Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki LCD 40" - 42"


Bobcat

Rekomendowane odpowiedzi

Prawdopodobnie ta "profesjonalna kalibracja" to nie był pomiar kolorymetrem, tylko ... zabawa Pana ze sklepu(?). Po przycięciu żółtego nie powinno być tego zażółcenia.

A tak swoją drogą to jaki kolorymetr proponujecie do kalibracji. Sam zastanawiałem się nad kupnem. Można dostać już za 70 Euro.

Znalazłem coś takiego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

albo coś takiego do monitorów. Ciekaw jestem czy da się tym wyregulować telewizor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Na początku myślałem o okularach 3D ale na Panosonicu obraz w 3D jest tak ciemny że nie ma to najmniejszego sensu to pomyślałem że lepiej te pieniądze w sadzić w kolorymetr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program do kalibracji już mam. Darmowy. Czujnik można do niego kupić albo dorobić. Wszystko jest na stronie producenta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A tak wygląda zrzut ekranu.

 

Stronę producenta radziłbym w googlu przetłumaczyć na jakiś ludzki język. Polskiego nie polecam bo tłumaczenia nie można zrozumieć.

 

Tu n.p. temperatura koloru dla różnych stopni szarości

 

I poziomy RGB dla różnych stopni szarości.

 

Z czymś takim można kalibrować telewizor.

post-13669-0-92760800-1306850262_thumb.jpg

post-13669-0-59852600-1306850790_thumb.jpg

post-13669-0-32326000-1306850961_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli byłby ktoś zainteresowany to mogę wypożyczyć Spyder3tv z oryginalnym i dodatkowym oprogramowaniem do zaawansowanej kalibracji (HCFR, plansze testowe - zdjęcia, filmiki) i całą instrukcją dla "zielonych" ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe tabelki:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję zobaczyć w akcji nową ofertę: LG z serii LV oraz Samsungi z serii D. Obsługa w Saturnie była równie miła i uprzejma, co nieprofesjonalna. Dostałem piloty i kilkanaście minut się pobawiłem, lecz wiele się od presonelu nie dowiedziałem.

 

Co można powiedzieć po takiej zabawie? Tyle co nic. Napewno nie można tego nazwać bliższym zapoznaniem się ze sprzętem, jak miałem okazję to uczynić w miniony weekend z (opisanym powyżej) Quattronem. Trzeba się będzie rozejrzeć wśród Krewnych i Znajomych Królika, może ktoś to już ma i będzie można znów zrobić dogłębne (acz amatorskie i nieprofesjonalne) oględziny.

 

Pierwsze, bardzo pobieżne wrażenie: pozytywne, szczególnie LG.

 

Udało mi się ponadto dowiedzieć, że 42LV5500 jest 2D (to plus w moich oczach), nie ma funkcji Internetowych (drugi plus, jak wspomniałem: od surfowania po sieci mam komputer), natomiast jest 100 Hz (szkoda, wolałbym 200 Hz, wszelako wspomniane Samsungi są również 100 Hz). No i ma podświetlanie LED, ale krawędziowe. Nie Full LED. Obsługa twierdzi, że wszyscy z oferty 2011 mają krawędziowe, z Full LED się wycofano. Czyżby?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co bym ci radził to ściągnąć instrukcje obsługi do telewizorów które cię interesują. Z instrukcji wiele można się dowiedzieć.

Po drugie do sklepu idziesz ze stykiem USB z materiałem do testów.

Jakiś materiał SD który znasz ze swojego starego telewizora najlepiej kineskopowego. Jakiś materiał HD koniecznie przeformatowany do kilku różnych formatów (któryś na pewno bedzie odtwarzany przez telewizor) i do telewizorów które nie odtwarzają filmów kilka różnych zdjęć w w podstawowych rozdzielczościach czyli SD, 720 i 1080. W ten sposób możesz przetestować na materiale który znasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ważna w telewizorze jest multimedialnosc, ma czytac wszystko z dysku USB czy pendrive i tu zdecydowanie wygrywa Samsung - czyta chyba wszystko nawet rmvb tylko zmienia się nazwę rozszerzenia na avi. Co mi po telewizorze nawet jakby miał odrobinę lepszy obraz skoro nie odtworzy mi całego zbioru filmów. Chyba tylko Samsungi mają motion regulowany 2 * 10 stopni i odpowiadający mi algorytm regulacji jasności w zależności od oświetlenia w pokoju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam odtwarzacz Fantec'a który odtwarza wszystko i w zasadzie to dla mnie telewizor musi mieć jedynie dobry obraz.

