Skocz do zawartości
IGNORED

Własny ogródek, ogrodnictwo


romekjagoda
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy kupił domek holenderski, dołożył do niego dodatkowe zadaszenie wychodzące poza obrys dachu, dorobił ładny taras.

Bajka.

 

A w razie co: pozostawiasz układ jezdny i przestawiasz corocznie o kilka metrów coby nie było że to budowla :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Uważaj z takimi radami. Ktoś może je potraktować poważnie i potem będzie go to drogo kosztowało.

 

W przypadku budowy tymczasowych obiektów budowlanych, niepołączonych trwale z gruntem i przewidzianych do rozbiórki lub przeniesienia w inne miejsce w terminie określonym w zgłoszeniu, o którym mowa w art. 30 ust. 1 Pb, ale nie później niż przed upływem 120 dni od dnia rozpoczęcia budowy określonego w zgłoszeniu (art. 29 ust. 1 pkt 12), wymagane będzie zgłoszenie właściwemu organowi.

Jeżeli tymczasowy obiekt budowlany jest użytkowany w miejscu ustawienia (montażu) po upływie terminu oznaczonego w zgłoszeniu i nie zostanie on rozebrany ani przeniesiony w inne miejsce przed upływem 120 dni od dnia budowy, to taki obiekt będzie należało uznać za postawiony bez wymaganego pozwolenia na budowę, ponieważ w przypadku zamiaru budowy obiektu na okres przekraczający 120 dni zgłoszenie nie będzie wystarczające, gdyż trzeba będzie w takich okolicznościach uzyskać decyzję o pozwoleniu na budowę (wyrok WSA w Gdańsku z dnia 15 listopada 2007 r., II SA/Gd 542/2007, wyrok WSA w Poznaniu z dnia 7 maja 2008 r., II SA/Po 503/2007). Budowa zatem tymczasowego obiektu bez wymaganego przepisami Pb pozwolenia na budowę będzie stanowiła samowolę budowlaną, do której będzie miał zastosowanie art. 48 Pb bowiem artykuł ten odnosi się do każdego obiektu budowlanego, którego wzniesienie wymagało pozwolenia na budowę, w tym również do obiektu tymczasowego, niespełniającego warunków wskazanych w art. 29 pkt 12 Pb (wyrok WSA w Szczecinie z dnia 11 września 2008 r., II SA/Sz 395/2008). W związku z tym usytuowanie tymczasowego obiektu budowlanego niepołączonego trwale z gruntem na okres dłuższy niż 120 dni (bez czasowego ograniczenia jego funkcjonowania) wymaga decyzji o pozwoleniu na budowę.

Edytowane przez HQ150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, znajomego by to prawo chyba objęło.

Ale ja miałem na myśli sytuację:

 

A w razie co
kiedy taka przyczepa wykorzystywana jest jako przyczepa- czyli nie jest podłączona do czegokolwiek (instalacja sanitarna, wodna, energetyczna itp/itd), posiada cechy transportowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Wolno Ci zaparkować przyczepę na swojej działce.

Nie wolno Ci natomiast wykorzystywać jej bez wymaganego pozwolenia na cele mieszkaniowe.

Znajomy kupił domek holenderski, dołożył do niego dodatkowe zadaszenie wychodzące poza obrys dachu, dorobił ładny taras.

Bajka.

 

A w razie co: pozostawiasz układ jezdny i przestawiasz corocznie o kilka metrów coby nie było że to budowla :)

Więc tego typu rady są dezinformacją. To że ktoś pozostawi układ jezdny niczego nie zmieni.

To w dalszym ciągu będzie samowola budowlana.

No chyba że znajdziesz w prawie budowlanym stosowny paragraf z ,, układem jezdnym''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W latach 80-tych mieliśmy na działce taki mały, trójkątny domek.

Ciasny, mało praktyczny, ale dało się przespać.

