Skocz do zawartości
IGNORED

Rozmowy na luzie ...


palton

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie co jest gorsze pozostawienie jakiegoś wulgaryzmu, czy cenzura na całego, jaką poczyniłeś w temacie "Wikipedia - audiofil" Po czym wątek zamknąłeś, żeby już nikt nie podważył Twojej końcowej mowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że przerwię (błąd w pisowni zamierzony), ale ja w kwestii formalnej.

 

Wiem, że jest Administracja, Moderacja, Użytkownicy (w tym podgrupa Klubowicze). Przy @Paltonie pojawiła się nowa kategoria: Redaktorzy. Ki diabeł? Nie udało mi się nigdzie doczytać (może nieuważnie szukałem) jakie są kompetencje i uprawnienia Redaktora. Ma prawo udzielać ostrzeżeń i punktów karnych? Zamykać wątki? Banować? Jakie jest organizacyjne umiejscowienie Redaktora w stosunku do Administracji i Moderacji? Kto jest gdzie w hierarchii?

 

Czy Redaktor to taki Nad-Moderator? A może wręcz Nad-Administrator?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Poza tym, zapewne zauważyłeś, że nie udzielam się w żadnym wątku tzw. "merytoryczno bocznicowym". Więc skąd taka Twoja troska o mnie, skoro tam nie bywam i się nie wypowiadam?<br />
generalnie guzik mnie obchodza twoje uczucia.Mysle o swoich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Przepraszam że przerwię (błąd w pisowni zamierzony), ale ja w kwestii formalnej.

To nie jest kółko polonistyczne, wystarczy, że ludzie zrozumieją intencje piszącego. Oczywiście nie popieram specjalnego łamania zasad pisowni, ale podkreślanie błędów, nie jest specjalnie sensowne.

 

Wiem, że jest Administracja, Moderacja, Użytkownicy (w tym podgrupa Klubowicze). Przy @Paltonie pojawiła się nowa kategoria: Redaktorzy. Ki diabeł? Nie udało mi się nigdzie doczytać (może nieuważnie szukałem) jakie są kompetencje i uprawnienia Redaktora. Ma prawo udzielać ostrzeżeń i punktów karnych? Zamykać wątki? Banować? Jakie jest organizacyjne umiejscowienie Redaktora w stosunku do Administracji i Moderacji? Kto jest gdzie w hierarchii?

 

Czy Redaktor to taki Nad-Moderator? A może wręcz Nad-Administrator?

Kiedyś redaktor naczelny, był automatycznie "starszym moderatorem". Jednak nadal pod avatarem, widniał tytuł- moderator.

Dzisiaj wszyscy moderatorzy są równi i mają taką samą siłę głosu. Niektórzy z nas, mają podwójną funkcję, a więc są redaktorami i moderatorami jednocześnie i posiadają odpowiednie dla danej funkcji uprawnienia. Skład moderacji i redakcji jest jawny, łatwo porównać te dwie listy i wyłapać osoby posiadające obie funkcje. Zdaje się, ze na tą chwilę jestem to ja i jozwa maryn. Kwestią jest, wybrania funkcji nadrzędnej, która wyświetli się pod avatarem. Ponieważ (z przyczyn o których już kilka razy pisałem), wstrzymałem się od aktywnego moderowania (poza skrajnymi przypadkami łamania regulaminu), poprosiłem, o zamianę funkcji nadrzędnej na redaktora. Ot, cała tajemnica. Prawdopodobnie po audio show, powrócę do wcześniejszej opcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że to nie jest kółko polonistyczne. Można na przykład napisać "kable sr**ą" i też wiadomo co poeta miał na myśli. Tobie jako moderatorowi takie gadanie nie przystoi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wtedy będzie już zupełna tragedia. Nożyczki będa rozgrzane do czerwonosci. Chyba, że reszta rozsadnych ludzi stad definitywnie odejdzie. Wtedy będzie nareszcie spokój. Będzie można słuchać wtyków do woli.

Na papierosach jest ostrzeżenie o szkodliwości palenia, tu nie ma ostrzerzenia przed bzdurami o kablach, wtykach i innych bajeczkach audiovoodo..

Nie ma też ostrzeżenia przed wzmacnianiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"moderator" witek_z, by to pozostawił.

