Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki dobry wzmacniacz słuchawkowy na tranzystorach po holdegronie


nikifor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przyczyny braku zainteresowania tym projektem (moim zdaniem):

1. brak na płytce miejsca na potencjometr,

2. brak na płytce miejsca na gniazdo słuchawkowe (może być jedno),

3. radiatory nieprzykręcane,

4. przekombinowane zabezpieczenie w stosunku do potrzeb (wystarczy prostsze i sprawdzone od Soha2/3).

 

Spełnienie pozycji (1, 2) radykalnie upraszcza korzystanie z klonu.

 

Sam zainteresowany jestem zakupem PCB do BCL'a spełniającego warunki (1 - 3).

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzacie, projekt pcb jest dobry a nawet bardzo dobry o ile nie zamierza się korzystać z gotowej obudowy typu Hoammond.

Brak miejsca na potek czy kondy wejściowe może byc plusem, możemy wstawić dowolny potek czy nawet drabinkę rezystorową, przy oryginale bylibyśmy ograniczeni najprawdopodobniej do RK27, brak miejsca na kondy wejściowe także jest plusem, mamy nieograniczone miejsce na nie lub możemy ich wcale nie dawać.

Brak miejsca na gniazdo słuchawkowe także nie ogranicza nas do jednego typu.

 

Oczywiście jeśli ktoś chce wzmaka wsadzać w Hammonda/Fishera wtedy zwarta konstrukcja jest lepszą opcją a ww. zalety zamieniają sie w wady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytka miała być jak najmniejsza i uniwersalna, a zabezpieczenie jak najlepsze. Każdy mógł wsadzić potek/attenuator, gniazdo i radiatory jakie mu podpasują. Skoro tego nie rozumiecie lub nie akceptujecie to trudno. Może ktoś zrobi lepiej, ja rezygnuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BCL gra na określonym poziomie, wynikającym z zastosowanych rozwiązań układowych.

 

Pytanie, czy zastosowanie:

-innego potencjometru niż RK27,

-innego gniazda słuchawkowego niż przewiduje oryginał,

w sposób istotny poprawi walory muzyczne konstrukcji ?

 

Bo jeżeli nie, to zwarta konstrukcja jaką proponuje oryginał jest dobra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przyczyny braku zainteresowania tym projektem (moim zdaniem):

1. brak na płytce miejsca na potencjometr,

2. brak na płytce miejsca na gniazdo słuchawkowe (może być jedno),

3. radiatory nieprzykręcane,

4. przekombinowane zabezpieczenie w stosunku do potrzeb (wystarczy prostsze i sprawdzone od Soha2/3).

 

Spełnienie pozycji (1, 2) radykalnie upraszcza korzystanie z klonu.

 

Sam zainteresowany jestem zakupem PCB do BCL'a spełniającego warunki (1 - 3).

 

Pozdrawiam

 

moim skromnym zdaniem:

1,2 tak jak jest,jest lepiej

3.przykręcane,bierzesz wkręt samogwintujący i wkręcasz w przeznaczony do tego otwór

4.niby racja,ale jeśli płytka już będzie z takim zabezpieczeniem,po prostu montujesz te kilka tranzystorków za 2 zł i działa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niw widziałem jeszcze na tym forum żeby powstało coś 1:1 zawsze musi być jakiś cudak.

Dodajcię zdjęcie poglądowe pcb bezpośrednio,ludzie są leniwi i nie każdemu chcę się otwierać PDFA:)

 

nie potrafię projektować w eagle ale zrobił bym celowo eksperyment z klonem 1:1 zwarta pcb z z potkiem ew jakieś drobne zmiany,wstawił zdjęcie poglądowe i coś mi się wydaje że chętnych by się uzbierało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniono kilka elementów i wywalono potka i gniazdo poza płytkę. Jak ktoś potrzebuje 1:1, to niech kupi na e-bay i nie zawraca głowy, a jak modyfikacje się nie spodobają, to można się ich pozbyć, to chyba też nie problem...? Ja bym chętnie wziął, ale nie wiem jak z pracą, więc muszę wziąć na wstrzymanie :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niw widziałem jeszcze na tym forum żeby powstało coś 1:1 zawsze musi być jakiś cudak.

Dodajcię zdjęcie poglądowe pcb bezpośrednio,ludzie są leniwi i nie każdemu chcę się otwierać PDFA:)

 

nie potrafię projektować w eagle ale zrobił bym celowo eksperyment z klonem 1:1 zwarta pcb z z potkiem ew jakieś drobne zmiany,wstawił zdjęcie poglądowe i coś mi się wydaje że chętnych by się uzbierało.

