Skocz do zawartości
IGNORED

Korekcja akustyki - audiofilskie piegi Harmonixa


mczaj

Rekomendowane odpowiedzi

Jest za to podwazanie "autorytetu" tubylcow prawie profesjonalistow udzielajacych sie intensywnie grupie trzymajacej wladze oraz "profesjonalistow" z branzy , bruzdzenie dystyrybutorom i "ideowym" HE audiofilom ktorzy zwiadomych wzgledow sa wyjatkowymi przyjacolmi branzy. Co najistotniejsze takie "wolnomularstwo" heh szkodzi reklamodawcom , ktorych kasa zasila konto wlasciciela strony (!)

W zwiazku z tym ingerencja mojego ulubienca z modeacji nie jest taka nieprawdopodobna. Argumentem tradycyjnie bedzie "niemerytoryczna tresc" wpisow 8-)

 

Jesteśmy na forum które czerpie zysk z reklamy. Nie ma co ukrywać że krytyka jakiegokolwiek producenta, sklepu jest niewskazana.

Przecież oni płacą za reklamy :) a na pewno nie będą robić tego w miejscu gdzie wytyka się ich nikczemne zabiegi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nikogo nie banowałem.

Prawie nigdy tego nie robię chyba że wywiązuje się chamska awantura a tu nic takiego nie ma!

Jak to nie ? zbanowałeś mnie w wątku o bezpiecznikach, bo o tym piszemy, a nie o tym wątku w którym jesteśmy ! Żadnej chamskiej awantury tam nie było !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie ? zbanowałeś mnie w wątku o bezpiecznikach, bo o tym piszemy, a nie o tym wątku w którym jesteśmy

hm....bo nie masz piegów Harmonixa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie ? zbanowałeś mnie w wątku o bezpiecznikach, bo o tym piszemy, a nie o tym wątku w którym jesteśmy ! Żadnej chamskiej awantury tam nie było !

 

Z tobą i niejakim jamówię to jest zawsze awantura!

Ale akurat w tym wątku nie byłeś aż tak "miły" jak z reguły i nie przypominam sobie żebym ciebie zbanował.

Zrobiłem to w DAC-ach i Polskich produktach.

Teraz zdjąłem bana z bezpieczników.

Nie wiem dlaczego tam byłeś zbanowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tobą i niejakim jamówię to jest zawsze awantura!

Sly, Zyzio i JA Mówię działają w teemie.Nie przejmuj się.Byłoby za dobrze gdyby było inaczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może moderator zrobił to hurtem bo Patrik też pisał że jest zbanowany a ja nic nie robiłem.

Teraz wiem na pewno że nikogo nie banowałem w wątku o bezpiecznikach bo to nowy wątek, ledwo

co założony a ostatnio w temacie banowania byłem dość dawno temu, tak więc nie mam z tym nic wspólnego!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Patrick

(Konto usunięte)

W takim razie moje przypuszczenia okazaly sie sluszne => to manipulator moderator mnie "ukaral" za "niemerytoryczne wpisy" ;-) Jest smiesznie ale od czasow Lukarowych nic w tej kwestii sie nie zmienilo wiec mozna bylo przywyknac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem Patrick ;)

 

Nie chciałbym, żeby tak samo wykastrowano mój wątek, ani żeby mi ktoś w nim pobanował dyskutantów, dlatego uprzejmie uprasza się o dyskusję w temacie oraz ograniczenie ironii do minimum. Merytorycznie i poważnie.

 

Więc do rzeczy:

Czy uważacie, że uprawnione jest wydawanie negatywnych opinii o piegach harmonixa bez ich osobistego przetestowania w swoim systemie?

Może np. piegi sprawdzają się w jednej aplikacji, a w drugiej nie?

Może to kwestia przejrzystości toru?

Może np. piegi wymagają zgodnie z sugestią konstruktora, współdziałania wszystkich elementów Systemu Harmonixa? I np. w systemie z kablami innego producenta lub bez dedykowanych podstaw pod sprzęt po prostu „nie grają” ?

