Skocz do zawartości
IGNORED

Projekt VolcanO


Edward
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Lista chętnych na soft JarkaC:

1. MARER

2. adik82

3. freedi

4. SebeQ

5. damper

6. wawjack

7. crossover64

8. descenic

9. troojka (wersja zbalansowana - mam uruchomioną na sofcie Edwarad - mogę testować).

10. ljlaciu

11. Robertinus

12. zephyr

13. arczi87

14.gaballus

15. deuter

16. grip

17. Peja

18. rs2512

19. omirp

20. kram

21. czekin1

22. indian53

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista chętnych na soft JarkaC:

1. MARER

2. adik82

3. freedi

4. SebeQ

5. damper

6. wawjack

7. crossover64

8. descenic

9. troojka (wersja zbalansowana - mam uruchomioną na sofcie Edwarad - mogę testować).

10. ljlaciu

11. Robertinus

12. zephyr

13. arczi87

14.gaballus

15. deuter

16. grip

17. Peja

18. rs2512

19. omirp

20. kram

21. czekin1

22. indian53

23. jaarreek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaarreek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak Jarku? Są jakieś postępy z softem? Coś do przetestowania?

 

Powoli do przodu.

Coś do testów powinno być we wtorek-środę.

 

Równolegle pracuje nad OLEDem i sterowaniem drabinką Khozmo do mojego sterownika.

OLED jest skończony w 99% pozostały tylko końcowe testy, a sterowanie Khozmo z silnikiem krokowym w jakiś 50%.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Te dwa projekty maja trochę wyższy priorytet niż Volcano.

 

Myślałem nawet nad wykorzystaniem prac z graficznym OLEDm do Volcano ale to dopiero na deser.

 

Pozdrawiam

JarekC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista chętnych na soft JarkaC:

1. MARER

2. adik82

3. freedi

4. SebeQ

5. damper

6. wawjack

7. crossover64

8. descenic

9. troojka (wersja zbalansowana - mam uruchomioną na sofcie Edwarad - mogę testować).

10. ljlaciu

11. Robertinus

12. zephyr

13. arczi87

14.gaballus

15. deuter

16. grip

17. Peja

18. rs2512

19. omirp

20. kram

21. czekin1

22. indian53

23. jaarreek

24. areksz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Powoli do przodu.

Coś do testów powinno być we wtorek-środę.

 

Cześć Jarku,

 

I jak z ewentualnymi testami? Udało ci się znaleźć trochę czasu dla Volcano?

 

Pozdrawiam

SebeQ

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Gdyby ktoś chciał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Powoli VolcanO zaczyna trafiać do kostek do wzięcia :-)

 

Ja jednak nie tracę nadziei ...JarekC pewna firma pewnie znajdzie chwilę choćby na odpowiedź :-)

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ja też zaczynam powoli myśleć o jakimś zastępstwie. Gra świetnie, tylko kurcze potencjał się marnuje. Z desperacji zacząłem się nawet uczyć programowania Atmeg ale droga przede mną jeszcze dłuuuuuggaaa aby Volcano oprogramować ;)

 

JarekC daj znać co i jak Please.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może udostępnilibyście jakąś część kodu tego co jest o wiele łatwiej byłoby coś zrobić.

 

Bylo by fajnie ale z tego co pamietam autor projektu Edward nie moze tego zrobic. Ten tamat byl juz przerabiany i widac Edward ma wystarczajace powody aby tego nie robic. No chyba ze cos sie zmienilo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Do końca marca jestem na urlopie za granicą.

Do momentu powrotu nic się nie zmieni w temacie.

 

Przyznam że już mi trochę wstyd za to jak postępują prace na oprogramowaniem.

Trochę wynika to z moich problemów zdrowotnych, trochę z konieczności realizacji projektów

w pracy a po trochę z tego iż Volcano nie jet moim projektem i nie mam do niego zapału.

