Skocz do zawartości
IGNORED

KLUB LINEAR AUDIO RESEARCH


konrad79
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, tommy79 napisał:

 

Jest obecnie w ofercie Lar-a jakiś wzmak lub upgrade ,który poprawi dynamikę i potrafi zagrać pełnym pasmem przy cichym sluchaniu przy focus 160?U siebie dopiero będe sluchał.U kolegi słuchałem,ale trana za więcej € i mialem opad szczęki....więc pewnie trochę by się znalazło,ale nie wiem ,czy w tym przedziale cenowym.Lar-200 hb naprawdę u mnie robi robotę z tym jednym "malym ale."...

 

LAR oprócz 200 ma w ofercie lampę 50/50 oraz flagowy system dzielony ale tu cena około 40tys.

Nie słuchałem połączenia Fokusow 160 z Lampą LAR 50/50 choć sama kolumny znam i podobają mi się.  LAR a50/50 miałem u siebie w systemie i bylo to  super granie (mam dużo łatwiejsze do napędzenia kolumny). Zawsze jest taka szansa ze fokusy z 50/50 u Ciebie zagrają i będziesz zadowolony .

Lub inna wersja nie myślałeś o skutecznieszych kolumnach ? I wtedy LAR 200 zostaje A kolumny do zmiany . 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, bogus18 napisał:

LAR oprócz 200 ma w ofercie lampę 50/50 oraz flagowy system dzielony ale tu cena około 40tys.

Nie słuchałem połączenia Fokusow 160 z Lampą LAR 50/50 choć sama kolumny znam i podobają mi się.  LAR a50/50 miałem u siebie w systemie i bylo to  super granie (mam dużo łatwiejsze do napędzenia kolumny). Zawsze jest taka szansa ze fokusy z 50/50 u Ciebie zagrają i będziesz zadowolony .

Lub inna wersja nie myślałeś o skutecznieszych kolumnach ? I wtedy LAR 200 zostaje A kolumny do zmiany . 

Pozdrawiam 

O 50/50 też myślałem z tym że na el34 z dynaudio może być za ciepło w średnicy.Z tego co pamiętam Pan Eugeniusz stroił  konstrukcję 200 hb z dynaudio,chyba contour 3.4.Nie wiem jak z innymi konstrukcjami.Kolumn słuchałem już trochę,jednak dynaudio to takie moje granie,focus 160 są już czwarte u mnie z tej stajni.Teraz siedzę, słucham muzyki z potencjometrem na 10 godzinie zasadniczo wszystko gra jak należy,a slucham bardzo szerokiego spectrum.Moze ktoś z klubowiczów słuchał Lar 50/50 z dynaudio focus i mógłby coś dodać? 

Edytowane przez tommy79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni LARowcy. Pytanie o preamp gramofonowy LPS-1. Pod koniec tygodnia odbieram gramofon Victor QL-A7 , mam na razie na testy wkładki Nagaoka MP-150 oraz Shure M 95HE / igła oryginalna /. Mam wzmacniacz LAR 120H i na razie preamp Vincent PHO-700 / był do Duala 731Q /. muzyka - raczej klasyczny rock , jazz, starsze płyty z epoki, nic ekstremalnie ciężkiego nie słucham.

Teraz pytanie do doświadczonych : czy LPS-1 dobrze współgra z LARem 120H ? Jakie wkładki MM / różne szlify igieł potestuję na starcie / dobrze układają się z tym preampem ? 

Dzięki za słowo podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.03.2023 o 12:11, tommy79 napisał:

O 50/50 też myślałem z tym że na el34 z dynaudio może być za ciepło w średnicy.Z tego co pamiętam Pan Eugeniusz stroił  konstrukcję 200 hb z dynaudio,chyba contour 3.4.Nie wiem jak z innymi konstrukcjami.Kolumn słuchałem już trochę,jednak dynaudio to takie moje granie,focus 160 są już czwarte u mnie z tej stajni.Teraz siedzę, słucham muzyki z potencjometrem na 10 godzinie zasadniczo wszystko gra jak należy,a slucham bardzo szerokiego spectrum.Moze ktoś z klubowiczów słuchał Lar 50/50 z dynaudio focus i mógłby coś dodać? 

Bez sprawdzenia we własnym systemie? Wszystko to tylko domysły? 

Ja takiego połączenia nie słyszałem choć jak pisałem i kolumny Focus 160 znam i LARa 50/50  u siebie słuchałem. 

Ten wzmacniacz nie gra ciepło! Już o tym mówiłem, poczytaj wcześniejsze posty. 

