Skocz do zawartości
IGNORED

Najlepszy wzmacniacz budżetowy jaki słyszałeś


jarex

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jak w tytule, wiadomo są różne upodobania, ale piszcie o swoich subiektywnych odczuciach. Nie słyszałem wszystkiego, ale z tego co ostatnio słyszałem to zauroczył mnie Arcam A28 grający z kolumnami Monitor Audio. Dobry, "tłusty" dźwięk - polecam.

Podzielcie się swoimi wrażeniami, odczuciami, opiniami, itp...zapraszam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Napiszę o zestawieniu które mi się podobało,

Wzmacniacz Xindak XA-6800-SE drewniany front panel.

CD ta sama seria.

Dość tanie podłogowe Chario 100.

Krótko, czysto,bez agresji,dobra barwa, bas.

 

 

Nie wiem z jakimi M Audio słuchałeś A28, ale tłusty bas z niego? A28 ma raczej basik choć o dobrej kontroli, M Audio zagrały z nim tłustym basem .Hm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasyki też się liczą? Jak tak to Sony TA4650 i 5650.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim czasie nie słuchałem takich tanich wzmacniaczy. Z mniej lub bardziej odległej przeszłości bardzo miło wspominam:

tranzystory

- Triangle TE-60 SE

- Sugden A21a

 

lampy

- Burdjak & Sikora Model 1 (integra testowana w Magazynie Hi-Fi)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rydzu

słuchałem tego wzmaka Arcama z kolumnami Monitor Audio Gold Signature GS60, nie pisałem o "tłustym basie" tylko "tłustym dźwięku" - po prostu był taki sympatycznie nasycony, "gęsty", Band Of Gypsys Hendrixa brzmiało naprawdę przyzwoicie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mjuzik Anioł na KT88 custom version. Gał wspaniale póki go nie sprzedałem. Potem nowy właściciel oddał go w ręce Fikusa i niestety nie zagrał lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam Mirosław Andrejuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C.E.C Amp 3300 pd_cec_amp3300_190706.jpg

 

 

Audiolab 8000A

Cyrus 8vs

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a ja swojego aktualnego Rivalsa/lampa/..który u mnie na podstawkowcach LEAK 2x8W świetnie gra...i trochę poniżej 5 K pln...

 

...Rivals ma 2x8w....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich tematów było już 50. Sam taki zakładałem kilka lat temu. Wszystkie obumarły. Więc po co następny ?

Aczkolwiek byłby to akurat jeden z nielicznych sensownych wątków ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monobloki ugoda

Koszt stosunkowo niewielki a dźwięk i parametry wprowadzają w zakłopotanie nie jeden hajent...

Problem w tym że to DIY

 

Pozdrawiam Arczi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Problem w tym że wymieniamy tu wzmacniacz, ale nic nie wiemy w jakiej konfiguracji grał, w odpowiedniej zagada dobrze w innej może tak nie być.

Dlatego jako system który opisałem, byłby lepszym chyba i bardziej pomocnym przy podejmowaniu decyzji dla zainteresowanego tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiolab 8000s starsza wersja wyprodukowana na wyspach ,przyzwoity piecyk z dobrze dobranymi kolumnami gra bardzo przyjemnie. Dobra propozycja dla początkujących melomonów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat bardziej przydatny byłby gdyby brzmiał, dobrze grający zestaw CD-Wzmacniacz-Kolumny nowy do 10000pln którego brzmienie Ci sie podobało.

Jarex zrób korektę:)

 

A może wystarczy zamiast powzszego do każdego wymienionego sprzętu dodać orientacyjna cenę ...

Będzie jakiś punkt odniesienia, a resztę zawsze można wyszukać na forum lub googlu.

 

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego w tym watku podajemy takie, ktore bez wzgledu na sprzet towarzyszacy graja "dobrze" :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Zdecydowanie Exposure X niesamowita muzykalność, dynamika, przejrzystość, naturalność, szybkość, aksamitność.

Nad 317 potęga, wysteruje najbardziej mułowate kolumny. Trójwymiar, ostrość lokalizacji i swoboda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xindak XA-6950(09)

Vincent 226 MK II

 

Oba wzmacniacze to hybrydy z lampami w PRE. Oba poniżej 5 tys. zł. Trzeba tylko wymienić standardowe lampy na jakieś dobre NOS-y i cieszyć się bardzo dobrym brzmieniem w niskiej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pięciu tysięcy najlepsze co słyszałem to chyba Nad C372 (mniej niż 5, ale warty posłuchania).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wart, wart, bardzo duzo potrafi pod warunkiem, ze zrodlo go nie ogranicza. Mialem go z playerem c542, ktory nawet nie wyciaga doslownie polowy, a nawet jeszcze mniej z mozliwosci tego wzmacniacza :( a bylo to promowane ogolnie zestawienie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.