Skocz do zawartości
IGNORED

Plazma Panasa czy może inna ?


IGNAC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Oprócz dobrego dźwięku lubię dobry obraz. Przymierzam się do plazmy Panasonica model TX-P42G30E. Proszę Was o poradę czy warto kupić tego Panasonica czy może lepiej jakiegoś philipsa, samsunga czy cos innego ? Stawiam na najlepsza jakość obrazu a nie dodatki typu wifi, 5 wejść hdmi itp :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj wątek "Plazma vs LCD". Tam się dowiesz jak ze zdeklarowanego przeciwnika plazmy stałem się jej wielkim miłośnikiem. A to właśnie z sprawą TX-P42G30E, którego kupiłem. Obraz w którym się można zakochać, urzekający swym pięknem, z bajkowymi kolorami. Przepraszam za nieudolne wzloty poetyckie, ale po prostu trudno znaleźć słowa adekwatne do rewelacyjnej wręcz jakości.

 

Ani chwili się nie zastanawiaj tylko biegiem do marketu i kupuj. Żaden Philips czy Samsung.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie ten panas tez mnie urzekł :) jak przechodzę obok tego TV w markecie to muszę postać kilka minut i nacieszyć wzrok :) kupuje go na parę lat wiec chciałym dobrze wybrać :)

 

a czy w mojej sytuacji plazma to dobry pomysł ? bo tak .... osobiście duzo oglądam w nocy lub wieczorem, w dzien natomiast oglądają dzieci, a pokoj jest dość jasny, ale mam żaluzje, kompa nie podłączam do TV tylko kablówka i blueray.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka niby inna plazma? Nie ma innej plazmy. Jest Panas a potem długo, długo nic! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście duzo oglądam w nocy lub wieczorem, w dzien natomiast oglądają dzieci, a pokoj jest dość jasny, ale mam żaluzje, kompa nie podłączam do TV tylko kablówka i blueray.

Spoko. Można go sobie ustawić (Tryb obrazu: Dynamiczny) tak, że nawet w dzień w jasno oświetlonym pokoju będzie dawał po oczach. I sobie przyciemnisz obraz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to jest z tym wypalaniem obrazu ? czy takie świecące po lewej lub prawej stronie na górze ekranu znaczki TVN lub Polsat są groźne ?

 

i drugie pytanie .. TV bede oglądał z odległości ok 4m, czy w takim układzie 42 cale wystarczy czy ukisić trochę kasy i kupić 46 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jak będziesz oglądał tylko jeden i ten sam program, żadnego innego, za to wiele godzin na dobę? Wszystko wskazuje,że są to mity. Zrzesztą masz w Menu funkcję "Biały pas" do usuwania powidoków, jeśli takowe się pojawią.

 

Moim zdaniem 42" to w warunkach domowych optimum. Wiem, że wielu Dyskutantów z niniejszego Formum się ze mną nie zgodzi. Obowiązuje szkoła "im więcej celi - tym lepiej". Ja tak nie uważam.

 

Swojego G30 oglądam z 2 m. W salonie jest LCD LG LV5500, też 42", którego głównym użytkownikiem jest żona i reszta rodziny. Odległość: 3 m. i też powiadają że żaden większy nie jest potrzebny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to tylko wielkość jeszcze mnie zastanawia. obym nie żałował tych 42 cali :) mieliście jakies porównanie 42 vs 46 ? jest sens dokładać te 700 zł do 46 cali ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest sens dokładać te 700 zł do 46 cali ?

Zadałem analogiczne pytanie przy okazji kupowania pierwszego telewizora, którym był LG. Zgodnym chórem odpowiedziano mi, że jaknajbardziej tak, jest sens. Nie posłuchałem, kupiłem obydwa 42" i uważam że dobrze zrobiłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i drugie pytanie .. TV bede oglądał z odległości ok 4m, czy w takim układzie 42 cale wystarczy czy ukisić trochę kasy i kupić 46 ?