Natomiast problemem były ciągłe włamania połączone z demolowaniem i bezmyślnym niszczeniem domku.

Spójrz też pod tym kątem. Czy tam ktoś mieszka na stałe w okolicy? Popilnuje? Czy zdarzają się włamy? Czy plącze się po okolicy sporo miejscowych, spragnionych, szukających czegokolwiek do spieniężenia lub zamiany na flachę? Czy nie leży na trasie do/z wiejskiej dyskoteki? Czy na weekendy przyjeżdża "złota" młodzież z okolic?

Jeśli tak, to sporo ryzykujesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolno Ci zaparkować przyczepę na swojej działce.

Nie wolno Ci natomiast wykorzystywać jej bez wymaganego pozwolenia na cele mieszkaniowe.

Ale przyczepę mieszkalną wolno kupić i zarejestrować tak że nie do końca jest tak jak by sobie panowie urzędasy chciały wszędzie wściubiać nosa i raz prawo ustawiać z jednej strony a innymi razy z drugiej.

 

Od paru dni, korzystając z Waszych rad, moczę pokrzywy w wiadrze z wodą na potencjalne mszyce. Mam nadzieję, że im zaszkodzę bez używania chemii.

Zainteresuj się najpierw mrówkami i je tęp w mrowisku.To one roznoszą i później doją mszyce. Teściu np. między róże sadził czosnek też pomaga na mszyce.

 

cis był w pierwotnym założeniu, ale zrobiłem sondę u sąsiadów, którzy go posiadają i wszędzie rośnie bardzo wolno,

chcę mieć fajny żywopłot na 45 , a nie na 70 urodziny.

Dosadź obok bukszpan bo na 70 urodziny tuje od dołu będą łyse i dalej będziesz widział nogi sąsiada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Ale przyczepę mieszkalną wolno kupić i zarejestrować tak że nie do końca jest tak jak by sobie panowie urzędasy chciały wszędzie wściubiać nosa i raz prawo ustawiać z jednej strony a innymi razy z drugiej.

Co to ma do rzeczy?

Pokaż mi w prawie budowlanym jakiś paragraf mówiący o tym, że w zarejestrowanej przyczepie możesz mieszkać na działce rolnej.

 

Trzeba mieć na uwadze, że po ,, uprzejmym'' telefonie sąsiada tak się skończy zabawa z przyczepą:

http://expresskaszubski.pl/aktualnosci/2012/12/sad-umorzyl-sprawe-rodziny-ktora-mieszkala-w-przyczepie-kempingowej

Dodać też należy, że Starostwa Powiatowe mają obecnie zdjęcia satelitarne do dyspozycji. niekonieczny jest nawet życzliwy sąsiad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pokaż mi w prawie budowlanym jakiś paragraf mówiący o tym, że w zarejestrowanej przyczepie możesz mieszkać na działce rolnej.

 

 

 

Nie tylko prawo budowlane obowiązuje w naszym kraju, państwo ma takie regulacje przepisów prawnych że może zniszczyć obywatela na każdym etapie jego życia! Jest to pozostałość po poprzednim totalitarnym państwie która obecnym rządzącym dalej ułatwia rządzenie i nie polikwidują tak wygodnych instrumentów władzy nad obywatelem.

 

Tak rozumując to rolnik w ciągniku też mieszka na ziemi rolnej mimo że się przemieszcza bo w nim często przebywa powyżej 8 godzin, spożywa posiłki a w tych lepszych może się spokojnie przespać. Cyrki obwożne to non stop stoją na jakiejś wynajętej działce rolniczej a ludzie cyrku normalnie żyją w przyczepach.

 

Nie dajmy się zwariować w tym chorym pełnym podpierdalaczy państwie. Rodzina wygrała sprawę i o to chodzi!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko prawo budowlane obowiązuje w naszym kraju, państwo ma takie regulacje przepisów prawnych że może zniszczyć obywatela na każdym etapie jego życia! Jest to pozostałość po poprzednim totalitarnym państwie która obecnym rządzącym dalej ułatwia rządzenie i nie polikwidują tak wygodnych instrumentów władzy nad obywatelem.

