast ciąć wpisy bez opamiętania i sadzić punkty na lewo i prawo, najczęściej tylko dlatego, że jeden z drugim internetowy bohater

najpierw sam prowokuje, a później pierwszy leci do moda na skargę, bo dostał pstryczka w nos od bardziej wyszczekanego oponenta.

Nie mówię, że zawsze, ale najczęściej tak to właśnie wygląda i to jest powód narzekań i krytyki, a nie to że jakieś tam wpisy sobie wiszą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Się nudzi niektórym przy weekendzie...

 

A nie przyszło Ci do głowy, że "w podanej na dłoni sytuacji" zapadła cisza dlatego, że to jest forum dorosłych facetów, a nie domowe przedszkole?

1. Nie sądzę, ponieważ gdyby tak było, to mielibyśmy wysyp głosów podobnych do witka_z. Tak się nie stało, a przecież nie będziemy nikogo podejrzewać o brak odwagi cywilnej.

 

2. Czy tak naprawdę jest, że albo chamstwo, albo dziecinada jak w "domowym przedszkolu? Nic nie ma pomiędzy? Dziecinady nie widzę, jeśli takie bym zauważył, to najwyżej się uśmiechnę i tyle. Chamstwo dostrzegam niestety na każdym kroku. Tego tak jak każdy cywilizowany człowiek, nie mogę zdzierżyć. Zresztą jak pokazuje przykład witka_z, nikt tego nie lubi, gdy tylko jest możliwość, że to dotyczy tej osoby. Zauważ, że obraźliwe słowa wypowiedziane w wątku technicznym, skierowane pod adresem innego forumowicza (mówiące, że pieprzy on świnię), nie wzbudzały w nim żadnych wątpliwości, czy odrazy. Moje stwierdzenie w dyskusji na bocznicy w w tym wątku, mówiące o tym, że taka postawa jest prostactwem, natychmiast spowodowała agresję i żądanie bana.

 

3. Ten punkt jest najważniejszy. Zdaje się po raz trzeci czy czwarty o tym mówię, że powyższe jest sprawą drugorzędną. Najważniejsze to wykazanie, że sami niezadowoleni forumowicze mają całkowicie rozbieżne zdania co do sposobu postępowania w omawianych przypadkach. Pytam się więc, jak moderator ma działać, skoro sami krytykujący tego nie wiedzą? Chętnie wysłuchałbym jakiejś recepty, ale te które padają są bardzo ogólnikowe. Gdy zapytać o szczegóły, podajecie wykluczające się rady, lub chowacie głowę w piasek, co zostało właśnie wykazane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano 16.10.2014 - 22:10

Wyświetl postUżytkownik palton dnia 16.10.2014 - 21:44 napisał

Kilka osób powyżej pisze o cenzurze. Proszę więc wypowiedzieć się (najlepiej w punktach), jak postąpić w przypadku z linku.

 

Agresywne i prostackie chamstwo nigdy nie powinno być tolerowane. Także a może przede wszystkim u ludzi posiadających wiedzę w temacie rozmowy czy wysoki poziom wykształcenia.

Cham pozostaje chamem nawet z tytułem profesora!!!

 

Wybacz Paltonie, to moje stanowisko uznałeś za ogólnikowe?

Jak dobitniej wobec tego mam to samo napisać? Rozszerzę wypowiedź o dodanie postulatu, aby osoby popełniające recydywę chamskich napadów na interlokutorów były na stałe wykluczane z forum. I bez znaczenia czy zostały do tegoż chamstwa sprowokowane, czy czynią to z powodu braku kultury. Chamstwo nie ma wytłumaczenia nigdy i nigdzie, a szczególnie na forum publicznym.

 

Włodek.

 

Włodek.

 

Włodek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam się więc, jak moderator ma działać, skoro sami krytykujący tego nie wiedzą?

Ja pamiętam jeszcze czasy jak moderator był tylko jeden i wszystko jakoś działało.

Potem dołączyli kolejni i momentalnie zaczęły się zgrzyty moderacji z forumowiczami.

Chciałeś prostej recepty, to wnioski sam wyciągnij.

Piszesz, że wszyscy narzekają i krytykują? No bo narzekają i krytykują. Jak im się coś nie podoba, to co mają robić, wstać i klaskać?

Ale czy znajdziesz na całym audiostereo.pl chociaż jeden głos krytyki lub narzekania na pracę moderatora misiomora na przykład?

Nie sądzę. Czyli co, można? No widocznie jakoś można.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.