Skocz do zawartości
IGNORED

DAC-jakość ponad cenę! Czy super drogie DAC-i grają lepiej?


sly30

Rekomendowane odpowiedzi

Burmester robił w latach 90' wzmacniacz tranzystorowy z kompresją dynamiki, miał kształt dużego sześcianu, wtedy to był absolutny high-end i to ma pewien sens.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postuluję utworzenie nowej zakładki: hi-fun! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może przesadziłem z tym 20-35 db jest nawet 12 db..

Wikipedia sprawdz...

Muzyka zapisana na płycie CD z rozdzielczością 16-bitową ma zakres dynamiki ok. 96dB. Często jednak w wyniku kompresji dynamiki zakres ten wynosi zaledwie około 12dB. Kompresja dynamiki to wyrównywanie różnic głośności sygnału dźwiękowego. Polega to na zwiększaniu głośności cichszych fragmentów nagrania oraz pozostawianiu bez zmian, lub wyrównaniu do jednego poziomu, fragmentów głośniejszych. Ułatwia to prawidłowy odbiór muzyki w warunkach, w których cichsze dźwięki mogłyby zostać zagłuszone np. przez niepożądane odgłosy z zewnątrz.

Porównujesz 70 dB jako jego techniczną możliwość osiągnięcia do 12dB kompresji zastosowanej przy nagrywaniu CD (loudness war). To jak z jabłkami i gruszkami.

Loudness (kompresję) stosowano również w czasach winylu. Nie wiesz, z jaką dynaniką masz nagrania na winylu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słucham juź dziś rocka w domu. Ale weź sobie dobre realizacje jazzu dziś i 40 lat temu. To jest ogromna różnica

 

Oczywiście w większości na korzyść tych z lat 50-60.

Słyszałeś kiedykolwiek, jakąkolwiek płytę nagraną przez RVG?

Jak ty wszystko i zawsze wiesz "najlepiej" ...słuchając zazwyczaj w tle space i elevator music i klepiąc jednocześnie rekord świata w ilości wpisów w jednostce czasu...ostatni rekord Lewandowskiego jest poważnie zagrożony :)

 

Ale techniczne możliwości i dostępny sprzęt dziś są duuużo lepsze

 

...to dlaczego brzmi jak brzmi winyl Wojtka Mazolewskiego, zarówno pierwsza jak i druga płyta Quintetu - nagrana w starym sdtudoi i na starym lampowym sprzęcie w odrestaurowanym do tego celu studiu PR w Gdańsku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma kiepski sprzęt i słabe kolumny, to stare nagrania mogą brzmieć mu lepiej, gdyż nowe by pokazać swoją przewagę potrzebują odpowiednio rozdzielczego systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma kiepski sprzęt i słabe kolumny, to stare nagrania mogą brzmieć mu lepiej, gdyż nowe by pokazać swoją przewagę potrzebują odpowiednio rozdzielczego systemu.

 

Skąd to wiesz?

Masz wybitne kolumny i swietny sprzęt-podobno.

A stare nagrania to brzmią i owszem najlepiej ,lecz niestety dla Ciebie............na winylu.

O jakiej przewadze nowych nagrań piszesz?.........dla mnie to jakieś frazesy i rzeczy wprost niepojęte w audio.

A jaki w/g Ciebie jest ten rozdzielczy system i czym ta odpowiedniość rozdzielcza powinna się objawiać?

Nie jestem niczyim klonem i ale mam niestety klona-ma ponad 70 lat i w te lato troszkę podsechł mi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Jak ktoś ma kiepski sprzęt i słabe kolumny, to stare nagrania mogą brzmieć mu lepiej, gdyż nowe by pokazać swoją przewagę potrzebują odpowiednio rozdzielczego systemu.

Sly ,

 

Zabiłeś wszystkich , Vinyl jest do dupy ....;)) Level 12 ....i co dalej....???

