Skocz do zawartości
IGNORED

Nasze adaptacje akustyczne - galeria


romekjagoda
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Arek__45

(Konto usunięte)

Widzisz, ja chętnie takich Arków zaprosiłbym na małe słuchanko do zaadoptowanego pokoju, może przytaszczyć swoje kolumny i resztę. Posłuchał by jak to gra i wtedy można by z nim podyskutować. Obecnie to jest bezsensowne, bo wątpię aby był w takim pokoju i słuchał w nim muzyki.

 

 

 

Malo wiesz jeszcze kolego .Pewnie ze w tym malutkim pokoju gra inaczej niz w duzym bo to tylko 160 cm bazy stereo a na dole moge dac 235 cm .Ale jak sie zestawi system z barwa, z rytmem gdzie wzmacniacz rzadz jak chce to nie ma problemu.Wzmacniacz to serce systemu jak silnik w samochodzie .Kolumna nie moze zdominowac systemu.Jeszcze raz powtarzam nie jestem przeciwnikiem adaptacji akustycznych ale twierdzenie ze one wszystko zalatwia jest oklamywamiem siebie .Trzeba umiec znajdowac kompromisy w kazdym pomieszczeniu.Ja jestem zwolennikiem normalnego meblowania mieszkania za duzo przebywam w pomieszczeniach biurowych typu niemieckiego bym jeszcze akceptowal to w domu.Kto tak lubi musi bawic w ustroje nie ma wyjscia.

Przytaszczylbym do Ciebie i myslisz zeby zagralo ?Ale po co? Ty nie chesz uznac innego zdania na ten temat ...bo masz , macie swego konika co sie zwie akustyka ...niestey moj konik to muzyka

.Pracuje tu w UK i nie obawijcie moglbym wydac o wiele wiecej pieniedzy na sprzet.To moj swiadomy wybor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale twierdzenie ze one wszystko zalatwia

 

Ja też tak nie twierdzę :). Twierdzę, tylko, ze adaptacja pozwala uwolnić pomieszczenie o złych zjawisk akustycznych aby system mógł zaprezentować się bez przeszkód i nieważne ile kosztuje ten system. Adaptacja ogranicza mody własne tego pomieszczenia, wyrównuje czasy pogłosu, eliminuje efekt SBIR, efekt filtra grzebieniowego i trzepoczące echo - to mało? Idę o zakład, że w Twoim pomieszczeniu występują te zjawiska, w mniejszym lub większym stopniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Arek__45

(Konto usunięte)

GWiem co znaczy tzw martwy dzwiek i moje ucho potrafi to wychwycic .....myslisz ze ci dawni budowniczowie sal teatralnych czy operowych kosciolow... mieli takie mikrofony itd ...to czego dokonali tak ubogimi srodkami zadziwia.To tyle tu inny temat.Galeria...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek.

Ktoś tutaj twierdzi, że akustyka załatwia wszystko?

Przeczytaj powoli wątki jej poświęcone i podaj przykład.

Ludzie, którzy poświęcili adaptacji trochę uwagi mówią, że zagrało lepiej.

Naprawdę nie jesteś w stanie tego zrozumieć?.

Bez znaczenia jest tutaj rodzaj wzmacniacza, kolumn, źródła...

Żadne z powyższych nie zmieni warunków akustycznych pomieszczenia.

Mając zastany system, po zaadaptowaniu pomieszczenia, zagra on lepiej. Po prostu.

Twierdzą tak wszyscy, którzy zmierzyli się z tematem akustyki.

I tyle.

Fajnie, że cieszysz się tym co masz, że jesteś dumny ze swojego świadomego wyboru.

Że Ci to wystarcza. Zauważ jednak, że ten wątek nie jest poświęcony Twojemu gustowi,

którego Ci zresztą gratuluję, ale adaptacjom akustycznym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co znaczy tzw martwy dzwiek

 

Nie pisz mi tu, ze wiesz co oznacza martwy dźwięk, napisz mi lepiej, czy wiesz i rozumiesz co to jest mod własny pomieszczenia, efekt SBIR, efekt filtra grzebieniowego, trzepoczące echo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jako gospodarz wątku jestem zmuszony przywołac Was (wszystkich) do powrotu do myśli przewodniej, tj. wklejania zdjęć. Wszak ma to być galeria. Nieprzekonanych proszę o dyskusje w innych ku temu przeznaczonych wątkach lub zakładanie swoich. Komentować i wklejać zdjęcia można, krytycznie również, ale krytyka musi być konstruktywna i merytoryczna.

