Skocz do zawartości
IGNORED

Subwoofer a jakość?


Piotr Seb

Rekomendowane odpowiedzi

Ja uwazam, ze to wlasnie suba nalezy odciac od pasma przetwarzanego przez kolumny. Moze kazdemu podoba sie inny bas, mnie akurat podoba sie taki ktory potrafi zejsc do 20Hz i mam w nosie jaka metode generowania tych czestotliwosci zastosowal producent w danym modelu.

Ja wiem co slysze u siebie w domu, jest to czysty nisko schodzacy bas, nie wchodzacy na pasmo przenoszenia kolumn i kompletnie nie dajacy sie zlokalizowac.

Moge sie zalozyc, ze wprowadze osobe z zamknietymi oczami i nie bedzie w stanie wskazan miejsca w ktorym stoi subwoofer.

Ja nie twierdze , ze systemy opisane przez Ciebie graja zle, moga grac nawet lepiej, ale to nie znaczy ze systemy tego typu, jaki posiadam ja, czy jeszcze kilku innych kolegow bioracych udzial w tej rozmowie, sa skazane na porazke i podejscie takie jakie Ty tutaj prezentujesz.

Jezeli zastosuje sie wskazowki producenta do ustawienia i zestrojenia subwoofera z glownymi kolumnami, to mozna uzyskac naprawde imponujace efekty, a to ze komus sie to nie udalo, bo brak mu cierpliwosci lub checi do tego, to nie znaczy ze jest to jakas kicha i ze to nie gra.

To, ze u jednego jakies tam kolumny sie nie sprawdzaja, bo dudni, bo scena rozmyta, bo wysokie zbyt brzeczace , to nie znaczy ze to sa hu....we kolumny, bo w innym pomieszczeniu i z inna elektronika moga zauroczyc swoim brzmieniem nawet osobe ktorej sie wczesniej nie podobaly.

Z drugiej strony dlaczego osoby posiadajace subwoofer w systemie stereo, takie ktorym sie to podoba, mialy by klamac na forum ze jest fajnie i da sie tego sluchac?

Jak mozna polegac tylko na opiniach ludzi, ktorym sie to nie podoba?

Ja tez uwazam, ze drogie profesionalne systemy graja lepiej, ale czy to oznacza, ze jezeli mnie na nie nie stac, to mam nie miec nic?

Nie popadajmy w jakas paranoje, bo czlowiek posiadajacy wzmacniacz za 150kzl moze napisac tutaj, ze wszystko co tansze to chlam i nie ma sensu tego w domu nawet podlaczac, i co? Wypierdzielisz ten, ktory posiadasz? Uwierzysz mu, i potraktujesz serio to co napisal?

Troche zdrowego rozsadku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O oczywistościach, że nikt tutaj nie podważa sensu istnienia różnych firm i proponowania przez nie własnych rozwiązań - nie będziemy rozmawiać, bo to nie ma miejsca. Natomiast z natury rzeczy im rada bardziej uniwersalna i praktyczna, tym lepsza. Mało subwooferów zapuszcza się poniżej 40 Hz, więc sugerujac coś na poziomie ogólnym trudno odwoływać się do marginesu oferty rynkowej. W sumie, to jest komentarz, a zamierzałem dla przestrogi tylko wkleić takie cudo myśli akustycznej i inżynierskiej - cymes zaznaczyłem na czerwono...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Rozsądek, rozsądek i czasem kwestionowanie tego, co podają producenci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak prawidłowo ustawić poziom głośności na potencjometrze w subwooferze względem głownych kolumn?

Tu masz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sub w stereo to nie jest dobry pomysł. Ktoś kto uważa inaczej to albo nie przetestował takiego zestawienia lub używa suba w stereo jeszcze zbyt krótko aby dojść do takiego wniosku.

Od kilkunastu lat używam suba w stereo. W różnych kombinacjach, z różnymi wzmacniaczami, z kolumnami podstawkowymi i podłogowymi. I jestem za. Wielu ludzi po prostu nie wie co to jest bas i tylko myślą że ich kolumny go przenoszą. Dudniący bas to problem pomieszczenia a nie dobrego subwoofera.