 

Zrealizowałem około 75-80% kodu i po powrocie postaram się opublikować wersję testową.

 

Pozdrawiam

JarekC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarku dzięki za odpowiedź :) 75-80% to świetna wiadomość. Bez info od Ciebie myślałem że prace są gdzieś na początku albo nawet się nie zaczęły... Strasznie to było dołujące. Wypoczywaj abyś miał siły na finiszowanie kodowania :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Lista chętnych na soft JarkaC:

1. MARER

2. adik82

3. freedi

4. SebeQ

5. damper

6. wawjack

7. crossover64

8. descenic

9. troojka (wersja zbalansowana - mam uruchomioną na sofcie Edwarad - mogę testować).

10. ljlaciu

11. Robertinus

12. zephyr

13. arczi87

14.gaballus

15. deuter

16. grip

17. Peja

18. rs2512

19. omirp

20. kram

21. czekin1

22. indian53

23. jaarreek

24. areksz

25. BC_Leszcz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Zamowilem dokladnie taki odbiornik jaki jest na stronie projektu (inny niz w ostatnim zamowieniu grupowym). Powinienem wiedziec cos wiecej w najblizszy weekend.

 

Trochę trwało zanim nowy, oryginalny czujnik dotarł w moje ręce (ach Ci nierozgarnięci sprzedawcy z ebay...) no ale jest i to już zamontowany i działa wyśmienicie. Nic się nie przełącza i nie wyłącza! Dla przypomnienia oryginalnie zalecany jest czujnik SFH5110. Na stronie projektu pokazany jest "goły" montaż, ja jednak dodałem elementy wg. strony katalogowej czujnika. Tyle napsutych nerwów ile miałem przez zepsuty czujnik podczerwieni to dawno nie miałem. Każda chęć posłuchania muzyki była zrujnowana.

 

Teraz tylko czekam na nowy soft od JarkaC :D właśnie Jarku udało Ci się dopisać te kilkanaście procent brakującego kodu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez SebeQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Lista chętnych na soft JarkaC:

1. MARER

2. adik82

3. freedi

4. SebeQ

5. damper

6. wawjack

7. crossover64

8. descenic

9. troojka (wersja zbalansowana - mam uruchomioną na sofcie Edwarad - mogę testować).

10. ljlaciu

11. Robertinus

12. zephyr

13. arczi87

14.gaballus

15. deuter

16. grip

17. Peja

18. rs2512

19. omirp

20. kram

21. czekin1

22. indian53

23. jaarreek

24. areksz

25. BC_Leszcz

26. Loszmi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.myspace.com/loszmi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Niestety ja też zaczynam powoli myśleć o jakimś zastępstwie. Gra świetnie, tylko kurcze potencjał się marnuje. Z desperacji zacząłem się nawet uczyć programowania Atmeg ale droga przede mną jeszcze dłuuuuuggaaa aby Volcano oprogramować ;)

 

Ja też swego czasu byłem zdesperowany, bo zatrzymałem się na etapie elektroniki analogowej, a tu cyfrówka wszędzie....

Z całego gąszczu mikrokontrolerów wybrałem Atmega a do ich programowania Arduino. Zrobiłem już kilka projektów zaczynając od "nieśmiertelnego" zegara :-)

Muszę stwierdzić, że programowanie nie jest "czarną magią" dostępną dla nielicznych, dlatego SebeQ trzymam za Ciebie kciuki.

 

Przykład:

void PGA_set_volume(byte value){

digitalWrite(PGA_CS_PIN, LOW); // assert CS

SPI.transfer(value); // right value (0..255)

SPI.transfer(value); // left value (0..255)

digitalWrite(PGA_CS_PIN, HIGH); // deassert CS

delay(20);

}

 

Tak wygląda podprogram w Arduino służący do wysłania do PGA2311 lub CS3310 wartości wzmocnienia - proste prawda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dla czego JarekC wszystkich nas tak olał, przecież pisze ten soft już grubo ponad rok. Do tej pory nie wywiązał się z danej obietnicy, z danego słowa. Czy tak postępuje cz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) owiek honorowy? Ktoś z forum go zna?, czy to jest normalny dorosły człowiek, czy jakiś mitoman? O co tu chodzi?

