Skocz do zawartości
IGNORED

Warszawski Klub Audiofila i Melomana


twonk

Rekomendowane odpowiedzi

W piątek Umka przytargał zestaw NAIMa - odtwarzacz NA CDX-2, preamp (ze streamerem) NAC-N 272 oraz końcówkę mocy NAP 250-DR. Grało to całkiem sympatycznie, dźwiękiem "gęstym", rytmicznym, z podkreśloną i wysyconą średnicą. Ale - jak to u NAIMa - jako zestaw. Kiedy próbowaliśmy podłączać poszczególne elementy (za wyjątkiem samej końcówki, bo ona wymaga dedykowanego kabla) - za każdym razem coś nam nie pasowało - a to odtwarzacz ciut zmulony, a to preamp jakby za delikatny, czy zbyt mało dynamiczny. Dopiero cały zestaw zagrał satysfakcjonująco, "otwierając" dźwięk i dodając mu powietrza. Ba, nawet z dedykowanym kabelkiem DIN między odtwarzaczem a przedwzmacniaczem było lepiej niż z którymkolwiek z naszych interkonektów. Aż strach pomyśleć co by było, gdybyśmy mieli także kable głośnikowe od NAIMa. ;-) Nie sprawdziliśmy niestety możliwości samego streamera, chociaż dowiedziałem się dziś, że mogliśmy, bo gra nawet z pendrajwów. Zestaw chyba bardziej do rocka niż do klasyki - chociaż tak łagodnie śpiewającej Anny Reinhold (Kapsberger "Labirinto d'Amore") jeszcze nie słyszałem. ;-) No i raczej do kolumn, które bardziej akcentują skraje pasma - a zwłaszcza tych nieco krzykliwych. Przyznaję, że trochę dzielę włos na czworo, bo przez większość wieczoru słuchaliśmy po prostu z przyjemnością.

post-827-0-40640800-1531131471_thumb.jpg

post-827-0-46564600-1531131480_thumb.jpg

post-827-0-61775900-1531131498_thumb.jpg

post-827-0-64666000-1531131512_thumb.jpg

post-827-0-32007900-1531131523_thumb.jpg

post-827-0-86341700-1531131528_thumb.jpg

post-827-0-03395700-1531131533_thumb.jpg

post-827-0-38635700-1531131538_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Skrzynki do dużych kolumn wróciły od stolarza, przedwczoraj skończyłem prace montażowe, wczoraj zrobiliśmy z misiomorem pomiary, żeby upewnić się, że nic się nie zmieniło, no i na spotkaniu klubowym mogliśmy ich znowu posłuchać. Muszą jeszcze pograć parę dni, żeby wszystko się ostatecznie "ułożyło", ale jak dla mnie było nieźle.

post-827-0-61793200-1532766706_thumb.jpg

post-827-0-20655000-1532766732_thumb.jpg

post-827-0-81226800-1532766742_thumb.jpg

post-827-0-24772400-1532766764_thumb.jpg

post-827-0-99022200-1532766771_thumb.jpg

post-827-0-86953400-1532766779_thumb.jpg

post-827-0-70528100-1532766787_thumb.jpg

post-827-0-29099400-1532766796_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, po prostu boczki z jesionowej klejonki cały czas pracowały (minimalnie przesuwały się względem siebie), co powodowało "purchle" na lakierze i jego pęknięcia w miejscu styku z resztą kolumny. Na dodatek tuż po Wielkanocy kolumna stojąca przy oknie dostała widocznie za dużo słoneczka i jeden boczek pękł na całej długości. Teraz na bokach jest lity mdf 4 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dość że brzydkie to jeszcze drogie, ale kto bogatemu zabroni :) zwłaszcza że to ponoć fajnie gra.

 

Nawet nie wiesz, jakie paszkwile podobają się ludziom. Te dwie wieże choćby przy moich są uosobieniem piękna i filigranowości. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie dość że brzydkie to jeszcze drogie, ale kto bogatemu zabroni :) zwłaszcza że to ponoć fajnie gra.

 

Tobie moga sie nie podobać .