To jest jakis koszmar, ze czlowiek ktory przesluchal kilka subwooferow w swoim zyci, radzi chlopakom zupelnie inne ustawienie urzadzenia niz zaleca sam jego producent

To jeszcze zależy czy ten ktoś ma rację czy nie ... A co szkodzi spróbować ? To tylko ruch ręką i trochę słuchania ...

Subwoofery zasłużyły sobie na kiepską opinię

... głównie tym że wyznawcy umpa umpa, rapu i disco polo kupują jakieś najtańsze dziadowskie modele i zamęczają sąsiadów w bloku zbyt głośno słuchanym pseudo-basem ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, ze niektore osoby ustawiaja odciecie w subie zbyt wysoko, bo maja odczucie wiekszej ilosci basu. Tak naprawde wtedy wlasnie zaczyna dudnic.

Subwoofer nie jest po to zeby wzmacniac zakres basu w kolumnach, tylko po to zeby zagrac to czego kolumny juz nie potrafia zagrac. Niewiele ludzi to rozumie i przy zakupie subwoofera kieruje sie wielkoscia glosnika, wielkoscia pudla i ciezarem, a tak naprawde nalezy szukac subwoofera, ktory bedzie mial mozliwosc odciecia ponizej 30Hz, to bardzo wazne, zwlaszcza przy dokladaniu go do zestawu stereo. Subwoofer ktory ma mozliwosc odciecia od 50Hz w gore z miejsca jest skazany na porazke, bo bedzie jechal pasmem ktorego kierunkowosc ludzkie ucho wychwyci bez problemu. Poza tym bedzie sie nakladal na pasmo przenoszenia kolumn co bedzie powodowalo podbicia tego zakresu i buczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nalezy szukac subwoofera, ktory bedzie mial mozliwosc odciecia ponizej 30Hz

 

Ale kartą do klubu musi być najpierw zbadanie słuchu. Sub dla pasma 20 - 30 Hz. Świetny pomysł!

 

Takiej energii, jaką generuje fala 30 Hz nie jesteś w stanie opanować w 99,9% przeciętnych pomieszczeń. Zrobienie akustyki dla tych częstotliwości, to wydatek dziesiątek tysięcy złotych. Doskonały bas jest wtedy, gdy właściwie gra zakres 60 - 150 Hz. Wzorowa współpraca kolumn z subem jest w stanie spełnić ten warunek. Sub-bas można spokojnie odłączyć od muzyki, bez szkody dla niej - tak robi większość monitorów :)

 

Najlepsze kolumny świata są monstrualne - jeśli nie można takich mieć (z powodu np. ograniczeń finansowych), to można się wspomóc subem. Ale nie każdy potrzebuje wysokich ciśnień akustycznych związanych z nieskrępowanym głośnym graniem. Subwoofer ma nie tyle rozszerzać pasmo, co dorównać energetycznością środkowi pasma i idciążyć wzmacniacz od trudnej pracy, bo wtedy generowane zniekształcenia nie przenoszą się na częstotliwości, na które ucho jest bardzo wrażliwe. Jeśli wzmacniacz ma pracować do 30 Hz, to nie ma go za bardzo od czego odciążać, bo dźwięków poniżej tej częstotliwości jest znikomo mało, o ile w ogóle wystąpią.

 

Z mojej strony to tyle, jeśli ktoś zechce skorzystać, to świetnie. Na koniec dodam, iż nie uważam, żeby subwoofer był najszczęśliwszym rozwiązaniem w domowym audio, ale czasami potrafi rozwiązać problem niskich tonów. Na pewno nie jest odpowiedzią na bolączki z basem zakup kolumn bez dolnego pasma. I tak samo nie jest jedynym rozwiązaniem zajęcie się akustyką. Dobrze wypowiedział się justas32 - eksperyment i próby są najlepszą drogą do obalania mitów i powiedzenia "sprawdzam" innym forumowiczom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kartą do klubu musi być najpierw zbadanie słuchu. Sub dla pasma 20 - 30 Hz. Świetny pomysł!

