Skocz do zawartości
IGNORED

Subiektywny ranking lamp EL34 / 6CA7 / KT77


Severance
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, AL napisał:

 

Tung-Sol. Dżwięk pieknie wypełniony, jest i mięcho i szczegół, chociaż tu z kolei czasami, nie zawsze brakuje na wysokich. Naprawdę niezłe lampy, które mogą się podobać. Natomiast ja złoty środek pomiędzy obiema lampami znalazłem w lampach 6CA7 od EH, bo te łączą zalety obu powyższych.

Jestem tego samego zdania po przetestowaniu tych lamp... Test był na wzamcniaczach Manley Snapper... Choć nie zauważyłem braku basu na KT77 Gold Lion.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zurek

W życiu piękne są tylko chwile...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.11.2021 o 17:19, Roman_66094 napisał:

Jeśli kogoś przeraża cena 1000-1200zł za kwadrę lamp EL34 NOS.

Wytnij ze słowa NOS literkę "N"...będzie dokładniej i bardziej zgodnie z realiami ;-)

8 minut temu, zurek napisał:

... Choć nie zauważyłem braku basu na KT77 Gold Lion.

No własnie nie Ty pierwszy. I to mnie dziwi. Ja porównałbym odsłuch KT77 u siebie do wzmaka tranzystorowego z regulacją tonów, w którym potencjometr basu odkręcono w lewo na minimum. Nie znam się na tyle, żeby podejrzewać, że to mógł być efekt jakiejś wady tych lamp (?). Przekopałem swojego czasu cały internet i może raz gdzieś na jakimś anglojęzycznym forum kolo opisywał podobną sytuację, ale bez echa, czyli bez odpowiedzi :-). Korciło mnie nawet, żeby kupić gdzieś indziej inną kwadrę dla porównania, ale te lampy to dość spory wydatek,a  odsprzedać tego prawie nie sposób.....I tym bardziej żałuję, bo poza tym jednym, choć ważnym aspektem ta lampa to dżwiękowo naprawdę duża klasa....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez AL

Smuga cienia spowija..;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie chyba pół na pół sterujące vs lampy mocy widzę wpływ na brzmienie. Nie odważę się powiedzieć, że jedne ledwo co a te drugie dopiero kształtują brzmienie. Każdą zmianę lamp słychać. A czy słoń jest duży to temat rzeka. Nie miałem 6ca7 ani KT77 i tylko wyobraźnia mi zostaje czytając powyższe opisy. Na pewno Tung-Sol EL34 czarują barwą, wypełnieniem średnicy, jest taki fajny klimacik. Na pewno nie grają analitycznie, chirurgicznie jak RFT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Wito76 napisał:

Na pewno nie grają analitycznie, chirurgicznie jak RFT.

Ja póki co mam wrażenie, że w przypadku EL 34 ( nie wiem, jak to wygląda z innymi lampami ) najtrudniej znaleźć złoty środek pomiędzy analitycznością, a klimatem. A efekt jest potem taki, że człowiek sam już nie wie, co kupić. Ja chyba pójdą trzecią ścieżką i wypróbuję pozostałe 6CA7, czyli chinole i te od JJ....;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Smuga cienia spowija..;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Wito76 napisał:

Mickey, opisz te różnice między kt77 a TS El34.

Mówisz i masz 😉 No okej, inni zrobili to prędzej:

46 minut temu, AL napisał:

Tung-Sol. Dżwięk pieknie wypełniony, jest i mięcho i szczegół (...)

Zgadzam się. Detal i wypełnienie.  Przestrzeń fajna ale trochę mniejsza niż przy KT77, mi w niczym to nie przeszkadza. Basu sporo ale dobra kontrola. Słychać, że to lampy😉

46 minut temu, AL napisał:

KT77 -  detal na poziomie kosmicznym, nieosiągalnym przez żadne inne lampy z rodziny EL 34, przestrzeń we wszystkie strony świetna (...)

Prawda. Granie tych Gold Lionów to coś jak dobry tranzystor (ale jednak lampa🙂Dźwięk wydaje się chudszy w porównaniu z TG34B.

Sprawa basu tych lamp u mnie: mniej niż w TS34 ale z kapitalną kontrolą. Ponieważ w TS34 dźwięk jest w ogóle "grubszy" to KT77 wydają się mało basowe przy bezpośrednim porównaniu. Uważam, że to bardzo ciekawe lampy, zwłaszcza jeśli chce się spróbować coś innego w rodzinie el34.

Oba typy lamp są bardzo dobre, pasmo zszyte od dołu do góry w jednych i drugich. Alternatywne wobec siebie.

19 minut temu, Wito76 napisał:

Na pewno Tung-Sol EL34 czarują barwą, wypełnieniem średnicy,

Dokładnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mickey6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Wito76 napisał:

Dzięki bardzo za recenzję.

Gdybym miał wybrać z tych dwóch typów, to obecnie wybieram Tung Sole. 