4m? ... to kawał odległości. Doskładaj do większego niż 42" ... szczególnie że w tym roku ma wystartować TVP 1 HD z okazji EURO.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle wiemy, że jesteś wyznawcą tej drugiej szkoły myślenia: "im większy ekran - tym lepiej" :) Czemu więc nie radzisz Ignacowi 50"?

 

Ja patrzę na to z trochę innego punktu widzenia. Chyba zgodzimy się, że im większy ekran - tym obraz mniej ostry. W tym (powtarzam: wyłącznie i tylko w tym) aspekcie: mniejsze ekrany dają obraz bardziej ostry. Tyle, że oglądanie takiego malucha daje w sumie znacznie mniejszą radochę.

 

Rozmiar 40" - 42" to optimum, złoty środek pomiędzy wymogiem przyjemności oglądania odpowiednio dużego ekranu a ostrością obrazu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup 50', będzie za mały ale nie będziesz zły na siebie bo większego G30 już nie ma :)

z mojej perspektywy wygląda to tak, mam 47' przy odległości ok 2,7m od tv

do dobrego SD - optimum wg mnie, ale 42' też bym przełknął

do HD z satelity - trochę za mały, ale nie narzekam, mecze chętniej pooglądałbym na 50-55'

do filmów HD - tutaj 47' to zdecydowanie za mały tv bo są czarne pasy, ratuje się tym że trochę zoomuję ekran i zostają małe paski ale do pełnego komfortu bardzo daleko, bez zoomowania to optymalnie 55-60' by mi pasowało

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle wiemy, że jesteś wyznawcą tej drugiej szkoły myślenia: "im większy ekran - tym lepiej" :) Czemu więc nie radzisz Ignacowi 50"?

Oglądam 40" z odległości poniżej 3m (to tak jak by oglądać z 4m ekran ponad 53"). Oczywiście widać że to SD jest w tej naszej TV, ale jakoś to nie razi by twierdzić że jest to ekran za duży. Jednak dla czego nie akceptujesz wiadomości że w tym roku zacznie wchodzić HD w naziemnej? W tym układzie na dobrą sprawę kolega powinien się rozglądać za 55" jeśli ma to być zakup na lata :]

 

Ja patrzę na to z trochę innego punktu widzenia. Chyba zgodzimy się, że im większy ekran - tym obraz mniej ostry. W tym (powtarzam: wyłącznie i tylko w tym) aspekcie: mniejsze ekrany dają obraz bardziej ostry. Tyle, że oglądanie takiego malucha daje w sumie znacznie mniejszą radochę.

 

Rozmiar 40" - 42" to optimum, złoty środek pomiędzy wymogiem przyjemności oglądania odpowiednio dużego ekranu a ostrością obrazu.

Nie wiem dla czego niektórzy nie widzą związku między wielkością ekranu, a odległością z jakiej się go ogląda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak dla czego nie akceptujesz wiadomości że w tym roku zacznie wchodzić HD w naziemnej?

W Warszawie już są testowe emisje TVN HD i Polsatu HD. Natomiast czy to zacznie wchodzić do DVB-T jest (jak mnie poinformowali znawcy przedmiotu) wcale nieoczywiste. Jest miejsce "w eterze" ma trzy Multiplexy, w każdym można pomieścić podobno 8 kanałów SD. Albo odpowiednio mniej HD. A chętnych jest dużo.

 

W tym układzie na dobrą sprawę kolega powinien się rozglądać za 55" jeśli ma to być zakup na lata :]

Z 4 m??? Chyba przesadzasz.

 

Nie wiem dla czego niektórzy nie widzą związku między wielkością ekranu, a odległością z jakiej się go ogląda.

Ależ oczywiście, że widzą. Tylko mówimy o przeciętnych warunkach domowych. Nawet niech to nie będzie mieszkanie w bloku, lecz domek na przedmieściu. Z odległosci 12 m. pewnie najlepsze by było 103". Tylko po co rozważać takie hipotetyczne scenariusze, które nie mają miejsca na codzień?