 

Jeszcze jedna myśl chodzi mi po głowie i choć z jednej strony wydaje mi się ona pozbawiona racjonalnych podstaw, to z drugiej strony… kto wie, tyle jest jeszcze niewyjaśnionych zjawisk, że nie lekceważyłbym i tej teorii. A więc: może negatywne opinie co do skuteczności piegów to kwestia braku ich wygrzania? Może trzeba dać im „pograć” ze 300 godzin, żeby brzmienie osiągnęło właściwości opisywane przez dystrybutora? Może zachodzą tam jakieś nierozpoznane jeszcze zjawiska na poziomie molekularnym i ileś tam czasu muszą powchodzić w interakcje z falami dźwiękowymi, żeby osiągnęły swoje docelowe właściwości.

 

Wiem, że wiele osób odniesie się do powyższego bardzo sceptycznie, ale z drugiej strony czas jakiś temu pewnie byli równie sceptyczni do wygrzewania kabli sieciowych, a obecnie są to zjawiska, których wagę dostrzega coraz więcej świadomych użytkowników i recenzentów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma grandy?

A chcecie jej?!

 

No to poczytajcie:

Tyle się mówi o ustrojach akustycznych; rozpraszacze, pochłaniacze, rezonatory,... w tym moje ulubione pułapki basowe…

 

Taka pułapka to działa tak, że jak w pomieszczeniu macie jakiś szczególnie dokuczliwy rezonans w zakresie basów, zwany falą stojącą to stawiacie pudło i jak ręką odciąć!

 

Taka czarna dziura! Wysysa z całej przestrzeni pomieszczenia te fale stojące i gra muzyka.

Za to nienawidzą mnie w wątkach akustycznych.

 

Ale zostawmy. To działa ;).

Częstotliwość 20Hz to pewnie fala długości z 17m w powietrzu.

200Hz – 1,7m

2kHz – 17cm

20kHz – 1,7cm

Ćwierć fali 20kHz to 0,4cm (ćwiartki i połówki są ważne…).

 

Widzimy, że taka pinezka ma rozmiary porównywalne z długościami wysokiego pasma akustycznego…

A jak je jeszcze rozmieścimy odpowiednio…?

 

Pułapki słyszycie a rozpraszaczy w zakresie wysokim już nie?

Hę…?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka pułapka to działa tak, że jak w pomieszczeniu macie jakiś szczególnie dokuczliwy rezonans w zakresie basów, zwany falą stojącą to stawiacie pudło i jak ręką odciąć!

 

Taka czarna dziura! Wysysa z całej przestrzeni pomieszczenia te fale stojące i gra muzyka.

Za to nienawidzą mnie w wątkach akustycznych.

 

Grzegorz ale powiedz mi tak szczerze czemu twierdzisz że pułapki basowe nie działają?

Bo nie bardzo rozumiem do czego dążysz. Przecież nie ma problemu bo owa pułapka czyli klasyczny RH bez problemu osłabił konkretne mody pomieszczenia.

Fala stojąca w tym wypadku nie jest niczym nadzwyczajnym. Chyba że twierdzisz że 17 metrowa fala nie istnieje w pomieszczeniu :)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, gadalim już o tym, gadalim...

W skrócie:

Bo taka pułapka musi być słusznych rozmiarów. Powinna być tego rzędu co przeszkoda od której odbiwszy się, tworzy się rezonans; jak taki zachodzi od ściany do ściany, to i kawał ściany trzeba pozbawić tej efektywnej powierzchni w rezonansie.

Tymczasem producent sprzedaje obiekt wielkości taboretu i to ma być panaceum na salon 40m2.

 

Bardziej uwierzę w pinezki... ;)

 

Zresztą, pisałem jak to poproszono mnie o pomoc w tej zabawie z pułapkami. Miały być dwa "taborety" a skończyło się na zabudowie całej ściany i kolubryny w jednym narożu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, gadalim już o tym, gadalim...

W skrócie:

Bo taka pułapka musi być słusznych rozmiarów. Powinna być tego rzędu co przeszkoda od której odbiwszy się, tworzy się rezonans; jak taki zachodzi od ściany do ściany, to i kawał ściany trzeba pozbawić tej efektywnej powierzchni w rezonansie.

Tymczasem producent sprzedaje obiekt wielkości taboretu i to ma być panaceum na salon 40m2.

 

Bardziej uwierzę w pinezki... ;)

 

Zresztą, pisałem jak to poproszono mnie o pomoc w tej zabawie z pułapkami. Miały być dwa "taborety" a skończyło się na zabudowie całej ściany i kolubryny w jednym narożu.