Obecnie - czyli wszystko płynie 🙂 więc oczywiście najlepiej przekonać się na własne uszy ale o tym akurat samemu piszesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, AL said:

Natomiast ja złoty środek pomiędzy obiema lampami znalazłem w lampach 6CA7 od EH, bo te łączą zalety obu powyższych.

Czyli coś takiego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A co chodzi w tym tekście?

"Uwaga: 6CA7 EH mają tendencję do "brzęczenia" w układach bez symetryzacji żarzenia do masy."

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie.

Witam, żałuję że nie mam czasu na dłuższy opis, ale KTT77 to odkrycie tego roku, a mam RFT i fat boye stare 6ca7 i tesle, i svetlany, jednak , wszystkie są w tym momencie z tylu za ktt 77 GL, warto próbować , a wcześniej wzbraniałem się od obecnej produkcji,


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Lesheck napisał:

Czyli coś takiego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A co chodzi w tym tekście?

"Uwaga: 6CA7 EH mają tendencję do "brzęczenia" w układach bez symetryzacji żarzenia do masy."

Tak, to te lampy. Mam 3 różne kwadry tego modelu, nic nigdy mi nie brzęczało. Gram na Yaqinie MS 30, czy on ma "symetryzację żarzenia do masy" za Chiny Ludowe..nie wiem :-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Smuga cienia spowija..;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampki już zamontowane i grają. Zupełnie inaczej niż te standardowe i RSD (okazało się, że specjalnie dla nich robi to JJ) Nic nie brzęczy. Na pierwszy odsłuch znacznie ciemniej, a co do reszty spostrzeżeń to chyba muszę jeszcze poczekać...  

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 11/10/2021 at 8:27 PM, Lesheck said:

Nic nie brzęczy.

No niestety, jak się jak się trochę wygrzały, to zaczęły brzęczeć. Najwyraźniej nie mam „symetryzacji żarzenia do masy” 😞 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam forumowiczów, mam wzmacniacz haiku audio origami el34. Po przesiadce z tranzystorowej końcówki mocy skok jakościowy był olbrzymi. Na fabrycznych lampach electro harmonix dźwięk był bardzo przestrzenny, detaliczny, napowietrzny, lekki. Muzyka była podawana z lekkim dystansem co było dla mnie zbawienne po kilku latach grania mocnym dźwiękiem "na twarz" z tranzystora. Po kilku tygodniach zacząłem rozglądać się za lepszymi lampami. I padło na kt77 gold lion. Opinie o tych lampach były takie, że są jasne, przestrzenne, detaliczne itd. ucieszyłem się bo właśnie takiego dźwięku szukałem. I po wpięciu ich w wzmacniacz mój entuzjazm ostygł. Dźwięk zrobił się mocniejszy, głośniejszy, całość mocno się odciążyła i przybliżyła do przodu sceny. Zniknęła zwiewność, powietrze i faktura dźwięku. Wiem, że pewnie dla większości taka zmiana byłaby na plus. Ale mnie już znudził taki dźwięk. Podsumowując opinie internetowe opiniami ale wszystko zależy od wzmacniacza. W moim origami lampy el34 eh i kt77gl zagrały całkiem na odwrót. To el34 mają więcej detalu, przestrzeni. No może te kt77 są bardziej dźwięczne. Nie mulą nie docieplają dźwięku, ale grają grubym dźwiękiem, bardziej na twarz co zmniejsza przestrzeń i trochę zbija dźwięk. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.11.2021 o 10:44, Pancio88 napisał:

W moim origami lampy el34 eh i kt77gl zagrały całkiem na odwrót.

Ustawiałeś bias pod te KT77?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia jaki jest bias. Nie mogę go regulować z zewnątrz, nie mam narzędzi ani wiedzy jak to zrobić z wewnątrz a poza tym wzmacniacz jest na gwarancji. Wczoraj jeszcze raz sprawdzałem lampy. Wymiana lamp ecc82 EH na ecc82 gold lion dało wyraźną poprawę dźwięku w kwestii rozdzielczości itp. natomiast wpięcie kt77 genalex GL zamiast el34 EH moim zdaniem pogorszyło dźwięk. Wszystkie lampy mam już wygrzane. Oczywiście nie twierdzę że kt 77 GL jest zła. Zwyczajnie w moim systemie się nie sprawdziła. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Pancio88 napisał:

Nie mam pojęcia jaki jest bias. Nie mogę go regulować z zewnątrz, nie mam narzędzi ani wiedzy jak to zrobić z wewnątrz a poza tym wzmacniacz jest na gwarancji. Wczoraj jeszcze raz sprawdzałem lampy. Wymiana lamp ecc82 EH na ecc82 gold lion dało wyraźną poprawę dźwięku w kwestii rozdzielczości itp. natomiast wpięcie kt77 genalex GL zamiast el34 EH moim zdaniem pogorszyło dźwięk. Wszystkie lampy mam już wygrzane. Oczywiście nie twierdzę że kt 77 GL jest zła. Zwyczajnie w moim systemie się nie sprawdziła. 

