Skocz do zawartości
IGNORED

Własny ogródek, ogrodnictwo


romekjagoda
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ŚP ojciec pryskał jaskółczym zielem i mu nie chorowały pomidory.

Niestety wówczas nie interesowałem się co, jak i ile stosował.

Może poeksperymentuj- u mnie pełno wszędzie tego rośnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Znalezione w sieci, pierwsze z brzegu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Znalazłem też o jaskółczym zielu, można pryskać lub podlewać pomidory i inne rośliny. Ziele zalewamy deszczówką i trzymamy 10-14 dni lekko przykryte (nie całkiem szczelnie). Podobnie można robić z pokrzywą (stosowałem) i skrzypem polnym. Rozcieńcza się miksturę 1/10 z wodą i podlewa. Można lać też na liście, wtedy lepiej odrobinę słabsze stężenie, żeby nie popalić rośliny. Można też te trzy zioła mieszać ze sobą. Tak myślę zrobić.

 

Pewnie są koledzy bardziej doświadczeni, więc liczę na porady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Moderatorzy

chcę zrobić żywopłot z tui, ma zasłonić ścianę domu sąsiada więc ma dociągnąć do 3-4m, szukam czegoś ciemnozielonego, bez przebarwień .

jakie macie doświadczenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Stench, błagam, nie thuje. Polski krajobraz, niech zdobią u nas występujące rośliny. Nie ma nic piękniejszego, niż nasz Cis. Fakt, długo rośnie. Z drugiej strony, nie rośnie bardzo wysoki i można go doskonale ciąć do własnych potrzeb.

 

Pozdrawiam

R.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kretów czytałam, że trzeba nasypać sadzy do kopca i to raz na zawsze załatwia sprawę:-)

A ja słyszałem, że domieszanie/rozsypanie zmielonej zużytej kawy działa jako doskonały nawóz + odstrasza ślimaki, etc. Nie wiem, czy działa na krety, ale na ślimaki podobno tak.

Sam w pracy od tygodnia zbieram ten 'przemiał' i na wiosnę będzie jak znalazł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Stench, błagam, nie thuje. Polski krajobraz, niech zdobią u nas występujące rośliny. Nie ma nic piękniejszego, niż nasz Cis. Fakt, długo rośnie. Z drugiej strony, nie rośnie bardzo wysoki i można go doskonale ciąć do własnych potrzeb.

 

Pozdrawiam

R.

 

cis był w pierwotnym założeniu, ale zrobiłem sondę u sąsiadów, którzy go posiadają i wszędzie rośnie bardzo wolno,

chcę mieć fajny żywopłot na 45 , a nie na 70 urodziny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

cis był w pierwotnym założeniu, ale zrobiłem sondę u sąsiadów, którzy go posiadają i wszędzie rośnie bardzo wolno,

chcę mieć fajny żywopłot na 45 , a nie na 70 urodziny.

A może przyjemne z pożytecznym? Kwestia, jak ta ściana ma się do kierunków stron świata, czyli do słońca. Mógłbyś zasadzić winorośl, żeby się wiła na pergolach. Wprawdzie zimą nie byłoby zieleni, ale na ładnym stelażu, nawet gołe pnącza wyglądają fajnie. Warunkiem jest przyzwoite nasłonecznienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

A może przyjemne z pożytecznym? Kwestia, jak ta ściana ma się do kierunków stron świata, czyli do słońca. Mógłbyś zasadzić winorośl, żeby się wiła na pergolach. Wprawdzie zimą nie byłoby zieleni, ale na ładnym stelażu, nawet gołe pnącza wyglądają fajnie. Warunkiem jest przyzwoite nasłonecznienie.

 

na winnice mam inne miejsce w ogrodzie, jak nie wymarznie to daje mi koło 100 kg owoców,

poszedłbym tym tropem, ale chcę całorocznie i definitywnie zasłonić budynek,

winorośl zasłania do maj a do końca września, poza tym badyle raczej straszą :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • Moderatorzy

ogoliłem kilka drzew i sporo krzewów.

co robicie z gałęziemi ?

używacie jakiegoś gniotownika czy palicie co się da ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie da się palić bo zaraz jest straż miejska.

Kupiłem rozdrabniacz i mam czym podsypywać rabatki :)

Fotka moja:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

używacie jakiegoś gniotownika czy palicie co się da ?

 

Stosuję rozdrabniacz z frezem dający zrębki jak na zdjęciu powyżej. Rozdrabniacz tarczowy daje drobniejsze wióry, lecz jest bardziej hałaśliwy i mniej trwały.

Na liściach są różne zarazy. Wczoraj paliłem liście i mech(śmierdzi) - przepraszając sąsiadów.