 

Takiej energii, jaką generuje fala 30 Hz nie jesteś w stanie opanować w 99,9% przeciętnych pomieszczeń. Zrobienie akustyki dla tych częstotliwości, to wydatek dziesiątek tysięcy złotych. Doskonały bas jest wtedy, gdy właściwie gra zakres 60 - 150 Hz. Wzorowa współpraca kolumn z subem jest w stanie spełnić ten warunek. Sub-bas można spokojnie odłączyć od muzyki, bez szkody dla niej - tak robi większość monitorów :)

 

Najlepsze kolumny świata są monstrualne - jeśli nie można takich mieć (z powodu np. ograniczeń finansowych), to można się wspomóc subem. Ale nie każdy potrzebuje wysokich ciśnień akustycznych związanych z nieskrępowanym głośnym graniem. Subwoofer ma nie tyle rozszerzać pasmo, co dorównać energetycznością środkowi pasma i idciążyć wzmacniacz od trudnej pracy, bo wtedy generowane zniekształcenia nie przenoszą się na częstotliwości, na które ucho jest bardzo wrażliwe. Jeśli wzmacniacz ma pracować do 30 Hz, to nie ma go za bardzo od czego odciążać, bo dźwięków poniżej tej częstotliwości jest znikomo mało, o ile w ogóle wystąpią.

 

Z mojej strony to tyle, jeśli ktoś zechce skorzystać, to świetnie. Na koniec dodam, iż nie uważam, żeby subwoofer był najszczęśliwszym rozwiązaniem w domowym audio, ale czasami potrafi rozwiązać problem niskich tonów. Na pewno nie jest odpowiedzią na bolączki z basem zakup kolumn bez dolnego pasma. I tak samo nie jest jedynym rozwiązaniem zajęcie się akustyką. Dobrze wypowiedział się justas32 - eksperyment i próby są najlepszą drogą do obalania mitów i powiedzenia "sprawdzam" innym forumowiczom.

 

Ty moze sluchasz muzyki w ktorej pasmo ponizej 60Hz nie wystepuje, ale ja taka muzyke psiadam i z przyjemnoscia jej slucham.

Moim zdaniem ograniczanie systemu do dwuch kolumn, ktore nie sa w stanie przeniesc calego pasma, to ograniczanie sobie przyjemnosci z sluchania muzyki.

Muzyka z ktorej wytniemy pasmo ponizej 60Hz, a jest ono tam nagrane, jest pozbawiona jaj. Po co ktos sie staral zeby dzwieki o tej czestotliwosci tam byly?

Po to zeby je wycinac ograniczajac swoj system do kolumn ktore nie potrafia tego zagrac.

Jezeli nie lubisz dzwiekow o tej czestotliwosci, nie slyszysz ich lub uwazasz ze sa nie potrzebne to ok. Ale nie staraj sie przekonywac do tego ludzi, ktorzy to lubia.

Sa ludzie na tym forum, ktorzy posiadaja sprzet za dziesiatki tysiecy zlotych, a i tak uzywaja subwoofera, bo bez niego przyjemnosc z sluchania muzyki jest taka jak jazda rowerem z napompowanym jednym kolem. Niby fajnie bo jedziesz ale jednak czegos brakuje do pelni szczescia.

 

I nie rozumiem jak mozesz pisac ze mozna odlaczyc od muzyki czesc pasma bez szkody dla niej, to jakis koszmar.

Proponujesz wycinanie jeszcze jakiegos innego pasma w celu polepszenia odbioru muzyki.

Kazdy tutaj stara sie jak najwiecej wyciagnac ze swojego sprzetu, zeby jak najwiecej uslyszec, a Ty piszesz, ze bez zadnej szkody wycinamy jakies pasmo i jest git.

W samochodzie tez pompujesz 3 kola i jest ok bo jedzie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nie lubisz dzwiekow o tej czestotliwosci, nie slyszysz ich lub uwazasz ze sa nie potrzebne to ok. Ale nie staraj sie przekonywac do tego ludzi, ktorzy to lubia.