Z góry dziękuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imacman, opiszesz co się zmieniło po zmianach i na jakie częstliwości wykonane są dyfuzory?

 

Przepraszam umknęło mi Twoje pytanie. nie mierzyłem samych dyfuzorów,

 

Choć znalzłem też takie dane:

 

B. Performance Requirements:

 

1. Random Incidence Sound Absorption Coefficients (a): Tested by independent, accredited, NVLAP facility according to ASTM C 423 and ASTM E 795 for an E mounting.

 

125 Hz/ 250 Hz /500 Hz /1000 Hz /2000 Hz /4000 Hz

 

0.12 /0.10 /0.14 /0.22 /0.06/ 0.12

 

2. Noise Reduction Coefficient (NRC): Tested by independent, accredited, NVLAP facility according to ASTM C 423 and ASTM E 795 for an E mounting.

 

Noise Reduction Coefficient = 0.15

 

3. Sound Diffusion Coefficients: Tested or predicted in accordance with AES-4id-2001. Average incidence diffusion coefficients shall be obtained from an average of 35 measurements of incidence angles at 5 degree intervals between +/- 85 degrees.

 

125 Hz /250 Hz /500 Hz /1000 Hz/2000 Hz/4000 Hz Mean σ

 

0.79 /0.74 /0.66 /0.67 /0.69 / 0.67/ 0.70 /0.05

 

* Dane zaczerpnięte z broszury firmy RPG

 

Aha, dodam, że ja sie dołem nie przejmuję, bo za dyfuzorami mam wełnę mineralną i to co przejdzie przez dyfuzor będzie w części pochłonięte przez gęstą wełnę mineralną.

 

Jeśli chodzi o zmiany w przekazie muzycznym, to są spore. Poprawiła się czytelność oraz lokalizacja instrumentów. Dźwięki nie są podbarwiane - brzmią naturalniej. Poprawiła się scena muzyczna. Jak już pisałem zrobiła się pełna 3D :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Imacman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumie .....ale lepiej to dla mnie za m a l o........nikt nie pisze ze ze gra jak narkotyk...ze sama adrenalina ...za m a l o ....marnujecie czas poprawiajac akustyke gdzie stoi slaby system.O to mi chodzi.

Błędne podejście,każdy kto zetknął się z profesjonalną adptacją akustyczną wie po co jest potrzebna i co się zmienia po jej zastosowaniu,ponadto adaptacja jest ostatnim elementem toru i funkcjonuje w nim jako integralny składnik a nie sama sobie,im wcześniej to zrozumiesz tym lepsze rezultaty w doborze sprzętu uzyskasz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Rezyslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Widzisz, ja chętnie takich Arków zaprosiłbym na małe słuchanko do zaadoptowanego pokoju, może przytaszczyć swoje kolumny i resztę. Posłuchał by jak to gra i wtedy można by z nim podyskutować. Obecnie to jest bezsensowne, bo wątpię aby był w takim pokoju i słuchał w nim muzyki.

Kolego jak czytam twe posty na temat akustyki , troche masz racji ale popraw jakosc sprzetu kolego bo jestes daleko od swych ambicji , ktore myslisz ze masz a tak naprawde nie masz nic pozdro Skalmar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak czytam twe posty na temat akustyki , troche masz racji ale popraw jakosc sprzetu kolego bo jestes daleko od swych ambicji , ktore myslisz ze masz a tak naprawde nie masz nic pozdro Skalmar

Niektórym wydaje się że mają wszystko. Ale jak piszą takie rzeczy w takim temacie to widać jak na dłoni że im jednak czegoś brakuje :).