 

A o jakich bass trapach wielkości taboretu mówisz? Myślisz o tych Vari basach z Vicoustica? To masz rację!! One w ogóle nie działają. Miałem u siebie 6 sztuk i nawet te 6 razem nie miały żadnego wpływu na fale stojące w pokoju.Ale teraz mam większe, specjalnie strojone i działają rewelacyjnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, gadalim już o tym, gadalim...

W skrócie:

Bo taka pułapka musi być słusznych rozmiarów. Powinna być tego rzędu co przeszkoda od której odbiwszy się, tworzy się rezonans; jak taki zachodzi od ściany do ściany, to i kawał ściany trzeba pozbawić tej efektywnej powierzchni w rezonansie.

Tymczasem producent sprzedaje obiekt wielkości taboretu i to ma być panaceum na salon 40m2.

 

Bardziej uwierzę w pinezki... ;)

 

Zresztą, pisałem jak to poproszono mnie o pomoc w tej zabawie z pułapkami. Miały być dwa "taborety" a skończyło się na zabudowie całej ściany i kolubryny w jednym narożu.

 

No ale to oczywista sprawa. Przecież te varibasy to można zamiennie z krzesłem używać a nie do adaptacji. Kwestie rozmiarowe są nie do przeskoczenia. Choć wiedząc który to jest mod to można stosować dwa mniejsze w odpowiednim miejscu co przyniesie oczekiwany rezultat. Ale jeśli ktoś liczy że to będzie wielkości 3 pudełek po butach to jest w dużym błędzie. Choć Ty mówisz o ustrojach przeponowych a RH w odpowiednich miejscach też dają radę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem Patrick ;)

 

Nie chciałbym, żeby tak samo wykastrowano mój wątek, ani żeby mi ktoś w nim pobanował dyskutantów, dlatego uprzejmie uprasza się o dyskusję w temacie oraz ograniczenie ironii do minimum. Merytorycznie i poważnie.

 

Więc do rzeczy:

Czy uważacie, że uprawnione jest wydawanie negatywnych opinii o piegach harmonixa bez ich osobistego przetestowania w swoim systemie?

Może np. piegi sprawdzają się w jednej aplikacji, a w drugiej nie?

Może to kwestia przejrzystości toru?

Może np. piegi wymagają zgodnie z sugestią konstruktora, współdziałania wszystkich elementów Systemu Harmonixa? I np. w systemie z kablami innego producenta lub bez dedykowanych podstaw pod sprzęt po prostu „nie grają” ?

 

Jeszcze jedna myśl chodzi mi po głowie i choć z jednej strony wydaje mi się ona pozbawiona racjonalnych podstaw, to z drugiej strony… kto wie, tyle jest jeszcze niewyjaśnionych zjawisk, że nie lekceważyłbym i tej teorii. A więc: może negatywne opinie co do skuteczności piegów to kwestia braku ich wygrzania? Może trzeba dać im „pograć” ze 300 godzin, żeby brzmienie osiągnęło właściwości opisywane przez dystrybutora? Może zachodzą tam jakieś nierozpoznane jeszcze zjawiska na poziomie molekularnym i ileś tam czasu muszą powchodzić w interakcje z falami dźwiękowymi, żeby osiągnęły swoje docelowe właściwości.

 

Wiem, że wiele osób odniesie się do powyższego bardzo sceptycznie, ale z drugiej strony czas jakiś temu pewnie byli równie sceptyczni do wygrzewania kabli sieciowych, a obecnie są to zjawiska, których wagę dostrzega coraz więcej świadomych użytkowników i recenzentów.

 

Ja tobie mogę odpowiedzieć tylko na podstawie swoich jakichś tam, skromnych doświadczeń.

Otóż:

- te piegi są z jakiegoś plastiku i mają być mocowane w miejscach ważnych odbić od ścian i sufitu. Być może ma to wpływ na rozpraszanie wysokich tonów

a wtedy może być pozytywne wrażenie większej przestrzeni i większego blasku muzyki wynikające z większej ilości odbitych wysokich tonów.

Mówię "być może" bo pewności nie mam gdyż nie słyszałem tego w akcji.

 

- na pewno nie ma tam nic do wygrzewania. Raz że to plastik a nie metal a poza tym nic nie płynie przez te piegi a jedynie się odbija w taki czy inny sposób.

