Skocz do zawartości
IGNORED

KLUB LINEAR AUDIO RESEARCH


konrad79
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

-jakie lampki wstawić zamiast oryginalnych, aby uzyskać znaczącą poprawę brzmienia w zakresie dynamiki , rozdzielczości przy zachowaniu lampkowego kremowego ciepełka ?

Moje lampki w tej chwilo to (przedwzmacniacz 6H30P) ; Psvane 12AT7 Gold Lion KT77 i w porównaniu z tym co miałem w oryginale to faktycznie poprawia się dynamika rozdzielczość i bas ale nie powiem że grają kremowo i ciepło.

- czy warto ładowć się w ekstremalnie drogie diabełki i czy konstrukcja i pozostałe elementy nie ograniczą wydatu ?

czy diabełki to lampy ? jeśli tak to ja jak zmieniłem na ten zestaw lamp na razie nie potrzebuje niczego innego w wzmaku zmieniać.

- czy wersja mk2 IA30 jest podatna na upgrade w przyszłości, jak konstruktor coś wymyśli z pilotem i regulacją biasu np.autobias ?

raczej tak ale najlepiej zapytać konstruktora.

- czy faktyczne lampka czasami wytwarza delikatne buczenie -zakłócenia w kolumnach ...które słychać dopiero przy zbliżeniu nosa do głośników ...czy sprzęt jest skopany ?

nigdy takiego czegoś z kolumny nie słyszałem u mnie jedynie w słuchawkach jak muza nie leci słychać lekki przydźwięk ale to jest ledwie słyszalne- ale jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że nigdy nie słuchałeś LAR'a? Moim zdaniem nie ma potrzeby wymiany lamp na starcie. Są tak dobrane, aby dźwięk od razu był jak trzeba. To nie yaqin czy inny chińczyk.

 

Nie zgodze sie ze stwierdzeniem ze nie ma potrzeby zmiany lamp na starcie. Jesli chodzi o 6CA7 EH to zgadzam sie ze w tej cenie jest to bardzo dobra lampa i nie ma sensu jej wymieniac. Ale lampy wejsciowe zmieniaja charakter brzmienia tego wzmacniacza. I tak dla przykladu jesli dostaniemy wzmacniacz z 12BH7 EH to dzwiek bedzie bardziej tranzystorowy, wycofana srednica, bardzo dobra glebia sceny, lepsza kontrola basu. National bedzie tutaj podobny do EH ale z lepsza srednica. Natomiast jesli dostaniemy egzemplarz z E80CC Siemensa to dzwiek bedzie typowo lampowy, napowietrzony, dzwieki beda nas otaczac z wszystkich stron, czyli typowa materializacja instrumentow, przepiekna srednica.

 

Pan Eugeniusz wysyla takze rozne lampy wejsciowe do odsluchu i przed zakupem mozna to sobie dobrac, a potem odeslac jak sie juz zdecydujemy na ktorys wariant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega od pół roku ma lampkę LAR IA-30T i tak mnie kiedyś wzięło aby zbliżyć swoją glacę do jego kolumn i...usłyszałem bardzo cichy przydźwięk ...coś jak brak ekranowania.

Tak samo w lewym jak i prawym kanale . Nie przeszkadza to podczas odsłuchu bo z większej odległości nie słychać .

Czy źródło CD podłączone kablami czy nie ..ten sam efekt .

Może to wina ,że kolumny są 4Ohm-owe ?

Lampy ma wymienione na PSVANE ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wsadziliśmy oryginalne lampy, ale...jedna nie żarzy już :-(

Wzmacniacz dalej cicho buczy . Tak na głośnikach jak i słuchawkach .

Zauważyłem , że wzmak jest podłączony do sieci bez uziemienia . Gdy dotykam obudowy przydźwięk maleje o połowę .

Lecz nadal jest, ale już ciszej .

Napisałem do producenta ,ale pewnie nie doczekamy się odpowiedzi sądząc po tym co przeczytałem odnośnie kontaktu .

Pytanie ..co dalej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

pewnych aspektach brzmieniowych zjadł go na śniadanie

To jest odpowiedź w stylu : "Mięso droźeje ale za to tanieje stal".

Rozwiń prosze swoja wypowiedź:

- w jakich aspektach "zjadł"

- co z tymi, w których nie "zjadł": czy "połamał zęby" czy było podobnie itp.

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

witam!

słuchajcie wzięła mnie zaćma i nie pamiętam nazwy ulicy we Wrocławiu gdzie P.Eugeniusz ma warsztat -mimo że byłem tam kilka razy.

Jestem umówiony na juro rano i chce sobie dopracować dojazd już dziś a nie w drodze.

z telefonu nie skorzystam bo wiem skadinąd ze dziś konstruktor jest poza zasięgiem :)

poda ktoś ulicę bo blok i wejście kojarzę, ale nazwy ni huhu.

przybywam do Wrocławia z trafami gramofonowymi z moich zbiorów które konstruktor chce porównać do swojej konstrukcji.

 

pozdr. fubb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam.

Mam pytanie a właściwie dwa do posiadaczy LAR IA-30T. Czy wzmacniacz ma miękki start? Drugie pytanie czysto eksploatacyjne, tzn. w przypadku zużycia lamp i konieczności wymiany na nowe o tych samych parametrach jestem zmuszony wysyłać wzmacniacz do producenta? Nie doczytałem nigdzie ani w prasie ani na forach, żeby wzmacniacz posiadał autobias, kwestia ręcznej regulacja chyba też nie wchodzi w grę? Jak sobie koledzy radzicie z tym problemem? Pozdrawiam. Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też zgłaszam swoją obecność z lampką LAR IA-30T MK2 :-)

Sprzęt zakupiłem używany z allegro za moim zdaniem rozsądną cenę .

