Jump to content
IGNORED

DAC/Karta muzyczna na USB do 400 złotych

Recommended Posts

4 godziny temu, przemak napisał:

Przecież wie lepiej i się obraża, jak się na to zwraca uwagę ?

Ja się zwinąłem z wątku? ?

3 godziny temu, szymon1977 napisał:

Ale wątek nie o tym co kto lubi.

Wątek o dacu do 400 PLN... Co akurat napisałem kilka postów wyżej ?

Szymon, problem jest taki że szumu i zniekształceń od potencjometru nie słyszę. A zmianę w dynamice muzyki przy sciszeniu dac do niskich poziomów, słychać na moim systemie bardzo wyraźnie. A że zazwyczaj słucham muzyki nie przekraczając 1/10 skali potencjometru.... (tak wiem, powinno być tragicznie źle i jeszcze na dodatek nierówno na obu kanałach, a jest super).

• Like 2
Godzinę temu, marcinmarcin napisał:

Szymon, problem jest taki że szumu i zniekształceń od potencjometru nie słyszę. A zmianę w dynamice muzyki przy sciszeniu dac do niskich poziomów, słychać na moim systemie bardzo wyraźnie. A że zazwyczaj słucham muzyki nie przekraczając 1/10 skali potencjometru.... (tak wiem, powinno być tragicznie źle i jeszcze na dodatek nierówno na obu kanałach, a jest super).

Ja rozumiem, że w Twoim DAC gałka V może być gorsza niż w Twoim wzmacniaczu. Ale ilość błędów nerytorycznych, które popełniasz wxswym wywodzie jest zbut duża, aby chciało mi się je wszystkke wykazywać.

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

• 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Drodzy,

Czy ktoś może polecić jakiegoś taniego Daczka do laptopa do słuchania ze słuchawek dousznych do pracy. Źródło tidal.

Daczek musi być przenośny (do lapka) więc nie oczekuje cudów.

Rozwiązanie wielkości Dragonfly red/black jest dla mnie idealne. Czy ktoś testował jakieś alternatywy? Czy przejściówka "jitter" faktycznie robi robotę?

Edited by Gutek

Z lapkiem i słuchawkami używam tego. Skopał tyłek wewnętrznej karcie dźwiękowej na całej linii. 

IMG_20210125_222849.jpg

W obudowie siedzi płytka sprzedawana na Aliex... jako golizna bez obudowy. Zaraz ją znajdę, to wstawię linka.

Wtyk USB został odlutowany z płytki, w jego miejsce podpiąłem wtyk na krótkim przewodzie, by był bardziej giętki i nie wystawało to za daleko (płytka plus wtyk jack to jednak za mocno odstaje.)

Znalazłem:

14,69 zł  10%OFF | 5V Mini PCM2704 USB

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

• Thanks 1
13 godzin temu, porlick napisał:

Z lapkiem i słuchawkami używam tego. Skopał tyłek wewnętrznej karcie dźwiękowej na całej linii. 

Piękny pizdryk. Słuchasz tego na pchełkach (czy innych słuchawkach) czy wrzucasz sygnał jeszcze na wzmacniacz?

Skąd wziąłeś tą jasną obudowę?

Podłączam słuchawki do dziurki w "pizdryku". Mam lekkie, nauszne AKG, nie pamiętam symbolu. I tak używam sporadycznie, w razie wyższej konieczności, bo nie lubię słuchawek. Obudowa to kapturek od żoninej chemii gospodarczej, czyli jakiejś perfumy. Wywierciłem w nim otwór na przewód, przewlokłem go i przylutowałem do płytki, do której przykleiłem dekielek, z otworem ciasno pasującym do kołnierzyka gniazda minijack, a na zewnątrz do otworu obudowy. Na końcu przewodu jest zaciśnięta trytka, która blokuje go przed wysunięciem z obudowy. Na koniec wsunąłem całość do obudowy, którą zalałem gluten na gorąco. Taka "jednorazówka" działa bezawaryjnie od lat.

W porównaniu do karty w starym lapku Lenovo, utemperował się buczący bas, zyskując kontrolę, poprawiła się znacząco czytelność na środku, ale na wysokich to zaszła prawie rewolucja pod względem jakości. Czyżby Lenovo stosowało aż tak dzadowskie karty?

• 1 month later...

Kupiłem prodigy cube black edition. Mam możliwość obecnie porównania na słuchawkach między laptopem Dell 5558 i jest słabo . tzn dell lepiej wypada. jest dwa razy głośniejszy, średnie i wysokie  znacznie mniej przykryte "kocem". Prodigy idzie do zwrotu.

Chwila, chwila....nie jest tak źle. Na słuchawkach mimo że to Philips dokanałowe ale z certyfikatem hires slabo to zagrało, ale dzisiaj po rca na wzmaku no to jest bardzo dobrze. Nawet Spotify nie premium brzmi jak.... Premium??♥️. Gadają o wymianie opampa na muses ale wydaje mi się że to szukanie kutasa w d...... stogu sianna. 

• 5 weeks later...

To zależy od stopnia ubytku słuchu pacjenta 🙂

A osobiście nie spotkałem zewnętrznego Dac - a o brzmieniu gorszym od karty w laptopie.

Stacjonarne mają dużo więcej możliwości wyboru i doboru kart dźwiękowych, często bardzo zaawansowanych technicznie.

• 3 weeks later...