Choćbym dostał trzy kafle na miesiąc to za żadne skarby nie chciałbym się w to bawić.

A wiesz dlaczego?

To poczytaj o psychologii ludzkiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Pytanie co jest gorsze pozostawienie jakiegoś wulgaryzmu, czy cenzura na całego, jaką poczyniłeś w temacie "Wikipedia - audiofil" Po czym wątek zamknąłeś, żeby już nikt nie podważył Twojej końcowej mowy.

Sprawą drugorzędną jest, czy jakieś wulgaryzmy zostały, czy nie. Ważne, że ludzie się różnią w ocenach. Nawet ta sama osoba może różnie ocenić ten sam wpis. Ludzie nie są robotami, zawsze oceniają subiektywnie. To starałem się wykazać, nic więcej.

 

Bardzo się staraliśmy w moderacji, wypracować odpowiednie mechanizmy regulujące sposób postępowania. W dużym stopniu się to udało, jednak oczywiście nadal wiele jest zależne od danej osoby i nic tego nie zmieni, co wykazała powyższa dyskusja.

 

Oczywiście, że to nie jest kółko polonistyczne. Można na przykład napisać "kable sr**ą" i też wiadomo co poeta miał na myśli. Tobie jako moderatorowi takie gadanie nie przystoi.

 

Oczywiście nie popieram specjalnego łamania zasad pisowni, ale podkreślanie błędów, nie jest specjalnie sensowne.

 

Na papierosach jest ostrzeżenie o szkodliwości palenia, tu nie ma ostrzerzenia przed bzdurami o kablach, wtykach i innych bajeczkach audiovoodo..

Nie ma też ostrzeżenia przed wzmacnianiem.

Nawet, jeśli wszystkie Twoje słowa związane z kablami byłyby zgodne z prawdą, to nadal obiektywny obserwator zauważyłby psychozę w Twoim postępowaniu. Naprawdę, to fobia jakaś, myślę, że dla własnego zdrowia powinieneś z kimś o tym porozmawiać. Nie ma w moich słowach absolutnie żadnej złośliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawą drugorzędną jest, czy jakieś wulgaryzmy zostały, czy nie. Ważne, że ludzie się różnią w ocenach. Nawet ta sama osoba może różnie ocenić ten sam wpis. Ludzie nie są robotami, zawsze oceniają subiektywnie. To starałem się wykazać, nic więcej.

W wątku, który tu przytoczyłem znikły wpisy, prosiłem o podanie przy każdym z nich dlaczego tak uważałeś, a nie inaczej. Podałeś tylko 2 posty, które akurat były napisane z humorem, ale na pewno nikogo nie obraziły. Ja może przytoczę mój wpis i przeanalizuję.

 

"Nie gra, bo nie słyszy kabli sieciowych! To hańba dla audiofila nie słyszeć tak podstawowych rzeczy :)) Można wywnioskować, że sprzęt śmieciowy:D Na dobrym takie rzeczy słychać, po prostu :)"

 

To był post skierowany do kolegi SzuB, który sam przyznał, że nie słyszy kabli sieciowych, czy podałem nieprawdę? Nie. Następna część wpisu mówi o wstydzie dla audiofila, że nie słyszy kabli sieciowych jest tu oczywiście ziarno prawdy ponieważ są praktycznie tak samo uważane, jak kable głośnikowe. W ostatniej części wpisu nie stwierdziłem niczego nadzwyczajnego. Takie same wnioski wysuwają słyszący w stosunku do niesłyszących i jakoś nigdy nie było to podciągnięte pod trolling. Następny fakt jaki można wywnioskować, to kiedy stałem po stronie słyszących nigdy nikt nie usunął mi wpisu, nawet jak grubo przegiąłem i sam stwierdzałem, no chyba teraz zostanie usunięty, bo faktycznie przeholowałem troszeczkę, ale nie wpis wisiał. Teraz kiedy sprawy przybrały inny obrót, kiedy nie uważam, że kable grają wpisy mi giną, hmm cóż tu więcej dodać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

malikali, to nie są wpisy humorystyczne, tylko kpiące z audiofili.