 

Nie mam zdrowia :-)

Ustawienie subwoofera na np. 80 Hz nie oznacza braku zejścia do 20 Hz. Własnie namawiam na powalczenie o bas, ale jeśli tego dotąd nie zauważyłeś, to trudno. Sam dochodziłem do systemu bez ograniczeń w dole, dlatego mój udział w wątku. Ale też wiem, jakie błędy popełniałem. Aż w końcu kupiłem scenicznego suba 15 cali i cyfrową zwrotnicę, żeby zweryfikować kilka bajek. Namawiam zupełnie do czegoś innego, niż próbujesz wmawiać.

 

Zrobienie suba DIY plus analogowej zwrotki jest dość tanie. O ile z reguły nie polecam DIY, to w tym wypadku mógłbym poprzeć taki pomysł. Myślę, że będzie lepiej i taniej niż płacić za firmowe rozwiązania. Ale to oczywiście droga dla odważnych i gotowych ponieść ryzyko. Sam wybrałem gotowe rozwiązanie, ale nie jest ono tanie. A moje "satelity" mają 120 cm wysokości i do tego mam suba sięgającego 3/4 tej wysokości. I Twoim zdaniem nie lubię basu :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zdrowia :-)

Ustawienie subwoofera na np. 80 Hz nie oznacza braku zejścia do 20 Hz.

 

Ale oznacza bezproblemowe zlokalizowanie jego pozycji w pomieszczeniu odsluchowym. A co za tym idzie spapranie sceny dzwiekowej, no chyba ze stoi na srodku. Ale ja nie moge sobie pozwolin na ustawienie suba tej wielkosci tuz przed telewizorem i pewnie wiekszosc chlopakow piszacych w tym temacie tez, a ustawienie w rogu pokoju takiego kolosa przenoszacego od 80Hz w dol mija sie z celem, bo bas bedzie kopal mocniej z jednej strony pokoju.

Wiec czy my wszyscy pozbawieni takiej opcji mamy sie pozbawiac przyjemnosci sluchania muzyki z zawartym w niej basem schodzacym ponizej 40Hz?

 

Mysle, ze rozsadne osoby z odrobina oleju w glowie, dodajac suba do systemu nie ma zamiaru wzmacniania czestotliwosci przenoszonych przez kolumny, bo do tego sluzy pokretlo bass na przednim panelu wzmacniacza. Chodzi o to zeby udalo sie w miare poprawnie zagrac to czego kolumny zagrac juz nie moga.

I powaznie teraz mowie, ze przy poprawnym ustawieniu i wysterowaniu subwoofera, ktory sie do tego nadaje oczywiscie, mozna osiagnac zadowalajace efekty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To odcięcie nie pozwala zlokalizować suba. Jeśli tak się dzieje, to przyczyna jest gdzieś indziej i przy odrobinie wiedzy można ją rozpoznać.

 

W nagraniach subniskotonowe dźwięki są nagrywane po równo w każdym kanale. Gdyby dawały się lokalizować, to miałbyć przy niesymtrycznym pomieszczeniu przewalenie ciężaru dźwięku do jednej ze stron. A tymczasem tylko środek się ewentualnie przesuwa. Bardzo rzadko każda z dwóch kolumn ma idealną odległość od narożnika pokoju. Więc teoretycznie łatwiej prawidłowo dopasować dół pasma z monofonicznego suba niż z samych kolumn. Według mnie ustawienie subwoofera pomiedzy kolumnami jest najgorszym pomysłem. Tak trzeba zrobić, gdy wymuszone jest cięcie na np. 120 - 150 Hz. Schodząc poniżej 100 Hz subwoofer można postawić gdziekolwiek - naturalnie wybierając optymalną pozycję względem modów i rozkładu energii. Każde pomieszczenie można wstępnie policzyć, a najlepiej pochodzić po nim wydzierając się i zobaczyć, gdzie głos jest niezniekształcony. Zacząć trzeba od głośnego mówienia do siebie pod skosami, żeby wiedzieć czego unikać. Ustaw tak kolumny lub suba i oczekuj czystego i niepodbarwionego dźwięku.