 

Tak rozumując to rolnik w ciągniku też mieszka na ziemi rolnej mimo że się przemieszcza bo w nim często przebywa powyżej 8 godzin, spożywa posiłki a w tych lepszych może się spokojnie przespać. Cyrki obwożne to non stop stoją na jakiejś wynajętej działce rolniczej a ludzie cyrku normalnie żyją w przyczepach.

 

Nie dajmy się zwariować w tym chorym pełnym podpierdalaczy państwie. Rodzina wygrała sprawę i o to chodzi!

 

no masz calkowita racje.

niestety zszarpanych nerwow podczas udowadniania, ze nie jest sie wielbladem nikt nie zwroci. czasami wiec, jesli ma sie wiecej czasu, warto przygotowac sie odpowiednio do takich dwuznacznych wg naszych jasnie wielmoznych urzednikow spraw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Nie dajmy się zwariować w tym chorym pełnym podpierdalaczy państwie. Rodzina wygrała sprawę i o to chodzi!

Ty chyba czytałeś co innego niż ja.

Przeczytaj raz jeszcze.

Rodzina musiała rozebrać przyczepę i wywieźć, bo to była samowola budowlana.

I taki wyrok prawomocnie zapadł.

Tylko prokurator im za tą samowolę w ich trudnej sytuacji życiowej dodatkowo łaskawie nie dowalił wyroku.

I tylko to wygrali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Zacytuję Ci parę zdań z tego artykułu:

,,Małgorzata i Marcin żyli w przekonaniu, że na ustawienie na prywatnej działce przyczepy, która w każdej chwili może zostać przesunięta, pozwolenia nie trzeba. Podkreślali też, że to był tylko ich tymczasowy dach nad głową. Nadzór budowlany nakazał jednak rozbiórkę. Odwołania nic nie dały. W czerwcu doszło więc do jej demontażu.''

To nie koniec tematu bo doszło do złamania prawa.

Dodatkowo trwał proces karny w ich sprawie w którym to mecenas mówił:

 

,,Naruszenie przepisów było, to prawda, ale nawet przepisy Kodeksu Karnego dopuszczają możliwość niekarania, jeżeli społeczna szkodliwość czynu jest znikoma. Z taką sytuacją mamy do czynienia w tym przypadku.

Prokurator ripostował mówiąc, że sytuacja materialna nie może być usprawiedliwieniem dla popełniania przestępstwa.

- Taki przekaz nie powinien wyjść z tej sali – powiedział.''

,,Sędzia Joanna Stella-Borkowicz przychyliła się do tej argumentacji obrońcy oskarżonych. Wydała postanowienie o umorzeniu postępowania.

- Sąd zwrócił uwagę na okoliczności sprawy i fakt, że oskarżeni działali z powodu konieczności zapewnienia sobie i dzieciom dachu nad głową – stwierdziła sędzia w uzasadnieniu. – Ponadto dokonali rozbiórki przyczepy wypełniając tym samym decyzję Nadzoru Budowlanego.''

 

no masz calkowita racje.

niestety zszarpanych nerwow podczas udowadniania, ze nie jest sie wielbladem nikt nie zwroci.

Jak widzisz nie masz racji.

[email protected] całkowicie się mylił.

 

Edytowane przez HQ150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty chyba czytałeś co innego niż ja.

Przeczytaj raz jeszcze.

Rodzina musiała rozebrać przyczepę i wywieźć, bo to była samowola budowlana.

I taki wyrok prawomocnie zapadł.

Tylko prokurator im za tą samowolę w ich trudnej sytuacji życiowej dodatkowo łaskawie nie dowalił wyroku.

I tylko to wygrali.