Szkoda, że tylu mu zaufało i teraz magazynują swoje pakiety po szufladach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dla czego JarekC wszystkich nas tak olał, przecież pisze ten soft już grubo ponad rok. Do tej pory nie wywiązał się z danej obietnicy, z danego słowa. Czy tak postępuje cz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) owiek honorowy? Ktoś z forum go zna?, czy to jest normalny dorosły człowiek, czy jakiś mitoman? O co tu chodzi?

Szkoda, że tylu mu zaufało i teraz magazynują swoje pakiety po szufladach.

 

Nie wiadomo jakie jest podłoże sytuacji ciężko więc to ocenić.

 

Niemniej jednak za każdym razem kiedy kontaktowałem się z JarkiemC w obojętnie jakiej sprawie ...czy to był zakup konwertera czy przeróbki oprogramowania do DAC X zawsze odnosiłem wrażenie, że działam z profesionalistą w każdym calu.

 

Z magazynowaniem po szufladach nie jest tak do końca, bo VolcanO bez softu Jarka też działa i działa bardzo dobrze więc możemy tylko mieć lekkie braki funkcjonalności.

 

Jednak prawdą jest to, że gdyby nie deklaracja Jarka o napisaniu softu do VolcanO to na pewno w ten projekt nie zainwestowałbym pieniędzy ...dobrze wiedziałem ...mając w pamięci prace wykonane dla mnie przez Jarka, że będzie to SET dokładnie przemyślany.

 

Trudno więc projekt VolcanO działa 80% możliwości.

 

Bardziej zastanowiłbym się nad tematem dlaczego Edward pomimo tego, że VolcanO poświęcił sporo czasu nie chciał tego projektu usprawnić poprawiając soft lub dogadując się z Jarkiem o udostępnienie kodu do edycji.

 

Jak wiadomo lista ponad 20-stu osób nie chciała tego za darmo i każdy z listy liczył się z zapłatą za prace czy to Edwarda, bo on i tak skorzystał na sprzedaży kilkudziesięciu kompletów VolcanO, a jak wspomniałem, gdyby nie Jarek to pewnie ilość ta byłaby dużo mniejsza, czy to oczywiście zapłata za prace Jarka.

 

I od razu uprzedzę odpowiedzi powyższych ...to nie jest tak do końca, że forum, że bezinteresowna pomoc itd. bo to już trzeba włożyć między bajki.

 

Prace nad projektami tworzycie i chwała wam za to, że mamy dostęp do fajnych gadżetów, no ale jednak nie widzę tych projektów po sklepach i dystrybucja waszych tworów odbywa się w większości przez nas użytkowników, naszych znajomych itd.

Ale najważniejsze w tym, że nie robicie tego bezinteresownie ...jak zwykle pojawia się wątek ...SZMAL.

Wasz czas do wykonania projektu poświęcony jest jeden ...czasem w tym scenariuszu my userzy występujemy jako króliki doświadczalne, bo tu trzeb przeciąć ścieżkę ...tu inna wartość kondensatora itd.

I tak samo miało miejsce z VolcanO ... do rąk naszych trafił projekt w kilkudziesięciu procentach działający ...no, ale cena za te projekty ktoś ustalił i gdyby była informacja ...PRODUKT ROZWOJOWY, ALE NIEWIEM CZY BĘDZIE MI SIĘ CHCIAŁO DALEJ PRZY TYM DŁUBAĆ to pewnie nie zarobiłoby się tyle ile się zarobiło.

 

Podsumowując ...może zróbmy sobie na forum sklep z artykułami, które będą kosztowały i będą miały wsparcie techniczne.

