Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  246 członków

Furutech Klub
IGNORED

Klub FURUTECHA


gabler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak. Mowa o Fusic z Wrocławia.

 

To się mocno popsuli ;(

Parę lat temu kupowałem od nich furutechy (z gwarancją RCM-u), zero problermów i jeszcze ze sporym rabatem.

No cóż, dobrze wiedzieć.

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek spoko

nic złego przeciwko Twoim słowom nie zarzucam chodź nie znam tego sklepu ale nazwa jego znaną jest tym moje zdziwienie,zaskoczenie

Nie ma problemu. Po prostu ostrzegam przed tym człowiekiem i zakupami w jego sklepie. Mam przy tym pełną świadomość odpowiedzialności za moje słowa. Także w zakresie prawnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem kupić parę produktów furutecha zaproponujcie jakiś zaufany oficjalny sklep. Bezpośrednio w rcm też jakoś nie mam zaufania brak sklepu strona www jak sprzed 15 lat no i ten adres "firmy"

 

https://www.google.p...95!4d19.0430424

https://www.google.pl/maps/@50.257962,19.0442667,3a,60y,191.16h,95.25t/data=!3m6!1e1!3m4!1sSmKVzBa0VPOt74wEwwUYxA!2e0!7i13312!8i6656?hl=pl

coś pomyliłeś

działa telefon, działa email ,działa wszystko i co najważniejsze sprawnie

reguły gry normalne , firmuje to ta sama osoba od lat

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam nowej sieciówki do końcówki Atoll AM200. Od pewnego czasu zastanawiam się nad alternatywą Furutech 3TS762 / FI-28 R / FI-E38 R albo S35TC/TCS31 / FI-28(G) / FI-E38(G). Wiem, wiem, najlepiej wypożyczyć i samemu się we własnym systemie przekonać, może coś jednak podpowiecie? W obecnie używanym Yabro 1100 na miedzianych IeGO, wkurza mnie mocno podkreślanie sybilantów i przede wszystkim tego chcę uniknąć.

Edytowane przez Ministerolnictwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel mało istotny. Ważniejsze aby miał to coś na końcu

http://www.furutech.com/2015/08/18/11637/

Oczywiście jeśli nie masz kondycjonera lub listwy filtrującej w swoim systemie. Niedawno zamówiłem i uważam, że warto było

Edytowane przez piotrek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtry EMI sa juz czasem wbudowane w urzadzeniu jesli producent uznal ze powinny byc, np kiedy zaslacz jest typu impulsowego.

Czesto taki filtr powoduje tez przymulenie dzwieku. Lepiej ostroznie z takim zakupem bo czesto moze wyjsc przeciwny efekt od zamierzonego.

 

Szukam nowej sieciówki do końcówki Atoll AM200. Od pewnego czasu zastanawiam się nad alternatywą Furutech 3TS762 / FI-28 R / FI-E38 R albo S35TC/TCS31 / FI-28(G) / FI-E38(G). Wiem, wiem, najlepiej wypożyczyć i samemu się we własnym systemie przekonać, może coś jednak podpowiecie? W obecnie używanym Yabro 1100 na miedzianych IeGO, wkurza mnie mocno podkreślanie sybilantów i przede wszystkim tego chcę uniknąć.

Bardziej polecam S032. Wieksza i glebsza scena.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtry EMI sa juz czasem wbudowane w urzadzeniu jesli producent uznal ze powinny byc

O ile się nie mylę, Musical Fidelity stosuje od modelu MF 5si. W MF 6si też jest. U mnie nie spowodował jakiegokolwiek zamulenia dźwięku. Zastosowanie przyniosło bardzo pozytywny efekt (najlepszy przy przetworniku TEAC) co nie znaczy, że u wszystkich będzie tak samo. Niemniej warto przetestować

Jeśli mamy mówić o wpływie na dźwięk tego filtra, to raczej mogę powiedzieć o uspokojeniu. Na pewno nie przymuleniu

Edytowane przez piotrek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się mocno popsuli ;(

Parę lat temu kupowałem od nich furutechy (z gwarancją RCM-u), zero problermów i jeszcze ze sporym rabatem.

No cóż, dobrze wiedzieć.

 

Ponoć jakiś czas temu popadli w problemy finansowe. Pewnie dlatego przenieśli się obok na mniejszą powierzchnię. Jak jest na ten moment, nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest na ten moment, nie wiem.

Wyobraź sobie następującą sytuację. Zamawiasz towar, opłacasz go i czekasz. Towaru nie dostajesz. Domagasz się zwrotu pieniędzy, których nie dostajesz. Pan D.D mówi, że ich nie ma. Kontakt ze sklepikarzem (właścicielem sklepu Fusic) urywa się. Jest to wręcz podręcznikowy opis czynu z art 286 par 1 KK czyli doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzania mieniem. Przestępstwo potocznie zwane oszustwem.

Całe szczęście, że od pewnego momentu nagrywałem rozmowy z tym człowiekiem, tak więc materiał dowodowy dla sądu będę miał wystarczający. Ze swojej strony będę domagał się odszkodowania finansowego i podania wyroku do wiadomości publicznej. Tak aby ten człowiek faktycznie odczuł konsekwencje swojego postępowania. Z tego co wiem, nie jestem jedynym poszkodowanym przez ten sklepik i jego właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie śmiejcie się ale chyba jestem chory bo dzisiaj zrobiłem test kabelków od furutecha Fp3ts20 i fp314agII :

Tak jak na tym 314 Ag nie słyszałem zbytnio różnicy tak po podłączeniu tego fp3ts20 od razu mi się rzuciła na uszy delikatniejsza, większa przestrzeń, tak jakby więcej informacji więcej było w górze plus zwiększyła się metalalicznosc w dźwięku. Chodzi mi o to, że jak uderzymy młotkiem w kowadlo to słychać bardziej że to metal o metal uderzył. ...