Jesli jest jak piszesz to na ich miejscu zburzył bym sąd , w sumie to też samowola bez zgody obywateli. W Krakowie na ślicznym zielonym dziedzińcu mimo protestów obywateli zbudowano budynek prokuratury.

 

Musimy bardzo poważnie przemyśleć sprawę i ja wyegzekwować! Czy Państwo jest dla obywatela czy obywatel dla państwa. Trzeba nauczyć się w końcu szanować!

 

 

Jak widzisz nie masz racji.

[email protected] całkowicie się mylił.

 

 

Tu nie chodzi o racje tu chodzi o człowieczeństwo w bezdusznej machinie przepisów którą należy zniszczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Nie wypowiadam się tutaj ani o człowieczeństwie ani o bezdusznych przepisach.

Zwracam tylko uwagę na fakt, że rady niektórych kolegów co do ominięcia przepisów prawa budowlanego są złe.

Mogą kogoś kto w nie uwierzy kosztować bardzo grube pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do bardziej przyziemnych spraw HQ150 sadzisz ten czosnek na mszyce, czy tylko woda z pod pokrzyw? Pytałem teścia, jedno i drugie też działa ale najlepiej razem. Odciągnąć od upraw można sadząc nasturcje które mszyce bardzo lubią i na które się przenoszą.

 

Nie wypowiadam się tutaj ani o człowieczeństwie ani o bezdusznych przepisach.

Zwracam tylko uwagę na fakt, że rady niektórych kolegów co do ominięcia przepisów prawa budowlanego są złe.

Mogą kogoś kto w nie uwierzy kosztować bardzo grube pieniądze.

Zgadza się, jak bym był młodszy to bym wyjechał z tego popierdolonego nieprzyjaznego własnym obywatelom kraju!

 

Moja rodzina jest od 1945 okresowo j**ana przez to państwo i to nie tylko za komuny tak że musisz zrozumieć mój pozornie nie patriotyczny światopogląd :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Wracając do bardziej przyziemnych spraw HQ150 sadzisz ten czosnek na mszyce, czy tylko woda z pod pokrzyw? Pytałem teścia, jedno i drugie też działa ale najlepiej razem. Odciągnąć od upraw można sadząc nasturcje które mszyce bardzo lubią i na które się przenoszą.

Z tym czosnkiem będzie kłopot, bo ja mam rokrocznie mszyce na jabłoniach np.

Nie wiem czy tu by mi ten czosnek pomógł.

Do tej pory musiałem stosować chemię, teraz moczę te pokrzywy. Zobaczymy jak zadziałają.

Co do prawa budowlanego, to raczej trudno Ci będzie znaleźć jakiś cywilizowany kraj, w którym każdy może sobie budować co chce i gdzie chce. To raczej w dalszym ciągu u nas przepisy są w miarę liberalne pod tym względem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do prawa budowlanego, to raczej trudno Ci będzie znaleźć jakiś cywilizowany kraj, w którym każdy może sobie budować co chce i gdzie chce.

 

W takiej Kanadzie może nie budujesz co chcesz (dalej twierdzę że należy budować zgodnie ze sztuką) ale idziesz z projektem do burmistrza i ten jednym podpisem załatwia cała procedurę zezwalająca na budowę.W Kanadzie zgoda na budowę wymaga tylko podpisu burmistrza u nas jest podobno jak mówisz prosto czyli ok 50 różnych zgód. Tam też sporo zepsuto, urzędnik to święta krowa zarabiająca 25% więcej niż osoby wytwarzające dobra materialne. No ale jest ich znacznie mniej (na razie).

 

 

Tak się kiedyś zastanawiałem czy zamiast budować nie fajnie było by mieszkać na barce rzecznej ale u nas pod tym względem też nie jest prosto.

 

Z tym czosnkiem będzie kłopot, bo ja mam rokrocznie mszyce na jabłoniach np.