 

Dzięki. Aż na takie zabawy nie wiem czy pozwolą w sklepie. To jest raczej rzecz do testowania u rodziny / znajomych na dłużej.

Ja przedtem pytam czy mogę sprawdzić czy telewizor będzie odtwarzał filmy z mojej kamery. Jeszcze mi się nie zdarzyło żeby któryś sprzedawca odmówił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zna TV Toshiba 42SL833G? Jeśli tak - prośba o opinię. W życiu go na oczy nie widziałem, natomiast słyszałem i czytałem na temat Toshiby bardzo pochlebne opinie.

 

Jak się wogóle plasuje Toshiba wśród czołówki LG -Samsung - Sony?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zna TV Toshiba 42SL833G? Jeśli tak - prośba o opinię. W życiu go na oczy nie widziałem, natomiast słyszałem i czytałem na temat Toshiby bardzo pochlebne opinie.

 

Jak się wogóle plasuje Toshiba wśród czołówki LG -Samsung - Sony?

Jeżeli miałbym kupić LCD to poważnie zastanawiałbym się właśnie nad Toshibą. LG kiedyś próbowałem i powiem szczerze jakość w SD to było straszne mydło. Do tego IFC nie działało prawidłowo. Bardzo dużo bardzo widocznych błędów obrazu ruchomych obiektów.

 

No ale może LG się bez kalibracji nie obejdzie.

 

A czy przypadkiem ten 42SL833G to nie 50 Hz? Jeżeli tak to trzymałbym się od tego z daleka. Na LCD przy 50 Hz można oczopląsu dostać tak skacze.

 

Może ci to jakoś pomoże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miałbym kupić LCD to poważnie zastanawiałbym się właśnie nad Toshibą. LG kiedyś próbowałem i powiem szczerze jakość w SD to było straszne mydło. Do tego IFC nie działało prawidłowo. Bardzo dużo bardzo widocznych błędów obrazu ruchomych obiektów.

 

No ale może LG się bez kalibracji nie obejdzie.

 

A czy przypadkiem ten 42SL833G to nie 50 Hz? Jeżeli tak to trzymałbym się od tego z daleka. Na LCD przy 50 Hz można oczopląsu dostać tak skacze.

 

Może ci to jakoś pomoże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nominalnie 42SL833G jest 100Hz. Podświetlenie LED krawędziowe. Ma będącą pomysłem i patentem Toshiby technologię Backlight Scanning, która podobno powoduje, że obraz 100 Hz zachwouje się i wygląda jak 200 Hz na innych telewizorach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsługa twierdzi, że wszyscy z oferty 2011 mają krawędziowe, z Full LED się wycofano. Czyżby?

W.g. informacji z FlatpanelsHD nowe ful LED nano mają symbole LG...LW 7700 i LG...LW 9500 i powinny znaleźć się w sprzedaży w Europie w tym miesiącu (w USA chyba już wchodzą do sprzedży). Wobec naprawdę dobrej oceny na AVForums modelu LG LW 550 (angielski odpowiednik LG LW 570S). A tutaj pierwszy test modelu ekstremalnego z podświetleniem ful LED nano (8,5mm grubości) LG47LEX8-

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - ocena bardzo pozytywna.

Może być ciekawie. Niemniej faktem jest, że Samsung serią D bardzo wysoko postawił poprzeczkę w kategorii LED LCD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Lechu36. Rozważmy kilka aspektów, wszystkie nota bene prawdziwe:

 

Samusng serią D i technologią nano ustawił wysoko poprzeczkę.

LG stosuje panele IPS, przez wielu uważane za najlepsze w grupie LCD.

Toshiba ma Backlight Scanning będący ich (jak mówią: lepszą) kontr-propozycją na 2oo Hz.

 

I co tu wybrać???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toshiba ma Backlight Scanning będący ich (jak mówią: lepszą) kontr-propozycją na 2oo Hz.

Jeśli dobrze pamiętam polega to na migotaniu podświetlenia - ja bym to omijał z daleka jeśli działa to na tej zasadzie.

 

LG stosuje panele IPS, przez wielu uważane za najlepsze w grupie LCD.

Główna słabość IPS wzgl. PVA to niższy kontrast.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Lechu36. Rozważmy kilka aspektów, wszystkie nota bene prawdziwe:

 

Samusng serią D i technologią nano ustawił wysoko poprzeczkę.

