Skocz do zawartości
IGNORED

Projekt VolcanO


Edward
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ba placu boju pozostali już chyba tylko SebeQ i troojka.

 

Chyba nie tylko. Ale jeśli chodzi o testerów VolcanO to może być racja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na płytce zasilacza jest REL1 który służy do wyłączania sekcji analogowej w trybie StandBy (wyłączenie pre-ampu z pilota).

Aktualnie to nie działa - w trybie StandBy zasilanie jest podawane na sekcje analogową.

 

Jarek - czy w wersji XLR nie będzie problemu z obsłużeniem 8 wejść (w sumie 4 płytki selektora)?

Na dzień dzisiejszy mam tylko 4 wejścia (2 płytki) ale w przyszłości będę potrzebował ich więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AD 2 - na pilocie jest przycisk OK, było by logiczniej aby to on robił za OK :)

AD 4 - Chodzi mi o sytuację, gdy Volcano całkowicie odłączamy od prądu (ja tak robię gdyż Volcano jest w integrze, która nie ma jeszcze opcji wyłączania zasilania pozostałych urządzeń). Nie wiem jak reszta ustawień ale poziom głośności nie jest na pewno zapamiętywany a Volcano ma baterię więc może podtrzymywać pamięć.

AD 8 - przycisk na pilocie odłącza całkowicie sterowanie w Volcano - nie można zmienić żadnych ustawień do momentu gdy nie wciśnie się ponownie tego klawisza

AD 10 i 11 - pod które wyjście trzeba podłączyć taśmę selektora aby sterować nim AUX?

 

Jak ma działać opcja Monitor o której wspomniałeś?

 

adres mail wyslalem Ci na twoj mail. Na PW nie chcialo przejsc.

 

Pozdrawiam

SebeQ

 

AD2. Wzięło się to stąd iż klawisz OK nie jest wykorzystywany w obsłudze Volcano, a obsługa SETUP z pilota nie była na początku przewidywana.

Mogę albo na sztywno doprogramować kod klawisza OK albo dołożyć w Menu jeszcze jedną definicję kodu.

 

AD4. Ustawienia typu wybrane wejście, wyjście i poziom głośności są zapamiętywane ( w pamięci EEPROM) w momencie przejścia w tryb StandBy,

jeżeli wyłączasz zasilanie Volcano bez przechodzenia w tryb StandBy to rzeczywiście mamy problem.

 

AD8 . dopisane do listy rzeczy do zrobienia

 

AD10,11

 

Przyporządkowanie adresów płytek selektorów

A2,A1, A0

000,001,010,011 - selektory wejść

100,101 - selektory wyjść

110 - przekaźniki AUX

111 - nie wykorzystywany

 

Opcja monitor to po prostu dodatkowy przekaźnik (płytka selektora) który podje sygnał z wybranego wejścia na wyjście Monitor

Np mamy dwie płytki selektora i wykorzystujemy 6 wejść to 7 przekaźnik może być wykorzystany nie jako wejście ale wyjście Monitor

 

 

Na płytce zasilacza jest REL1 który służy do wyłączania sekcji analogowej w trybie StandBy (wyłączenie pre-ampu z pilota).

Aktualnie to nie działa - w trybie StandBy zasilanie jest podawane na sekcje analogową.

 

Jarek - czy w wersji XLR nie będzie problemu z obsłużeniem 8 wejść (w sumie 4 płytki selektora)?

Na dzień dzisiejszy mam tylko 4 wejścia (2 płytki) ale w przyszłości będę potrzebował ich więcej.

 

Obsługa REL1 do poprawki, błąd już namierzony.

 

Tak obsługa do 8 wejść XLR powinna działać prawidłowo.

 

 

Poprawiona wersja dopiero jutro wieczorem, bo nie mam przy sobie ostatniej wersji kodu (zostawiłem pendriva w pracy).