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MARER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując ...może zróbmy sobie na forum sklep z artykułami, które będą kosztowały i będą miały wsparcie techniczne.

 

Bardzo dobry pomysł. Może dałoby to mniej problematyczny dostęp do starszych projektów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując ...może zróbmy sobie na forum sklep z artykułami, które będą kosztowały i będą miały wsparcie techniczne.

 

Bardzo dobry pomysł. Może dałoby to mniej problematyczny dostęp do starszych projektów.

Też myślę, że to dobry pomysł. Musiałoby to być zrobione jednak na zasadzie zakładki, bo gdyby miało to być w jednym, nawet przyklejonym, temacie zrobi się bałagan.

 

Proponuję, żeby Marer jako pomysłodawca otworzył nowy wątek gdzie można kwestię omówić i zobaczymy co szanowna moderacja na to powie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję, żeby Marer jako pomysłodawca otworzył nowy wątek gdzie można kwestię omówić i zobaczymy co szanowna moderacja na to powie.

 

Z mojej strony jest to luźna propozycja i nie poczuwam się do roli pomysłodawcy ...po doświadczeniach wiemy jak to wygląda w praktyce ...ostatnio najlepiej wyglądało to w temacie preampa Lamm ...kupa hałasu i pochwał ...a później info tylko na PW i nawijanie klienta.

DAC AD1865 pewnego jegomościa to samo ...dedykowana aplikacja czyli nic nowego, a otoczone pewnymi tajemnicami ...kupione na Ebayu kostki od chińczyka, że niby to od kolegi ze stanów ...ha tyle ze łgarstwa zostały szybko nakryte, bo nie kupowałem kostki AD u niego tylko na Ebayu od chińczyka i przyszły dokładnie takie same i nawet z tym samym numerem serii.

Ale ponad 50 -ciu chętnych się znalazło i kasa się kręci.

 

Z budową kolumn to samo ...fakty i mity a jak się okazuje ...ch....j, d...pa i kamieni kupa.

 

Szkoda, bo trzeba przyznać, że jesteśmy na tym forum grupą dość wąską i brak jakichkolwiek skrupułów u niektórych userów powoduje wielki niesmak do tego tematu.

 

KASA, MISIU, KASA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MARER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...kupione na Ebayu kostki od chińczyka, że niby to od kolegi ze stanów

A ten kolega ze STanów to niby skąd miałby je mieć?

No niestety, albo drogo albo niepewnie. Żeby było ciekawiej w moim projekcie siedzi SRC4192 i mam takie kostki z sampli, czyli 100% oryginalne. Nie mam pojęcia czemu kostka potrafiła się wzbudzić i albo nie działała, albo działała ale wydawała z siebie dziwny pisk. Nie pomogła nawet wymiana. Potem zamówiłem z Chin na podmianę AD1896 (są pin-kompatybilne) i z tą kostką zero problemów. W chinach zamawiałem też między innymi ADAU1701 i również działają bez zarzutu. Krótko mówiąc nie wszystko co z Chin to badziewie. Jak sobie pomyślę ile kasy musiałbym wywalić na zrobienie prototypu z części od autoryzowanych dostawców pewnie wcale bym się nie zabierał za lutowanie czegokolwiek :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten kolega ze STanów to niby skąd miałby je mieć?