LG stosuje panele IPS, przez wielu uważane za najlepsze w grupie LCD.

Toshiba ma Backlight Scanning będący ich (jak mówią: lepszą) kontr-propozycją na 2oo Hz.

 

I co tu wybrać???

Zapoznaj się z testami na

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i na

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Poczytaj głównie o wadach wybranych przez Ciebie modeli potem idź do sklepu sprawdź czy opisywane wady mają dla Ciebie istotne znaczenie, poproś obsługę o pilota i poreguluj sobie, wróć do domu przemyśl wszystko spokojnie jeszcze raz nie zwracając uwagi na fanatyków i podejmij decyzję. Ja tak zrobiłem pół roku temu i nie żałuję. Jeżeli wybierzesz coś co na tych dwóch portalach ma status "highly recommended" (łącznie z plazmami - mimo, że nie jesteś zwolennikiem tej technologii) to nie popełnisz błędu i będziesz długo zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Kyle. Jak zawsze sprawa nie jest jednoznaczna.

 

Wspomnianej Toshiby na oczy nie widziałem. Jeżeli jest tak jak piszesz, jeśli to polega na migotaniu podświetlenia (ja z kolei słyszałem, że podobno to nie cały ekran, tylko sekwencyjnie, poszczególne strefy migoczą) - faktycznie należy omijać szerokim łukiem. Ale np. KrzysiekA radzi mi klika postów wcześniej, że On poszedłby w Toshibę.

 

Słabszy kontrast IPS versus PVA. Z tego co miałem okazję zauważyć podczas chwilowego oglądania (powtarzam: nie traktujmy tego jako profesjonalnej oceny, zwłaszcza że żaden ze mnie profesjonalista, wyrażam tylko co mi się w obrazie spodobało) - do kontrastu nie miałem żadnych, najmniejszych nawet zastrzeżeń. Ponadto IPS mają niezaprzeczalne zalety: lepsze kolory, bardziej plastyczny obraz i można je oglądać pod większym niż PVA kątem, bez istotnej utraty jakości.

 

Czy są jakieś telewizory LCD z matrycą PVA, które dostały certyfikat THX? Ja takowych nie znam. Proszę mnie skorygować jeśli nie mam racji. Bo jest kilka modeli LCD, które takowy certyfikat mają i tak się składa, ze to są wszystko LG z matrycami IPS. Więc (mówiąc kolowialnie) coś musi być na rzeczy.

 

Zapoznaj się z testami na

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i na

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Poczytaj głównie o wadach wybranych przez Ciebie modeli potem idź do sklepu sprawdź czy opisywane wady mają dla Ciebie istotne znaczenie, poproś obsługę o pilota i poreguluj sobie, wróć do domu przemyśl wszystko spokojnie jeszcze raz nie zwracając uwagi na fanatyków i podejmij decyzję. Ja tak zrobiłem pół roku temu i nie żałuję. Jeżeli wybierzesz coś co na tych dwóch portalach ma status "highly recommended" (łącznie z plazmami - mimo, że nie jesteś zwolennikiem tej technologii) to nie popełnisz błędu i będziesz długo zadowolony.

Dzięki. Poczytam i tak chcę zrobić jak piszesz. Nigdzie mi się nie spieszy. Chcę (jak już się na coś zdecyduję) być przez długi czas zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam polega to na migotaniu podświetlenia - ja bym to omijał z daleka jeśli działa to na tej zasadzie.

 

 

Główna słabość IPS wzgl. PVA to niższy kontrast.

Local dimming + IPS = bardzo kontrastowy i naprawdę fajny obraz (z certyfikatem THX - nie wszystkie modele, ale np. LG..LE8500 ma ten certyfikat. Zapoznajcie się z testem LG..LEX8, do którego link podałem wyżej. Znane wady local dimming'u przy oglądaniu codziennym są praktycznie niewidoczne (no chyba że ktoś jest telefilem wtedy drobne słabo zauważalne uchyby urastają do mostrualnych rozmiarów).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Local dimming + IPS = bardzo kontrastowy i naprawdę fajny obraz (z certyfikatem THX - nie wszystkie modele, ale np. LG..LE8500 ma ten certyfikat. Zapoznajcie się z testem LG..LEX8, do którego link podałem wyżej. Znane wady local dimming'u przy oglądaniu codziennym są praktycznie niewidoczne (no chyba że ktoś jest telefilem wtedy drobne słabo zauważalne uchyby urastają do mostrualnych rozmiarów).