Tak więc aspekt ewentualnego wygrzewania nie może dotyczyć tych piegów.

 

- problemy i zjawiska akustyczne są w zasadzie nie zależne od jakości czy rodzaju sprzętu grającego a zależne są od wielkości pokoju, proporcji, wykończenia ścian, sufitu i podłogi,

od rodzaju i ilości mebli w pomieszczeniu oraz miękkich materiałów jak dywany, zasłony itd.

Czasem zmiana ustawienia kolumn pewne efekty zmniejsza ale generalnie problemy z akustyka są niezależne od sprzętu audio a więc i również działanie tych piegów

jest niezależne od użytego sprzętu audio.

 

- nie wierz w to że kable tej firmy wspomogą działanie tych piegów.Jedno nie ma nic wspólnego z drugim.Problemy akustyczne są uzależnione od pokoju a nie od sprzętu i kabli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Nie ma co ukrywać że krytyka jakiegokolwiek producenta, sklepu jest niewskazana.

Przecież oni płacą za reklamy :) a na pewno nie będą robić tego w miejscu gdzie wytyka się ich nikczemne zabiegi.

 

 

A konkretnie? Może niech kolega wytknie te zabiegi i wtedy się przekonamy? Po co się lękać z góry?

 

Czy uważacie, że uprawnione jest wydawanie negatywnych opinii o piegach harmonixa bez ich osobistego przetestowania w swoim systemie?

 

 

Wówczas, gdy producent będzie sugerował, że tek małe wyprztyki mają zbawienny wpływ na jakość basu w pomieszczeniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tobie mogę odpowiedzieć tylko na podstawie swoich jakichś tam, skromnych doświadczeń.

Otóż ....

 

Sly, dzięki za kolejną obszerną opinię, na swój sposób cię podziwiam, że jesteś w stanie ot tak po prostu odpowiadać na dręczące mnie pytania ;)

pzdr

 

Wówczas, gdy producent będzie sugerował, że tek małe wyprztyki mają zbawienny wpływ na jakość basu w pomieszczeniu.

 

czemu?

narażasz się przecież na argument: "nie testowałeś to się nie odzywaj"

tak samo jak w przypadku kierunkowości bezpieczników czy fundamentalnej poprawie basu po "wygrzaniu" kabla sieciowego.

 

Gdzie jest więc ta granica, po przekroczeniu której już nie trzeba czegoś testować, żeby stwierdzić że to lipa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko warto testować, niezależnie czy narazimy się na śmieszność...

Sam wykonałem kilka absurdalnych w/g sceptyków testów na tym Forum.

 

Oczywiście możemy w sposób teoretyczny uprawdopodobnić pewne pozornie wyglądające na brednie zjawiska.

Tak zrobiłem w wątku o demagnetyzującej płycie i tak próbowałem tu.

 

A skoro warto testować to testujmy, słuchając muzyki oczywiście...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko warto testować, niezależnie czy narazimy się na śmieszność...

Sam wykonałem kilka absurdalnych w/g sceptyków testów na tym Forum.

 

Oczywiście możemy w sposób teoretyczny uprawdopodobnić pewne pozornie wyglądające na brednie zjawiska.

Tak zrobiłem w wątku o demagnetyzującej płycie i tak próbowałem tu.

 

A skoro warto testować to testujmy, słuchając muzyki oczywiście...

Ooo jaka zmiana,może jednak przetestujesz sieciówki,Czy na śmieszność się tym narazisz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piegów Harmonixa nie testowałem.

Jestem sceptyczny na wstępie. Acz podałem wystarczające przesłanki, że fizyka nie musi się tu kłócić z marketingiem. Zresztą nie znam go dokładnie.

 

Powiem, kiedy takie pinezki mogłyby być słyszalne:

Ściany z materiałów tłumiących i wpite w nią pinezki.

 

Tylko trzeba sobie zdać sprawę z jaką precyzją trzeba to zrobić.

W ogóle ktoś słuchał kiedyś perfekcyjnej sceny muzycznej?

Otóż jest to tak, że ruszenie głową burzy efekt!

 

Właściwe punkty dla uszu są oddalone od siebie o jakieś wielokrotności długości fal składowych w widmie... Bywa, że lokalizujemy instrument A a nie potrafimy już tego zrobić z B.