 

Nie pisz mi tu, ze wiesz co oznacza martwy dźwięk, napisz mi lepiej, czy wiesz i rozumiesz co to jest mod własny pomieszczenia, efekt SBIR, efekt filtra grzebieniowego, trzepoczące echo?

To to zaraz pewnie sobie doczyta. Ale i tak mu to nie pozwoli zrozumieć dlaczego ma to niekorzystny wpływ i jak się może objawiać odsłuchowo. Taki kaloryfer jak na jego zdjęciu też może dokładać mu tego pięknego brzmienia nva. Które tak lubi:).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche masz racji ale popraw jakosc sprzetu kolego bo jestes daleko od swych ambicji

 

Chętnie podam Ci nr mojego konta, przelejesz mi 250000 zł, a ja chętnie poprawię jakość sprzętu i będziesz zadowolony. :)

 

Aha, sianko to "się kładzie" na stół Wigilijny, a nie do butów :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Imacman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skalmar,

 

Chciałeś zwrócić na siebie uwagę i udało Ci się.

 

Warto pamiętać, że na dobre imię pracuje się latami, na złe wystarczy parę postów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celem powrotu do tematu wątku, zamieszczę zdjęcie poprawionego "designu" mojego pokoju odsłuchowego. Dodałem przeszkadzajki wzroczne oraz skleciłem półki na kompakty.

 

Druga strona, dla równowagi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-11945-0-92286200-1356516004_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Imacman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świąteczna potrawa kalmar na burakach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik Skalmar dnia 23.12.2012 - 22:41 napisał

Kolego jak czytam twe posty na temat akustyki , troche masz racji ale popraw jakosc sprzetu kolego bo jestes daleko od swych ambicji , ktore myslisz ze masz a tak naprawde nie masz nic pozdro Skalmar

Niektórym wydaje się że mają wszystko. Ale jak piszą takie rzeczy w takim temacie to widać jak na dłoni że im jednak czegoś brakuje :).

Wiesz, jaki byłem zachwycony, gdy kupiłem swojego pierwszego Callisto? Życien zweryfikowało, że nie było powodów do egzaltacji...

Tym bardziej do epatowania....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto pamiętać, że na dobre imię pracuje się latami, na złe wystarczy parę postów.

 

Mając 15 postów to raczej drugie konto kogoś innego, niż nowy forumowicz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość zbyniu 360

(Konto usunięte)

Celem powrotu do tematu wątku, zamieszczę zdjęcie poprawionego "designu" mojego biedapedalskobezrodzinnego pokoju odsłuchowego. Dodałem przeszkadzajki wzroczne oraz skleciłem półki na kompakty.

 

P.S. Przepraszam, zdjęcie zrobione biednym aparatem, obecnie stać mnie tylko na Nikona D800.

 

Druga strona, dla równowagi.

TO JEST ADAPTACJA ,KTORA NAPRAWDE JEST PRAWDZIWA,,I SKUTECZNA!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO JEST ADAPTACJA ,KTORA NAPRAWDE JEST PRAWDZIWA,,I SKUTECZNA!!!!!!!!!!

Skad wiesz ze tak jest , masz zdolnosc na odleglosc ja bylem u Marka wiec moge sie wypowiedziec ( jest dobrze ) srednica i wokal ...powala , planuje niebawem wpasc posluchac poprawinych kolumn oraz zlamizowanego Denonka oraz coraz to lepszej akustycznej domowej galerii . U mnie zmaiana mieszkania na wieksze ( sprzet w rozsypce nie slucham )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, bardzo proszę o zaprzestanie tej dyskusji między Slawem a Zbyniem, a pozostałych o komentowanie tego OT. Dziękuję.

Wklejajmy zdjęcia, dyskutujmy, ale na poziomie, 'bo chamstwa nie zniesę' ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romek, ja to już się boję wklejać zdjęcia, bo są tacy co mnie traktują jak bezdzietnego dziwaka. Przykładem może być wypowiedź Skalmara.

