Skocz do zawartości
IGNORED

Warszawski Klub Audiofila i Melomana


twonk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie się też łezka w oku zakręciła jak obejrzałem powyższy clip. Pozdrawiam wszystkich Zeppelinowców i załączam wersję pewnie wszystkim znaną, ale mimo wszystko wartą chyba przypomnienia... Far Corporation i Stairway To Heaven. Dobre to były czasy, oj dobre.

 

http://www.youtube.com/watch?v=RrtclxVVzUY&feature=player_detailpage

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Ja już wiem jak grają nowe zabawki Twonka. Odpowiednie wzmocnienie i będzie dobrze, ale łatwo też popsuć ich dźwięk.

Poniżej kilka konfiguracji w których były testowane. Jak wpadnę do pokoju DIY, to sprawdzę jak wyszło połączenie z nieznanymi jeszcze konstrukcjami.

Najważniejsze, że zagrały nawet z lampką. Może nie był to szczyt ich możliwości, ale masakry nie było.

post-12283-0-34549200-1382738975_thumb.jpg

post-12283-0-44296300-1382738999_thumb.jpg

post-12283-0-94529300-1382739013_thumb.jpg

post-12283-0-03970200-1382739029_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co napisał Umka............to wszystko jest prawdą,natomiast chcialbym coś dodać od siebie,a mianowicie-

-oczywiście,że masakry nie było,grają tylko troszeczkę gorzej od kolumn Reimyo))..........i jeszcze jedna uwaga

-pierwsze słuchanie odbyło się z kablami głośnikowymi które przyniósł Hornet-to najgorsze kable głośnikowe jakie w swoim życiu słuchałem-RZEŹNIA!!

 

Moim zdaniem kolumny są bardzo dobre-potrzebują niewatpliwie dość mocnego wzmaka.-w kazdym razie wstydu nie ma.

Edytowane przez Rick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary Audiofil jak zwykle musi mi przywalić ;-), bo nie było porównań z monitorkami Bravo. Ja wiem, że On choruje na końcówkę PAT-777 i ma stres z tego punktu. Ale to nasze osobiste porachunki.

Co do kolumn, niestety moc ma w tym przypadku znaczenie, ale według mnie najwięcej będzie zależeć od gładkości wzmacniacza. Najlepszą piątkową konfiguracją pod kątem jakości w wartościach bezwzględnych był mariaż z Alephikiem. Gładko z piękną górą i barwą. Ugoda lepiej na basie, ale już nie tak szlachetnie, niestety lampiaczek z racji swojej nietypowej jak na takie konstrukcje otwartości wprowadzał zniekształcenia, które mogły być generowane także jego możliwościami mocowymi.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Dzięki Jacku za te kilka słów. Martwi mnie to nieco, w zeszłym roku lampki (poza 60-cio watowym "Terminatorem"), nie były w stanie napędzić kolumn. Wyszły z tego hmm... pewne nieporozumienia. W tym roku póki co nie ma lamp w końcówkach, więc może nie będzie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

84 dB to nie jest za dużo. Ale to też może być lekarstwo na systemy z brumieniem, bo jest wtedy znaczni mniejsze ;).

Pamiętać należy , że raczej w grę nie wchodzą wzmacniacze kilku watowe.

Poza tym, kolumny grają i to dobrze. Kolejny projekt po cockworkach udany i pozwala cieszyć się słuchaniem muzyki..

Myślę, ze z racji swojej konstrukcji (membrana bierna) oraz głośników może spodobać się nawet większej ilości osób i szczególnie tym, którzy słuchają różnej muzyki, nie stroniąc też mocnego uderzenia.

Grają równo i spójnie. Przyjemnie. Słuchaliśmy na razie raz, to trudno o kompletne opinie i podsumowania.

Metalowe kopułki wcale nie są krzykliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzekacie na małą skuteczność kolumn, to mam dla Was coś ciekawego, ale nie dam rady przywieźć do klubu. 95dB, 8Ohm na Hornie, akurat dla Mirka10, ale biedaka nie będzie na wystawie. ;-) Wklejam zdjęcie z netu, bo te co wygrzewam mam na tle banerów zakazanego portalu.

pozdr.

post-12283-0-50116900-1383353235_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjąłeś maskownicę? Bo podają, że to 12 calowy woofer plus 1,75 cala kopułka w hornie - to jak to umieścili? Współosiowo? No i zalecają ustawienie przy ścianie, więc u siebie basu nie będziesz miał za dużo... chyba. ;-)

Jak zdążysz przed wywaleniem zdjęcia w kosmos, to wygląda to tak.

post-12283-0-89920100-1383418549_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w szoku. Trochę większy rozstaw by sie przydał, ale to tylko poglądowe niezobowiązujące słuchanko. Naprawd znikają z mojego niedużego pomieszczenia. Będą grały na wystawie z gramiakiem i Luminem.

 

To posłucham :).

Z Luminem czyli w pokojach Moje Audio?

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.