Ale mając duże działki- to sobie pozwalamy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcę zrobić żywopłot z tui, ma zasłonić ścianę domu sąsiada więc ma dociągnąć do 3-4m, szukam czegoś ciemnozielonego, bez przebarwień .

jakie macie doświadczenia?

zywoplot przy plocie?

bo jesli tak, to traktowany jest jako zielony plot i nie moze przekroczyc 1,80m chyba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest na to jaki s przepis ?

moze nie 1.8m tylko ciut wyzej ale poczytaj m.in.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info . Sprawa jest bardzo dyskusyjna i dotyczy odrębnych przypadków . Moim zdaniem powoływanie się sądu na prawo budowlane jest nieporozumieniem . Roślina nie jest budowlą . Idąc tym tropem nie można sadzić drzew ( które rosną powyżej 2,2 metra ) , obsadzać wysokich ogrodzeń pnączami itd . Oparcie orzeczenia na KC jest również nieuzasadnione i równie dyskusyjne :-D

Czy , idąc tym tropem , właściciele budynków/domów /mieszkań nie powinni oprotestować każdej decyzji o budowie wysokiego budynku w ich sąsiedztwie ? Na przykład budowy innego bloku mieszkalnego ? Przecież zasłania światło . Jednak nic z tego - ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. , jasno stwierdza ,że można - przy zachowaniu pewnych , klarownych zasad .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info . Sprawa jest bardzo dyskusyjna i dotyczy odrębnych przypadków . Moim zdaniem powoływanie się sądu na prawo budowlane jest nieporozumieniem . Roślina nie jest budowlą . Idąc tym tropem nie można sadzić drzew ( które rosną powyżej 2,2 metra ) , obsadzać wysokich ogrodzeń pnączami itd . Oparcie orzeczenia na KC jest również nieuzasadnione i równie dyskusyjne :-D

Czy , idąc tym tropem , właściciele budynków/domów /mieszkań nie powinni oprotestować każdej decyzji o budowie wysokiego budynku w ich sąsiedztwie ? Na przykład budowy innego bloku mieszkalnego ? Przecież zasłania światło . Jednak nic z tego - ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. , jasno stwierdza ,że można - przy zachowaniu pewnych , klarownych zasad .

nie jest dyskusyjna, to pierwsze lepsze przyklady. w przypadku sporu wygrasz z kazdym. w ekstremalnych przypadkach chama sasiada, zawsze mozesz mu te tuje czyms podlac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez leon28

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym abyś miał rację ale jestem projektantem terenów zieleni i spotkałem się już z takim nadinterpretacjami prawa przez urzędników , że sam w to nie wierzę :-) Głupota i niekompetencje tych ludzi bywają kosmiczne .

Ostatnio w Otwocku o głoszono zapytanie o cenę na projekt modernizacji boisk przy szkole podstawowej nr 5 ale nie podali na czym ta modernizacja ma polegać . I jak to wycenić ? Wycenić tylko regeneracje trawników czy także wymianę nawierzchni boisk , oświetlenie , odwodnienie do kanalizacji i ogrodzenie wymianę ... itd itp . Tak mam codziennie :-D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym abyś miał rację ale jestem projektantem terenów zieleni i spotkałem się już z takim nadinterpretacjami prawa przez urzędników , że sam w to nie wierzę :-) Głupota i niekompetencje tych ludzi bywają kosmiczne .

Ostatnio w Otwocku o głoszono zapytanie o cenę na projekt modernizacji boisk przy szkole podstawowej nr 5 ale nie podali na czym ta modernizacja ma polegać . I jak to wycenić ? Wycenić tylko regeneracje trawników czy także wymianę nawierzchni boisk , oświetlenie , odwodnienie do kanalizacji i ogrodzenie wymianę ... itd itp . Tak mam codziennie :-D

 

oczywiscie, ze czesto przepisy sobie, a niekompetencja urzednicza sobie. w takich przypadkach jak napisalem powyzej, zawsze istnieje mozliwosc fizycznej anihilacji takich roslin.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Podziałałem cały wczorajszy dzień w ogrodzie. Trawnik wymagał rekultywacji bo mój schroniskowy łobuz niszczy go skutecznie. Jutro ma być deszcz, więc dzisiaj wieczorem muszę go jeszcze zasilić nawozem.

A i za Waszą radą pokrzywy pójdą do wiadra na pochybel mszycom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziałałem cały wczorajszy dzień w ogrodzie. Trawnik wymagał rekultywacji bo mój schroniskowy łobuz niszczy go skutecznie. Jutro ma być deszcz, więc dzisiaj wieczorem muszę go jeszcze zasilić nawozem.