 

A mnie sie podobaja bardzo

Zwłaszcza gdy weżmie sie pod uwagę trudność zaprojektowania obudowy dla dużego głosnika basowego w połaczeniu z układem średniowysokotonowym , który ma byc wąski by dokładność i scena były podobe jak z monitorów

Zauważ tez praktycznie brak równoległych ścianek dla komór średniaka i wysokotonówki

cały prokjekt obudowy pokazuje ,ze jest ona bardzo dobrze przemyslana pod katem akustycznym i widać tu duze doswiadcznie projektanta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na projektowaniu kolumn głośnikowych, to że świetnie grają nie podlega dyskusji, w zasadzie to o gustach się nie dyskutuje, rzecz gustu. Duże kolumny @twonka też mi się nie podobają, a grają wybitnie, kobieta może być piękna na zewnątrz i wredna wewnątrz, może być niezbyt urodziwa ale o złotym sercu, meritum najlepiej znaleźć piękną o złotym sercu :) to samo dotyczy kolumn :)

a jaki model kolumn jest dla Ciebie ideałem ku któremu dązysz?:)

bo urodziwą kobietę o złotym wnętrzu pewnie już znalazłeś:)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Figlarności zapewne, tego im nie brakuje, wyglądają jak Naomi Campbell na wybiegu :) jak ktoś lubi takie chude to za sam wygląd je kupi :)

 

Credo r150 do pięknotek też nie należą... ;-)

Chyba, że ktoś gustuje w "komodach" do słuchania muzyki...ale przecież o gustach się nie dykutuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie sie podobaja bardzo

 

Mnie też. Ale najważniejsze, że przy wysokości ponad 2 metry nie przytłaczają kubatury pomieszczenia. Miałem już wiele sporych rozmiarowo konstrukcji i zawsze wszystkie powyżej 1.5 metra mocno dawały o sobie znać w kwestii organoleptycznej. Tutaj ten aspekt jest marginalny. Za to soniczny fantastyczny. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też. Ale najważniejsze, że przy wysokości ponad 2 metry nie przytłaczają kubatury pomieszczenia. Miałem już wiele sporych rozmiarowo konstrukcji i zawsze wszystkie powyżej 1.5 metra mocno dawały o sobie znać w kwestii organoleptycznej. Tutaj ten aspekt jest marginalny. Za to soniczny fantastyczny. ;-)

zostają na stałe?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, rozmawiamy o zabawkach za drobne 450 koła. Fakt, na chwilę obecną są pierwszymi kolumnami, które tak znakomicie wpisały się w to co posiadam, a na dodatek pokazały wiele dodatkowych zalet, ale będę mierzył się z jeszcze jednym zawodnikiem w podobnej lidze. Co prawda z całkowicie innej bajki, ale wiele wyjazdowych prób nie pozwala mi ich pominąć. ;-)

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry. Chciałbym nieśmiało zapytać, czy mógłbym się uprzejmie "wprosić" na jakieś najbliższe spotkanie Klubu w Warszawie ?, celem skonfrontowania moich wyobrażeń na temat daca, który posiadam z tego wątku . Ze swojej strony gwarantuję niezapomniane wrażenia odsłuchowe ;) (tak myślę), a sam mógłbym posłuchać go przez chwilę w Waszym towarzystwie na o wiele lepszym sprzęcie i ewentualnie posłuchać Waszych opinii i wymienić się nimi. Pozdrawiam

Edytowane przez (nie)przecietniak

Świetna poglądowa galeria (nie moja) dot. TDA1541(A):

www.maxdat.eu/_galeria/Foto%20TDA1541.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem, jestem. ;-) Nie widzę problemu, chociaż w ten piątek miał do nas ew. przyjechać Słowik_PL z jakimś swoim sprzętem. Jeśli nie potwierdzi przyjazdu, to zapraszamy nawet jutro. Szczegóły jak dojechać prześlę na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda ja w klubie tylko sprzątam, ale sądzę, że nie będzie problemu. Gospodarzem lokalu jest Twonk, uderz do niego na priva. Jak do jutra do południa się nie odezwie, daj znać, to do niego zakręcę. ;-)

