Skocz do zawartości
IGNORED

Dublin High End 2012 - jak się bawimy na wsi... :)


il Dottore

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie ale wcale nie sa Nam potrzebne przepychanki jeden moze sluchac i 25 godz na dobe a drogi tylko w niedzielne wieczorki nie ma znaczenia naprawde....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie muza gra rano 2-3h i po powrocie 3-5h a w dni wolne nawet wiecej.

Gdy wygrzewałem sprzęt a szczególnie kolumny to zostawiłem sprzęt włączony wychodząc z domu więc grało po 14h i dom się nie spalił.

Ale nawet słuchając po 3h dziennie a w dni wolne po 6-8h to kolumny i tak w pełni wygrzeją sie po kilku miesiącach a nie po 10 latach.

Poza tym owe wygrzewanie nie oznacza że nie można słuchać w tym czasie. Po prostu dźwięk z czasem staje sie bardziej miękki i cieplejszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu dźwięk z czasem staje sie bardziej miękki i cieplejszy.

Bo się do niego przyzwyczaiłeś, albo po prostu w danym dniu lepiej ci się słucha.....akurat niby po owych magicznych 1500 h....., a za 2 dni już może ci się słuchać gorzej.....różne mamy nastawienie, samopoczucie, percepcję...a potem pisze się banialuki na forum o tysiącach godzin wygrzewania, jakiś perturbacjach brzmieniowych po 200 h, kolejnych 200 h....że raz gra dobrze, innym razem źle......problemem jest sam człowiek i pewnie jeszcze coś, ale na pewno nie onanistycznie traktowane wygrzewanie....każdy element potrzebuje pewnego czasu na rozruszanie, ale nie są to setki, tysiące godzin.....to mit wyczynowego audiofila totalnie na dodatek pogubionego.....

 

Gdy wygrzewałem sprzęt a szczególnie kolumny to zostawiłem sprzęt włączony wychodząc z domu więc grało po 14h i dom się nie spalił.

To miałeś szczęście.....dziwactwem było zaś włączanie codzienne sprzętu na 14 h...sprzętu, którego nikt nie słuchał.....

 

U mnie muza gra rano 2-3h i po powrocie 3-5h a w dni wolne nawet wiecej.

 

Nie wierzę w to, że codziennie słuchasz 8 h......doby by nie starczyło na inne czynności.....chyba, że muza w tle leci cichutko....ale nie jest to wnikliwy odsłuch i przy takim cichym słuchaniu kolumn nie rozruszasz.....dlatego przy moim założeniu 2 h dziennie czas 2 lat na "wysłuchanie" 1500 h jest jak najbardziej na miejscu.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę w to, że codziennie słuchasz 8 h

 

8 h mozna slyuchac ale przy tym rowniez robic inne czynnosci ale siedzac na kanapie i sie relaksowac przy muzyce to fakt u mnie z 2-3h okolo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utopie sa pomyslane bardziej tak, jak powinny byc zrobione dobre kolumny. Maja dobre tlumienie impulsow. Jasne ze trzeba sie bardziej przylozyc do ukladania systemu zeby takie kolumny zagraly.

Czarowanie muzyka to ma wychodzic ze zrodla, a nie z kolumn.

Sa inne kolumny ktore czaruja, a gdy dasz glosniej to juz robi sie balagan.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gutek ostatnio włącza pliki, wyrusza w długi rejs po morzu; po przypłynięciu to już jakoś gra ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jestem tu nowy ! bylem na tej wystawie i nie do konca zgadzam sie z opisem sprzetu ktory tam gral ,ale to moje odczucie !! "tammoye" _to byl moim zdaniem naj ! goszy zestaw na wystawie sluchalem ich jakies 20 minut totalna klapa dzwiek nie naturalny (nie tak brzmia instrumenty) zero muzykalnosci a jak wystawca powiedzial ile to kosztuje to wyszedlem ,troche przypominalo to metalowe KEF lipa!

triangle zagraly swietnie pod tymi klockami nie wiem nic o tych klockach ale bylo naprawde dobrze a liczy sie efekt koncowy

pokuj z usherami _te kolumny graja zupelnie inaczej ale byly nowe a pod ta ciemna elektronika i nie wiem jaki guru to robi I ZA ILE !!! ale to byla kiepska prezetacia .pod moim arcamem te male ushery graja lepiej.

monitorki M-D KAPITALNE ale" utopia" byla klasa dla siebie !!! to cale spektrum dzwieku , naturalnosc,neutralnosc ciekawe jak graja po kilkudziesieciu godzinach i nie wazne ile kosztuja !!.