 

Pozdrawiam

JarekC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AD 2 - Skoro soft jest już tak bardzo elastyczny i konfigurowalny to chyba lepiej dodać to jako jeszcze jeden programowalny kod

AD 4 - tak, wyłączałem bez przechodzenia w standby, ale to wynikało raczej z przekroczenia limitu czasu (chyba nie ma w tedy możliwości przejścia w tryb standby, ale nie sprawdzałem) oraz głównie z niewiedzy, że tak należy robić :) Od teraz wyciąganie wtyczki tylko po wejściu w tryb Standby

 

Co do "zostania na placu boju", wiele osób z forum poświęciło swój czas organizując grupowe zamówienia oraz przygotowując różne projekty, które później składałem i działają do dzisiaj. Jako że nie potrafię sam zaprojektować sprzętu a na organizowanie zamówień grupowych nie mam po prostu czasu i możliwości to chociaż poprzez testowanie softu się odwdzięczę. Inna sprawa jest, że jest to całkiem fajna zabawa :D

 

Pozdrawiam

SebeQ

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko po testach.

 

"Volume step 2dB > -32.0dB" jest chyba niepoprawnie opisane (powinno być "Volume step 0.5dB > -32.0dB").

 

W moim Volcano na V0.36 zawiesza się wyświetlacz podczas włączania z pilota - tzn. jest podświetlenie wyświetlacza ale nie pojawiają się znaki. Po wyłączeniu z 220V i ponownym włączeniu wszystko wraca do normy.

Na poprzednich wersjach softu też miałem ten problem, ale na V0.36 jest to praktycznie co drugie włączenie.

Możliwe, że po wina REL1.

 

U mnie także słychać pykanie w głośnikach jak u SebeQ (i było to zawsze).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko po testach.

 

"Volume step 2dB > -32.0dB" jest chyba niepoprawnie opisane (powinno być "Volume step 0.5dB > -32.0dB").

 

W moim Volcano na V0.36 zawiesza się wyświetlacz podczas włączania z pilota - tzn. jest podświetlenie wyświetlacza ale nie pojawiają się znaki. Po wyłączeniu z 220V i ponownym włączeniu wszystko wraca do normy.

Na poprzednich wersjach softu też miałem ten problem, ale na V0.36 jest to praktycznie co drugie włączenie.

Możliwe, że po wina REL1.

 

U mnie także słychać pykanie w głośnikach jak u SebeQ (i było to zawsze).

 

Witam,

 

Napis oczywiście do poprawienia.

 

Czy zrobiłeś poprawki związane z brakiem diod na cewkach przekaźników?

Pisałem o tym tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Czy pykanie jest tylko w mojej wersji softu czy też na oryginalnej, czy występuje od jakiejś konkretnej wartości?

 

Pozdrawiam

JarekC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zrobiłeś poprawki związane z brakiem diod na cewkach przekaźników?

Pisałem o tym tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tak, mam Pin10 na U1 i U5 podciągnięte do +5V.

 

Czy pykanie jest tylko w mojej wersji softu czy też na oryginalnej, czy występuje od jakiejś konkretnej wartości?

 

Jest dokładnie jak u SebeQ - czyli od ok. -10dB.

 

Diody na przekaźnikach - chodzi o podłączenie diod w kierunku zaporowym na cewkach przekaźników?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diody na przekaźnikach - chodzi o podłączenie diod w kierunku zaporowym na cewkach przekaźników?

 

Tak, przy czym jeżeli masz Pin10 na U1 i U5 podciągnięte do +5V to jest to samo (w ULN2803 są właśnie takie diody).

 

JarekC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem diodę do REL1 na płytce zasilacza (załącza trafo dla analogu) i jest zdecydowana poprawa (teraz wyświetlacz "zawiesza się" tylko czasami).

Na dniach dodam diody na przekaźniku Mute Switch - mam nadzieję, że to wyeliminuje problem z wyświetlaczem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem diodę do REL1 na płytce zasilacza (załącza trafo dla analogu)

Czyżby standardowy brak gasika? ;) Proponuję odłączyć trafo (starczy sterowanie przekaźnikiem) i sprawdzić czy zwieszanie nadal występuje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po wgraniu nowego softu (v0.36) sytuacja była taka sama jak u troojka. Po wyłączeniu i włączeniu z pilota wyświetlacz miał podświetlenie, ale był pusty. Okazało się że zapomniałem zrobić zalecany przez JarkaC mod. Wybebeszyłem Volcano z integry i podpiąłem PIN10 pod zasialenie w obu ULN2803 (czy to oznacza, że mam już ten słynny gasik?). Sytuacja uległa znacznej poprawie (teraz problem z wyświetlaczem występuje tylko raz na kilka załączeń z pilota), dodatkowo jako bonus zaczął mi znowu działaś selektor.