Lampki zamontowane to:

preamp- Siemens E80CC

sterujące- PSVANE 12AX7-TII

mocy - PSVANE 6CA7-T

Sprzęt na którym piecyk pracuje to :

kolumny - WLM Diva podłogowe

przy okazji ( czasami ) Vienna Acoustics Mozart Grand

i dla jaj ...Magnat Quantum 807

odwarzacz CD - stary poczciwy Linn Ikemi

kable w fazie ...testów ale tu i od razu polecam

interkonekt Stereovox VESPA lub HDSE -bajka ..pasmo rozciągnięte od dołu po samą górę , dynamika ( jakby głośniej ) , separacja wpisana w cudowną przestrzeń i nasycenie instrumentów w całym paśmie .

Ale jest małe ale ...lub bardzo duże ...zdecydowanie lepiej i nie tylko w cenie do 1000 zł ale kilku kafli więcej interkonekty tego pana:

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?id=67381&us_id=39696839

łeb urywa srebro z domieszką złota ...oczywiście zależne od doboru pozostałych elementów systemu

Super cena i jakość .

kable głośnikowe -faza rozwojowa. Na razie testy : Mogami , Audioquesta, VDH i srebrne ( na zamówienie tego Pana) .

A teraz mniej miłe sprawy :

- sprzęt był już w serwisie -buczenie w lewym kanale (ciche o stałym natężeniu ) ...konstruktor wyregulował prądy i ustawienie trafo względem sygnału głośnikowego ?...ale buczenie pozostało

diagnoza-ponoć źle dobrane lampy mocy ?...no i mi buczy w słuchawkach

lewy wskaźnik wychyłkowy wychyla się dalej ....myślałem że źródło . Zmieniałem kable stronami i to samo (nierównomiernie) ;-(

Gdy źródło wyłączone( z zasilania) ...lewy wskaźnik w położeniu spoczynkowym mocniej wychylony od prawego tak o dwie podziałki .

Może to ciche buczenie w lewym kanale sprawia taką reakcję ?

Jest co prawda ledwo szłyszalne ( trzeba łeb przybliżyć do kolumn lub słuchawki nałożyć .

Zresztą podobną przypadłość ma mój kolega który posiada ten sam wzmak . Ale pisałem powyżej o tym .

Zmieniałem stronami pary lamp mocy te z lewej na prawą ---buczenie poszło na prawą stronę . Może i konstruktor ma rację ...

Przed serwisem wzmak grał pięknie ( nad wyraz w tym zakresie cenowym cudownie)- teraz ...jakby nerwowo , jakby dźwięk był napięty- skrócony w szczególności na niskich tonach

Konstruktor pisze ,że tak ma być po regulacjach ...to dźwięk naturalny audiofilcowy ...że teraz jest prawdziwy , wierny bas. No może ...ale ?

Mam małe doświadczenie z lampami ...całe życie na tranzystorach ...ale coś jest nie tak .

Albo cholera słuch mnie myli i robi w konia ?

Czy ktoś miał podobne odczucia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doczytałem nigdzie ani w prasie ani na forach, żeby wzmacniacz posiadał autobias, kwestia ręcznej regulacja chyba też nie wchodzi w grę? Jak sobie koledzy radzicie z tym problemem?

no pewnie że nie ma autobias jak również użytkownik sam nie może nic wyregulować - dla mnie w przypadku sprzętu lampwego to jakiś chory wymysł (wiadomo, że urok lampowców to możliwość zabaway róznymi lampami) więc LARa szybko sprzedałem... pomijając fakt, że dźwiękowo mnie akurat (podkreślę - to moje tylko odczucia w moim torze) nie powalił....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Muszę dokonać wpisu i zweryfikowania moich postów dotyczących wzmacniacza LAR IA30T mk2.

 

Okazało się ,że u kolegi przydźwięk w kanale miał miejsce w związku z siecią więc reduktor składowej stałej DC-BLOCKER Tomanka sprawę załatwił .

Mało tego wzmak jakby słabiej się grzeje i dźwięk lepiej poukładany i oczyszczony z syfu, jaki oferuje sieć .

Mój wzmak miał podobny problem z tym jednak ,że po serwisie u Sz.P Czyżewskiego tera jest bajka :-)

Pan Czyżewski tu podkręcił , tam wyregulował i "Niebo się otworzyło "

Ależ fenomenalny wzmacniacz i cudowny dźwięk . W swojej klasie cenowej nie ma konkurencji i znacznie wyższej .

Jakiś czas temu zakupiłem po dobrej cenie Musical Fidelity M6si warty w niektórych sklepach ok 15 000 zł i kurde mam problem i zagwozdkę .

Który teraz sprzedać a który zostawić

Muszę sprzedać potrzebuję kasy, aby dołożyć do lepszych kolumn i napędu .

WLM -poszły pod młotek ...są lepsze od nich

Vienny ..również - dobre ale są lepsiejsze:-)

No i mam zagwozdkę . W wielu aspektach LAR rozpieprza Musicala i zdecydowanie wyprzedza -lecz niestety trudnych kolumn nie napędzi .

A takie planuję kupić .

Musical to świetny sprzęt , ale nie ma tej magii dźwięku i kolorytu ...

 

Prostując moje wcześniejsze wpisy ....LAR IA-30T mk2 to fenomenalny sprzęt i wart każdej wydanej złotówki o cudownym i wciągającym brzmieniu i realizmie .

Gorąco polecam tym co się zastanawiają . Nie pożałujecie ...bo sprzęt spokojnie mógłby kosztować lekko ponad 20 kzł i nie bolałoby >

Pozdrawiam

Edytowane przez hatori77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.