 

Mała poprawka. Ja w klubie raczej niestety tylko brudzę. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda ja w klubie tylko sprzątam, ale sądzę, że nie będzie problemu. Gospodarzem lokalu jest Twonk, uderz do niego na priva. Jak do jutra do południa się nie odezwie, daj znać, to do niego zakręcę. ;-)

Jestem, jestem. ;-) Nie widzę problemu, chociaż w ten piątek miał do nas ew. przyjechać Słowik_PL z jakimś swoim sprzętem. Jeśli nie potwierdzi przyjazdu, to zapraszamy nawet jutro. Szczegóły jak dojechać prześlę na PW.

Dziękuję, potwierdzę więc swoje zainteresowanie na priva, będe czekał na termin i inne wskazówki. Pozdrawiam

Świetna poglądowa galeria (nie moja) dot. TDA1541(A):

www.maxdat.eu/_galeria/Foto%20TDA1541.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze miło poznać kogoś z forum w "realu". :) Porównanie daków o mało co nie doszłoby do skutku, ponieważ byłem święcie (i uparcie) przekonany, że klubowy MBL 1531 w ogóle nie ma wyjścia toslink, a dac kolegi miał tylko takie wejście. Na szczęście myliłem się, ale przedtem przez prawie godzinę przekonywałem wszystkich, że nie ma szans. ;-) Do sparringu przystąpił jeszcze NOS DAC kolegi Horneta - też na TDA 1541 (ten z kolei tylko z wejściem spdif). Grało sympatycznie na wszystkich trzech. Najbardziej przypadł nam do gustu dac wbudowany w MBL-a - dawał najbardziej "obszerny" dźwięk, przy tym wyjątkowo spójny - określiłbym, że grał z dużą "kulturą". Oba na TDA 1541 bez aż takiego "rozmachu" i "powietrza", z jakby ciut mniejszym wrażeniem realizmu. Ten bez oversamplingu dodatkowo bardzo łagodny. Ale nie było żadnej "przepaści", "walcowania", czy "rozjeżdżania". ;-) W starej kości TDA 1541 nadal drzemie wielki potencjał.

Edytowane przez twonk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co nie było takiej różnicy w dźwięku co warto by było tyle kasy wydawać na MBL? Ja mam Audiobyte Black Dragon i czułem duży przeskok z poprzednich DACów,a le już wyżej sam nie wiem na co patrzeć.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy ile dla kogo są ważne te niuanse - jak to zwykle w audio. ;-) Przyrost jakości nigdy nie jest liniowy w stosunku do wzrostu ceny. Bardziej chodziło mi o to, że wszystkie trzy daki grały muzykę. A jak czasem mam okazję słuchać jakichś mniej udanych implementacji np. kości Sabre (często w cenie nerki albo dwóch) - to zastanawiam się, czy naprawdę chodziło o to, żeby podać słuchaczowi maksimum "informacji" w tak bezduszny i nieprzyswajalny sposób? ;-)

Edytowane przez twonk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze napisane.

 

https://www.premiumsound.pl/audiobyte-black-dragon.html polecam wypróbować, bardzo fajny DAC

 

Ps. czekamy na zdjęcia no i jestem ciekaw co to są za przetworniki, bo rozpoznałem chyba dobrze średniego Seas Excel?

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłem zdjęć. NOS dac był na desce, a dac kolegi (nie)przeciętniaka został wsadzony do obudowy po jakimś Sony.

Średniotonowy to rzeczywiście Seas Excel Nextel 18-tka. Na górze Scanspeak Ellipticor, a na basie Vifa NE 315

Edytowane przez twonk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scanspeak Ellipticor to już mega hiper wysoka półka :), ale ten niski to chyba mezalians? Chociaz i tak jestem mega ciekaw jak gra 30cm na basie to musi być urocze brzmienie zwłaszcza, że ten seas to także mega konstrukcja.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopasowuje się głośnik do założeń projektu, nie odwrotnie. ;) A ta Vifa akurat pasowała idealnie do koncepcji misiomora. Odsłuchy potwierdzają jej słuszność. Cena przetwornika nie była tutaj wyznacznikiem - w żadną stronę.

