Skocz do zawartości
IGNORED

Warszawski Klub Audiofila i Melomana


twonk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Twonk, zostaw wiadomość na forum. A do Jacka to może sms`ska puść? :)

 

>>Umka

To weź preamp i płyty, a ja zabiorę gramiaka.

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, mógłbyś zabrać swoje pre, ale ja mam wkładkę MM, jeszcze...

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie widzę przeszkód :) Piotr, może Mamela zabierz :)

Edytowane przez neomammut

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj trochę drapanej płyty.

Gramiaki: Denon - Neomamuta i CEC - Andrzeja z preampami RCM - mój i jakiś amerykański staruszek Janavideo24. Wzmocnieniem zajmowały sie dwa Passy: Aleph Jar-a1 i Aleph0 Janavideo24. Po drodze bywało jeszcze pre liniowe Phast - Starego Audiofila.

Było trochę problemów z dopasowaniam pre do wkładki z mojej strony, ale drażniące mnie przestery nie dawały spokoju i w konsekwencji doszliśmy w czym rzecz. Najważniejsze, że spotkanie zakończyło się sukcesem.

post-12283-0-02397500-1388186358_thumb.jpg

post-12283-0-30573200-1388186368_thumb.jpg

post-12283-0-82118400-1388186379_thumb.jpg

post-12283-0-97774500-1388186390_thumb.jpg

post-12283-0-90519100-1388186401_thumb.jpg

post-12283-0-86349000-1388186411_thumb.jpg

Edytowane przez umka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się czegoś więcej o tej wkładce - wychodzi na to, że też jest ostro vintage. Firma Excel została założona w 1970 roku i zaczynała właśnie od wkładek. Seria ES-70 jest podobno arcydziełem tego producenta i nie zrobili już później lepszych wkładek niż w latach 70`tych (mowa o MM). Dokładnie z którego roku jest tego nie wiem. Jedynie lepsze były MC, ale to już lata 80`te. Firma jest w pełni japońska, nie wiem co robi teraz, ale chyba już nie istnieje.

Edytowane przez neomammut

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zagraly te passy?

 

Jarkowy cieplejszy, a Jankowy bardziej detaliczny. Ale nie jest to do końca dobre porównanie, gdyż ten kwadratowy 40 Watowy pracował tylko jako końcówka z wintagowym amerykańskim pre. Jarka "drewniany"chodził trochę z pre Strego A na lampach i jako integra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie nabylem takowego w wydaniu aleph 5 - 2x60W i zastanawiam sie czy nie braknie mi pradu

 

To jest znakomita koncówka grająca barwą jak dobre wzmacniacze lampowe. Nie będziesz tutaj miał jednak wykopu jak z mocnego Krella.

 

Pozdro

 

Jarkowy cieplejszy, a Jankowy bardziej detaliczny. Ale nie jest to do końca dobre porównanie, gdyż ten kwadratowy 40 Watowy pracował tylko jako końcówka z wintagowym amerykańskim pre. Jarka "drewniany"chodził trochę z pre Strego A na lampach i jako integra.

 

Koncówka, którą mieliście to zapewne PASS 0s, stereofoniczna. PASS 0 to monobloki monofoniczne, mają wadę, potrzeba dwóch sztuk. BTW także znakomicie grają.

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2x60W w klasie A i ma zabraknąć prądu? Niemożliwe!

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleph 0s, Aleph 5 i Aleph X to nieco inne rozwiązania układowe, stąd tez róznice w charakterez brzmienia.

Tak róznice pomiedzy seria Aleph 0 a kolejnymi opisał Nelson Pass (diuaudio.com) :

"There are a number of practical differences.

 

The Aleph 0 will drive low impedance loads without a grunt. You

can overlay the distortion vs power curves for 8, 4, and 2 ohms

and they are the same curve.

 

It also measures lower distortion vs power, distortion vs frequency

and has a higher damping factor.

 

The later Alephs have only two stages, and lower feedback. The

measured performance is not as good, but they have a charming

characteristic into many of the more efficient loudspeakers"

 

Seria AlephX, następna, jest zabalansowaną wersją poprzednich Alephów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo pisać..............

 

Na analogu sie po dość prostu dobrze znamy

Pmcompa do klubu serdecznie zapraszamy.

Zeby nie było,że to są tylko puste słowa

W klubie miło przyjmiemy rownież Kivlova.

Pmcomp zbanował mnie za trafne uwagi

Jednak do tego nie przywiązuje zbyt wagi

W klubie jesteśmy pełni nadzwyczajnej radości

Dlatego nas zawsze odwiedza tak wiele gości

Co to więcej pisać....znowu udane spotkanie

Bo w Kaimie zawsze chodzi.....tylko o granie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przymierzalem sie do alepha 3 ale napatoczyl sie 5 - ciut wieksze trafo. kolumny okolo 88dB. poza tym aleph5 ma dosc nieciekawy opor na wejsciu bo tylko 10kohm po rca.

tak w ogole to bym chetnie przytulil firstwatta J2 ale to juz tylko do wysokoaktywnych wynalazkow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.