 

Chyba wystarczy tej dyskusji. Dodanie dodatkowego basu do kolumn oznacza problemy w postaci pogrubienia dźwięku i nie do przejścia problemów z fazą. Wtedy trzeba ciąć poniżej możliwości przetwarzania satelit. Dobra konfiguracja 2.1 polega na czymś innym. W końcu nie chodzi o odtworzenia efektów w typie wybuchów i tąpnieć kinowych, które mają osobny kanał i mają nie zaśmiecać problemami dynamicznymi frontów. Jednak bezdźwięczne pomruki nie są muzyką, o jaką tutaj chodzi. Dobrego suba nie słychać, żeby była jasność. Gra muzyka i tyle. Dzięki za ciekawę wymianę zdań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To odcięcie nie pozwala zlokalizować suba. Jeśli tak się dzieje, to przyczyna jest gdzieś indziej i przy odrobinie wiedzy można ją rozpoznać.

 

W nagraniach subniskotonowe dźwięki są nagrywane po równo w każdym kanale. Gdyby dawały się lokalizować, to miałbyć przy niesymtrycznym pomieszczeniu przewalenie ciężaru dźwięku do jednej ze stron. A tymczasem tylko środek się ewentualnie przesuwa. Bardzo rzadko każda z dwóch kolumn ma idealną odległość od narożnika pokoju. Więc teoretycznie łatwiej prawidłowo dopasować dół pasma z monofonicznego suba niż z samych kolumn. Według mnie ustawienie subwoofera pomiedzy kolumnami jest najgorszym pomysłem. Tak trzeba zrobić, gdy wymuszone jest cięcie na np. 120 - 150 Hz. Schodząc poniżej 100 Hz subwoofer można postawić gdziekolwiek - naturalnie wybierając optymalną pozycję względem modów i rozkładu energii. Każde pomieszczenie można wstępnie policzyć, a najlepiej pochodzić po nim wydzierając się i zobaczyć, gdzie głos jest niezniekształcony. Zacząć trzeba od głośnego mówienia do siebie pod skosami, żeby wiedzieć czego unikać. Ustaw tak kolumny lub suba i oczekuj czystego i niepodbarwionego dźwięku.

 

Chyba wystarczy tej dyskusji. Dodanie dodatkowego basu do kolumn oznacza problemy w postaci pogrubienia dźwięku i nie do przejścia problemów z fazą. Wtedy trzeba ciąć poniżej możliwości przetwarzania satelit. Dobra konfiguracja 2.1 polega na czymś innym. W końcu nie chodzi o odtworzenia efektów w typie wybuchów i tąpnieć kinowych, które mają osobny kanał i mają nie zaśmiecać problemami dynamicznymi frontów. Jednak bezdźwięczne pomruki nie są muzyką, o jaką tutaj chodzi. Dobrego suba nie słychać, żeby była jasność. Gra muzyka i tyle. Dzięki za ciekawę wymianę zdań.

 

Jak zaczne chodzic po pokoju i mowic sam do siebie, to obawiam sie, ze zona zadzwoni po jakiegos specjaliste, lub wysle mnie na badania do osrodka zajmujacego sie schozeniami umyslu :-)

Wszystko ok, pelen luzik.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bijecie pianę.

Doradzilibyście mi jeszcze trochę tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Jak już tak sobie miło dyskutejecie powiedzcie mi proszę coś o zasadach rozchodzenia się niskich częstotliwości, a szczególnie dlaczego u mnie fala dźwiękowa od gitary basowej idzie w niektórych nagraniach przy podłodze, a innym razem wyżej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już tak sobie miło dyskutejecie powiedzcie mi proszę coś o zasadach rozchodzenia się niskich częstotliwości, a szczególnie dlaczego u mnie fala dźwiękowa od gitary basowej idzie w niektórych nagraniach przy podłodze, a innym razem wyżej...