Troojka, chyba nie ma potrzeby podpinać diody bezpośrednio do każdego przekaźnika, jeżeli taka funkcja jest już w ULN2803.

Wydaje mi się, że REL1 z zasilacza również sterowany jest poprzez ULN2803 więc podpięcie przez Ciebie tam dodatkowo diody nie powinno zmienić sytuacji no chyba że pełni ona inną funkcję niż ta, która jest już zaimplementowana w ULN2803?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troojka, chyba nie ma potrzeby podpinać diody bezpośrednio do każdego przekaźnika, jeżeli taka funkcja jest już w ULN2803.

Wydaje mi się, że REL1 z zasilacza również sterowany jest poprzez ULN2803 więc podpięcie przez Ciebie tam dodatkowo diody nie powinno zmienić sytuacji no chyba że pełni ona inną funkcję niż ta, która jest już zaimplementowana w ULN2803?

Zgadza się, nie trzeba tego robić.

 

Przekaźnik Mute potrzebuje diody - dodałem taką diodę ale niewiele to zmieniło - wyświetlacz nadal czasami się "zawiesza".

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Czy też macie takie zniekształcenia na wyjściu (ch. A) (ch.B to sygnał na wejściu)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez troojka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, ja nie mam jak tego pomierzyc(nie mam oscyloskopu). Masz tak samo dla poprzednich wersji softu? Sprawdzales jak to wyglada przy sofcie Edwarda?

 

A moze ktos z pozostalych uzytkownikow Volcano ma mozliwosc zrobienia pomiarow, byloby jakies odniesienie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(czy to oznacza, że mam już ten słynny gasik?).

Nie. Gasik to zupełnie co innego. Nie mam tego projektu, ale bawię się w różne rzeczy sterowane prockami. Gasik jest absolutnie niezbędny na przekaźniku załączającym indukcję (transformator). Nawet taki niewielki parę W. Przy czym nie należy mylić gasika z diodą na cewce. Gasik to dwójnik R-C montowany na stykach przekaźnika. Mało tego, jego brak może powodować zwieszanie lub świrowanie procesora dopiero po wsadzeniu całości do obudowy, podczas gdy na desce działało OK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

januss73, dzięki za wyjaśnienie. Zerknął byś może do dokumentacji? Do pobrania są schematy ideowe pod poniższym linkiem:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na schemacie zasilacza jest przekaźnik załączający pierwotne transformatora od analogu. Nie wiem dlaczego załącza oba bieguny, ale mniejsza o to. W takiej sytuacji wypada zrobić dwa dwójniki RC na obu stykach, t.j między mains1-mains11 i mains2-mains12. Co do wartości do takiego trafka starczy pewnie ze 1nF i jakieś 1k. Oczywiście kondensator na napięcie minimum sieciowe i dwójnik montowany jak najbliżej przekaźnika (najlepiej na jego nogach).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest dostępny nomogram do obliczania dwójnika R C:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

JarekC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, ja nie mam jak tego pomierzyc(nie mam oscyloskopu). Masz tak samo dla poprzednich wersji softu? Sprawdzales jak to wyglada przy sofcie Edwarda?

 

Nie robiłem pomiarów na innych wersjach softu - jak znajdę chwilę to postaram się to sprawdzić.

Moje pytanie było do wszystkich (był to osobny post ale zbyt szybko go dodałem i poszło jako edycja).

Na sofcie Edwarda może być niemiarodajny wynik bo mój Volcano jest zbalansowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JarkuC wspomniałeś o niezbędnych przeróbkach do opcji programowej zmiany jasności ekranu. Czy mógłbyś powiedzieć co i jak? Mam Volcano wyjętego z obudowy i było by mi wygodniej teraz tę przeróbkę zrobić. Jak idą prace nad finalną wersją oprogramowania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kucze, widzę, że temat ruszył ponownie pełną parą. Ja zostałem z polutowanym V i nie odpalonym. Nie wiem jak się przebiję przez te wpisy ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.myspace.com/loszmi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłem pomiarów na innych wersjach softu - jak znajdę chwilę to postaram się to sprawdzić.