A my na Level 6 bawimy się świetnie ;)))

 

Pozdrawiamy ;)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dobrze. 30 lat temu wszyscy śmigali maluchami i też byli szczęśliwi. Dla uzyskania zadowolenia wcale nie potrzeba aż tak wiele.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

I dobrze. 30 lat wszyscy śmigali maluchami i też byli szczęśliwi. Dla uzyskania zadowolenia wcale nie potrzeba aż tak wiele.

Pozdrawiam wszystkich właścicieli maluchów ;))

Czyli Umkę , Milimetra , Starego itd ...itp...

A ja właśnie przesiadam się z Malucha do Porsche ;)))

Porsche jest do dupy ...wsiadam do malucha ...fajniejszy jest ...

 

To jest Twoja merytoryka ....

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś taki cwany zapytaj swoich kolegów jak wypadły u nich pomiary?... :-) Większość nawet na oczy nie widziała żadnych pomiarów. Ale wszyscy maja high end...z vinyla... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Jak jesteś taki cwany zapytaj swoich kolegów jak wypadły u nich pomiary?... :-) Większość nawet na oczy nie widziała żadnych pomiarów. Ale wszyscy maja high end...z vinyla... :-)

Sly ,

Ha, ha, ha,......albo chi , chi , chi ;)))

Tylko ja zrobiłem pomiary winylu i CD u siebie w pomieszczeniu w miejscu odsłuchu...;))

I co i?

Sprawdź sam ...

Ciekawe co ten Pomiarowy Tobie powie ?

Trzaśnie czasami ?;)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Wy pomiarowcy po każdej zmianie kabli robicie pomiary od nowa ? ;)

No bo przecież jak zmieni który tłustego MITa na chudego Siltech to trzeba korektę robić, tak czy nie ? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly ,

Ha, ha, ha,......albo chi , chi , chi ;)))

Tylko ja zrobiłem pomiary winylu i CD u siebie w pomieszczeniu w miejscu odsłuchu...;))

I co i?

Sprawdź sam ...

Ciekawe co ten Pomiarowy Tobie powie ?

Trzaśnie czasami ?;)))

 

Nie myślałem nawet o pomiarach vinyl vs CD tylko w ogóle całego systemu, kolumn, akustyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałem nawet o pomiarach vinyl vs CD tylko w ogóle całego systemu, kolumn, akustyki.

 

Akustyki?

Ale jajca i moze jeszcze z panelem od Pana Jabuba z Panny Wodnej?.............to faktycznie jest wtedy duzo...radości.

Chłopaki jak ja Was lubię-kurcze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż swoją akustykę, pośmiejemy się razem... :-) Radość to dopiero jest gdy wiara jest wielka np w dobry dźwięk z Thieli, które nie odtwarzają połowy dźwięków w basie... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż swoją akustykę, pośmiejemy się razem... :-) Radość to dopiero jest gdy wiara jest wielka np w dobry dźwięk z Thieli, które nie odtwarzają połowy dźwięków w basie... :-)

 

Dziekuję za odpowiedż.

Smutno tu jakoś-co nie?

Masz jusz te nirvańsko u siebie wreszcie?

Temat thieli jest taki ,ze mam najlepszy clipping na swiecie!!

