Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  241 członków

Cayin Klub
IGNORED

Klub miłośników i sympatyków produktów Cayin / Spark.


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, plastik1989 napisał:

Przejrzałem te oferty, niestety żadnego tych sprzętów nie znam 😞 Samo wykonanie solidne, użyte lampy w tych zestawach w obu przypadkach stanowią sporą część wartości ogłoszenia. Użyte NOSy jak i typ tych urządzeń, wskazuje raczej na doświadczonych audiofilii... Po cenie ogłoszenia widać, że sporo tracą na odsprzedaży tych sprzętów. To nasuwa trochę pytanie, czemu sprzedają i na co przechodzą...? Mają już tutaj lampy mocy będące końcem drogi dla wielu systemów, więc albo całkowita zmiana koncepcji albo te aplikacje są słabe...? 

Miałem natomiast kontakt z Cayin 845 o którego pytasz. Jest to totalna miernota i każdy kto (jak ja) zadał sobie trud porównania bezpośredniego tego urządzenia, z innym wzmacniaczem z porównywanej kategorii czy ceny, raczej zbyt wiele dobrego o nim nie powie. W skrócie: brak mocy, brak kontroli dolnych rejestrów, dźwięk zlany. Średnica i góra jak w każdej lampie SE jest przyjemna, ale w żaden sposób nie tłumaczy to jego braków - gdyż inne wzmacniacze oparte na tej lampie mają jedno i drugie na raz. Ja porównywałem z Unison Research 845 i nie było co z tego Cayina zbierać. 

Parę stron wstecz same och i achy na temat 845 a tu takie ciekawostki. Z drugiej strony unison research też co chwilę pojawia się w ogłoszeniach więc też zapewne nie są to wzmacniacze bez wad. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@plastik1989pomijam Twoją niechęć i ogólne "anty" do wszystkiego co jest związane z p. Rogalą, ale może szerzej wyjaśnić Twoje stwierdzenie że  Cayin jest "dosyć awaryjny i problematyczny"? 

Pytam z ciekawości o jakich awariach słyszałeś, oprócz tego że faktycznie był do pewnego czasu problem z podtrzymaniem pamięci ostatniego wyboru trybu pracy TR/UL. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam z ciekawości jako użytkownik A55TP, mam jeszcze paru znajomych którzy także używają lampowce Cayina i nie słyszałem, że ktoś miał problem tymi piecami. Owszem, problem o którym wspomniałem miał miejsce, ale bądźmy poważni, to była kwestia ponownego wyboru trybu pracy, który został rozwiązany. 

Sam użytkuje Cayina od 4 lat (kupiony jako używka) i nie mam problemu z nim wogóle. Może ktoś akurat miał jakieś przygody że swoimi egzemplarzami to chętnie poczytam co się działo 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, marteo1981 napisał:

Pytam z ciekawości jako użytkownik A55TP, mam jeszcze paru znajomych którzy także używają lampowce Cayina i nie słyszałem, że ktoś miał problem tymi piecami. Owszem, problem o którym wspomniałem miał miejsce, ale bądźmy poważni, to była kwestia ponownego wyboru trybu pracy, który został rozwiązany

Też potwierdzam jako użytkownik Cayin A55TP 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
Godzinę temu, marteo1981 napisał:

@plastik1989pomijam Twoją niechęć i ogólne "anty" do wszystkiego co jest związane z p. Rogalą, ale może szerzej wyjaśnić Twoje stwierdzenie że  Cayin jest "dosyć awaryjny i problematyczny"? 

Pytam z ciekawości o jakich awariach słyszałeś, oprócz tego że faktycznie był do pewnego czasu problem z podtrzymaniem pamięci ostatniego wyboru trybu pracy TR/UL. 

No np. to plus problem ze sterownikiem głośności. To zdiagnozowany od lat problem, kiedyś partie tych wzmacniaczy przed wypuszczeniem na rynek przerabiał Mcgyver - wsadzali tam inna płytkę z silnikiem, sterownikiem pilota i lepszym potencjometrem i problem znikał. Ale wydajność pracy Mcgyvera jest dosyć niska i tygodniami trwało przerobienie takiego wzmacniacza, wiec w końcu z takich modyfikacji GR zrezygnował. I od tamtej pory zaczęły już na rynek być sprzedawane już normalnie z tą usterką. Raczej jest to  usterka strukturalna i prędzej czy późnej się pojawi w każdym z urządzeń, gdzie montowana była ta płytka. 