Moje pytanie było do wszystkich (był to osobny post ale zbyt szybko go dodałem i poszło jako edycja).

Na sofcie Edwarda może być niemiarodajny wynik bo mój Volcano jest zbalansowany.

 

I jak udało się coś w tym temacie wywalczyć?

 

JarekC, napisz proszę jak wygląda sprawa z finalną wersją softu. Zapewne cienko z czasem ale krótkie info co i jak dało by poczucie, że wątek nie utknął w zamrażarce :)

 

Pozdrawiam

SebeQ

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Opcja monitor to po prostu dodatkowy przekaźnik (płytka selektora) który podje sygnał z wybranego wejścia na wyjście Monitor

Np mamy dwie płytki selektora i wykorzystujemy 6 wejść to 7 przekaźnik może być wykorzystany nie jako wejście ale wyjście Monitor

Zgoda, pod warunkiem, że będzie możliwość załączenia dwóch przekaźników jednocześnie - w tej chwili (jeśli się nie mylę) na płytkach selektora może być załączony tylko jeden przekaźnik w danej chwili. Jest jeszcze taka możliwość, że po prostu wyrzucimy ten przykładowy 7 przekaźnik, wlutujemy zwory i w ten sposób będziemy tam mieli zawsze sygnał z aktywnego wyjścia.

Ponadto wydaje mi się, że na płytkach selektora wyjść i AUX musi być możliwość załączenia więcej niż jednego przekaźnika jednocześnie.

Ponieważ przekaźniki z płytki selektora średnio nadają się do załączania napięcia 230V zaprojektowałem płytkę AUX z przekaźnikami OMRON

G2RK-2A 5VDC. Elementy SMD lutujemy od strony druku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

AMB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>miant

 

Na płytkach selektora przekaźniki są sterowane indywidualnie, więc nie widzę powodu aby nie dało się załączyć dwóch jednocześnie.

 

Zwiększ odstępy pomiędzy ścieżkami 230V a 5V.

 

Pozdrawiam

JarekC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawione płytki - wymiar płytki 100mm x 59,4mm

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

AMB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AD4. Ustawienia typu wybrane wejście, wyjście i poziom głośności są zapamiętywane ( w pamięci EEPROM) w momencie przejścia w tryb StandBy,

jeżeli wyłączasz zasilanie Volcano bez przechodzenia w tryb StandBy to rzeczywiście mamy problem.

 

 

Na moim Volcano po wyciągnięciu wtyczki z prądu ustawienia nie są zapamiętywane - tzn. z pilota daję OFF, pre-amp przechodzi w StandBy i następnie wyciągam wtyczkę z prądu.

Po ponownym podłączeniu do prądu i włączeniu pre-amp ustawia się na In1 i Vol. -80dB (niezależnie co było przed wyłączeniem np. In3 / Vol. -20dB).

 

 

Znalazłem także, ze dzień tygodnia jest błędny (na załączonej fotce):

 

Czy jest możliwość:

1 - zredagowania formatu aby godzina była w linii górnej, a data w linii dolnej (np. data w formie cyfr dd.mm.yyyy a dzień tygodnia w formie skrótu - Tue),

2 - wydłużenia czasu wyświetlania czasu (po naciśnięciu przycisku TIME na pilocie) do np. 5 sec. (aktualnie jest 3s).

 

 

I jeszcze jedno pytanie w sprawie impulsatora do głośności:

u mnie niezależnie od wybranych ustawień w Menu dla enkodera głośność (1/4, 2/4, 4/4) zmiana głośności następuje "co drugi ząbek".

Enkoder który mam to Bourns PEC11R-4230F-S0024 - może to wina tego enkodera.

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Hej, panowie, może znajdzie się ktoś posiadający stosowne doświadczenie, kto uczciwie dokończy lub napisze od nowa ten soft.

Wielu z nas zainwestowało w komponenty i teraz zostaje z niczym.