 

Prawda jest inna, ma już dorosłe dzieci, które nie mieszkają ze mną oraz bardzo kochaną i wyrozumiałą Partnerkę, której się podoba to co robię. Pokój odsłuchowy jest całkiem przyjemny, ale trzeba go zobaczyć na żywo, a co najważniejsze działa fenomenalnie na przekaz muzyczny. Podam przykład znajomego, który był u mnie ostatnio i stwierdził, że w pewnych aspektach mój system gra lepiej od jego systemu za 200 000 zł.

 

Nie wstydzę się, że mam taki system, na lepszy mnie nie stać. Dla mnie gra bardzo fajnie i realistycznie. Oczywiście cały czas mam na względzie poprawę pewnych elementów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Imacman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imacman,

 

Jak napisał romek, szkoda tuszu.

Rób swoje, wklejaj co możesz dziel się wiedzą i uodparniaj się na zakusy przeciwników.Ci ostatni byli, są i będą.

W tej walce wygrasz TY lub ONI.

Masz przewagę w postaci poparcia większości, wiedzę, chęci i potrzebę zwyczajnego, koleżeńskiego dzielenia się, a to atuty jakich nie mają przeciwnicy.Zatem głowa do góry!

 

ja to już się boję wklejać zdjęcia, bo są tacy co mnie traktują jak bezdzietnego zdziwaczałego geja :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wpis, że się boje, potraktujcie trochę z przymrużeniem oka - i tak będę publikował zdjęcia, bo lubię się dzielić tym co "narzeźbiłem" w swoim pokoju. Mojej Pani i mnie się podoba, podoba też się mojemu Bratu, który dzielnie mi kibicuje - to jest dla mnie najważniejsze.

Będą kolejne zdjęcia, oczywiście jak będzie coś nowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że w pewnych aspektach mój system gra lepiej od jego systemu za 200 000 zł.

Jakie aspekty miał na myśli?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez misiomor
usunięcie fragmentu nie na temat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie aspekty miał na myśli?

A mialo byc na wesolo :( Oj Piano czuje ze sie podnieciles wpisem Imacmana ?

 

U Marka bylem wiec wiem jak gra , u Ciebie Piano niestety nie :( wiec czekam z utesknieniem na zaproszenie bo posiadasz sprzet za kwote wyzej wymieniona , chcialbym Twoj system ocenic / porownac z dzwiekiem Imacmana Ciekawe jakie bylo by zamieszanie tu na forum jakbym napisal ze u Marka zagralo lepiej od sprzetu za duze pieniadze : byscie mnie ukamieniowali ??

 

Zarty zartami ale posluchalbym Muzyki u Ciebie Piano :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez misiomor
usunięcie fragmentu nie na temat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie aspekty miał na myśli?

 

Scena - jej głębokość, lokalizacja instrumentów i detale. Oczywiście to zasługa adaptacji akustycznej, a nie samego sprzętu. Zdaję sobie sprawę, że tamten system gra ogólnie lepiej, bo pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Imacman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jesteś rządny sensacji, że przegram z Imacmanem!?

 

Widzisz..,tu się różnimy i to bardzo, ponieważ ja nigdy będąc u kogoś nie oceniam sprzętu, dźwięku li tylko w kontekście przewagi(wygranej), ze tego sprzęt jest lepszy, a kogo innego gorszy.

Jedynym wyjątkiem byłeś Ty, a dlaczego, to wiesz.

Dla mnie muzyka i audio jest pasją i na moje nie powinno się poddawać odsłuchy zawodom, który ma dłuższego.

Część ludzi tak robi, ale nie jest to w pełni zdrowe i fair np.wobec gospodarza odsłuchu , ale również nas samych, bo potem pieprzymy na forum, niczym baby na bazarze, że kogoś klocki za taką kasę, a grają do bani.

 

Co do zaproszenia, to OK.wstępnie moze być dzisiaj, ale potwierdzę k.15/16-tej jesli oczywiście dalej chcesz.

 

A mialo byc na wesolo :(

Było, tylko nie załapałeś:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie lubię porównań, jestem orędownikiem idei domowej adaptacji akustycznej i tylko pot tym kątem zabieram głos w kwestii "lepszości grania" :). Chętnie słucham lepsze systemy, bo to dla mnie skarbnica wiedzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.