Jako autor temat zamknąłem, bo nie widzę szans na jakąkolwiek rozsądną dyskusje. Wasze wpisy nawet nie udawały obiektywności, ewidentnie cieszyło Was, że można dokopać drugiej stronie. Jestem odpowiedzialny za tematy które otwieram. Jeśli stwierdziłem, że brakuje merytoryki, to nie jestem zainteresowany ciągnięciem tego dalej. Wypisałem w podpunktach rzeczy, które z premedytacją zostały zmanipulowane. Nikt nie podjął dyskusji, po co to dalej ciągnąć? Mam lepsze rzeczy, niż śledzić ten temat i czekać na to, co musi nastąpić, czyli kolejna kłótnia. Jako autor, czuję się za niego odpowiedzialny, dlatego taka, a nie inna decyzja. Jeśli masz nieodpartą chęć na dalsze dyskusje, to proszę, załóż część dalszą tematu. Ja będę zwolniony z obowiązku do zaglądania tam, a Wy będziecie mogli sobie wałkować to samo tysiąc razy, bez odniesienia się choćby do moich zarzutów (teraz wolałbym, gdyby do tego nie doszło).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako autor temat zamknąłem

Jako autor nie miałeś do tego prawa gdyż ta funkcjonalność od pewnego czasu dostępna jest tylko moderacji i administracji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Jako autor nie miałeś do tego prawa gdyż ta funkcjonalność od pewnego czasu dostępna jest tylko moderacji i administracji.

Oczywiście masz rację.

 

Autor może wnioskować do moderacji o zamknięcie tematu. Zapytam więc, czy moderacja na taką prośbę powinna taki temat zamknąć? A może są jakieś wyjątki, gdzie nie powinna, lub przeciwnie, gdy powinna?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malikali, to nie są wpisy humorystyczne, tylko kpiące z audiofili.

 

Ale w którym miejscu? Jak stwierdzam fakt, czy gdy wysuwam wniosek, który tu się pojawia zawsze jak ktoś czegoś nie słyszy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet, jeśli wszystkie Twoje słowa związane z kablami byłyby zgodne z prawdą, to nadal obiektywny obserwator zauważyłby psychozę w Twoim postępowaniu. Naprawdę, to fobia jakaś, myślę, że dla własnego zdrowia powinieneś z kimś o tym porozmawiać. Nie ma w moich słowach absolutnie żadnej złośliwości.

Dziękuję za diagnozę ;-). Jest ona równie trafna jak twoje wnioski z twoich "eksperymentów" psychologicznych i, niestety audiofilskich (mam na myśli m. in.wtyki i naklejki na CD).

Nie będę stawiał takiej diagnozy wobec twojej osoby, bo nie jestem psychologiem. Natomiast mogę ci coś doradzić, jeśli chodzi o inne rzeczy.

 

Po pierwsze, powinieneś nabrać nieco dystansu do tego co tu robisz i piszesz. Zdecydowanie wyjdzie to na dobre i tobie, i, jak sądzę, pozostałym udzielającym się tu osobom. Nie traktuj tego wszystkiego ze śmiertelną powagą, bo w końcu to tylko hobby. A hobby ma być zabawą, a nie źródłem frustracji.

 

Po drugie, zanim zaczniesz banować za niesłysznie kabli i innych podobnych rzeczy, które nigdy na brzmienie wpływu nie miały, poczytaj sobie na trochę podręczników z elektroniki, elektrotechniki i elektroakustyki, lub chociaż trochę wpisów i wątków np. Grzegorza7 lub Ravena. Może otworzą ci się wtedy oczka, bo na razie masz je do połowy zamknięte.

 

I po trzecie, mimo wszystko daj sobie spokój z moderowaniem, bo dopóki nie zmienisz swojego emocjonalnego stosunku do audiovoodoo nie będziesz obiektywny.

Nie miało by to znaczenia, gdyby moderacja ograniczała się do ingerencji we wpisy sprzeczne z prawem i wulgarne, ale rozumiem, że w obecnych warunkach jest to warunek nie do spełnienia z powodów czysto "biznesowych".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Dziękuję za diagnozę ;-). Jest ona równie trafna jak twoje wnioski z twoich "eksperymentów" psychologicznych i, niestety audiofilskich

To nie diagnoza, tylko rada. Lubisz audio - tak? Uważasz, że w nim, istotne są tylko kolumny. Porównaj więc ilość SWOICH wpisów związanych z ulubionymi tematami nawiązującymi do kolumn, a tymi, gdzie piszesz o rzeczy, która wedle Ciebie NIE MA WPŁYWU NA DŹWIĘK. Proporcje są DRASTYCZNE, to pokazuje Twoją ekstremalną fobię.