 

Bo to taka fala :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sub w stereo to nie jest dobry pomysł. Ktoś kto uważa inaczej to albo nie przetestował takiego zestawienia lub używa suba w stereo jeszcze zbyt krótko aby dojść do takiego wniosku.

Dwa lata słuchania z subem jest chyba wystarczającym czasem usprawiedliwiającym moją wypowiedź. Nie dudni, nie przeszkadza a doskonale uzupełnia. Tak dla przykładu dwa waterfall'e, z dobrze i źle "zestrojonym" subem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-43178-0-30077600-1424275969_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.1 to żadne stereo. Tylko dobrze dobrane kolumny do pomieszczenia są w stanie zapewnić odpowiednią ilość dolnych rejestrów i dobrą stereofonię. No chyba że ktoś używa marketowych zestawów z subami do przestawiania ścian to w to nie wnikam. Ktos kto szuka suba do swojego stereo ma po prostu źle dobrany zestaw do swoich warunków odsłuchowych kropka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagraj na swoim Spendorze A5 zespól Nirwana i przeżyj... nirwanę :-)

 

Albo lepiej: najpierw wysłuchaj całego utworu na słuchawkach i potem na tych kolumnach.

 

Tyle w temacie - dziękuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.1 to żadne stereo. Tylko dobrze dobrane kolumny do pomieszczenia są w stanie zapewnić odpowiednią ilość dolnych rejestrów i dobrą stereofonię. No chyba że ktoś używa marketowych zestawów z subami do przestawiania ścian to w to nie wnikam. Ktos kto szuka suba do swojego stereo ma po prostu źle dobrany zestaw do swoich warunków odsłuchowych kropka

 

Taa, a swinie lataja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos kto szuka suba do swojego stereo ma po prostu źle dobrany zestaw do swoich warunków odsłuchowych kropka

A świstak siedzi i zawija w sreberka....kropka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchał ktoś tego sub'a?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fajne jest w nim, że ma w sobie wbudowany filtr odcinający główne kolumny od 85Hz - czyli o wiele mniej strojenia, niż w subwooferze który dostaje ten sam sygnał co kolumny główne :)

Tak się zastanawiam czy nie wypożyczyć go sobie na odsłuchy..

Używałem przez około półtora roku Rel T5, ale w końcu go sprzedałem bo nie mogłem sobie poradzić z dostrojeniem go do kolumn.

W jednym nagraniu wybrzmiewał fantastycznie, w innym dudniał, i za chiny ludowe nie mogłem znaleźć złotego środka.

 

W swoich poszukiwaniach idealnego dźwięku sięgnąłem po system słuchawkowy, kończąc z modelem HiFiMAN HE-500, którego jakość dźwięku zawstydziłaby wiele zestawów głośnikowych ze średniej czy wysokiej półki.

HE-500 mają tak wysoką jakość dźwięku, że dopiero bardzo, ale to bardzo dobry zestaw kolumn głośnikowych w idealnie zaadaptowanym akustycznie pomieszczeniu mógłby się z nimi równać w pojęciu jakości dźwięku.

Bez idealnej akustyki nawet najlepsze zestawy głośnikowe będą wybrzmiewać gorzej od HE-500.

Problem w tym, że jednak słuchawki nie zastąpią wrażenia jakie dają kolumny..

To tak, jak oglądanie filmu na super jakości telewizorze, a pójście na ten sam film do kina.

Z tego też względu ponownie zaczynam interesować się kwestią subwoofera do moich ADAM A7X, bo z tych monitorów jest cholernie zadowolony - poza faktem ewidentnych braków w dolnych rejestrach.

Rel T5 ponownie nie kupię, bo nie ogarnę strojenia - ale myślę, czy nie dać szansy subwooferowi z wbudowanym filtrem dla "satelit".

Będę wdzięczny za jakieś opinie na temat ADAM Sub12, lub jakiegoś innego subwoofera z wbudowanym filtrem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A znacie taki model?