A i za Waszą radą pokrzywy pójdą do wiadra na pochybel mszycom.

he he, ja w sobote otworzylem sezon ogrodowy, chyba jednak troche zbyt intensywnie, bo w niedziele musialem troche odpoczac, dzieki temu mialem jednak wymowke, zeby posluchac troche dluzej muzyki ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie będę nabywal na dniach działkę w celu wypoczynkowym przy jeziorze okolo 10 km od siebie. Chce tam postawić dom wypoczynkowy zeby wypoczywać w cieple wolne dni myślę nad gotowym drewnianym domem jest to cos warte? Nie będę tam mieszkal tylko wypoczywal w wolnym czasie. Nie chce sie ladowac w koszty budowy murowanego domku. Moja decyzja zależy od tego. Ktos korzystal lub kkrzysta z takiego czegoś?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chodzi mi o takiego typu domek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie będę nabywal na dniach działkę w celu wypoczynkowym przy jeziorze okolo 10 km od siebie. Chce tam postawić dom wypoczynkowy zeby wypoczywać w cieple wolne dni myślę nad gotowym drewnianym domem jest to cos warte? Nie będę tam mieszkal tylko wypoczywal w wolnym czasie. Nie chce sie ladowac w koszty budowy murowanego domku. Moja decyzja zależy od tego. Ktos korzystal lub kkrzysta z takiego czegoś?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chodzi mi o takiego typu domek.

domek jak domek, cena troche wysoka i jesli chcialbys tam wypoczywac, to mimo wszystko raczej 5x5 bedzie malo. ja mam podobny (troche wiekszy) na narzedzia + drewutnia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mały, ale co ważniejsze to z jakiego materiału: jakie drewno, jaka grubość, czy pre-impregnowane i jak, czy sezonowane (żeby nie było żywiczne), etc.

Bez sprawdzenia takich parametrów bym się w ciemno nie decydował.

I myślę, że osobiście kupiłbym po prostu materiał i albo sam, albo z jakąś ekipą sprawną postawił coś takiego sam. Sądzę, że byłoby to lepsze rozwiązanie, ale może się mylę i może ten domek jest dobrej jakości. Sam taki mały domek na narzędzia ogrodowe kupiłem gotowy - oczywiście to inny kaliber, etc. ale deski były cieniutkie. Poza tym natomiast b. szybko i latwo się to montuje (jak klocki), co jest dużą zaletą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Prawdopodobnie będę nabywal na dniach działkę w celu wypoczynkowym przy jeziorze okolo 10 km od siebie. Chce tam postawić dom wypoczynkowy zeby wypoczywać w cieple wolne dni myślę nad gotowym drewnianym domem jest to cos warte? Nie będę tam mieszkal tylko wypoczywal w wolnym czasie. Nie chce sie ladowac w koszty budowy murowanego domku. Moja decyzja zależy od tego. Ktos korzystal lub kkrzysta z takiego czegoś?

 

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5008610533

Chodzi mi o takiego typu domek.

Czy ta działka jest budowlana?

Będziesz starał się o pozwolenie na budowę?

Od paru dni, korzystając z Waszych rad, moczę pokrzywy w wiadrze z wodą na potencjalne mszyce. Mam nadzieję, że im zaszkodzę bez używania chemii. Czy to pomaga na wszystkie ssąco-kłujące, czy tylko na mszyce? Na przędziorki na iglakach też już ktoś stosował?

Edytowane przez HQ150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad taką opcja albo wymurowac tylko ze to zajmuje czas. A to trochę liche mi się wydaje.

Poszukam jeszcze na najgrubszych deskach.

 

 

Czy ta działka jest budowlana?

Będziesz starał się o pozwolenie na budowę?

Od paru dni, korzystając z Waszych rad, moczę pokrzywy w wiadrze z wodą na potencjalne mszyce. Mam nadzieję, że im zaszkodzę bez używania chemii. Czy to pomaga na wszystkie ssąco-kłujące, czy tylko na mszyce? Na przędziorki na iglakach też już ktoś stosował?

Rekreacyjna i o pozwolenie się bede starał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Ta miejscowość ma Plan Zagospodarowania Przestrzennego?

W tym planie jest ta działka nazwana jako rekreacyjna?

Jeśli tak, to koniecznie przed zakupem przeczytaj jego zapisy. Zresztą jest to jeden z dokumentów koniecznych do przeniesienia własności. Dowiesz się co wolno a czego nie wolno budować na tej działce. To bardzo ważne. Bardzo często sprzedający nazywają działką rekreacyjną po prostu teren rolny bez prawa zabudowy.

Edytowane przez HQ150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad taką opcja albo wymurowac tylko ze to zajmuje czas.

 

Jeśli to domek letniskowy, to po co murować? Koszta, czas... dla mnie bez sensu, jeśli użytkowane będzie tylko latem/wiosną/jesienią (a jak trzeba ogrzewania można kupić tzw. kozę i doskonale ogrzać).

Ale jak budować z drewna to porządnie też.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.