Już sam nie wiem ile to trwa, ale pewnie ze trzy lata się uzbierają i chyba nie ma co liczyć na zarobionego w innych projektach JarkaC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też już powoli zaczynam się niepokoić o losy tego softu. Było by mi dobrze gdyby JarekC się wypowiedział. Dobrze szło, JarekC z tego co zrozumiałem miał soft na ukończeniu i nagle wszystko ucichło. Jest parę problemów z działaniem softu, może JarekC aby je usunąć musi napisać dużą część kodu inaczej? Jarku napisz co i jak proszę. Jeżeli nie dasz rady ukończyć softu i wiesz że to co zrobiłeś do tej pory jest użyteczne i tylko trzeba by dokończyć to może ktoś przejął by kod od Ciebie. Oczywiście jeżeli trzeba i obecny kod jest zdatny do dokończenia to, przynajmniej ja, swoją część za to co do tej pory zrobiłeś zapłacę.

Z mojej strony niepokoją mnie:

- Sporadyczne zacinanie się softu przy włączaniu urządzenia do sieci oraz przy włączaniu z trybu standby

- Wyniki pomiarów przeprowadzonych przez troojka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez SebeQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Rozsyłam wersje 1.00

 

Zmiany w stosunku do ostatniej wersji 0.36.

 

1. Usunięta czasowa blokada testowa

2. Poprawiony algorytm obliczania dnia tygodnia (aby dzień został przeliczony należy wejść do SETUP i ustawić ponownie datę)

3. Zmiana sposobu wyświetlania daty (zaproponowany prze troojka)

4. Wyjście z SETUP teraz następuje poprzez reset uP, dzięki temu następuję poprawna inicjalizacja zmiennych po zmianie konfiguracji sterownika

(usuwa między innymi problem braku reakcji na zmianę typu enkodera)

5. Obsługa klawisza OK w SETUP

6. Wydłużony czas podświetlenia LCD po naciśnięciu TIME

7. Dioda OPARATE świeci a nie mruga

8. Poprawne pamiętanie ustawień

9. Poprawiony napis w SETUP dotyczący skoku 0.5dB

10. Wydłużone timingi dla LCD, sygnał Enable wydłuzony z 1 do 10us (może zwiększa odporność na zakłócenia).

11. Reinicjalizacja LCD po każdym zał. i wył przekaźnika załączającego transformatory od napięć analogowych (może pomoże na zakłócenia).

 

Są to chyba wszystkie zgłoszone błędy.

 

Z niezrealizowanych rzeczy pozostało:

- tryb wyświetlania Mini

- płynne MUTE

- obsługa wyjścia MONITOR

- regulacja jasności podświetlenia.

Nie gwarantuję że w najbliższym czasie znajdę czas na wprowadzenie tych rozwiązań.

 

Gdy zostaną wykryte jeszcze jakieś błędy to proszę je zgłaszać.

 

 

Wg mnie problemy z zawieszaniem się LCD wynikają ze sposobu złączania napięć analogowych, wyłączenie po stronie pierwotnej to rozłączenie indukcyjności

i gdy na stykach nie będzie gasika (układ RC np 10 Ohm i 100nF) to będą generowane przepięcia.

 

Problem z zakłóconym sygnałem analogowym trudno mi ocenić, chociaż nie sądzę aby to był problem programowy, bardziej stawiałbym na zakłócenia

przechodzące z części cyfrowej. Przy oryginalnym sofcie uP pracuje na 4MHz, na moim na 8MHz.

 

Wersję 1.00 udostępniam wszystkim nieodpłatnie.

 

Wyjątkiem jest tutaj Robertinus który może go otrzymać tylko po przekazaniu darowizny na rzecz schroniska dla zwierząt.

Jeżeli go będzie go używał bez takiej darowizny, to będzie to robił nielegalnie i okradał mnie z mojej pracy.

 

Pozdrawiam,

JarekC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony niepokoją mnie:

- Sporadyczne zacinanie się softu przy włączaniu urządzenia do sieci oraz przy włączaniu z trybu standby

- Wyniki pomiarów przeprowadzonych przez troojka

 

Z mojego doświadczenia na zacinanie się softu pomaga założenie na przewody pomiędzy zasilaczem a kontrolerem koralików ferrytowych (w planach mam także dodanie gasika - na teraz nie mam kondensatora 1pF) - załączam fotkę.

Co do zniekształceń to po poskładaniu wszystkiego do obudowy i połączeniu kablem ekranowanym problem zniknął.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.