Skocz do zawartości
IGNORED

Czy słuchacie kabli sieciowych?


Lesław01

Różnica między kablami sieciowymi  

928 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy słyszysz różnicę mędzy kablami sieciowymi



Rekomendowane odpowiedzi

Zakłócenia od "komórki" podczas nawiązywania połączenia, lub szukania sieci, kiedy emituje stosunkowo silny sygnał, może być nawet słychać ;-)

To chyba mam dobry sprzęt, nigdy nic nie słyszałem ani nie widziałem (TV) w czasie używania moich komórek. Kiedyś nawet przykładałem antenę dobrej klasy nadajnika do zdalnego sterowania modeli do posiadanego wtedy przeze mnie TV marki Sony (jeszcze analogowy) i też na ekranie nie było żadnych efektów ubocznych, ale fakt że u moich rodziców na bardziej standardowym TV po przyłożeniu anteny tego nadajnika do obudowy obraz robił się czarno-biały i zaśnieżony. Mało tego weryfikacja multiroom pomiędzy dwoma TV stojącymi w dwóch pomieszczeniach odbywa się po sieci 230V za pomocą adapterów Powerline i też nic nie zakłóca ani sprzętu grającego ani tego od wyświetlania obrazków ruchomych ;-).

Może po prostu te sprzęty bardziej się mnie boją a audiofilom robią ciągłe psikusy traktując ich niepoważnie ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio takie zakłócenia od komórki słyszałem w radioodbiorniku Duet. Rok produkcji 1979. Może wtedy nie dbali o odpowiednie ekranowanie bo i komórek nie było.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. Kwestią czasu jest audiofilski spray, który uzdatni powietrze, żeby wi-fi lepiej hulało i nie zakłócało. Także jest nadzieja dla rodziców.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Ni słyszałeś i nie czytałeś bo nikt ze słyszących sieciówki nawet nie zapyta producenta dlaczego słyszy

 

Nie wiem, dlaczego słyszy producent. Wiem, że ja słyszę, bo mam uszy oraz sprzęt, na którym już to i owo słychać.

 

W pro audio mam jednak wrażenie, że te narzuty są daleko niższe

 

Bo prawdopodobnie tak jest. Audio wyższej klasy niestety wyemigrowało do klasy produktów luksusowych (obecnie poprawnie: "premium"). Pisałem o tym wielokrotnie ze smutkiem.

 

To chyba mam dobry sprzęt, nigdy nic nie słyszałem ani nie widziałem (TV) w czasie używania moich komórek.

 

W samochodzie zawsze, w domu ostatnio nie. Ale nie w czasie używania, podczas łączenia sie ze stacją bazową czy jakoś tam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, dlaczego słyszy producent. Wiem, że ja słyszę, bo mam uszy oraz sprzęt, na którym już to i owo słychać.

swietnie to określiłeś. To i owo. A że ty słyszysz i nie wiesz dlaczego producent słyszy? Dlaczego mnie to nie dziwi.

 

To chyba mam dobry sprzęt, nigdy nic nie słyszałem ani nie widziałem (TV) w czasie używania moich komórek. Kiedyś nawet przykładałem antenę dobrej klasy nadajnika do zdalnego sterowania modeli do posiadanego wtedy przeze mnie TV marki Sony (jeszcze analogowy) i też na ekranie nie było żadnych efektów ubocznych, ale fakt że u moich rodziców na bardziej standardowym TV po przyłożeniu anteny tego nadajnika do obudowy obraz robił się czarno-biały i zaśnieżony. Mało tego weryfikacja multiroom pomiędzy dwoma TV stojącymi w dwóch pomieszczeniach odbywa się po sieci 230V za pomocą adapterów Powerline i też nic nie zakłóca ani sprzętu grającego ani tego od wyświetlania obrazków ruchomych ;-).

Może po prostu te sprzęty bardziej się mnie boją a audiofilom robią ciągłe psikusy traktując ich niepoważnie ;-).

Jak ja lubię ciekawskich praktykujących.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że ja słyszę, bo mam uszy oraz sprzęt, na którym już to i owo słychać

Każdy z nas ma te wyżej wymienione atrybuty. U mnie jest nawet chyba więcej bo sprzęt kończy się kolumnami aktywnymi a te jak wiadomo gwarantują największą bezpośredniość przekazu ze względu na krótki i prosty tor zwłaszcza na końcu czyli bez pasywnych elementów zwrotnicy.

Kabli sieciowych nie "słychać", cokolwiek to znaczy ;-)

 

Jak ja lubię ciekawskich praktykujących.

Dawne dzieje, byłem wtedy jeszcze młody i piękny, teraz jestem już tylko młody ;-), ale aparatura do zdalnego sterowania jeszcze jest gotowa do prób ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Widać te telefony w pomiarze na wyjściu audio urządzeń?

