Skocz do zawartości
IGNORED

Kabel USB - najlepszy z najlepszych!


Szymon

Rekomendowane odpowiedzi

Poczułem się dziwnie po przeczytaniu powyższego tekstu. Hm..., czy to znaczy, że kabel (kable) mają zasilanie, razem czy osobno ?

"biegnie prąd o napięciu 30 volt"- czy są pod napięciem 30V czy, też na początku i końca kabla jest doprowadzony przewód zasilający i "biegnie" tam mały prąd ?

O właśnie zobaczyłem w internecie zdjęcie tego cuda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jest też zasilane, które przypomina najzwyklejszy zasilacz. Czy oby na pewno nie przenosi to zakłóceń z sieci zasilającej na kabel ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kabli jest zawsze w zestawie zasilacz. W każdym z kabli audio jest wystające mini gniazdo na bullet do regulacji brzmienia i na wtyk kabelka z zasilania.

Aktywne ekranowanie jest w oddzielnym przewodzie którzy biegnie równolegle i jest schowany w izolacji całego kabla.

Nie ma więc żadnych zakłóceń.

Miałem Apexa XLR, mam jeszcze Apexa RCA, mam też Elementa Copper/Tungsten/Silver i w żadnym nie ma mowy o zakłóceniach a grają rewelacyjnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synergistic Research wprowadził właśnie najnowsze swoje kable USB,Firewire i Thunderbolt w wersji z aktywnym ekranowaniem i bulletami do strojenia brzmienia!

To jest dopiero czad.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Sygnałowi cyfrowemu jest to obojętne co to za połączenie , ważne aby w danym określonym czasie przeszła informacja.

Można zawęzić temat do hasła , KABLE KTÓRE ZAPEWNIAJĄ DOBRY KONTAKT nic ponad to.

 

 

Głupstwo wierutne. Zawodowo używam często kabli USB do czegoś, co nieco łatwiej zweryfikować niż brzmienie, mianowicie do transmisji video. Przy długości powyżej ok. 7 m sygnał niejednokrotnie stawał się na tyle zniekształcony, że obraz przestawał być odbierany. W tej sytuacji jest jasne, że jakość konstrukcji i wykonania przewodu ma istotne znaczenie dla przenoszenia sygnałów. Wystarczy wypróbować, to nie czary ani opowieści z pieca, normalna praktyka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupstwo wierutne. Zawodowo używam często kabli USB do czegoś, co nieco łatwiej zweryfikować niż brzmienie, mianowicie do transmisji video. Przy długości powyżej ok. 7 m sygnał niejednokrotnie stawał się na tyle zniekształcony, że obraz przestawał być odbierany. W tej sytuacji jest jasne, że jakość konstrukcji i wykonania przewodu ma istotne znaczenie dla przenoszenia sygnałów. Wystarczy wypróbować, to nie czary ani opowieści z pieca, normalna praktyka.

 

Głupstwem jest to że używasz kabla USB na długości 7 metrów gdzie ten standard przewiduje maksymalną długość 5 metrów.

Więc nie masz pojęcia czego używasz. Więc wierutnym głupstwem jest pisanie o zniekształconym obrazie gdy nie postępujesz zgodnie z "instrukcją".

Dodatkowo dla USB 3.0 długość ta jest jeszcze krótsza.

 

Liczę na podjęcie tematu a nie na wymoderowanie mojego wpisu :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupstwem jest to że używasz kabla USB na długości 7 metrów gdzie ten standard przewiduje maksymalną długość 5 metrów.

Nic dodać nic ująć, totalna wtopa jozwy....wstyd....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupstwo wierutne. Zawodowo używam często kabli USB do czegoś, co nieco łatwiej zweryfikować niż brzmienie, mianowicie do transmisji video. Przy długości powyżej ok. 7 m sygnał niejednokrotnie stawał się na tyle zniekształcony, że obraz przestawał być odbierany. W tej sytuacji jest jasne, że jakość konstrukcji i wykonania przewodu ma istotne znaczenie dla przenoszenia sygnałów. Wystarczy wypróbować, to nie czary ani opowieści z pieca, normalna praktyka.

To prawda, żenująco dyletancki wpis recenzenta, który nie ma pojęcia o standardzie usb ! Wierutne głupstwo !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

To teraz proponuję się zastanowić, bo może ten standard ma jakiś powód, inny niż tylko krasnoludki, które zabraniają tzw. cyferkom podróżować dalej niż 5 m.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz proponuję się zastanowić, bo może ten standard ma jakiś powód, inny niż tylko krasnoludki, które zabraniają tzw. cyferkom podróżować dalej niż 5 m.