No niestety, albo drogo albo niepewnie. Żeby było ciekawiej w moim projekcie siedzi SRC4192 i mam takie kostki z sampli, czyli 100% oryginalne. Nie mam pojęcia czemu kostka potrafiła się wzbudzić i albo nie działała, albo działała ale wydawała z siebie dziwny pisk. Nie pomogła nawet wymiana. Potem zamówiłem z Chin na podmianę AD1896 (są pin-kompatybilne) i z tą kostką zero problemów. W chinach zamawiałem też między innymi ADAU1701 i również działają bez zarzutu. Krótko mówiąc nie wszystko co z Chin to badziewie. Jak sobie pomyślę ile kasy musiałbym wywalić na zrobienie prototypu z części od autoryzowanych dostawców pewnie wcale bym się nie zabierał za lutowanie czegokolwiek :)

 

Może źle napisałem ..może źle zrozumiałeś

 

Kostki niby kupił oryginały ze stanów i w cenie sporo wyższej je sprzedawał niż można było je kupić na Ebayu ...pech chciał ze kupiłem identyczne z chin ....przypadek ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marer, piszesz o niejakim Robertusie. Sporo obciachu mi narobił, gdyż kilkakrotnie byłem z nim mylony z racji podobieństwa nicków.

 

Wracając do softu, to JarekC wielokrotnie przesuwał termin jego wykonania twierdząc, że musi skończyć inny, ważniejszy dla niego projekt. Rok z okładem mija, a my wciąż czekamy, JarekC natomiast nas olał i mimo, że loguje się regularnie na tym forum nie raczy sie tu pokazać i całej sprawy wyjaśnić. Przecież jako dorosły i podobno odpowiedzialny, a wiec inteligentny i z bagażem doświadczeń osobnik doskonale zdaje sobie sprawę jak my wszyscy się czujemy. I nie ma co tu owijać w bawełnę, przecież to normalne, że każdy z uczestników tego projektu czuje sie w wiekszym lub mniejszym stopniu oszukany.

Czy nie myślicie podobnie jak ja, że najlepszy interes na nas zrobił Edward?, interes napędzany oszustwem JarkaC. Tylko, że akurat Edwarda trudno tu za cokolwiek winić, bo chyba nie sądzimy, że to był spisek polegający na obietnicy supersoftu i tym samym napędzeniu sprzedaży.

Do cholery, nikt nie chciał tego softu za darmo, ale to, co zafundował nam JarekC to zwykłe oszustwo.

Ja nie umiem tego nazwać inaczej. Przecież czas leci, JarekC regularnie loguje się na forum, ale jakoś unika zabrania głosu w tym wątku.

 

"Niech się walą" - Czyżby takie było jego motto?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marer, piszesz o niejakim Robertusie. Sporo obciachu mi narobił, gdyż kilkakrotnie byłem z nim mylony z racji podobieństwa nicków.

 

Wracając do softu, to JarekC wielokrotnie przesuwał termin jego wykonania twierdząc, że musi skończyć inny, ważniejszy dla niego projekt. Rok z okładem mija, a my wciąż czekamy, JarekC natomiast nas olał i mimo, że loguje się regularnie na tym forum nie raczy sie tu pokazać i całej sprawy wyjaśnić. Przecież jako dorosły i podobno odpowiedzialny, a wiec inteligentny i z bagażem doświadczeń osobnik doskonale zdaje sobie sprawę jak my wszyscy się czujemy. I nie ma co tu owijać w bawełnę, przecież to normalne, że każdy z uczestników tego projektu czuje sie w wiekszym lub mniejszym stopniu oszukany.

Czy nie myślicie podobnie jak ja, że najlepszy interes na nas zrobił Edward?, interes napędzany oszustwem JarkaC. Tylko, że akurat Edwarda trudno tu za cokolwiek winić, bo chyba nie sądzimy, że to był spisek polegający na obietnicy supersoftu i tym samym napędzeniu sprzedaży.

Do cholery, nikt nie chciał tego softu za darmo, ale to, co zafundował nam JarekC to zwykłe oszustwo.

Ja nie umiem tego nazwać inaczej. Przecież czas leci, JarekC regularnie loguje się na forum, ale jakoś unika zabrania głosu w tym wątku.

 

"Niech się walą" - Czyżby takie było jego motto?