 

Ja robiłem projekt 1:1 na poprzedniej stronie robiłem go dla porównania z wersją BB84. Właśnie ten klon się trawi w garnku wieczorem będzie poskładany jeśli nie będzie jakiejś katastrofy aha to jest PDF więc pewnie go nie otwarłeś :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..................

Dodajcię zdjęcie poglądowe pcb bezpośrednio,ludzie są leniwi i nie każdemu chcę się otwierać PDFA:)

.............

No ja p.i.e.r.d.o.l.e - SZOK.

BB4 siedzi godzinami nad PCB a temu nie chce się kliknąć.

Jeszcze będzie robił zapis do graficznego, może dopasowywał rozmiar, naklika się kilka minut bo komuś...

 

 

Sorry ale nie wytrzymałem.

 

PS.

A jak za trudny Eagle (jak dla mnie też) to zainstaluj DipTrace- prosty jak konstrukcja cepa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ty myślisz że ja nie widziałem PDFA? z tym projektem! to chyba jesteś mało domyślny,chodziło mi o to że wszystkie projekty czy to tpa6120 czy to soha czy inne zawsze wstawiane są pcb poglądowe,a to daje to że jak ktoś pierwszy raz wejdzie sobie w takie posty to zamiast czytać i doszukiwać się małych pliczków pdf od razu łapie że to wzmacniacz słuchawkowy a nie odkurzacz jest tu projektowany.

 

Doceniam pracę nad tym projektem ale sami widzicie że ludzie lubią tradycyjne wersje i nie każdy piszę się na modernizację,dletego że wtedy nie do końca jest przekonany czy to będzie ten sam wzmacniacz i dzwięk co w orginale.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Doceniam pracę nad tym projektem ale sami widzicie że ludzie lubią tradycyjne wersje i nie każdy piszę się na modernizację,dletego że wtedy nie do końca jest przekonany czy to będzie ten sam wzmacniacz i dzwięk co w orginale.

 

było pisane 100 razy ale napiszę 101 -jak ktoś woli oryginał to niech go sobie kupi,bez problemu dostępny jest kit i klony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doceniam pracę nad tym projektem ale sami widzicie że ludzie lubią tradycyjne wersje i nie każdy piszę się na modernizację,dletego że wtedy nie do końca jest przekonany czy to będzie ten sam wzmacniacz i dzwięk co w orginale.

 

Jeśli ktoś lubi wersje "tradycyjne", bez modernizacji w 100% zgodne z oryginałem to nich lepiej kupi sobie wersje fabryczną za 700Euro lub zaprojektuje taką płytkę jak chce i nie zawraca dupy.

Płytka została zaprojektowana w taki sposób jak widać (moim zdaniem bdb) co z całą pewnością wymagało kilkudziesięciu godzin pracy a niektórzy potrafią jedynie narzekać... o zgrozo nawet nie chce im sie niektórym pdfa otwierać.

 

Jeśli komuś nie podoba sie ta PCB to po co biadolić? brać się do roboty i projektować własną lub lecieć do sklepu po oryginał za prawie 3000zł jeśli komuś zależy na jak największej zgodności sonicznej i układowej, wcale nie ma przymusu dopisania się do listy na tą pcb.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś tutaj chyba pisałem, że projekty komercyjne mają ograniczenia: koszt/zysku. Jakby takie konstrukcje były zawsze top ... to nie byłoby DIY ...

 

W projekcie DIY można sobie pozwolić na fantazję, dodać kilka rzeczy niestandardowych. Wykonawca nie musi montować wszystkich elementów

ale ma taką możliwość. I o to tutaj chodzi.

 

Bardzo dobrze, że nie ma miejsca na gniazdo i potka. Obudów są setki, każdy moze wybrać stosowną do gustu i zasobności portfela. Podobnie z potkami. Jeden kupi niebieskiego apsika, inny małego zielonego a inny wsadzi dużą gabarytowo drabinkę (i słusznie) ...

 

Należy się szacunek koledze BB84 za jego pracę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś tutaj chyba pisałem, że projekty komercyjne mają ograniczenia: koszt/zysku

 

Ten też?

Możesz mi powiedzieć gdzie to tak producent mocno się ograniczał w tym wzmacniaczu?

Patrząc na schemat i równocześnie czytam że oryginał kosztuje 3000zł(prawie)

No to musieli tam prawdziwą wojnę stoczyć z księgowymi aby taką cenę utrzymać ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dio: jak uczy przykład 8-10x tańszego od oryginału ( i lepiej grającego, zwłaszcza po modyfikacjach) Lovely Cube, cena oryginału jest wzięta z sufitu i absolutnie nie przystaje do rzeczywistej wartości.