Jak Tobie się to zepsuje i zadzwonisz do GR, pogadacie sobie, On Ci opowie jakieś historyjki i tematu usterki, która faktycznie nadal pozwala używać wzmacniacz, rozejdzie się po kościach. 
Ale jakby kupił to klient „z ulicy” wchodząc do sklepu audio, to w nosie będzie miał takie tłumaczenia - zepsuło się, jest na gwarancji to ma być naprawione w 14 dni i koniec dyskusji. 
 

To miałem na myśli pisząc „dosyć awaryjny i problematyczny”. Mam nadzieję, że rzeczowo i konkretnie odpowiedziałem na pytanie Tobie i MDavis. Pozdrawiam. 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
25 minut temu, marteo1981 napisał:

Dziękuję za odpowiedź. Na szczęście u mnie wszystko jednak działa. Mam nadzieję że u innych użytkowników też jest tak samo. 

Odnośnie regulacji głośności, pierwszy raz słyszę o tym. Ale to chyba już nie istnieje, tak samo jak McGyver na tym forum. 

A od kogo miałbyś słyszeć, jeśli osoby które mają usterki są przez Pana dystrybutora szantażowane utraceniem "zniżek koleżeńskich", groźbą dopłaty do kolumn sprzedanych kilka lat wcześniej, jeśli gdzieś publicznie napiszą, że coś im się stało ze wzmacniaczem i wymagał naprawy itd.? Jak prześledzisz ten wątek wstecz znajdziesz takie historie, ludzi którzy od super-kumpli i super-klientów w jeden dzień wchodzili na czarną listę, bo im się Cayin zepsuł i nie ukryli tego faktu, albo kupili coś od konkurencji. Oczywiście większość z takich osób zostawia te historie dla siebie, bo pisząc publicznie narażają się na ataki od kliki Pan Grześka. Mi to w żaden sposób nie przeszkadza, bo już chyba nic nowego na mój temat wymyślić nie są w stanie.

Natomiast raz na jakiś czas zgłosi się do mnie ktoś, kto waha się przed zakupem czegoś i chce się dopytać o co chodzi o z tymi problemami. To (za zgodą tych osób) odsyłam do ex-kolegi nr1 który włóczył się po komisariatach jak sprzedawca chciał odebrać mu sprzedane kilka lat wcześnej kolumny jeśli ten mu nie dopłaci - bo stracił po latach zniżkę koleżeńską, więc ma dopłacić, kolegę nr2. który miał czelność kupić coś od konkurencji i co się stało z Jego sprzętami, kolegę nr3. z problemami gwarancyjnymi itd. Opowiadam też swoje historie, a nie są to jakieś ploteczki, bo na potwierdzenie tych wydarzeń jest całą masa screenów, maili, postów z forum itd. I uważam, że należy tak robić, żeby przestrzec innych przed tymi problemami - jeśli świadomi ich nadal są zainteresowani - to niech biorą, ale wiedząc jaki jest ukryty koszt "zniżki koleżeńskiej" czy przychylności/załatwienia czegoś. Ale nie ukrywajmy problemu, tylko dlatego, że akurat Tobie się to nie przydarzyło. Nie przydarzyło, to super i oby Cię to ominęło, ale wierz mi, że osób które zostały potraktowane bardzo źle jest sporo. Każdy niech sobie z tą wiedzą zrobi co uważa za stosowne, ja jedynie bym prosił, że tak jak ja Wam w żaden sposób nie zabraniam zachwalania tych transakcji, to proszę bym o tych niezbyt honorowo rozwiązanych sprawach, też mógł sobie śmiało pisać. 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
10 minut temu, marteo1981 napisał:

Ale się rozpisałeś 🤦‍♂️tylko zapytałem o awaryjności sprzętu o którym wspomniałeś, a mocno poszedłeś w bok z tym wszystkim. Rozumię że chcesz uchronić przed problemami innych przyszłych klientów tej marki. 