Edytowane przez twonk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim obecnym za sympatyczne, koleżeńskie przyjęcie i wspólne spędzenie kilku godzin w przestrzeni warszawskiego Klubu. Byłem pod dużym wrażeniem unikatowych kolumn. Mam nadzieję na kolejne spotkanie w przyszłości, jak tylko czas na to będzie pozwalał.

Świetna poglądowa galeria (nie moja) dot. TDA1541(A):

www.maxdat.eu/_galeria/Foto%20TDA1541.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Bilety | BAJM 45 TOUR

    O wydarzeniu Największe hity, mega emocje i najlepsza zabawa czyli 45-lecie zespołu BAJM - to będzie trasa roku 2024! Szykuje się totalne szaleństwo! Bajm bilety na jubileuszową trasę koncertową już w sprzedaży.   45-lecie zespołu Bajm Fenomen zespołu Bajm to właśnie ponadczasowa muzyka i emocje, które łączą pokolenia. Ich hity bujają wszystkich bez wyjątku. A głos Beaty przeszywa i przyprawia o gęsią skórkę nawet największych twardzieli. Trasa 45 lecia to muzyczna podróż prz

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy 1

    Bilety | Dawid Podsiadło

    O wydarzeniu Dawid Podsiadło postanowił zrobić swoim fanom wyjątkowy świąteczny prezent i ogłosił kolejny stadionowy koncert. 8 czerwca 2024 wystąpi na Tarczyński Arena Wrocław.    Trasa stadionowa Dawida Podsiadło Po historycznym występie na PGE Narodowym dla 80 tysięcy widzów, Dawid Podsiadło idzie za ciosem i zaprasza na trasę stadionową ze sceną 360 stopni!  W sobotę 26 sierpnia PGE Narodowy, który był współorganizatorem wydarzenia, przyciągnął rekordową publiczność.

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy 1

    Bilety | Piotr Rubik „Niech mówią że to nie jest miłość”

    O wydarzeniu Koncert Piotra Rubika „Niech mówią że to nie jest miłość” - najpiękniejsze piosenki o miłości - to trzeba usłyszeć na żywo! Piotr Rubik, Orkiestra Symfoniczna Filharmoników Jeleniogórskich, Wrocławski Chór Akademicki pod dyrekcją Alana Urbanka oraz 4 znakomitych Solistów. Ponad 60 osób na scenie! Bilety na koncerty Piotra Rubika już w sprzedaży.  Piotr Rubik koncerty Niech mówią że to nie jest miłość Piotr Rubik wraz Dolnośląską Orkiestrą Symfoniczną Filharmoników Jel

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy

    Bilety | Open'er Festival 2024

    O wydarzeniu Gunna, jedna z najważniejszych postaci współczesnego amerykańskiego hip-hopu, której wszystkie dotychczasowe albumy trafiły do Top 3 sprzedaży w USA, wystąpi 3 lipca na Orange Main Stage! Kim Gordon, absolutna ikona światowej alternatywy i jedna z najbardziej charyzmatycznych rockowych osobowości ostatnich dekad, której najnowszy solowy album „The Collective” ukaże się już w tym tygodniu, wystąpi na Alter Stage 3 lipca Amaarae - muzyczna perła, której ostatnia płyta „

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy

    Bilety | Orange Warsaw Festival 2024

    O wydarzeniu Nicki Minaj pierwszą headlinerką tegorocznej edycji! W dniach 7-8 czerwca na Torze Wyścigów Konnych Służewiec wystąpią: Troye Sivan, Skepta, Jungle, Jessie Ware, Ken Carson, Omar Apollo, Yungblud, Kenya Grace, Libianca, Tommy Cash, PRO8L3M, MROZU, Kwiat Jabłoni, Kaśka Sochacka, Dawid Tyszkowski oraz nita. Orange Warsaw Festival to od kilkunastu lat najważniejsze wydarzenie muzyczne i kulturalne Warszawy oraz idealne rozpoczęcie festiwalowego lata. Każda edycja jest świętem

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.