Skocz do zawartości
IGNORED

Audiofilskie bezpieczniki


sly30

Rekomendowane odpowiedzi

Robiłem porównania na DAC Gryphona. Zarówno HiFi Tuning Supreme 3 Copper, jak i Verictum wypadły bardzo dobrze i trochę podobnie. Żadnego obcinania skrajów pasma nie zauważyłem. Może na lampach tak się dzieje?

Sylwku na lampach też jest OK. Gram jak napisałem aktualnie na kombinacji ARC Reference 150 i McIntosh C1000 i w obydwu urządzeniach siedzą Verictum X-Fuse. Obcinania tak jak w Twoim systemie nie stwierdziłem. Natomiast w ciepło i gęsto zestawionych kombinacjach być może Verictum zbyt mocno akcentuje średnicę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Pomnij, że sąd laika, gdy mówi o dziele

O dziele mówi mało; o laiku – wiele!”

— Henryk Elzenberg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Natomiast w ciepło i gęsto zestawionych kombinacjach być może Verictum zbyt mocno akcentuje średnicę.

 

Jak chodzi o monobloki Sphinxa, to naprawdę ożyły to założeniu im Xów. W tym przypadku poprawiło się rozciągnięcie i wypełnienie niższego podzakresu basu.

 

3 od góry

 

To są bardzo dobre kable. Z tego co pisałeś, to u siebie zastąpiłeś je Sulkami. Słyszałem dobre opinie o tych ostatnich od kilku szacownych userów. Muszę kiedyś wziąć od Ciebie na odsłuchy. Na forum pojawiło się dużo niepotrzebnych złośliwości pod ich adresem, a podobno grają całkiem zacnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chodzi o monobloki Sphinxa, to naprawdę ożyły to założeniu im Xów. W tym przypadku poprawiło się rozciągnięcie i wypełnienie niższego podzakresu basu.

 

 

 

To są bardzo dobre kable. Z tego co pisałeś, to u siebie zastąpiłeś je Sulkami. Słyszałem dobre opinie o tych ostatnich od kilku szacownych userów. Muszę kiedyś wziąć od Ciebie na odsłuchy. Na forum pojawiło się dużo niepotrzebnych złośliwości pod ich adresem, a podobno grają całkiem zacnie.

Tez tak mysle. Warto posluchac zeby miec zdanie. Wiele osob po posluchaniu zastapilo nimi juz wiele zacnych kabli. Ale lobby sklepowe mocno dziala na forum i chce szybko zdyskredytowac konkurencje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Tez tak mysle. Warto posluchac zeby miec zdanie. Wiele osob po posluchaniu zastapilo nimi juz wiele zacnych kabli. Ale lobby sklepowe mocno dziala na forum i chce szybko zdyskredytowac konkurencje.

 

Konkurencja w przedziale cenowym zbliżonym do 5 tys. zł jest faktycznie bardzo duża, więc każdy nowy produkt odbiera potencjalny kawałek tortu. Podejrzewam zresztą, że w tym przedziale kable Sulka są jednym z liderów, bo mają relatywnie krótki kanał dystrybucji, co powoduje minimalizację kosztów pośredników. Gdyby puścić je przez salony audio, to cena byłaby przynajmniej o 30% wyższa niż obecnie. Stąd też brak entuzjazmu lobby sklepowego, producent nie daje im zarobku. Jak zwykle rynek zweryfikuje, która z dróg jest właściwa. Swoją drogą to w sklepach niewiele jest dobrych kabli, które można nabyć za 5 tys. zł, przynajmniej analizując ceny katalogowe. Rynek kablarski dawno temu odleciał w kosmos. Mnie zainteresowała recenzja Marka Dyby, postrzegam go jako jednego z najbardziej rozsądnych recenzentów. Problem tkwi w tym, że Marek pisze, że dla niego są to kable istotnie droższe od używanych na codzień, co utrudnia mu ocenę. W moim przypadku są to kable istotnie tańsze, więc może łatwiej będzie dokonać stosownego porównania;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Niestety będzie musiało grac u mnie na średnicy bez wyrazu

 