 

A ja uważam, że soft Jarka to pochodna wdrożonego niedorobionego wyrobu, bo Jarek informował o napotkanych dziwnych problemach, a wsparcie projektu przez konstruktora to druga strona medalu i gdyby motto, które podałeś nie zastosował Edward to pewnie Jarek mógłby skorzystać z kodu podzieliliby się kasą i może byłoby po temacie.

Pewnie gdyby to był projekt JarkaC to nie byłoby nawet tematu, bo byłoby to zrobione profesionalnie a nie po łebkach jak w przypadku oryginalnego softu VolcanO.

Powinno być tak, że jak coś jest niedopracowane to doprowadzam do stanu zakładanego albo nie kasuje frajerów za niedorobionego bubla.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że soft Jarka to pochodna wdrożonego niedorobionego wyrobu, bo Jarek informował o napotkanych dziwnych problemach, a wsparcie projektu przez konstruktora to druga strona medalu i gdyby motto, które podałeś nie zastosował Edward to pewnie Jarek mógłby skorzystać z kodu podzieliliby się kasą i może byłoby po temacie.

Pewnie gdyby to był projekt JarkaC to nie byłoby nawet tematu, bo byłoby to zrobione profesionalnie a nie po łebkach jak w przypadku oryginalnego softu VolcanO.

Powinno być tak, że jak coś jest niedopracowane to doprowadzam do stanu zakładanego albo nie kasuje frajerów za niedorobionego bubla.

 

Widzę, że mamy nieco odmienne poglądy na sprawę i w sumie to nie wiadomo kto i w jakim aspekcie ma rację, ale jedno jest pewne - wyszliśmy wszyscy na tym projekcie jak przysłowiowy Zabłocki na mydle. Żal...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, myślę że zdecydowanie przesadzacie. Na forum jest co najmniej kilka projektów Jarka jak też POPRAWEK INNYCH projektów przez Jarka dokonanych. Widać po nich wyraźnie jaką wiedzą i umiejętnościami Jarek dysponuje. Na napisanie softu do Volcano dał się namówić po dłuższych prośbach a sam wiem jak się do takich rzeczy podchodzi, większość rzeczy zrobiłbyś inaczej, ale już nie ma takiej możliwości. Owszem zgodziliśmy się zapłacić za soft, ale nie oszukujmy się, gdyby Jarek wystawił nam rynkowa cenę to połowa z nas by zrezygnowała, a druga połowa zrezygnowała by chwilę później bo przy mniejszej ilości osób cena była by jeszcze trudniejsza do przełknięcia. Tym bardziej że nikt żadnych przedpłat nie zbierał, Jarek ma tylko nasze deklaracje. z Powyższych powodów jestem pewien że Jarek od samego początku podchodził do tego projektu jako do "zabawy w wolnym czasie" a większość z nas doskonale wie ile tego wolnego czasu mamy. Nie sadzę aby Jarek zamierzał tu dorabiać za pomocą tego softu na "nowa furę". Nie wiem też co wypadło Edwardowi, brak czasu, brak ochoty, znudził się projektem, fakt faktem że projekt utknął na pewnym etapie i koniec. Ale nie bardzo widzę tą kupę szmalu którą zarobił, nie wiem jak były wycenione kity, może tam przycinał sporo, ja kupiłem tylko płytki i samemu często wykonując płytki w zakładach nie widzę tej góry kasy którą Edward na płytkach zarobił. Uważam że jesteśmy w głównej mierze winni sobie sami, rzuciliśmy się na coś niedokończonego i tyle. Jest sposób aby zabezpieczyć się na przyszłość - tylko projekty Open Source, Open Harware i ma się pewność że jak nie jedna to druga osoba da radę pociągnąć projekt.

 

Zresztą problemy z softem to nie jest taki odosobniony przypadek, MARER sam wiesz jak było z wyświetlaczem do DAC-Xa.

 

Jeszcze raz apeluję o cierpliwość i większa powściągliwość w opiniach, sam mam zlutowane Volcano w szufladzie i czeka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.