Nie pogrążaj się....mleko się wylało i go nie zetrzesz, bo wsiąkło głęboko :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz proponuję się zastanowić, bo może ten standard ma jakiś powód, inny niż tylko krasnoludki, które zabraniają tzw. cyferkom podróżować dalej niż 5 m.

 

Tu się nie ma nad czym zastanawiać. Czysta fizyka i krasnoludków w to nie mieszaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

sugeruję wrócić do meritum. Dalsze pyskówki w tonie tych wyciętych będą odpowiednio nagradzane

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz proponuję się zastanowić, bo może ten standard ma jakiś powód, inny niż tylko krasnoludki, które zabraniają tzw. cyferkom podróżować dalej niż 5 m.

 

 

Mało wiesz, a jeszcze buńczucznym tonem o krasnoludkach. W takim razie proszę, byś mógł doczytać i przestać wierzyć w krasnoludki które udzielają się w audio czy PC.

 

"The data cables for USB 1.x and USB 2.x use a twisted pair to reduce noise and crosstalk. USB 3.0 cables contain twice as many wires as USB 2.x to support SuperSpeed data transmission, and are thus larger in diameter.[39]

 

The USB 1.1 Standard specifies that a standard cable can have a maximum length of 3 meters with devices operating at Low Speed (1.5 Mbit/s), and a maximum length of 5 meters with devices operating at Full Speed (12 Mbit/s).[citation needed]

 

USB 2.0 provides for a maximum cable length of 5 meters for devices running at Hi Speed (480 Mbit/s). The primary reason for this limit is the maximum allowed round-trip delay of about 1.5 μs. If USB host commands are unanswered by the USB device within the allowed time, the host considers the command lost. When adding USB device response time, delays from the maximum number of hubs added to the delays from connecting cables, the maximum acceptable delay per cable amounts to 26 ns.[40] The USB 2.0 specification requires cable delay to be less than 5.2 ns per meter (192,000 km/s, which is close to the maximum achievable transmission speed for standard copper wire).

 

The USB 3.0 standard does not directly specify a maximum cable length, requiring only that all cables meet an electrical specification: for copper cabling with AWG 26 wires the maximum practical length is 3 meters (9.8 ft).[41]"

 

 

Jeśli angielski to problem to wyłuskam:

 

The primary reason for this limit is the maximum allowed round-trip delay of about 1.5 μs. If USB host commands are unanswered by the USB device within the allowed time, the host considers the command lost.

 

Chodzi mniej więcej o to, że opóźnienie w obie strony nie może wynosić więcej niż 1,5 mikro sekundy bo inaczej stracimy połączenie.

Teraz jak kolega wie dlaczego dzieje się tak, że powyżej 5 metrów mogą być problemy z utrzymaniem połączenia.

 

Widzisz jak dla mnie to powinieneś dać sobie spokój z recenzowaniem czego kolwiek.

Raz że nie potrafisz przyznać się do własnej niewiedzy.

Dwa szyderczo prawisz o krasnoludkach, które mają maskować niewiedzę w tym temacie.

Trzy warto czasami zapytać jak się czegoś niewie.

Cztery liczę że nasza dyskusja nie z niknie z racji zielonego napisu "Moderacja"

 

 

Pozdrawiam Arczi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Oczywiście, opóźnienie. Oraz inne możliwe czynniki związane z przesyłem, to na marginesie. Nie wiem z czego kolega wysnuł wniosek, że nie znam specyfikacji (i podał to w tak napuszonym tonie). Ja sprawdziłem to eksperymentalnie, mam nadzieję, ze jeszcze wolno? I w jaki sposób zaprzecza to poglądowi o wpływie kabla USB na transfer, zdaniem kolegi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zbieram kable USB do testów, jak macie jakieś ciekawe kabelki to proszę pisać.

 

Na razie udało mi się załatwić:

 

Cardas Audio Clear USB

Wireworld Starlight

Wireworld Ultraviolet

Chord USB Silver Plus

Chord USB Sarum - mordęga żeby go wyrwać (dystrybutor tragedia!)

Audionova USB

i Tajwańczyk chyba srebrny.

 

Jak przesłucham to napiszę, który u mnie sprawuje się najlepiej.

 

Zapomniałem. Jeszcze mam załatwione Audioquesty z Top HiFi i Nordosta, ale nie wiem kiedy dokładnie je podeślą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Cztery liczę że nasza dyskusja nie z niknie z racji zielonego napisu "Moderacja"

 

 

Ciekaw jestem, czy to się konkretnie różni od insynuacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawodowo używam często kabli USB do czegoś, co nieco łatwiej zweryfikować niż brzmienie, mianowicie do transmisji video. Przy długości powyżej ok. 7 m sygnał niejednokrotnie stawał się na tyle zniekształcony, że obraz przestawał być odbierany. W tej sytuacji jest jasne, że jakość konstrukcji i wykonania przewodu ma istotne znaczenie dla przenoszenia sygnałów. Wystarczy wypróbować, to nie czary ani opowieści z pieca, normalna praktyka.