Nie wiem czy tu by mi ten czosnek pomógł.

Spróbuj przy każdym drzewku posadzić czosnek. Jak wcześniej pisałem mszyce roznoszą mrówki które żywią się mleczkiem wytwarzanym przez mszyce. Poszukaj mrowisk i je po prostu zlikwiduj na działce, to nie las gdzie naruszył byś ekosystem tam nie wolno niszczyć mrówek! no ale to życie trochę skomplikowane jest :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ASURA

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

 

 

Dosadź obok bukszpan bo na 70 urodziny tuje od dołu będą łyse i dalej będziesz widział nogi sąsiada.

bukszpanu mam kilkanaście krzaczków , mają koło 20 lat, średnio je lubię też trzeba przycinać a staruchy mają tendencję do łamania pod wpływem śniegu.

kupiłem tujki szmaragdy , czekają na wsadzenie, jak coś to wywalę i wsadzę nowe.

w ogóle to mam sporo tujek takich koło 20 lat i nieco starszych, zacząłem im fundować drastyczne cięcie "na ołówek" i ładnie się odmładzają, jak którymś to nie odpowiada to najpierw pokazuję im siekierę i grożę palcem , a jak nie pomaga to szpadel w ruch

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwudziestoletnie tuje szpadlem? Zaraz ci HQ150 napisze, że i na to paragraf się znajdzie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej chore jest to, że trzeba płacic za pozwolenie wycinki uschniętego drzewa jeśli uschło z winy właściciela(sic!). Pocieszające jest tylko to, że opłaty pobierane są tylko jeśli wycinka ma związek z prowadzeniem działalności gospodarczej. Ceny jednak zwalają z nóg.

 

 

W 2014 r. stawka opłaty za usunięcie jednego metra kwadratowego powierzchni pokrytej krzewami wynosi 249,79 zł . Opłatę za wycięcie drzewa ustala się – zgodnie z art. 85 ustawy o ochronie przyrody i obwieszczeniem ministra środowiska z 24 października 2013 r. – mnożąc obwód pnia na wysokości 130 cm przez stawkę za 1 cm właściwą dla danego gatunku (pogrupowano je w czterech kategoriach) oraz tak zwany współczynnik różnicujący stawki w zależności od obwodu pnia (wynosi on od 1 dla pnia o obwodzie do 25 cm do prawie 13 dla obwodu powyżej 7 m).

 

W wypadku najcenniejszych drzew (jak jodła, magnolia, cis) za zezwolenie na wycięcie trzeba zapłacić – zależnie od grubości pnia – od 337,21 zł/cm do 4371,42 zł/cm. Opłaty dla drzew pospolitych (jak topola czy wierzba) mogą wynieść od 13,52 zł/cm do 175,22 zł/cm obwodu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory musiałem stosować chemię, teraz moczę te pokrzywy. Zobaczymy jak zadziałają.

Uciekaj z nimi jak najdalej- SMIERDZĄ!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • Moderatorzy

Bez tniemy jak każdy krzew, można go ładnie zagęszczać, będzie trochę mniej kwiatów ale większe.

Tniemy po przekwitnięciu żeby nowe pędy szybko urosły i miały szanse zakwitnąć w następnym roku(roczne rzadko kwitną).

Sąsiad poleca by "ciąć co drugi" wtedy będzie kwitł w nast roku , w nast. tniemy stare itd., ale gałęzie nie muszą być odświeżane co 2 lata można nieco wydłużyć interwał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez stench