 

Oczywiście. Myślałem, że każdy zna sygnał szukania sieci. Nawet jakiś utwór z wykorzystaniem tego słyszałem. W torach gitarowych to już w ogóle masakra. To jeżeli chodzi o sieci komórkowe. Z wifi jest jeszcze gorzej bo zakłóca połączenie miksera z tabletem i na próbie jest ok, a jak przyjdą ludzie to kaszana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy z nas ma te wyżej wymienione atrybuty. U mnie jest nawet chyba więcej bo sprzęt kończy się kolumnami aktywnymi a te jak wiadomo gwarantują największą bezpośredniość przekazu ze względu na krótki i prosty tor zwłaszcza na końcu czyli bez pasywnych elementów zwrotnicy.

Kabli sieciowych nie "słychać", cokolwiek to znaczy ;-)

Najwyraźniej Jozwa pominął jeden bardzo ważny element.... ,ma uszy (jak każdy) ma sprzęt na którym słychać to i owo (jak większość) i ... ekhmmm.... no ktoś mu zlecił te recenzje, tak czy nie? Jozwa, nie robisz tego za darmochę, nieprawdaż? Pogrążysz zlecenidawcę? Proszę o link do twojej recenzji uwalającej produkt zleceniodawcy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Gadanie z kimś, kto wypowiada się na temat recenzji, a najwyraźniej jej nie czytał, nie ma chyba wiele sensu. Dlatego no comments.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

To ten utwór, przed wejściem refrenu. Nikt nigdy? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadanie z kimś, kto wypowiada się na temat recenzji, a najwyraźniej jej nie czytał, nie ma chyba wiele sensu. Dlatego no comments.

Czytałem z przyjemnością link ostatni, który podałeś. Ze złośliwą przyjemnością. Podaj link do recenzji produktu, który oceniłeś negatywnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

A to już pytanie, kto mi płaci i kto mi dostarcza sprzętu do recenzji, jest nagle nieważne? Czyli jednak doczytaliśmy pośpiesznie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

To ten utwór, przed wejściem refrenu. Nikt nigdy? ;)

Słyszał, słyszał.. przecież pisałem chwilę wcześniej.

Ale utwór a fuj..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to już pytanie, kto mi płaci i kto mi dostarcza sprzętu do recenzji, jest nagle nieważne? Czyli jednak doczytaliśmy pośpiesznie?

A co mnie obchodzi kto ci płaci? Pisałem już, Nie obchodzą mnie zarobki kogokolwiek. Obchodzą mnie tylko techniczne a co za tym idzie słyszalne aspekty audio. Zacytowałem już twoje recenzje "producent zapewnie, że .. więcej niż szkoła średnia". I ty miałeś czelność umieścić takie nic nie znaczące zdanie w swoje recenzji. Typowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Słyszał, słyszał.. przecież pisałem chwilę wcześniej.

Ale utwór a fuj..

 

Utwór rzeczywiście okropny, ale IMO pomysł z wykorzystaniem tego zakłócenia jako rytmicznej wstawki bardzo dobry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taak? To w jakim celu o to pytałeś, koleżko?

Koleżko? Bardzo typowe dla ciebie. Pytanie dotyczyło bezstronności i uczciwości w wydawaniu werdyktów. Jak napisałem, zarobki kogokolwiek mnie nie obchodzą a zarabiaj sobie, skoro zarabiasz. Ale nie pisz recenzji w audio. Tzn nie w HiFi. Pisz w HiEnd. Tam jest twoje miejsce... Baju baju... chrapanie....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około 5 lat temu, natrafiłem na stronie polskiego dystrybutora i salonu Hi End (nie podaje nazwy), gdzie w sekcji kable, konkretnie zasilające były opisane jako poprawiające kontrast i czerń projektora i tv do 50% (słownie: pięćdziesiąt). Na pytanie jak to jest, ze pewna firma z Niemiec (nie podaje nazwy), mocno osadzona w tematyce KD, opracowała autorki filtr na obiektyw projektora, poprawiajace ww parametry max. o 10-20% w zależności od warunków projekcji w pomieszczeniu, opisy o rewelacyjnych drutach poprawiających czerń i kontrast zniknęły i zastąpiło juz tylko czarowanie o leszpszym juz prądzie.....