A tak serio to thiele trza umić napędzić-............i masz clipping zapewniony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ,z tej polemiki az na kilometr pachnie nasza narodowa dumnie obnoszona cecha zwana zawiscia.Prowadzi na manowce i jest dowodem slabosci i zasciankowosci.Sly - masz super sprzet,doswiadczenie zdobywasz sluchajac tego o czym potem piszesz, wiec wiesz co piszesz.Radochy sprawia Ci to jak widac mnostwo i o to chodzi.Ze innych to drazni i wkurza - dowod zwyklej bezradnosci.Szkoda nerwow.Glowa do gory,chetnie poczytamy co masz do napisania a ze jak czytam paru oponentom, zawistnikom i trolom forum sie pomylilo to proponowalbym zamiane na np. forum ojca...Tez radiowe,tylko nie wiem czy do zakladki high-end kazdego wpuszcza...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe....spoko, luzik. Czasem tak dla sportu dokładamy tu sobie. Jak powiedział gostek w filmie "Testosteron"...faceci po prostu czasem muszą się ponapierdalać... I chyba coś w tym jest... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ,z tej polemiki az na kilometr pachnie nasza narodowa dumnie obnoszona cecha zwana zawiscia.Prowadzi na manowce i jest dowodem slabosci i zasciankowosci.Sly - masz super sprzet,doswiadczenie zdobywasz sluchajac tego o czym potem piszesz, wiec wiesz co piszesz.Radochy sprawia Ci to jak widac mnostwo i o to chodzi.Ze innych to drazni i wkurza - dowod zwyklej bezradnosci.Szkoda nerwow.Glowa do gory,chetnie poczytamy co masz do napisania a ze jak czytam paru oponentom, zawistnikom i trolom forum sie pomylilo to proponowalbym zamiane na np. forum ojca...Tez radiowe,tylko nie wiem czy do zakladki high-end kazdego wpuszcza...

 

Poproszę adres tego nowego forum.)

Tu nie ma zadnej zaściankowości lub czegoś innego też sie proszę nie doszukiwać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja zrobiłem pomiary winylu i CD u siebie w pomieszczeniu w miejscu odsłuchu...;))

Diogi, Ty nasz pomiarowcu w ząbek czesany :))) ... pozdrowienia od Ojca Tadeusza Z Torunia, on też pomiary zrobił, bo zbliża się koniec roku i wyszło, że znowu dużo kasiury zarobił na "beretach" :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Złote myśli "Słońca hajenda" ... "Lampa szumi, winyl trzeszczy, Ellipticor nie dla leszczy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę adres tego nowego forum.)

No troche inicjatywy powyborczej to trzeba wykazac.

 

Tu nie ma zadnej zaściankowości lub czegoś innego też sie proszę nie doszukiwać

Czyli jak Kol.Sly podejrzewa - nadmiar testosteronu a to przerost prostaty powoduje.Ze Koledze nie bryka,to gdzies juz przeczytalem,bo sie zalil, ale poco teraz ma jeszcze z tego hipertestosteronizmu bolec?A i spac nie moze bo ciagle go do toalety gna,to potem glupawe posty po nocy wypisuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No troche inicjatywy powyborczej to trzeba wykazac.

 

Pokłosiem tej inicjatywy jest prośba mojej córki, bym pomógł jej w napisaniu pastorałki. Pani z historii zadała - taki nowy przykaz z ministerstwa. A w ramach matematyki w imię powyższego ma zrobić figurę przestrzenną związaną ze Świętami...

Skupmy się lepiej na "ogarnianiu dźwięku" w naszych domowych pieleszach. To jest bezpieczniejsze, ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokłosiem tej inicjatywy jest prośba mojej córki, bym pomógł jej w napisaniu pastorałki.

 

W jakiej tonacji chcesz to zrobić ? Znasz się na pisowni nut i rozpiszesz na głosy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakiej tonacji chcesz to zrobić ? Znasz się na pisowni nut i rozpiszesz na głosy ?

 

Sorry, ale rola osiołka jest już zajęta. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale rola osiołka jest już zajęta. ;)

 

Naprawdę ? To nie bardzo rozumiem Twojego zdziwienia, bierz się do roboty i zasuwaj. Tylko nie pomyl kluczy - wiolinowego z basowym :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadmiar testosteronu a to przerost prostaty powoduje.

 

O tym czy nadmiar testosteronu to coś dobrego czy złego to niech decydują KOBIETY a nie Ty Kolego...zapytaj się Ich a potem zabieraj głos...

 

Pokaż swoją akustykę, pośmiejemy się razem... :-) Radość to dopiero jest gdy wiara jest wielka np w dobry dźwięk z Thieli, które nie odtwarzają połowy dźwięków w basie... :-)

Nic nie musi pokazywać...U Starego Audiofila była spora grupka użytkowników tego Forum i oni mogą zaświadczyć co i jak...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.