Zgoda - kwestia akceptacji niedoskonałości lokalnego wygaszania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPonadto IPS mają niezaprzeczalne zalety: lepsze kolory, bardziej plastyczny obraz i można je oglądać pod większym niż PVA kątem, bez istotnej utraty jakości.

IPS góruje "kątami" - zgoda (choć na czarnym niekoniecznie ... rozwiązaniem tego problemu może być lokalne wygaszanie, jeśli z kolei nie przeszkadzają wady tego lokalnego wygaszania)

 

Co do lepszości kolorów - główne skrzypce gra elektronika sterująca i jej kalibracja jeszcze w fabryce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda - kwestia akceptacji niedoskonałości lokalnego wygaszania.

"The LEX8 is the best TV we've ever tested: the combination of an IPS display with 2160 separate LEDs produces spectacular results, with black levels so deep that they were off the scale, dynamic contrast that we're happy to recommend for once and the whole thing in a frame measuring just 8.8 mm from front to back".

To cytat z linku, który podałem wyżej. Poza tym Panasonic w swoich LCD-kach też stosuje IPS (nie wiem czy we wszystkich), a to chyba jest jedna z lepszych rekomendacji ze strony najlepszego producenta hi-endowych plazm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda, ale mówimy o rynku polskim.

Te modele wymienione wyżej (LW7700, LW9500) już niedługo powinny być na naszym rynku (oba mają dokładnie ten sam typ poddświetlenia co LEX8-ful LED z Local Dimming).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli (profesjonalny inaczej) personel w Saturnie nie miał racji.

 

Warto więc się nimi zainteresować, choć z mojego punktu widzenia obydwa są 3D, które (jak od początku deklaruję) mnie nie bawi. Oznaczać to będzie konieczność zapłacenia za funckję, z której nie będę korzystał. Z uwagi na modę na 3D telewizory pracujące w tym systemie mają wyśrubowaną do granic absurdu cenę drenażową, zupełnie nieuzasadnioną (być może nieco większymi) kosztami niektórych podzespołów. Taka cena służy wyłącznie drenowaniu portfeli i kont bankowych miłośników gadgetów i nowinek.

 

42LE8500 był 2D, Full Led z Local Dimming. Może teraz też coś takiego wypuszczą, jako nastepcę wymienionego? To by mi najbardziej odpowiadało. Nie słyszałeś nic o tym?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli (profesjonalny inaczej) personel w Saturnie nie miał racji.

 

Warto więc się nimi zainteresować, choć z mojego punktu widzenia obydwa są 3D, które (jak od początku deklaruję) mnie nie bawi. Oznaczać to będzie konieczność zapłacenia za funckję, z której nie będę korzystał. Z uwagi na modę na 3D telewizory pracujące w tym systemie mają wyśrubowaną do granic absurdu cenę drenażową, zupełnie nieuzasadnioną (być może nieco większymi) kosztami niektórych podzespołów. Taka cena służy wyłącznie drenowaniu portfeli i kont bankowych miłośników gadgetów i nowinek.

 

42LE8500 był 2D, Full Led z Local Dimming. Może teraz też coś takiego wypuszczą, jako nastepcę wymienionego? To by mi najbardziej odpowiadało. Nie słyszałeś nic o tym?

To ma być model LG LW 7700 (bez 3D - odpowiednik LE 8500)z tym, że cena na początku pewnie jak zwykle nie będzie zbyt atrakcyjna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma być model LG LW 7700 (bez 3D - odpowiednik LE 8500)z tym, że cena na początku pewnie jak zwykle nie będzie zbyt atrakcyjna.

Jeżeli 200 Hz i jeżeli ma THX to faktycznie w prostej linii następca. Ale nawet bez tego wart jest bardzo poważnego rozważenia.

 

42LE8500 na początku kosztował 4800 zł. Pod koniec swojej obecności na rynku o 1000 zł taniej.

 

Masz rozeznanie kiedy? Lipiec - sierpień czy raczej na jesieni? A może dopiero przez Bożym Narodzeniem?

 

Czy jesteś pewnien że LW7700? Gdzieś słyszałem, że cała seria LW to już z definicji jest 3D. Modele 2D kończą się (podobno) na serii LV.

 

I co oznaczają numery po literach? Im wyższy numer tym wyższy model?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.