 

Jak ktoś gustuje w wielkich wymiarach zawsze ma rzutnik + ekran.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może porównaj tego Panasonica z Samsung PS43D450,moim skromnym zdaniem Samsung lepiej "świeci" chodzi dokładnie o kolory ,w panasie jakby za dużo zieleni .Jedyny mankament Samsunga to dźwięk ale zapewne będziesz go "podpinał" pod inne źródło więc niema tematu .

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle takie rzeczy jak "za dużo zieleni" można skorygować w ustawieniach obrazu.

 

Zapewne masz rację ,jeśli jednak na fabrycznych ustawieniach ma taki mankament ? ja stawiam na Samsunga którego zapewne niedługo nabędę .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 4 m??? Chyba przesadzasz.

 

Ani trochę. Miałem w salonie 42" i oglądałem go z 4m. Teraz jest tam 50" i przydałby się większy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ IGNAC

Czy kablówka jest cyfrowa czy analogowa?

 

 

narazie mam lipną telewizje z dialogu, pakiet tv +tel+internet, ale niedługo zmiana na jakąś N lub CyfrowyPolsat lub cos innego, co polecicie ? dodam ze nie oglądam za duzo sportu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo-Rock wszyscy Ci tu tłumaczą, że w plazmach jest obecnie Panasonic i potem dłuuugo nic. Oglądałem jakiś model PDP Samsunga i nie mogę zgodzić się z tezą lepiej świeci albo że ma lepsze kolory. Może to była kwestia regulacji, choć nie wydaje mi się.

 

Zaś odnośnie zbyt dużej ilości zieleni. LG jest znane z tego, że ma bardzo dobrze dopracowane (żeby nie powiedzieć: dopieszczone) ustawienia fabryczne. Na dobrą sprawę można nic więcej nie robić. Panasonic w przeciwieństwie do tego wymaga pobawienia się kalibracją. Fabryczne ustawienia plazm tego producenta, na co zwraca uwagę również uwagę Audio Video cechują się lekkim, ale mimo wszystko nadmiernym zazielenieniem obrazu.

 

Kyle ma rację. Odpowiednia kalibracja kasuje to zjawisko w całości. I wtedy dostajesz obraz którego Ci żaden PDP Samsung nie zapewni. Znam sprawę z autopsji.

 

Ani trochę. Miałem w salonie 42" i oglądałem go z 4m. Teraz jest tam 50" i przydałby się większy.

A jak będziesz oglądał od wejścia do salonu (powiedzmy: 12 m) to i 103" okaże się za mały.

 

niedługo zmiana na jakąś N lub CyfrowyPolsat lub cos innego, co polecicie ? dodam ze nie oglądam za duzo sportu :)

Cyfra+. Pakiet Optimum HD. I tak będziesz miał sportu aż zanadto. Bez tej całej rodziny Canal+.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oglądam z 2,5m 46 cali (co prawda led sony) i jest do zaakceptowania, ale wolałbym 50, może nawet 55 cali i to nie jest przesada.

Nie chodzi o to że wole to a ktoś tamto. Tendencja od lat idzie w kierunku zwiększania przekątnych i tak ktoś kto dziś twierdzi że 42 jest ok,za 2-3 lata powie że 50, za kolejne 2-3, 55. Cofnijcie się pamięcią 10 lat i przypomnijcie sobie jakie wtedy były standardy. Jedynie ograniczenie crt miało sens bo były szkodliwe i obraz był gówniany.

Sam musisz sobie odpowiedzieć na co cię stać, ale moim zdaniem kupując 55cali do 4m na 100% nie przesadzisz, a do tego matryce produkowane do dużych przekątnych (55+, może nawet 50+ w przypadku plazmy) są po prostu lepszej jakości- są głównie używane w wysokich modelach a do niskich w zasadzie nie trafiają (lub w ograniczonej ilości, co logistycznie wyklucza je z produkcji - tzn dużą tanioche).

Jeżeli dobrze kojarzę to w tym modelu masz opcje 50cali maks i nie daj się namówić na coś mniejszego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.