Tak jak ktoś w tle delikatnie uderza w talerze miotełkami i robi tło tak to to tło teraz jeszcze wyraźniej słychać. Na wzmaku tego nie było ale po wpięciu w źródło od razu to wychwyciłem. Masakra idę się leczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie śmiejcie się ale chyba jestem chory bo dzisiaj zrobiłem test kabelków od furutecha Fp3ts20 i fp314agII :

Tak jak na tym 314 Ag nie słyszałem zbytnio różnicy tak po podłączeniu tego fp3ts20 od razu mi się rzuciła na uszy delikatniejsza, większa przestrzeń, tak jakby więcej informacji więcej było w górze plus zwiększyła się metalalicznosc w dźwięku. Chodzi mi o to, że jak uderzymy młotkiem w kowadlo to słychać bardziej że to metal o metal uderzył. ...

Tak jak ktoś w tle delikatnie uderza w talerze miotełkami i robi tło tak to to tło teraz jeszcze wyraźniej słychać. Na wzmaku tego nie było ale po wpięciu w źródło od razu to wychwyciłem. Masakra idę się leczyć

..Nie no jeszcze raz to przełączyłem i jak wróciłem do poprzednika na źródle tj.314 to dźwięk złagodniał i już nie ma tego efektu na górze. Nawet powiem, że mam teraz wrażenie iż bez tego uzupełnienia na górze mam teraz wrażenie polepszenia dołu na tym 314.

Reasumujac 20tka bardziej otworzyła brzmienie na gorze i średnicy przez co mam wrażenie większej ilości informacji o jeszcze wiekszej dokładności .

Natomiast 314 ma spokojniejsza górę przez co odbiór basu jest pełniejszy.

Czy tylko ja to tak odbieram, czy macie swoje spostrzeżenia odnośnie ww.kabelków co wniosły w waszych systemach.

Te same wtyki w obu? Bo dla mnie 314 gra podkreslona gora (jest srebrzony).

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel mało istotny. Ważniejsze aby miał to coś na końcu

http://www.furutech.com/2015/08/18/11637/

Oczywiście jeśli nie masz kondycjonera lub listwy filtrującej w swoim systemie. Niedawno zamówiłem i uważam, że warto było

 

U mnie filtry się nie sprawdziły, zmuliły tylko dynamikę. Co innego kondycjoner masy wpięty w listwę, ten odwrotnie zauważalnie podniósł makro dynamikę. Pytanie moje zostaje jednak nadal aktualne, który z (w tym momencie) trójki kabli Furutech zgra się waszym zdaniem najlepiej z końcówką Atolla, 3TS762, S35TC czy S032. Pożądane cechy to duuużo barwy na średnicy i głębia sceny. Niepożądane cech to ostrość górnej średnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraź sobie następującą sytuację. Zamawiasz towar, opłacasz go i czekasz. Towaru nie dostajesz. Domagasz się zwrotu pieniędzy, których nie dostajesz. Pan D.D mówi, że ich nie ma. Kontakt ze sklepikarzem (właścicielem sklepu Fusic) urywa się. Jest to wręcz podręcznikowy opis czynu z art 286 par 1 KK czyli doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzania mieniem. Przestępstwo potocznie zwane oszustwem.

Całe szczęście, że od pewnego momentu nagrywałem rozmowy z tym człowiekiem, tak więc materiał dowodowy dla sądu będę miał wystarczający. Ze swojej strony będę domagał się odszkodowania finansowego i podania wyroku do wiadomości publicznej. Tak aby ten człowiek faktycznie odczuł konsekwencje swojego postępowania. Z tego co wiem, nie jestem jedynym poszkodowanym przez ten sklepik i jego właściciela.

trolujesz w watku klubowym furutecha

masz problem ze sprzedawcą załóż własny watek i nie w klubach

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepożądane cech to ostrość górnej średnicy.

Duzo od wtykow bedzie zalezalo. Rodowane Furutech 28/Watgate na S032 mysle ze moglby by ci dac to czego szukasz

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do listy różnych artefaktów Furutecha, z których korzystam, dołączył NCF Booster. Kupiłem go, bo już miałem dość wyciąganego z listwy kabla zasilającego (przy sprzątaniu). Nie spodziewałem się wpływu na dźwięk, ale jednak jest - wszystkie dźwięki są bardziej dobitne, wyraźniejsze. Nie wiem, czy mi to do końca odpowiada, na razie słucham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie filtry się nie sprawdziły, zmuliły tylko dynamikę. Co innego kondycjoner masy wpięty w listwę, ten odwrotnie zauważalnie podniósł makro dynamikę. Pytanie moje zostaje jednak nadal aktualne, który z (w tym momencie) trójki kabli Furutech zgra się waszym zdaniem najlepiej z końcówką Atolla, 3TS762, S35TC czy S032. Pożądane cechy to duuużo barwy na średnicy i głębia sceny. Niepożądane cech to ostrość górnej średnicy.

 

Sam jestem ciekaw jak ta trójka przez Ciebie wymieniona "zagra " tym bardziej te dwa ostatnie sa z nowej wersji

 

Czy ktos z Was juz miał u siebie z tej nowej serii Furutech FP-S35N i FP-S35TC?

Szukając napotkałem na ten test

 

http://soundrebels.com/furutech-fp-s35n-i-fp-s35tc/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.