Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  246 członków

Furutech Klub
IGNORED

Klub FURUTECHA


gabler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie w systemie zmiana wszystkich rodzajów kabli przynosi podobną skalę zmian. W zależności czy są to zasilające, głośnikowe czy sygnałowe różnią się charakterem tych zmian.

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, sidru napisał:

Podstawa to miłość do muzyki.

Też 😁

Nie mniej jednak, jak ktoś chce leczyć brzmienie kablami, wtyczkami etc, a olewa poprawę akustyki, to nie wie co go omija.

Zresztą kolega @muzofan z pewnością potwierdzi ten fakt.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
3 minuty temu, sir.jax napisał:

Też 😁

Nie mniej jednak, jak ktoś chce leczyć brzmienie kablami, wtyczkami etc, a olewa poprawę akustyki, to nie wie co go omija.

Zresztą kolega @muzofan z pewnością potwierdzi ten fakt.

Mało kto może sobie pozwolić na dedykowany pokój do audio i adaptacje akustyczne profesjonalne. Zazwyczaj kolumny są wciśniete w rogi pokoju, między meble żeby nie przeszkadzały w użytkowaniu pokoju. A kable-te dobre przenoszą więcej muzyki, planktonu itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być dedykowany.

Można zanabyć kilka paneli i je wynosić z pokoju, trzeba mieć miejsce tylko na ich przechowywanie. Poza tym dzisiaj już jest taki wybór, że niejedna połowica przymknie oko, ba nawet może taki ustrój przystroić niejeden pokój z pustymi ścianami. 

Co z tego, że kable przeniosą Tobie muzykę, czy inny "plankton", jak pogłos i ujowa akustyka pokażą ułamek tego co potrafią kable, głośniki, czy system audio.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
22 minuty temu, sir.jax napisał:

Nie musi być dedykowany.

Można zanabyć kilka paneli i je wynosić z pokoju, trzeba mieć miejsce tylko na ich przechowywanie. Poza tym dzisiaj już jest taki wybór, że niejedna połowica przymknie oko, ba nawet może taki ustrój przystroić niejeden pokój z pustymi ścianami. 

Co z tego, że kable przeniosą Tobie muzykę, czy inny "plankton", jak pogłos i ujowa akustyka pokażą ułamek tego co potrafią kable, głośniki, czy system audio.

Cenie Twoje posty za dociekliwość i dokładność. Oczywiście jest tak jak mówisz. 

Ja jestem już dawno po etapie zaaplikowania absorpcji w kluczowych miejscach. Natomiast ciągle jestem przed etapem rozpraszaczy, wiadomo koszty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sir.jax napisał:

Też 😁

Nie mniej jednak, jak ktoś chce leczyć brzmienie kablami, wtyczkami etc, a olewa poprawę akustyki, to nie wie co go omija.

Zresztą kolega @muzofan z pewnością potwierdzi ten fakt.

Pełna zgoda. Potwierdzam że akustyka to podstawa a zrobić ją można profesjonalnie w salonie dziennym 😉

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
13 minut temu, muzofan napisał:

Pełna zgoda. Potwierdzam że akustyka to podstawa a zrobić ją można profesjonalnie w salonie dziennym 😉

Dzwięk to ruchy powietrza. Wszelkie przedmioty od których się odbija zmieniają go.  Salon to ława, stół, krzesła itp itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale te przedmioty odbijają w sposób nieprzewidywalny. Cały sens w tym aby fale były pochłaniane lub rozpraszane w sposób kontrolowany 😉

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, muzofan napisał:

Tak ale te przedmioty odbijają w sposób nieprzewidywalny. Cały sens w tym aby fale były pochłaniane lub rozpraszane w sposób kontrolowany 😉

😉

Powstało właśnie nowe pojęcie w audio..ProfesionalnySalonDoSluchaniaMuzyki..PSDSM..zapamiętajcie tą datę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
10 minut temu, muzofan napisał:

Nie wiem czy to miało być śmieszne ale wyszło średnio.

Wybacz, tylko na tyle nie stać. Mówilismy o tym samym więc nie ma o co się spierać. Pewnie że lepszy zaadoptowany akustycznie salon ale sam przyznasz że w pokoju tylko do słuchania tych odbić będzie mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luz 😉. Jestem nowy w tym klubie więc muszę się przyzwyczaić do jej uczestników. 

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment testowałem jedynie fioletową landrynę na zasilaniu źródła ze stopki i już została. 

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, adamek_68 napisał:

Nie lekceważ dobrego zasilania.

O akustyce myślę, że to chyba każdy wie, lecz o dobrym zasilaniu nieliczni.

Myślisz, że zlekceważyłem zasilanie i akustykę?  😁

Kablem zasilającym nie naprawisz skopanej akustyki, natomiast poprawiając akustykę bardzo często można się zdziwić nawet na zwykłych drutach.

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, sir.jax napisał:

Myślisz, że zlekceważyłem zasilanie i akustykę?  😁

Kablem zasilającym nie naprawisz skopanej akustyki, natomiast poprawiając akustykę bardzo często można się zdziwić nawet na zwykłych drutach.