Bo jedno z drugim jest mocno powiązane. Usterki i naprawy gwarancyjne mają miejsce w przypadku każdej marki - czasem częściej, czasem rzadziej. To nic nadzwyczajnego, ale sama formuła naprawy lub jej ewentualnego braku jest równie ważna. 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś okazało się że set jest lepszy na średnicy. Diabełki są fajne ale wcale nie miażdżą pull-push a70. Jest lepiej na średnicy tj. delikatnie żywsze granie natomiast....inne aspekty jak szybkość, przestrzeń są podobne.

A70 MK2 ma dużo fajniejszy bas. Dokładniejszy szybszy. Inne cechy jak przestrzeń podobnie.. 

Podsumowując a70mk2 to świetny wzmacniacz. Wt40 ii też. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
2 godziny temu, adams84 napisał:

Dziś porównałem a70mk2 z amplifon wt40 ii.  Jak myślicie co zagrało lepiej?

Wcześniej słuchałem wt40 vs set42 tj set na gm70. Czyli tanioszka vs drogi. Jak myślicie cena to jakość 

Oba zagrają przeciętnie, ale MZ, Cayin wypadnie wyraźnie lepiej.

Miałem wzmacniacz na diabłach kilka lat, znam też WT40 i znalazłbym 100 powodów dla których nie warto iść w lampę 6c33, a szczególnie w starym WT40... Rozpisywać mi się nie chce, ale w skrócie: spore ryzyko pożaru domu (dwóm moim znajomym ten wzmacniacz zapalił stolik na którym stał), ciągłe problemy z lampami (sparowanie kwadry 6c33 jest praktycznie nie możliwe, po 3 miesiącach grania ta lampa potrafi zmienić paramrty kilkukrotnie), awaria jednej lampy (w diable zdarza się często) zazwyczaj skończy się usterką wzmacniacza. 

SET42 - totalne nie moje granie, IMO źle/dziwnie zestrojony, nigdy bym nie kupił. Wykonany ładnie i schludnie, przynajmniej domu nie spali. Co wypust to grał inaczej.

2 godziny temu, adams84 napisał:

Czyli tanioszka vs drogi. Jak myślicie cena to jakość 

Tak, cena to jakość. Nie kupisz niczego dobrego tanio. Co wcale nie znaczy, że jak płacisz dużo, to masz dobrą jakość. Sporo drogiego szmelcu. 

BTW Upieracie się przy tych chińczykach (są ok na pierwszy wzmacniacz, ale późnej to już nic nie oferują IMO...)  Jest obecnie ogłoszenie New Audio Frontiers na lampach KT66 - kawał solidnego żelastwa, który mocą zasilacza i wagą obdzieliłby trzy Cayiny i jeszcze by trochę zostało - cena 12tys, pewnie jeszcze do urwania. 

Trochę drożej,  ale w miarę podobnych pieniądzach, czasem udaje się upolować monobloki Manley Mahi, to 2x50W z mocnej i energicznej EL84... Jeśli ktoś ma jakiś preamp albo gra z regulowanego wyjścia - to czemu nie... Żaden Chińczyk się do tego nie zbliży, a ponadto jest to firma pro i każdą śrubkę, trafo i kondensator kupisz od nich na stronie jako część zamienną plus dają schematy, więc serwis i naprawa nie sprawia żadnych problemów.

Starsze Manley Snapper - to już prawdziwe 2x100W z monobloka lampowego, z niezwykle muzykalnej (nie ukrywam, mojej ulubionej) lampy EL34. Do wyrwania za kilknascie tysięcy... Produkt, bardzo uznanej firmy, produkcja 100% USA, pełen support, w pełni odsprzedawalna, w pełni serwisowalna, bardzo mało awaryjna.... Serio, powiedzcie mi, w czym taki Chińczyk, w podobnych pieniądzach (a często droższy) jest lepszy... ?

2 godziny temu, adams84 napisał:

Podsumowując a70mk2 to świetny wzmacniacz. Wt40 ii też. 

Na bezrybiu i rak ryba... Porównaj z czymś sensownym (nawet w tym budżecie) to ta świetność może zredukować się do "niezły" albo "przeciętny". Ale faktycznie jak słucha się tylko Chinczyków albo 20 letnie Amplifony, to może jest świetnie...  