A instrumenty są przestrzenne (koncert fortepianowy w zależności realizacji mikrofonowej to oddalony instrument ale w jazz`ie bywa ten fortepian blisko. Słyszycie układ przestrzenny klawiszy (strun)?

itd.

 

A więc cała ta akustyka to takie trochę szukanie Świętego Graal`a.

 

 

A sieciówki jak każdy mam włączone na co dzień.

I niestety mam system na tyle doskonały (infrastrukturę zasilającą i kablową), że ich nie słyszę Zresztą wady okablowania to brumy, szumy, świszczenia i pełzania… Zakłócenia.

Pisałem już o tym.

Jak ktoś słyszy zmiany brzmienia to ma zwidy albo nie odróżnia subtelnych zakłóceń od brzmień. Może to i nie dziwota, jak słucha się czarnej szumiącej i trzeszczącej płyty…

 

Trochę siedziałem w zasilaniu akumulatorowym. Wiem jak brzmi wzmacniacz a również gramofon, DAC, magnetofon zasilany z czystego źródła, wiem jak może brzmieć z sieci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Powiem, kiedy takie pinezki mogłyby być słyszalne:

Ściany z materiałów tłumiących i wpite w nią pinezki.

 

 

Grzegorz, myślisz że 0,01% takiej odbijającej powierzchni faktycznie byś usłyszał? Żeby osiągnąć 1% (wciąż dalego do "działających" 20%) musiałbyś kupić 100 opakowań.

 

A co z basem, też sądzisz że należałoby przetestować ich działania w zakresie niskich tonów, żeby móc się wypowiadać na temat ich skuteczności w tej materii?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;)

Powiedziałem o ścianach pochłaniających.

No to idźmy na całość:

Ściany idealnie pochłaniające albo wolna przestrzeń. Fale rozchodzą się bez odbić w nieskończoność...

 

Nagle pojawiają się małe, ale jak wykazałem w 1 komentarzu porównywalne z długością fali (20kHz) powierzchnie odbijające. Jeśli są one jeszcze jakoś cudacznie umieszczone w przestrzeni to okazać się może, że dla wysokich zakresów pasma słyszalnego dałoby się coś usłyszeć…

 

Oczywiście w normalnych warunkach ta teoria nie wytrzymuje krytyki, jak wskazałeś; ściany odbijają (powierzchnie pinezek zwyczajnie zginą na ich powierzchni).

 

Co do basów to jest to niemożliwe zgodnie z tą teorią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

czemu?

narażasz się przecież na argument: "nie testowałeś to się nie odzywaj"

tak samo jak w przypadku kierunkowości bezpieczników czy fundamentalnej poprawie basu po "wygrzaniu" kabla sieciowego.

Gdzie jest więc ta granica, po przekroczeniu której już nie trzeba czegoś testować, żeby stwierdzić że to lipa?

 

 

Nie ma takiej obiektywnej granicy. Dla mnie osobiście znajduje się ona tam, gdzie widzę kolizję ze znanymi mi prawami lub zjawiskami fizycznymi. Oczywiście JESTEM W STANIE wyobrazić sobie pewien wpływ tych cosiów na bas, ale w konfiguracji, jakiej producent nie proponuje, tzn. w postaci dużej sterty usypanej np. w narożniku pomieszczenia.

 

Ściany idealnie pochłaniające albo wolna przestrzeń. Fale rozchodzą się bez odbić w nieskończoność...

Nagle pojawiają się małe, ale jak wykazałem w 1 komentarzu porównywalne z długością fali (20kHz) powierzchnie odbijające. Jeśli są one jeszcze jakoś cudacznie umieszczone w przestrzeni to okazać się może, że dla wysokich zakresów pasma słyszalnego dałoby się coś usłyszeć…

 

W tej sytuacji powstaje jednak pytanie, w jakim celu tak się pieprzyć? Innymi słowy nie ma chyba istotnego powodu, aby budować martwe akustycznie pomieszczenie tylko po to, aby je potem częściowo reanimować instalowaniem ogromnej liczby małych lusterek akustycznych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istotnie.

To jedynie taki eksperyment myślowy.

 

A propos lusterek.