Mnie się taki projekt podoba, zapisałem się na dwa komplety, bo płytka nietrudna, nauczę kobietę lutować, a obudowa Hammonda dobra jest, ale ta najmniejsza, do kieszonki.

Dużego klocka, chcę mieć w czymś ładniejszym, m.in. żeby wsadzić sobie rzeczoną drabinkę.

 

Jak komuś nie leży, niech się buja, albo zrobi sobie sam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lust is my sister, my muse and my whore

I stand on the mountain, and pray for the war

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uzbiera się 15-20 płytek możemy ruszyć. Zmian nie przewiduję.

 

Przypominam listę:

 

1. BB84 x1

2. ov_Darkness x2

3. homodelfinus x1

4. nsk x1

5. kabturek x1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa, BB84 zaprojektował PCB z uwzględnieniem wielu uwag technicznych innych użytkowników, poświęcił na to dużo czasu ale zawsze jak widać znajdą się osoby którym coś nie pasuje. Rezystor nie w tym miejscu, brak potencjometru, gniazda jack. Takie rzeczy się robi pod konkretną obudowę. Jak ma być wg oryginału i pod dedykowaną obudowę, do tego jeszcze tanio to się tak nie da ( koszt obudowy pod oryginalną PCB to 42USD min ). Poza tym po co powielać coś co już jest i nawet zostało skopiowane i to kilka razy wg oryginału?

DIY polega chyba jeszcze na czymś więcej niż tylko kopiowaniu? Jeśli tego układu nikt by nie skopiował ( 1:1 ) do tej pory to rozumiem, ale tak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa, BB84 zaprojektował PCB z uwzględnieniem wielu uwag technicznych innych użytkowników, poświęcił na to dużo czasu ale zawsze jak widać znajdą się osoby którym coś nie pasuje.

Dziwi cie to?, przecież to normalne, że nie zaspokoisz potrzeb 100% zainteresowanych. BB84 zrobił co zrobił i chwała mu za to, nie każdemu by się chciało. Fakt, miałem wiele uwag do tego projektu, ale w końcu to nie mój projekt, i nie musiało być tak jak ja chciałem. Kilkakrotnie pisałem zresztą, że mam inną koncepcję na ten wzmak i nie skorzystam z projektu.

Dobrze, że są chętni na płytki w/g koncepcji BB84 i tych, których rad posłuchał, jest szansa, że dojdzie do zamówienia. Zamiast więc narzekać, że komuś się nie podoba proponuję dopisywać się do listy. Jeśli komuś taka wersja projektu się podoba, to jest to jedyny sposób by wspomóc przedsięwzięcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego dla samej płytki warto. Schemat sensowny, wynik niepewny ale ... Najważniejsze jest gonienie króliczka. Pamiętajcie o tym. A zabezpieczenie jak najbardziej ok. Po co ryzykować słuchawki za kilka-,kilkanaście stówek? Elementów i tak nie jest dużo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto to się okaże :) Ale to jest przecież dział DIY i zgadzam się z kolegą homodelfinus - bo chodzi o zabawę !

Może zamiast dyskutować o obudowie ( wszystko w swoim czasie ) można pomyśleć o zbiorowym na części

Ja się dopisuję

 

1. BB84 x1

2. ov_Darkness x2

3. homodelfinus x1

4. nsk x1

5. kabturek x1

6. SomekPoland x1

7. witek64 x1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BB84, te 2SC/2SA są OK, ale jak byś trafił oryginały Philipsa BD139/140 to nic lepszego nie trzeba szukać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Można się pokusić o zbiorówkę. Jak dopnę ostatnie zamówienie mogę zabrać się za kompletowanie tego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już nie chcę:) wolę Head audio Canampa!! kopia 1:1 jest o wiele tańszy i prostszy

 

ja już nie chcę:) wolę Head audio Canampa!! kopia 1:1 jest o wiele tańszy i prostszy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. BB84 x1

2. ov_Darkness x2

3. homodelfinus x1

4. nsk x1

5. kabturek x1

6. SomekPoland x1

7. witek64 x1

8. nxn68 x2

9. mac_1 x3

10. jamelo x2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. BB84 x1

2. ov_Darkness x2

3. homodelfinus x1

4. nsk x1

5. kabturek x1

6. SomekPoland x1

7. witek64 x1

8. nxn68 x2

9. mac_1 x3

10. jamelo x2

11. titan x2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. BB84 x1

2. ov_Darkness x2

3. homodelfinus x1

4. nsk x1

5. kabturek x1

6. SomekPoland x1

7. witek64 x1

8. nxn68 x2

9. mac_1 x3

10. jamelo x2

11. titan x2

12. Tomek 1685 x1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.