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, plastik1989 napisał:

Na bezrybiu i rak ryba... Porównaj z czymś sensownym (nawet w tym budżecie) to ta świetność może zredukować się do "niezły" albo "przeciętny". Ale faktycznie jak słucha się tylko Chinczyków albo 20 letnie Amplifony, to może jest świetnie...

Większy problem posiadają użytkownicy No. Naim, Nad, Atoll itd. Ten beznadziejny Cayin pod względem muzycznym je rozjeżdża muzycznie. Warto też się zastanowić. Wiadomo, porównując Cayin z Manley lub BAT to Manley będzie lepszy w prezentowaniu muzyki. PS Pod względem jakości wykonania to dużo firm lub manufaktur od Cayin  musi się od nich uczyć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, plastik1989 napisał:

Miałem wzmacniacz na diabłach kilka lat, znam też WT40 i znalazłbym 100 powodów dla których nie warto iść w lampę 6c33, a szczególnie w starym WT40.

Ja znam jeden dla którego warto . Gra świetnie. wt40 mk2 to świetny wzmacniacz nie bez wad ale pewne cechy ma genialne. 

 

12 godzin temu, plastik1989 napisał:

Tak, cena to jakość. Nie kupisz niczego dobrego tanio

Totalna bzdura. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
6 godzin temu, mdavis napisał:

Większy problem posiadają użytkownicy No. Naim, Nad, Atoll itd. Ten beznadziejny Cayin pod względem muzycznym je rozjeżdża muzycznie. Warto też się zastanowić. Wiadomo, porównując Cayin z Manley lub BAT to Manley będzie lepszy w prezentowaniu muzyki. PS Pod względem jakości wykonania to dużo firm lub manufaktur od Cayin  musi się od nich uczyć 

Każda z wymienionej przez Ciebie marki słuchałem sprzętów, z różnego segmentu i chyba ciężko tak jednoznacznie mówić o rozjechaniu. Jeśli chodzi o Atolla, to OK, tu się mogę zgodzić, niskie modele NADa pewnie też (ale one są chyba jednak znacznie tańsze?) ale już NAD masters... Tu już bym taki pewny nie był. NAIM prócz najniższych modeli, to raczej też nie ma czego się bać... No cóż są to kwestie indywidualne też, mnie dziwi, że czasem ktoś posłucha jednego Cayina, nie porówna z niczym innym, albo weźmie jakiegoś Atolla czy niski model NAIMA i w ten sposób wyrobi sobie opinię, że ma cudowny wzmacniacz... Pokazałem Wam kilka alternatyw w bardzo zbliżonych pieniądzach co Cayin, nawet z ciekawości warto by posłuchać - być może wtedy, część z Was zauważy, że niczym szczególnym ten Cayin się nie wyróżnia... Jak one jeszcze kosztowały po 4-5 tys zł to owszem miało to sens. Ale w obecnych cenach, na prawdę jest sporo alternatyw. Nie mam zamiaru nikogo na siłę nawracać, ale polecam czasem sprawdzić coś innego, nie kończy się świat na Cayin, Amplifon vs Atoli.... 🙂 Pozdr. 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, plastik1989 napisał:

ale polecam czasem sprawdzić coś innego

W ciągu ostatniego roku było to:

Yamaha as3200

Yamaha as2100

Pass x250.8 +pre: WBA flamebird, rose150

Hegel 390

Amplifon wt40 II

Amplifon set42

Chyba mam prawo Plasticzku pisać o własnych subiektywnych doświadczeniach w powyższy sposób bo włożyłem sporo wysiłku abym miał pole porównawcze. Zgodzisz się? Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
36 minut temu, adams84 napisał:

W ciągu ostatniego roku było to:

Yamaha as3200

Yamaha as2100

Pass x250.8 +pre: WBA flamebird, rose150

Hegel 390

Amplifon wt40 II

Amplifon set42

Chyba mam prawo Plasticzku pisać o własnych subiektywnych doświadczeniach w powyższy sposób bo włożyłem sporo wysiłku abym miał pole porównawcze. Zgodzisz się? Pozdrawiam 

Oj, spokojniej i grzeczniej, w żaden sposób Cię nie obrażam i nie denerwuj się na mnie, że nie podzielam Twojego entuzjazmu w stosunku do Cayina. Jeśli porównałeś sobie i Ci to leży to nic mi do tego, ja pewnie wolałbym porównać Cayina do podobnych konstrukcji czyli lampowych push pulli. Jeśli Ty uważasz, że lepsza metodologia, to porównać tranzystory Hegla i Yamahy, dodać do tego SE, Amplfiona i na tej podstawie wyciągać swoje wnioski to Ok.
 