 

Zaprzestaje dyskusji z Tobą, to tylko pogłębia Twoje problemy psychiczne. O diagnozę możesz zapytać kolegów niesłyszących, może to wzbudzi w Tobie jakąś refleksję (pytanie, na ile potrafią być obiektywni). Niesłyszących jest przecież więcej, ale z tak posuniętą dysproporcją wpisów o tym co lubią, a działaniem misyjnym, nie znajdziesz. Jesteś niekwestionowanym i niedoścignionym przodownikiem. Nie jest to powód do chwały, nawet wtedy, gdybyś miał rację co do kabli...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa metoda analizowania czyjegoś zachowania. Cóż, nie dziwię się, że słyszysz wtyki.

Dyskusja z tobą jest niemożliwa, ponieważ nie przyjmujesz żadnych argumentów.

Przemyśl to sobie dokładnie, zanim następnym razem będziesz "diagnozował" kolejną osobę.

Dziwne w tym wszystkim jest tylko to, że jakoś nie chcesz zauważyć, że zastrzeżenia do twoich metod i twojego postępowania i zachowania się na forum, mają również osoby, które "słyszą" kable. Zastanów się nad tym, bo jak widać zupełnie ignorujesz napływające ze wszystkich stron sygnały.

 

A co do ekstremów - to jeśli rozumiesz co ten termin znaczy, to popatrz na siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak tak naprawdę, to mało istotne, chciałeś ubliżyć, a pokazałeś tylko swoją małość. Nic więcej.

Wiadomo, zielony nie jestem to i maly.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Ciekawa metoda analizowania czyjegoś zachowania. Cóż, nie dziwię się, że słyszysz wtyki.

Dyskusja z tobą jest niemożliwa, ponieważ nie przyjmujesz żadnych argumentów.

Przemyśl to sobie dokładnie, zanim następnym razem będziesz "diagnozował" kolejną osobę.

Dziwne w tym wszystkim jest tylko to, że jakoś nie chcesz zauważyć, że zastrzeżenia do twoich metod i twojego postępowania i zachowania się na forum, mają również osoby, które "słyszą" kable. Zastanów się nad tym, bo jak widać zupełnie ignorujesz napływające ze wszystkich stron sygnały.

 

A co do ekstremów - to jeśli rozumiesz co ten termin znaczy, to popatrz na siebie.

 

 

bum, sprawa jest prosta,posłużę się Twoimi słowami, trzeba tylko je odnieść do Ciebie: "dyskusja z tobą jest niemożliwa, ponieważ nie przyjmujesz żadnych argumentów".

Porównaj (...) ilość SWOICH wpisów związanych z ulubionymi tematami nawiązującymi do kolumn, a tymi, gdzie piszesz o rzeczy, która wedle Ciebie NIE MA WPŁYWU NA DŹWIĘK. Proporcje są DRASTYCZNE

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum cały świat się nie kończy i budowanie czyjegoś obrazu na podstawie wpisów forumowych to po prostu głupota.

 

Zwłaszcza jak się komuś sugeruje wizytę u psychiatry.

Nawet szkoda komentować takie zachowanie, bo wszystko jest jasne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

muls, nie wiesz to nie wypowiadaj się.

Inny moderator uznał, że wpisy (w tym mój) miały zbyt dużo "luzu". Jako osoba postronna, miał bardziej obiektywne spojrzenie i wypada się z tym pogodzić. Te wpisy nie były jakoś szczególnie wartościowe, ja za swoimi nie tęsknię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako autor nie miałeś do tego prawa gdyż ta funkcjonalność od pewnego czasu dostępna jest tylko moderacji i administracji.

 

No to Kolega Autor zwrócił się do siebie tym razem występującego jako Moderator. Po wielu wahaniach i dojrzałym namyśle Kolega Moderator niechętnie przychylił się do swojej/nieswojej prośby i zamknął wątek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

:)

 

Jeśli na luzie, to powiem tak:

"No przecież jako naczelny dyrektor muzeum nie będę sam sobie kwitował obrazka."

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Stary chłop a beczy jak urażony przedszkolak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.