 

canton sub 800r

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

on ma wszystko co bym potrzebował (poza ceną) - obudowa zamknięta, wysokopoziomowe wejścia, pilot do wszystkich funkcji...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beat, zlotego srodka nigdy nie osiagniesz. Albo skrecisz sub tak ze na niektorych kawalkach bedzie chudo i nie bedzie dudnil, albo na opak. A teraz pomysl co maja powiedziec uzytkownicy normalnego 2.0 ktorzy nie maja mozliosci regulacji basu. Zloty srodek bys osiagnal jakby wszystkie nagrania swiata byly realizowane w jednym miejscu przez jednego czlowieka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BeatX wyjątkowo coś miałeś nie fortunnie ze zgraniem T5. U mnie zgrywa się idealnie i żeby zabuczał to muszę go podkręcić na 80%.

 

Beat, zlotego srodka nigdy nie osiagniesz. Albo skrecisz sub tak ze na niektorych kawalkach bedzie chudo i nie bedzie dudnil, albo na opak. A teraz pomysl co maja powiedziec uzytkownicy normalnego 2.0 ktorzy nie maja mozliosci regulacji basu. Zloty srodek bys osiagnal jakby wszystkie nagrania swiata byly realizowane w jednym miejscu przez jednego czlowieka

 

Dokładnie. Nawet na samych kolumnach (standardowe 2.0) niektóre nagrania będą dudniły i miałbyś ochote wywalić kolumny za okno, a na innych nagraniach będzie brak basu i chciałbyś kolumny z większą ilością basu. Wszystko zależy od realizacji przez realizatora i danej płyty.

Zawsze jednak lepiej mieć możliwość regulacji w postaci włączenia/wyłączenia suba lub regulacji jego głośności. Minimalizujesz w ten sposób prawdopodobieństwo szybkiej zmiany sprzętu. I ja wybieram tą drogę :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BeatX wyjątkowo coś miałeś nie fortunnie ze zgraniem T5. U mnie zgrywa się idealnie i żeby zabuczał to muszę go podkręcić na 80%.

 

 

 

Dokładnie. Nawet na samych kolumnach (standardowe 2.0) niektóre nagrania będą dudniły i miałbyś ochote wywalić kolumny za okno, a na innych nagraniach będzie brak basu i chciałbyś kolumny z większą ilością basu. Wszystko zależy od realizacji przez realizatora i danej płyty.

Zawsze jednak lepiej mieć możliwość regulacji w postaci włączenia/wyłączenia suba lub regulacji jego głośności. Minimalizujesz w ten sposób prawdopodobieństwo szybkiej zmiany sprzętu. I ja wybieram tą drogę :))

 

Popieram, lepiej miec tak zwanego asa w rekawie.

Takie pytanko do Ciebie, posiadasz jeszcze Castle? Mam okazje kupic Knight 3, ale nie moge znalezc zadnych opinii na ic temat. Gosc wola €240, nie wiem czy warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

I weź tu chłopie słuchaj szerokiego zakresu muzy...a jak do tego dołożysz nagrania live dvd i bluray, gdzie raczej na dolne pasmo nie można narzekać, to już calkiem nie wiadomo co myśleć o swoim zestawie...

Ach te dylematy audioholika... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak posiadam knight 5. Jak szukasz opinii o 3 to poszukaj opinii o 2 których jest dużo. To to samo tylko w 3 bas zejdzie trochę niżej.

 

Czytalem o nich troche, szczerze mowiac to nawet wolal bym 2, ale nie ma narazie.

Nie wiem czy sie napalac na te 3, nie mam opcji odsluchu, zakup w ciemno.

W sumie cisnienia nie mam, bo w salonie sprzet mam kompletny, szukam czegos nowego do sypialni, wypadalo by juz zmienic Tannoy M2.

 

I weź tu chłopie słuchaj szerokiego zakresu muzy...a jak do tego dołożysz nagrania live dvd i bluray, gdzie raczej na dolne pasmo nie można narzekać, to już calkiem nie wiadomo co myśleć o swoim zestawie...

Ach te dylematy audioholika... ;-)

 

Noo, maja troche przerabane. :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.