Ciekawi mnie czasem, czemu nigdy nie widziałem by użytkownicy innych marek, nieco bardziej uznanych, atakowali innych jak ktoś powie, że jakiś sprzęt in nie gra. Takie coś praktycznie się nie zdarza. Natomiast statystyczny użytkownik Cayina, to prawie w szał wpada, jak tylko ktoś mu coś na wzmacniacz powie.

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.07.2023 o 00:59, plastik1989 napisał:

Starsze Manley Snapper - to już prawdziwe 2x100W z monobloka lampowego, z niezwykle muzykalnej (nie ukrywam, mojej ulubionej) lampy EL34. Do wyrwania za kilknascie tysięcy... Produkt, bardzo uznanej firmy, produkcja 100% USA, pełen support, w pełni odsprzedawalna, w pełni serwisowalna, bardzo mało awaryjna.... Serio, powiedzcie mi, w czym taki Chińczyk, w podobnych pieniądzach (a często droższy) jest lepszy... ?

Nie brumią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, plastik1989 napisał:

, spokojniej i grzeczniej, w żaden sposób Cię nie obrażam i nie denerwuj się na mnie

Ja jestem absolutnie spokojny oraz grzeczny. W moim poście nie było również grama agresji. Słowo "pozdrawiam" znak zapytania i bardzo miłe (bez szyderczego podtekstu) "plasticzku 😀". Natomiast przeczytaj swoją wypowiedź. Założyłeś w niej że mam małe doświadczenie w porównaniu z innymi sprzętami i dlatego moja pozytywna opinia o Cayin jest mało warta. 

Ja mam totalnie w nosie jaka technologia gra klasa A, ab,d, set czy pull-push. Liczy się dla mnie przyjemność. Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. A należę to tych osób co o 90%  sprzętu napisze że jest fajny bo taka jest prawda. To że nasze subiektywne podejście do tematu wiąże się z tym że wolimy jedno od drugiego to jest sprawa całkowicie naturalna. Na pewnym etapie cenowym praktycznie wszystko gra dobrze a że sami zrobimy sobie pod górkę pisząc słowa : dwie klasy, zmiażdżył , rozjechał itp. w rzeczywistości te różnice nie są już duże natomiast różnice cenowe są jednokrotnie ogromne. Przykładem jest choćby pass x250.8 i wt40 ii gdzie amplifon zagrał lepiej natomiast pass miał kilka cech które były lepsze jednakże całościowo wt40 ii było przyjemniejsze. Oczywiście jest to moje subiektywne zdanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
46 minut temu, iskra2012 napisał:

Wiem,że to miejsce dla fanów CAYIN. Jednak czy uważacie, że tańszy yaqin mc100b warto zmodować ? Czy jakościowo będzie ok. Na wątku o yaqin oczywiście powiedzą, że tak. Może ktoś tu ma doświadczenie lub nawet sam porównywał te wzmacniacze?

Problem w tym, że marka Yaqin jest bardzo awaryjna. Jak trafisz dobrze to grasz, jak źle to sprzęt jest więcej w serwisie niż gra. Znajomy kupił modowanego Yaqina w sklepie. Już 6 raz wylądował w serwisie. 

Z Cayin nie ma takich jazd. Warto dopłacić. 

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Piopio napisał:

Problem w tym, że marka Yaqin jest bardzo awaryjna. Jak trafisz dobrze to grasz, jak źle to sprzęt jest więcej w serwisie niż gra. Znajomy kupił modowanego Yaqina w sklepie. Już 6 raz wylądował w serwisie. 

Z Cayin nie ma takich jazd. Warto dopłacić. 

Jaki to model, może mc 100b ? sprzedają fabryczne z gwarancją modyfikowane ? Jakościowo bardzo przepaść między nimi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.