Nie martw się, w stosunku do zwykłego bezpiecznika Supreme wnoszą prawdziwy przełom w dźwięk;-) Dyskusja dotyczy jedynie kwestii, który z bezpieczników wybrać, a nie czy w ogóle jest sens jego stosowania. To co jest założone w standardzie ewidentnie degraduje dźwięk w znacznym stopniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety będzie musiało grac u mnie na średnicy bez wyrazu :-(, zaryzykowałem

u mnie na zwykłym bezpieczniku mam średnicy i szczegółów bardzo dużo, na płytach k2HD czy realizacjach "normalnych" gra mi fajnie od najniższych do najwyższych dB,

dynamiczniejsze czy nagrania np. ( Steelheart, Adele 25 ) przy głośnym słuchaniu od 65% robią chaos, pojawia się za dużo informacji naraz i dochodzi zamulenie basowe

trochę może się to tez poprawić jak zmienię przedwzmacniacz

 

Dzięki za info

 

Pozdrawiam

A jakie pre planujesz? Miałem okazję posłuchać co nieco z Maca i polecam lampowe preampy. Trany grały trochę bezpłciowo. U mnie pre C2200 wypadło dobrze, a jest tanie preampy 2300 i 2500 inaczej ale nie lepiej, a jest już drożej :) Prawdziwa jazda to C500, a jeszcze lepiej C1000, oczywiście w wersji Tube, którego uzywam już dość długo i nie mam ochoty na żadne zmiany. Życzę zatem owocnych poszukiwań. Pozdrawiam Marek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Pomnij, że sąd laika, gdy mówi o dziele

O dziele mówi mało; o laiku – wiele!”

— Henryk Elzenberg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

miałem tez CD na lampach "nie High End" i w obu przypadkach grało tak jakby lampy podawały mniej dźwięków, "przycinały i zaokrąglały pomiędzy średnimi i najwyższymi tonami" nie potrafiły tez zejść głęboko basem, brzmiało to uspokajająco, czystko, lekko i miękko ale zabrakło, szczegółów "informacji" i dociążenia jak w tranzystorze..

 

Gerard, miałeś faktycznie jakieś budżetowe modele. Ani w Mc, który ma Marek, ani w innych wymienionych przeze mnie preampach jak i znanych mi CD z lampowym buforem, ten problem nie występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam sie, ;-)

 

taka recenzja

 

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Gerard najlepiej weź dwa, oczywiście na testy :) Porównaj w systemie bezpośrednio np. C2200 i C48 i lepszy niech zostanie. C1000 to nieco inna bajka i najlepsze pre Maca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Pomnij, że sąd laika, gdy mówi o dziele

O dziele mówi mało; o laiku – wiele!”

— Henryk Elzenberg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Domyślam sie, ;-)

 

Ja miałem swego czasu problem z basem w swoim preampie ARC Ref. 3. Było go generalnie zbyt mało, ale okazało się, że przyczyna leży w zużytych lampach, zarówno sygnałowych jak i zasilających. Dałem zamiast Sovteków DR Electroharmoniksy Gold Pin, a w zasilaniu dużą 6L6-WXT zamiast 6550 GE Gold Aero i problem się skończył. Zasadniczo w kwestii reprodukcji basu, najlepsze tranzystory będą mieć zawsze przewagę nawet nad najlepszą lampą, aczkolwiek różnice nie są krytyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem porównania na DAC Gryphona. Zarówno HiFi Tuning Supreme 3 Copper, jak i Verictum wypadły bardzo dobrze i trochę podobnie. Żadnego obcinania skrajów pasma nie zauważyłem. Może na lampach tak się dzieje?

 

U mnie, tak jak też zresztą wspominałem wcześniej, i podobnie jak u hifi nowego x-fuse znacząco przycinał górę i dół vs OE bezpiecznik w końcówce mocy (tor czysto tranzystorowy).

 

Musze się zmobilizować i dać mu jeszcze jedną szansę bo leży w szufladzie... może dałem mu za mało czasu na wygrzanie się ale nie wyglądało to zachęcająco w moim przypadku. Problem polega na tym, że jak coś mnie nie zachwyciło to cholernie ciężko mi się zmusić do ponownego testowania =]

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“With age comes wisdom, but sometimes age comes alone.”