To świetny wzmacniacz! Bardzo neutralne granie, tu nic nie wychodzi przed szereg ! Nie ubarwia ? Nie dodaje , jest moc i przepiekne analogowe brzmienie. Czy to będzie tak jak chcesz? Dowiesz się  ? Jak sprawdzisz u siebie ,lub ze swoimi kolumnami . 

Dla mnie to bardzo dobrze zaprojektowany i wykonany A grający wybitnie wzmacniacz na kultowych lampach. 

Po prostu wypożycz i sprawdź u siebie to podstawa do udanych i trafionych zakupów. 

Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.03.2023 o 21:40, bogus18 napisał:

Bez sprawdzenia we własnym systemie? Wszystko to tylko domysły? 

Ja takiego połączenia nie słyszałem choć jak pisałem i kolumny Focus 160 znam i LARa 50/50  u siebie słuchałem. 

Ten wzmacniacz nie gra ciepło! Już o tym mówiłem, poczytaj wcześniejsze posty. 

To świetny wzmacniacz! Bardzo neutralne granie, tu nic nie wychodzi przed szereg ! Nie ubarwia ? Nie dodaje , jest moc i przepiekne analogowe brzmienie. Czy to będzie tak jak chcesz? Dowiesz się  ? Jak sprawdzisz u siebie ,lub ze swoimi kolumnami . 

Dla mnie to bardzo dobrze zaprojektowany i wykonany A grający wybitnie wzmacniacz na kultowych lampach. 

Po prostu wypożycz i sprawdź u siebie to podstawa do udanych i trafionych zakupów. 

Pozdrawiam 

 

Póki co,mam na odsluchach octave v70se z black box.Przy zmianach zawsze staram się o progres o 2 kroki naprzód,kiedy różnica jest znacznie słyszalna.Przy zmianie lar 200 na 50/50 to raczej bedzię krok w bok,jeśli Lar ma podobny sznyt w swoich wzmacniaczach z podobnej półki cenowej.Na dzielony system Lara niestety nie stać mnie na razie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 29.09.2022 o 20:09, dominik082 napisał:

Witam.

Jeśli byłby ktoś zainteresowany i chętny na hybrydę ia-200hb to zapraszam na PW. Sprzęt oczywiście w idealnym stanie i na gwarancji. Aktualnie informacja o sprzedaży jest tylko na forum.

Jeśli chodzi o pytania co idzie w zamian za ia-200hb to na chwilę obecną nic ale planów jest dużo. 

Pozdrawiam Dominik. 

Witam, czy ia-200hb jest ciagle dostepny na sprzedaz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Biki17 napisał:

Tak ,ale cena na OLX jest na dzien dzisiejszy dla mnie za wysoka... dlatego pytam Dominika

Teraz jest wystawiony za 6300,.Rozumiem,zawsze można coś potargować.😀Jak byłbyś zainteresowany zapraszam na priv.

Pozdrawiam

 

 

Edytowane przez tommy79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, tommy79 napisał:

Teraz jest wystawiony za 6300,.Rozumiem,zawsze można coś potargować.😀Jak byłbyś zainteresowany zapraszam na priv.

Pozdrawiam

 

 

Witam. Mój LAR został sprzedany za cenę wyższą niż kolega proponuję więc to dobra cena jak za tak dobry piec. Pozdrawiam Dominik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 8 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

2023 to był ciekawy i zarazem zaskakujący rok, mimo, że jesteśmy tu z Wami od ponad 20 lat wszystko na to wskazuje, że w najbliższych miesiącach nie będzie nudy.

Świat nie stoi w miejscu, my również staramy się nie próżnować i mamy nadzieję w bieżącym roku nie raz Was pozytywnie zaskoczyć. Brzmi ciekawie ? Mam nadzieję, że tak i już nie możemy się doczekać nadchodzących zmian.

Dziś pora na pierwszą z nich: nasze dotychczasowe projekty w postaci wzmacniaczy zintegrowanych IA-200HB, 50-50 oraz przedwzmacniacza gramofonowego LPS-1 zostaną w najbliższym czasie wycofane z oferty. W ich miejsce pojawią się nowe urządzenia, o których napiszę niebawem. Wszystkiego dobrego !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, zycie_to_gra napisał:

No dobrze dobrze, dajcie mi chwilę to podrzucę kilka zdjęć z telefonu 😉 

Tak to jest jak sie podsyca apetyty. Trzeba sie liczyć z tym, że znajdą się głodni. 🙂

Edytowane przez AudioPietro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, trzeba się liczyć z konsekwencjami 😉

W takim razie czas uchylić nieco rąbka tajemnicy naszych nowych przedsięwzięć. Otóż, w miejsce naszej dotychczasowej integry lampowej powstaje nowy produkt jakim jest lampowy wzmacniacz zintegrowany "100-100". Kilka słów o nowej konstrukcji następnym razem, a już dziś pragnę pochwalić się kilkoma zdjęciami z procesu powstawania urządzenia.