Są takie sugestie ustawiania głośników w KD (5.1, 7.1) z użyciem lustra. jeden słucha drugi chodzi z lustrem... Spotkałem się kilkukrotnie z tym tu na Forum... (nie pytajcie mnie o szczegóły)...

 

W każdym razie lustro wielkości A3 słychać na luzie (tzn. fale od niego odbite), słychać mniejsze,...

Gdzie jest słyszalna granica tej powierzchni lustra...?

 

Mamy zamknięte oczy, słuchamy ulubionego kawałka. Nagle coś zaburza nirwanę... otwieramy oczy; to żona się przemieściła, innym razem wlazł do pokoju kot...

Tu również są granice percepcji zaburzeń.

 

Czy piegi Harmonixa to jeszcze słyszalny gadżet czy już śmieszny marketing...?

Ktoś słyszał?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej obiektywnej granicy. Dla mnie osobiście znajduje się ona tam, gdzie widzę kolizję ze znanymi mi prawami lub zjawiskami fizycznymi. Oczywiście JESTEM W STANIE wyobrazić sobie pewien wpływ tych cosiów na bas, ale w konfiguracji, jakiej producent nie proponuje, tzn. w postaci dużej sterty usypanej np. w narożniku pomieszczenia.

 

No to poczytaj, co o efektach zainstalowania tych piegów są w stanie napisać Twoi koledzy po fachu. Ja w trakcie lektury miałem jakby deja vu, gdzieś już widziałem tę konstrukcję "recenzji", po chwili sobie przypomniałem - to przecież "recenzja" powieszona na AS z efektami wygrzewania kabla sieciowego. Naprawdę, trudno doszukać się większych różnic w tych tekstach.

 

Let’s make it short: The before and after sound difference was so clearly noticeable that I – now more skeptical than ever – found

myself taking a furtive glance to check the amplifier settings as I was changing the CD. (...)

Astounding!

This subjective impression of increased loudness – later confirmed by all three guests independently – suggests an

enhanced rendering of the inner dynamic structures in the music. Now and then it seemed as if all of the involved musicians had

rehearsed their program intensely one more time, and were delivering the performance of a lifetime. Vesselina Kasarova now

sounds much clearer, her mezzosoprano voice appears on stage with much greater focus, sets itself much more naturally apart

from the orchestra, breathes with a newfound freedom, and delivers greater presence, while its vocal stature and articulation have improved notably. Lindsey Buckingham’s acoustic guitar is not as flat as before, but possesses more credible volume, seems more certain and combines with the drums and electric bass guitar to form a remarkably incisive and driving band base.

 

No other tuning devices from a range of suppliers that I skeptically tried out have ever come close to the astonishing effect of these discs from Harmonix.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to poczytaj, co o efektach zainstalowania tych piegów są w stanie napisać Twoi koledzy po fachu. Ja w trakcie lektury miałem jakby deja vu, gdzieś już widziałem tę konstrukcję "recenzji", po chwili sobie przypomniałem - to przecież "recenzja" powieszona na AS z efektami wygrzewania kabla sieciowego. Naprawdę, trudno doszukać się większych różnic w tych tekstach.

 

Let’s make it short: The before and after sound difference was so clearly noticeable that I – now more skeptical than ever – found

myself taking a furtive glance to check the amplifier settings as I was changing the CD. (...)

Astounding!

This subjective impression of increased loudness – later confirmed by all three guests independently – suggests an

enhanced rendering of the inner dynamic structures in the music. Now and then it seemed as if all of the involved musicians had

rehearsed their program intensely one more time, and were delivering the performance of a lifetime. Vesselina Kasarova now

sounds much clearer, her mezzosoprano voice appears on stage with much greater focus, sets itself much more naturally apart

from the orchestra, breathes with a newfound freedom, and delivers greater presence, while its vocal stature and articulation have improved notably. Lindsey Buckingham’s acoustic guitar is not as flat as before, but possesses more credible volume, seems more certain and combines with the drums and electric bass guitar to form a remarkably incisive and driving band base.

 

No other tuning devices from a range of suppliers that I skeptically tried out have ever come close to the astonishing effect of these discs from Harmonix.

Czyli to działa......ile kompletów zostało przystosowanych - zastosowanych w omawianym pomieszczeniu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że panu recenzntowi grałyby nawet nierozpakowane.

Szczegóły tu:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.