― Oscar Wilde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ciekawy i od dlugiego czasu zastanawialem sie czy warto wywalac kase na bezpieczniki. Do tanich nie naleza wiec nie dziwota ze sie czlowiek zastanawia. Do niedawna jednak nie bylem zbyt mocno przekonany do ich dzialania az gdy pewnego dnia wyczyscilem wszystkie bezpieczniki w moich urzadzeniach plynem Reson i drugim Resonem pokrylem. Efekt mnie zaskoczyl totalnie , zwlaszcza jesli chodzi o Krella 400xi, bo zabieg rozlozylem na dwa etapy. Najpierw zrobilem to w cd i kondycjonerze a po jakims czasie na koncu w Krellu. No , jesli takie zmiany zachodza tylko po posmarowaniu fabrycznych bezpiecznikow to zastanawiam sie czego mozna spodziewac sie po wymianie ich na jakies specjalistyczne . I tu mam pytanie do wszystkich tych , ktorzy bawili sie tymi wynalazkami. Potrzebowalbym te , ktore nie wyostrzaja brzmienia.Sa takie na rynku ? Jesli tak to jakie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeśli bezpiecznik wyostrza brzmienie - to nie jest wina bezpiecznika.

Po prostu lepszy - pokazuje jak jest

 

Coś jest z systemem, albo odbiorem dźwięku - preferencjami...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tędy droga, hi-end to nie jubilerstwo, sedno sprawy tkwi w nagraniach studyjnych, złoto owszem na stykach sygnałowych ale nie w zasilaczu, częstotliwość sieci 50hz nie wpływa słyszalnie na pojemność elektryczną styku bezpiecznika

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeśli bezpiecznik wyostrza brzmienie - to nie jest wina bezpiecznika.

Po prostu lepszy - pokazuje jak jest

 

Coś jest z systemem, albo odbiorem dźwięku - preferencjami...

Ja nie wiem czy wyostrza czy nie bo jeszcze nie mialem okazji tego sprawdzic ale czytalem kilka zdan na ten temat i mozna bylo takie informacje znalezc wiec cos jest na rzeczy. Chcialbym uniknac ewentualnego wyostrzenia ze wzgledu na charakter mojego systemu i jak juz mam isc w ktoras strone to wybieram ewentualne dodanie elementu , ktory bedzie stal po cieplejszej stronie mocy.

Dzieki za podpowiedzi . A gdzie te wynalazki mozna dostac , gdzie kupic? Furutechy czy Synergistic-i to wiadomo ale co do reszty to nie mam bladego pojecia. Zaraz poszukam w necie ale jesli wiecie gdzie najlepiej to kupic , bede wdzieczny za pomoc.

 

Znalazlem . Dysproporcja cenowa miedzy AHP a reszta wymienionych firm jest duza. Czy te duzo drozsze dzialaja lepiej ,tzn ich wplyw jest wiekszy ?

 

Jak sie maja Ahp do Verictum? Verictum srednio o 200zl drozsze. Warto szarpac sie na nie czy poprzestac na Ahp? Jesli ktos kupuje dwa trzy to ceny mozna przezyc ale w samym CECu ma ich 4 a w Krellu 5albo nawet 6 , nie pamietam juz dokladnie. W sumie robi sie spory wydatek.

 

A probowal ktos tego co ja , a wiec czyszczenie stykow bezpiecznikow i smarowania ich plynemResona? To samo z ich gniazdami w urzadzeniach. Efekty sa zaskakujace a w przypadku mojego Krella bardzo zakakujace . Przypominam , ze koszt takiej zabawy to 200zl z haczykiem o ile zdecydujemy sie rowniez na zakup plynu Reson do czyszczenia. Wyczyscic mozna jednak innymi wynalazkami i tylko smarowac Resonem Licon, koszt w takim wypadku spada o jakies 100zl . Polecam ten zabieg kazdemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym uniknac ewentualnego wyostrzenia ze wzgledu na charakter mojego systemu

 

I tu sam potwierdzasz to, co napisałem.

to jest typowy problem audio - cos jest albo w jedną stronę albo w drugą - i trzeba ratować albo przynajmniej nie pogarszać :)