Bias jest dość ważny, zmieniając go można zmieniać co nieco. Rozumiem, że ma stabilizację prądu, szkoda że producent uniemożliwił jego zmianę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie pchał się na lampy kt77 doś szybko może znudzić się taki dźwięk.Potem braknie przestrzenosci ,czaru ciepła lampy I magii lampowej .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

A co polecilibyście do Unisona Simply Italy? Firmowo ma Tung-Sol EL34B na czarnych cokołach, brandowane jako Unison Research. I przyznam, że grają te lampy dobrze - zdecydowanie lepiej od standardowych EH EL34B, które również miałem i na chwilę włożyłem (dźwięk bardziej "wyprany", lekko zmulony).

KT77GL, czy może jednak Tung-Sol na brązowych cokołach?

Unison ładnie trzyma bas za mordę (prawie niezależnie od rodzaju lamp, na moje ucho). Gdyby było jeszcze więcej przestrzeni (tył-przód), to byłoby miło 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.11.2021 o 08:29, Lesheck napisał:

No niestety, jak się jak się trochę wygrzały, to zaczęły brzęczeć. Najwyraźniej nie mam „symetryzacji żarzenia do masy” 😞 

Mam Haiku Origami na EL34.
Obecnie graja w nim 6CA7 EH i nic nie brzęczy.Lampy maja ok 900 godzin przebiegu.

W dniu 27.11.2021 o 23:26, Kalasanty Ciaputko napisał:

Bias jest dość ważny, zmieniając go można zmieniać co nieco. Rozumiem, że ma stabilizację prądu, szkoda że producent uniemożliwił jego zmianę.

No szkoda,Origami ma auto-bias.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie wierzę w pesymizm. Jeżeli coś nie idzie po Twojej myśli, przebijaj się do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minutes ago, Pseudodrummer said:

Mam Haiku Origami na EL34.
Obecnie graja w nim 6CA7 EH i nic nie brzęczy.Lampy maja ok 900 godzin przebiegu.

Używam tych EH 6CA7 i delikatne brzęczenie mi nie przeszkadza bo musiałbym słuchać bardzo cicho i stać przy wzmacniaczu aby to usłyszeć. BTW wzmacniacz też ma auto-bias. Bardzo mi odpowiada brzmienie tych lamp - jest naprawdę ciemno i gęsto - idealnie komponują się z 12AU7 z S4A (cokolwiek to jest), które z kolei dają zastrzyk energii i świetną klarowność góry pasma. Nie wypaliły z kolei full music 12AU7, które kupiłem sobie na gwiazdkę bo razem z tymi EH brzmiało trochę „‚misiowato”.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi natomiast pojawiło się brzęczenie w lewej kolumnie, ale tylko przy bardzo głębokim basie i gdy jest głośniej. Wrażenie rozerwanej mebrany, takie szeleszczenie, brzęczenie. Pół godziny spędziłem na szukaniu awarii i znalazłem. Dzień wcześniej wymieniałem baterie w takim dużym zegarze około 45cm średnicy, wiszącym nad lewą kolumną - coś ruszyłem i szybka zegara tak drżała. Co się stresu najadłem to moje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.01.2022 o 03:44, Wito76 napisał:

Mi natomiast pojawiło się brzęczenie w lewej kolumnie, ale tylko przy bardzo głębokim basie i gdy jest głośniej. Wrażenie rozerwanej mebrany, takie szeleszczenie, brzęczenie. Pół godziny spędziłem na szukaniu awarii i znalazłem. Dzień wcześniej wymieniałem baterie w takim dużym zegarze około 45cm średnicy, wiszącym nad lewą kolumną - coś ruszyłem i szybka zegara tak drżała. Co się stresu najadłem to moje.

hahaha,
tak,czasami jest to,czego sie nie spodziewamy.
Dobrze,że to tylko zegar:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie wierzę w pesymizm. Jeżeli coś nie idzie po Twojej myśli, przebijaj się do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęcony eksperymentem z ECC82 S4A, chciałbym spróbować jeszcze el34 z tej marki. Czy ktoś wie, od którego producenta biorą lampy? Nie chciałbym kupić kolejnej kwadry EH . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam,ma ktoś może wiedzę jak sprawdzić datę producji el 34 rft po oznaczeniach. Kiedyś widziałem tabelkę z podziałami gdzie był opis jakie logo i numery były drukowane w danym roku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ooo widzę dyskusja była ostra o EL34 b i KT 77. Ja w swoim Unison research s6 MK1 miałem zamontowane Tung sol el34b. Po pewnym czasie zdecydowałem się na KT77 Genalex Gold lion. Pierwsze wrażenia wow ale szczegół precyzja itd, itd. I tak oto wytrzymałem z nimi 4 miesiące i spowrotem zakupiłem nowy komplet Tung sol el34b. Złote lwy po dłuższych odsłuchach strasznie mnie męczyły. A z Tung solem jest piękna barwa niemęcząca góra i piękny głęboki basik. Oczywiście wszystko zależy od preferencji słuchacza i jego upodobań. A czy słuchał ktoś lamp Sophia Electric EL34 ST ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.