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wielką prośbę! Nie ukrywam, że jestem kompletnym laikiem w kwestii ogrodu i pochodnych. Za misiąc przeprowadzam się pod miasto i mam do zagospodarowania działkę 900m2 za domem. Na działce rosną tylko dwa niewielkie drzewa owocowe, reszta to mizerna trawa. Niewielką część działki chcemy przeznaczyć na warzywa i owoce na własny użytek i tutaj prosba o podpowiedź, czy w połowie czerwca jest jakakolwiek szansa na posadzenie lub przesadzenie czegokolwiek? Kolejna sprawa to posadzenie na granicach działki krzewów, które zapewnią szybko dobrą barierę przed wzrokiem sasiadów. Na koniec chciałem spytać jakie drzewa można zasadzić lub lepiej przenieść w celu zapewnienia sporej powierzchni cienia na działace, w tym przypadku mam dostęp do darmowych brzóz. Z góry dziekuje za podpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ricambi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

co do warzyw to posiej rzodkiewkę będziesz miał na jesień, to samo jakaś cebula czy szczypiorek.

co do cienia to może być brzoza, jakaś sosna( nie będzie pod nią i w pobliży ładnej trawy) - dzikie drzewa jak sadzisz to zrób foto gołej działki i foto wsadzenia bo po kilku latach musisz toto wyciąć żeby nie wchodziło w duże obwody i kary za wycinkę( fotka jako dokumentacja że nie żadne naturalne drzewo.

ładna i szybko rośnie to wierzba płacząca, można poszukać starych wysokopiennych jabłoni czy czereśni

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do warzyw to posiej rzodkiewkę będziesz miał na jesień, to samo jakaś cebula czy szczypiorek.

co do cienia to może być brzoza, jakaś sosna( nie będzie pod nią i w pobliży ładnej trawy) - dzikie drzewa jak sadzisz to zrób foto gołej działki i foto wsadzenia bo po kilku latach musisz toto wyciąć żeby nie wchodziło w duże obwody i kary za wycinkę( fotka jako dokumentacja że nie żadne naturalne drzewo.

ładna i szybko rośnie to wierzba płacząca, można poszukać starych wysokopiennych jabłoni czy czereśni

 

Dzięki za szybką i merytoryczną odpowiedź! Dodatkowo bardzo dziękuję za wskazówki dotyczące sadzenia dzikich drzew! Chciałem zapytać czy jest jakaś szansa przeszadzenia w tym terminie roslin z innego ogódka / pola? Głównie chodzi mi o marchewki, cebulki oraz truskawki i maliny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ricambi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

drzewka można w zasadzie sadzić cały rok, tylko jak o tej porze to trzeba je podlewać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy w połowie czerwca jest jakakolwiek szansa na posadzenie lub przesadzenie czegokolwiek?

Rośliny z pojemników przesadzać można zawsze- pamiętaj o wkopaniu drenu do podlewania ! Sprawdź, czy w pojemniku są rośliny w nim hodowane, a nie przekopane do pojemnika( korzenie na obwodzie pojemnika- roślina hodowana w pojemniku) Roślina hodowana w pojemniku -lepsza.

Brzoza w ogrodzie to brudas, ciągle coś z niej spada!

Lipa szybko rośnie i ma przyjazną aurę- mam kilka, jedną ponad stuletnią.Liście szybko kompostują się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piramidon

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ... 20 letniego krzewu tez nie można usunąć bez pozwolenia , szczerze powiedziawszy to nawet ostro ciąć go nie można ...takie mamy prawo

 

kup sobie człowieku Tuję szmaragdową wysokości 150 cm w markecie budowlanym i posadź poło domu ... i już niej nie ruszysz bo ona ma pewnie 10 lat a powyżej tego wieku nie można ,bez zgody urzędu, usuwać drzew i krzewów z wyjątkiem ,,typowo" owocowych .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi ryje na działce .

Posadziłem drzewka , krzewy i teraz czas zacząć walkę z gryzoniami .

Kopców nie ma więc to raczej nie krety ale najbardziej poryte mam tam gdzie sadziłem drzewka i jest miękka , spulchniona gleba z dodatkami torfu .

Takie kręgi na granicy wymiany ziemi i często " otwory "

 

Nornice ?

Wasze sposoby na walkę z dziadostwem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.