A OGULNIE TO CZEGO SIESPODZIEWALISMY NA OWCZEJ WYSPIE? brawo dla ushera za plytki demo !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jestem tu nowy ! bylem na tej wystawie i nie do konca zgadzam sie z opisem sprzetu ktory tam gral ,ale to moje odczucie !! "tammoye" _to byl moim zdaniem naj ! goszy zestaw na wystawie sluchalem ich jakies 20 minut totalna klapa dzwiek nie naturalny (nie tak brzmia instrumenty) zero muzykalnosci a jak wystawca powiedzial ile to kosztuje to wyszedlem ,troche przypominalo to metalowe KEF lipa!

triangle zagraly swietnie pod tymi klockami nie wiem nic o tych klockach ale bylo naprawde dobrze a liczy sie efekt koncowy

pokuj z usherami _te kolumny graja zupelnie inaczej ale byly nowe a pod ta ciemna elektronika i nie wiem jaki guru to robi I ZA ILE !!! ale to byla kiepska prezetacia .pod moim arcamem te male ushery graja lepiej.

monitorki M-D KAPITALNE ale" utopia" byla klasa dla siebie !!! to cale spektrum dzwieku , naturalnosc,neutralnosc ciekawe jak graja po kilkudziesieciu godzinach i nie wazne ile kosztuja !!.

A OGULNIE TO CZEGO SIESPODZIEWALISMY NA OWCZEJ WYSPIE? brawo dla ushera za plytki demo !

 

Sam kolega widzi jak różnie ludzi odbierają dźwięk. Dla kolegi Il Dottore było odwrotnie i byłem gotów się z nim zgodzić w kwestii Utopii bo wiem jak grają nie wygrzane a jak wygrzane i kilkadziesiąt godzin to o wiele za mało. A tu kolega mówi że to właśnie Utopie grały najlepiej czego jestem pewien zakładając że byłby dobrze wygrzane.

Przypuszczam że nie były w pełni wygrzane więc można założyć że zagrały na 70% swoich możliwości(tak na oko).

Kolega Il Dottore pisze o muzykalności ale to bardzo luźny termin i dla każdego znaczy co innego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />

Kolega Il Dottore pisze o muzykalności ale to bardzo luźny termin i dla każdego znaczy co innego.<br />

<br />

<br />

Dokładnie, zgadzam się w 100%.<br />

Dlatego od samego początku piszę o moich subiektywnych odczuciach i nie roszczę sobie pretensji do głoszenia Prawdy Ostatecznej.<br />

Dla mnie szokiem był pobyt w pokoju Vitusa i dCS. Jak tak drogi system może grać w ten sposób?<br />

Niby niczego nie brakowało... tylko muzyki.<br />

BelCanto + Triangle natomiast mi się podobały, choć kolegom już mniej. Swoją drogą - też drogi system.<br />

Co do Tannoya... Niestety - albo nic tam nie grało, albo siedzieli jacyś maniacy i raczyli się muzyką DOKŁADNIE w tym stylu co na załączonym filmie:<br />

<br />

<a href="

/>

<br />

Dla mnie Tannoy brzmiał po prostu obłędnie ale wolałbym jakiś strawniejszy materiał, by ocenić brzmienie... :)<br />

<br />

Usher/Electrocompaniet/Graham Slee  - IMO elektronika nie była "ciemna"... nie mogła być "ciemna" w tej cenie i w tej klasie. Zresztą zmieniano źródła i końcówki mocy i jasno było widać, że "misiowaty" i "bułowaty" charakter prezentacji pochodzi od "uszatków". Grało milutko - nie powiem, szczególnie z patefonu ;), na lepszych (lub wygrzanych) kolumnach ten system mógłby wymiatać. A tak... nooo, nie była to najlepsza reklama dla Ushera, jeśli o mnie chodzi. Choć za sampler CD na złocie jestem wdzięczny. :)<br />

I chętnie bym posłuchał Dancerów Mini już po wygrzaniu.<br />

<br />

A Mark&Daniel/YBA to było dla mnie po prostu objawienie. Muzyka zagrana tak pięknie, tak lekko, bez wysiłku, barwnie i radośnie,  tak "niecyfrowo" a jednocześnie z ultymatywną precyzją i dynamiką nie gorszą od monstrualnych szaf Focala... po prostu najwyższa klasa, zaskoczenie i opad szczeny.<br />

<br />

I to jest chyba różnica pomiędzy dźwiękiem  Hi-Fi a hajendem.<br />

Hi-Fi jest dobre i poprawne a hajend dodatkowo ma  "to coś". I nie mówię tu o cenie, choć w przypadku M&D i cena jest wysoka.<br />

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto zabrał temat ze Stereo? I po co?

Miejsce tego tematu jest w zakładce Stereo.

Najdroższy system na wystawie kosztował zaledwie marne 50 tys funtów (z ogonkiem).

Więc z czym do ludzi - w kontekście np. tego tematu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ???

Proszę uprzejmie o zabranie wątku z powrotem do działu STEREO.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Kto zabrał temat ze Stereo? I po co?

Miejsce tego tematu jest w zakładce Stereo.

Najdroższy system na wystawie kosztował zaledwie marne 50 tys funtów (z ogonkiem).

Więc z czym do ludzi - w kontekście np. tego tematu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ???

Proszę uprzejmie o zabranie wątku z powrotem do działu STEREO.

 

Czekaj, czekaj, a jak się nazywa ta wystawa ... ?

 

 

 

 

 

 

PS. Widownia za mała ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielki mi High-End za 700 euro - wszystkiego 12 pokoi... nie przesadzajmy.

Proszę temat przenieść z powrotem do działu STEREO - tam jego miejsce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.