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jozwa Maryn

Pozwól, że przytoczę cytat z twojej recenzji:

"Brzmienie okazało się gładsze, czystsze, o nieco większej masie i większym wrażeniu „tu i teraz” w porównaniu z okablowaniem odniesienia. Dźwięk był przyjemniejszy i w mojej skromnej opinii bardziej prawdziwy. Nie są mi znane szersze podstawy teoretyczne, które by to uzasadniały, poza oczywistą kwestią lepszego lub gorszego tłumienia zakłóceń RFI oraz zakłóceń przenoszonych przez sieć. Jednak nie mam też wystarczających podstaw, aby twierdzić, że zakłócenia te przenoszą się na dźwięk za pośrednictwem przewodu zasilającego. Tym niemniej poprawa dała się zauważyć, a my tutaj zajmujemy się właśnie dążeniem do jak najwyższej jakości dźwięku. Z tego punktu widzenia kable zasilające xxxxxxxxy są pożądanym elementem systemu audio, niezależnie od tego, co powoduje efekt. Każdy nabywca sam oceni, czy warto w nie zainwestować.

 

 

Czy ktokolwiek w tym stosie bezsensownych zdań jest zdolny wudowbyć choćby jedną szczególną cechę tych kalbli???? Nieeeee. I na tym to polega. Na poezji. Na laniu wody. CO ty n ten stek zdań Jozwa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Koleżko? Bardzo typowe dla ciebie. Pytanie dotyczyło bezstronności i uczciwości w wydawaniu werdyktów. Jak napisałem, zarobki kogokolwiek mnie nie obchodzą a zarabiaj sobie, skoro zarabiasz. Ale nie pisz recenzji w audio. Tzn nie w HiFi. Pisz w HiEnd. Tam jest twoje miejsce... Baju baju... chrapanie....

 

Czyli pytałeś, a jednak nie pytałeś? Czy chodzi o to, że była to insynuacja, a nie chęć uzyskania konkretnej odpowiedzi? Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź na to pytanie.

 

Czy ktokolwiek w tym stosie bezsensownych zdań jest zdolny wudowbyć choćby jedną szczególną cechę tych kalbli?

 

Przykro mi, dla mnie to zdanie było całkowicie zrozumiałe. Będę dalej praqcował nad stylem pisarskim, skoro "Bunk" nie rozumie. W końcu to też czytelnik.

 

gdzie w sekcji kable, konkretnie zasilające były opisane jako poprawiające kontrast i czerń projektora i tv do 50% (słownie: pięćdziesiąt)

 

Faktycznie zabawne sformułowanie. Bunk wymaga ode mnie czegoś podobnego, ale nie zamierzam iść w tym kierunku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi, dla mnie to zdanie było całkowicie zrozumiałe. Będę dalej praqcował nad stylem pisarskim, skoro "Bunk" nie rozumie. W końcu to też czytelnik.

To zdanie było bardzo zrozumiałe. Nie wiesz dlaczego, nie znasz teorii ale słyszysz. Próbujesz dowcipkować. A jednak ciągłe lanie wody. Ale ok, walcz o zlecenia. Proszę. Atakuj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Pytałem, bo ciekaw jestem, czy zachowujesz się obraźliwie, bo tak sobie postanowiłeś, czy wychodzi ci to samo. Nie, żebym nie mógł żyć bez tej wiedzy, ale byłem ciekaw, jak ktoś taki osiąga poziom dna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem, bo ciekaw jestem, czy zachowujesz się obraźliwie, bo tak sobie postanowiłeś, czy wychodzi ci to samo. Nie, żebym nie mógł żyć bez tej wiedzy, ale byłem ciekaw, jak ktoś taki osiąga poziom dna.

Poziom dna.... najwyraźniej krytytkując styl recenzji sławnego Jozwy osiągasz poziom dna na Audiostereo. Czy ty czasami nie przeceniasz swojego miejsca w szeregu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Zieew. Rozmowa z miejscowym odpowiednikiem poseł Pawłowicz jest głównie nudna. Zawsze wiadomo co powie. I że nigdy nie będzie to nic konkretnego, ale na grubiaństwo zawsze można liczyć. Tylko po co to komu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zieew. Rozmowa z miejscowym odpowiednikiem poseł Pawłowicz jest głównie nudna. Zawsze wiadomo co powie. I że nigdy nie będzie to nic konkretnego, ale na grubiaństwo zawsze można liczyć. Tylko po co to komu.

Oczywiście, lepszy jest miejscowy Macierewicz. Setki przypuszczeń i żadnych dowodów. Tak chcesz się bawić panie "redaktorze w audio"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehm... Jakby to powiedzieć... Ostatnie słowo nie zawsze jest najmądrzejsze.

Ekhm.. jakby to powiedzieć... co zostalo napisane nie zostanie zapomniane? Nawet te nie najmądrzejsze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Na zakończenie tej niewiele wnoszącej wymiany zdań odpowiem na zadane na początku pytanie koleżki: recenzje na AS piszę obecnie pro bono i dla przyjemności, a sprzęt do recenzji wyszukuję sam. Co zresztą wynika z treści opinii, która sprawiła koledze taką przyjemność. Uszy do góry, następnym razem będzie lepiej. Jutro też jest dzień. Ciao.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.