 

Nie mówiłem tego o Tobie, tylko ogólnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.04.2023 o 20:21, staropolanka2000 napisał:

Dzięki uprzejmości Panów z salonu Mdb Audio we Wrocławiu otrzymałem do testów trzy komplety kabli głośnikowych:

Oyaide Tunami II SP-B

Synergistic Research Foundation 

Purist Audio Design Musaeus

Posiadam również Furutech u2t oraz alpha 25, łącznie 5 kompletów drutów, więc proszę o kilka dni cierpliwości. 😀 

Alpha 36 nie słyszałem, ale mam wątpliwości, czy dociąży dół. S25 względem u2t właśnie zadziałał odwrotnie, jest bardziej wyrównanym kablem. Więcej wkrótce. 

Obiecane kilka słów na temat porównania kabli głośnikowych. Jako że to klub Fureutecha zacznę i zakończę na tych przewodach. Odczucia są typowo subiektywne i dotyczą wyłącznie mojego systemu, szczegóły można znaleźć w moim profilu.

Furutech Alpha S-25

Nabyłem te druty niespełna 2 tygodnie temu jako używane , konfekcja wykonana na wykach FP202R. Kolega od którego kupiłem sam wykonał kable i śmiem twierdzić, że mogą się uczyć od niego nasze sklepy. Bardzo estetyczna robota. 

Przewody wyrównane, nic nie wychodzi naprzód, otwarta, szczegółowa góra, ale nie tak jak np w Synergistic Reaserch, do którego przejdę później. Basu tyle ile powinno być, nie nakrywa reszty pasma. Ogólnie rzecz biorąc dobry zakup, oceniam ten kabel bardzo wysoko.

Synergistic Research Foundaton

Wyczynowy drut ze srebra. Chcesz zrobić na kimś wrażenie? Podłącz mu ten kabel. Niesamowita rozdzielczość i szczegółowość, nie słyszałem tego nigdy na żadnym kablu. Minusy? Wychudzony bas i ostra góra, po godzinie słuchania wręcz natarczywa. Ból głowy. Do bardzo ciemnych i zmulonych systemów może się nadać.

Purist Audio Design Musaeus

To jest pierwsze moje spotkanie z wyrobami tej marki i od razu się nie polubiliśmy, ciężko mi nawet to opisać. Wycofany, przygaszony dźwięk, bardzo uspokojony. Być w może gdzieś się sprawdzi, u mnie nie.

Oyaide Tunami II SP-B

Nasycona, wypchnięta do przodu średnica, podpompowany, nienaturalny bas, wycofana góra. Przedziwny drut. Koledze się podobał, mnie nie. Chociaż marka zacna.

Furutech u2t

Mój pierwszy "poważny" kabel głośnikowy, polecony przez @piotrek7. Jeżeli ktoś nie wierzy we wpływ kabli, dać mu u2t. Relacja ceny do jakości znakomita. Reklamowany "dobry ogólny balans tonalny" i ja się z tym zgadzam. Podpompowany bas, co się może sprawdzić w niektórych chudych systemach. U mnie wylądował w drugim systemie i podniósł jego wartość o co najmniej klasę. Świetny kabel. Może konkurować ze znacznie droższymi.

Podkreślam, że moja opinia jest czysto subiektywna i dotyczy wyłącznie mojego systemu. 

Piotrek

PS. Serdeczne dzięki dla salonu MDB Audio we Wrocławiu za wypożyczenie przewodów.

Edytowane przez staropolanka2000

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Mam pytanko. Znalazłem ofertę z gniazdem FI-06 NCF R z Polskiego dużego sklepu. Wszystko ok poza tym że różni się kolorem śrubki dokręcającej kabel dla L (faza). Jest pozłacana. Znam te gniazdo i na stronie furutecha ona tez nie jest pozłacana. Niby pierdoła wiem ale o co chodzi?

Edytowane przez mikel

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, mztv napisał:

właśnie dotarł do mnie drugi kabelek furutecha power reference 3.....poszedł do wzmaka....całkiem przyjemnie....pierwszy reference od kilku lat dzielnie sobie radzi w cd....dotychczasowy kabelek argentum poszedł do listwy....też furutecha 🙂

Jakie cechy ma Argentyna w porównaniu do Furutecha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.05.2023 o 18:00, mikel napisał:

Mam pytanko. Znalazłem ofertę z gniazdem FI-06 NCF R z Polskiego dużego sklepu. Wszystko ok poza tym że różni się kolorem śrubki dokręcającej kabel dla L (faza). Jest pozłacana. Znam te gniazdo i na stronie furutecha ona tez nie jest pozłacana. Niby pierdoła wiem ale o co chodzi?

AvCorp i RMS mają takie same, bez złotej śrubki, loudspeakershop ma to gniazdo ze złotą śrubką.

Ale to może być już nieaktualne zdjęcie.

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
W dniu 16.05.2023 o 18:00, mikel napisał:

Mam pytanko. Znalazłem ofertę z gniazdem FI-06 NCF R z Polskiego dużego sklepu. Wszystko ok poza tym że różni się kolorem śrubki dokręcającej kabel dla L (faza). Jest pozłacana. Znam te gniazdo i na stronie furutecha ona tez nie jest pozłacana. Niby pierdoła wiem ale o co chodzi?

Wyślij zapytanie do Furutecha ze zdjęciem albo zadzwoń do dystrybutora polskiego. Ewentualnie @sir.jax może wiedzieć.

Stawiam że to orginał. Przypomniało mi się że we wtykach IEC 320 Furutech też używa śrubki złotej i srebrnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.