 

uważam, że trzeba iść w stronę przezroczystości - ale całego systemu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A probowal ktos tego co ja , a wiec czyszczenie stykow bezpiecznikow i smarowania ich plynemResona? To samo z ich gniazdami w urzadzeniach. Efekty sa zaskakujace a w przypadku mojego Krella bardzo zakakujace . Przypominam , ze koszt takiej zabawy to 200zl z haczykiem o ile zdecydujemy sie rowniez na zakup plynu Reson do czyszczenia. Wyczyscic mozna jednak innymi wynalazkami i tylko smarowac Resonem Licon, koszt w takim wypadku spada o jakies 100zl . Polecam ten zabieg kazdemu.

Tak- czyszczenie OK (akurat ja czyściłem tylko alkoholem izopropylowym). Smarowanie? Smarowałem Walker Audio i bardzo szybko (po tygodniu) czyściłem z tego cholerstwa wszystko (środek ten ma bardzo dobre opinie na forach w US- TO jest marketing...nie to co u nas).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu sam potwierdzasz to, co napisałem.

to jest typowy problem audio - cos jest albo w jedną stronę albo w drugą - i trzeba ratować albo przynajmniej nie pogarszać :)

 

uważam, że trzeba iść w stronę przezroczystości - ale całego system

Ja ta droge wybralem .Przy tej transparentnosci jaka uzyskalem latwo popelnic blad i dlatego wole dmuchac na zimne.Nie chodzi mi tez o jakies zamulanie. Uwazam ze wybor cieplejszego elementu bedzie bardziej korzystne niz dalsze parcie w strone totalnej neutralnosci czy wrecz schlodzenia .

 

Tak- czyszczenie OK (akurat ja czyściłem tylko alkoholem izopropylowym). Smarowanie? Smarowałem Walker Audio i bardzo szybko (po tygodniu) czyściłem z tego cholerstwa wszystko (środek ten ma bardzo dobre opinie na forach w US- TO jest marketing...nie to co u nas).

Ja Reson licon stosuje od kilku lat. Dla mnie to rewelacyjny srodek . Oczyiwscie jest mozliwosc ze w pewnych systemach zmiany ktore wnosi beda widziane jako negatywne ale beda to jakies sporadyczne przypadki w ktorych brzmienie systemu bedzie mocno zwichrowane w strone analitycznosci , ostrosci. Jak dla mnie Reson licon wart jest kazdej wydanej na niego zlotowki i jest to najtanszy sposob na poprawe brzmienia naszych urzadzen.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich w Nowym Roku,poszukuje bezpiecznik Synergistic SR20 lub Red od 3A wzwyz rozmiar 6x32mm,jesli komus zbywa chetnie odkupie za rozsadna cene:)

Jakby cos prosze o info na priv.

 

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy gdy by ktoś zamawiał bezpieczniki HI FI Tuning to byłbym zainteresowany podłączeniem się do zamówienia.

W razie czego proszę o kontakt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taniej hurtowo czy chodzi o koszt przesyłki ?

 

Nie wiem czy taniej ale średnio sobie radzę z zakupami za granicą i dla tego pytam.

 

Ewentualnie jeśli ktoś ma do sprzedania hi fi tuning supreme 3 cooper lub silver gold o wartosciach 3,15A lub 1A 5x20

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A musisz mieć akurat HifiTuning? zobacz może na giełdzie hifi.pl, albo na allegro.

 

Myślę o HI FI Tuning dla tego że od kilku lat mam w całym sprzęcie Padisy i chciałbym sprawdzić coś innego a z tego co doczytałem w tym wątku to warta skórka wyprawki.Należę do tych którym zmiana kierunkowości bezpiecznika jest istotna i słyszalna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A potrzebujesz do tego strzałki jaką robi HifiTuning na swoich bezp.?

Czy jesteś w stanie tą kierunkowość wychwycić bez piktogramów na bezpiecznikach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A potrzebujesz do tego strzałki jaką robi HifiTuning na swoich bezp.?

Czy jesteś w stanie tą kierunkowość wychwycić bez piktogramów na bezpiecznikach?

 

Jestem w stanie wychwycić kierunkowość bez oznaczeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.