11.jpg

22.thumb.jpg.90c14e018ffbb1377dfeb492b729e575.jpg

33.jpg

44.thumb.jpg.95b310ab57b3e34f6406c235133653eb.jpg

55.thumb.jpg.62edd32ff600767acc19dcf7aa10043d.jpg

66.thumb.jpg.c438bd8c95dcdd29fed5cebb05cbcc84.jpg

Edytowane przez zycie_to_gra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, zycie_to_gra napisał:

Masz rację, trzeba się liczyć z konsekwencjami 😉

W takim razie czas uchylić nieco rąbka tajemnicy naszych nowych przedsięwzięć. Otóż, w miejsce naszej dotychczasowej integry lampowej powstaje nowy produkt jakim jest lampowy wzmacniacz zintegrowany "100-100". Kilka słów o nowej konstrukcji następnym razem, a już dziś pragnę pochwalić się kilkoma zdjęciami z procesu powstawania urządzenia.

11.jpg

22.thumb.jpg.90c14e018ffbb1377dfeb492b729e575.jpg

33.jpg

44.thumb.jpg.95b310ab57b3e34f6406c235133653eb.jpg

55.thumb.jpg.62edd32ff600767acc19dcf7aa10043d.jpg

66.thumb.jpg.c438bd8c95dcdd29fed5cebb05cbcc84.jpg

Widzę aż 8 lamp mocy będzie,to jakiś paralel PP?
Jakie lampy?

Nie wierzę w pesymizm. Jeżeli coś nie idzie po Twojej myśli, przebijaj się do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Pseudodrummer napisał:

Widzę aż 8 lamp mocy będzie,to jakiś paralel PP?
Jakie lampy?

Dokładnie tak. Dla tego projektu moim zdaniem najbardziej pasują lampy 6CA7 i takie zostaną, przez kilka tygodni testowałem różne wariacje i te były najbliżej mojego dźwiękowego wzorca. 

 

3 godziny temu, arpeggione napisał:

A phono pre?
Proszę nie 3mać nas w stanie napięcia emoji43.png

emoji256.png
 

Tutaj nie za bardzo mam co powiedzieć, powstały jak na razie 3 szt. demonstracyjne i są od dłuższego czasu testowane u naszych znajomych, klientów czy przyjaciół marki, chyba się podobają, bo już długo nie chcą zwrócić 😉 

Jak tylko trafią do obudów docelowych z chęcią podzielę się tutaj zdjęciami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, zycie_to_gra napisał:

Jak tylko trafią do obudów docelowych z chęcią podzielę się tutaj zdjęciami. 

Ja bardzo przepraszam. Ja też jestem przyjacielem marki. 
Ale ze wstydem przyznam że wygląd i obudowa mnie ciekawi znacznie mniej niż to jaki jest pomysł na nowe pre. Czy to kontynuacja z liftingiem (a jeżeli tak to jakim?) czy nowy projekt.
Czy to układ dyskretny czy na układach scalonych, czy jest trafo na wejściu, czy może lampki na wyjściu???? Itd. itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to jeszcze nie czas na pisanie o LPS-2, ale czego się nie robi dla przyjaciół 😉

Zadałeś dość trudne pytanie, aż musiałem się chwilę zastanowić, moim zdaniem to jest kontynuacja rozwiązań z poprzedniego modelu. Zawiera to co było dobre i czego w LPS-1 nie było. Lampy nie zostały zastosowane, nie ma transformatorów na wejściu. Jest wydajny zasilacz, znacznie wydajniejszy niż to miało miejsce w poprzedniku, kolejną ciekawostką (a to niewielu się udaje), jest brak w całym torze sygnałowym kondensatorów sprzęgających, co skutkuje eliminacją błędów fazowych, a jak wiadomo z teorii obwodów takowe kondensatory zawsze wprowadzają. A i są wyjścia XLR oraz standardowo RCA. I to by było na tyle, czym na dzień dzisiejszy mogę się w temacie LPS-2 wypowiedzieć. Jeżeli masz chęć, nic nie stoi na przeszkodzie, aby takowy nawet jeszcze przedprodukcyjny preamp od nas wypożyczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.