Potwierdzam, obserwowałem dokładnie to samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, opóźnienie. Oraz inne możliwe czynniki związane z przesyłem, to na marginesie. Nie wiem z czego kolega wysnuł wniosek, że nie znam specyfikacji (i podał to w tak napuszonym tonie). Ja sprawdziłem to eksperymentalnie, mam nadzieję, ze jeszcze wolno? I w jaki sposób zaprzecza to poglądowi o wpływie kabla USB na transfer, zdaniem kolegi?

 

Kable usb pracują w 100 % w domenie cyfrowej. Nie istnieje tutaj lepsze lub gorsze doprowadzenie sygnału. Jak widzisz jedynym czynnikiem który decyduje o utracie połączenia jest time delay. W momencie gdy przekracza on wartość progową najczęściej zrywane jest połączenie. Główną determinantą ograniczającą połączenie USB jest fizyka. Dokładnie jakie opóźnienie w przesyle elektrycznym wnosi sam przewodnik. Zgodnie z wcześniejszym cytatem jasno widać że przy usb 2.0 ograniczenie wnosi sam miedziany drucik. Który nie jest wstanie szybciej przesyłać sygnału i sam z siebie wnosi pewne opóźnienie na danym odcinku. Dzielimy maksymalne opóźnienie dla hosta usb przez opóźnienie przewodnika na metr i otrzymujemy maksymalną długość kabla usb. Więc tak się wylicza praktyczne ograniczenie długości kabla USB.

 

Teraz do sedna twojego wpisu. Nie wiem skąd u Ciebie "oczywiście" w zdaniu, jak w pierwszym wpisie dowiodłeś swoim argumentem, że mało wiesz na jakiej zasadzie to działa i jakie są ograniczenia. Po prostu walnąłeś gafę i to solidną. Nie wiesz jak wygląda specyfikacja bo piszesz o zniekształcaniu obrazu w kablach USB powyżej 7 metrów. Powiem Ci że jesteś pierwszą osobą która wmawia mi, że zna specyfikację usb i stosuje tak długie kable...

 

Co do twojego eksperymentalnego podejścia to jest ono na poziomie osoby, która bierze koło samochodowe i toczy je po ziemi 5 metrów i stwierdza. Że opór toczny wcale nie wynosi 20 mm a 30 mm. Co mieści się w możliwym rozrzucie.

 

Ciekaw jestem, czy to się konkretnie różni od insynuacji.

 

Już jeden moderator sprzedał mi bana za merytoryczną dyskusję.

Gdyż kolidowało to z jego światopoglądem w kwestii audio.

Stąd też mam ograniczone zaufanie do dyskutanta z zielonym napisem moderacja. Tylko tyle.

 

Jozwa maryn mniemam że dorosły i poważny gość z Ciebie. Nie łatwiej przyznać się do tego, że walnąłeś gafę i powiedzieć sorry, nie wiedziałem.

No i kwestię można by uznać za zamkniętą. A tutaj jakieś wykręty, że niby wiem ale robię wbrew temu co wiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jozwa tonie w bagnie....już ledwo łeb wystaje....ale nadal się trzyma źdźbła tataraku, które niestety już się rwie po ostatnim wpisie arcziego.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

"Kable usb pracują w 100 % w domenie cyfrowej. Nie istnieje tutaj lepsze lub gorsze doprowadzenie sygnału."

 

 

Oczywiście. A cyfra to cyfra, zaś bit to bit. Panowie, ja was bardzo przepraszam, ale widzę tutaj rozumowanie typu "black box". Tu wlata, tam wylata, aqua destilata. Pogląd, jakoby w urządzeniach cyfrowych obiektem transferu i spiritus movens były jakieś "cyferki". Sygnał cyfrowy jest elektryczny, zatem podlega ograniczeniom wprowadzanym przez przewód, a także ograniczeniom urządzeń nadawczych, odbiorczych i dekodujących sygnał. W przypadku sygnału transferowanego w formie optycznej, te ograniczenia dotyczą odpowiednio optyki itd., ale to nie jest w tej chwili tematem dyskusji. Nie wiem jednak, dlaczego to ma być jakiś temat zakazany. Czy to, o czym mówimy, jest dzisiejszym odpowiednikiem poglądu z lat 80., jakoby sygnał przetwarzany przez CD był z (nie wiadomo czyjej) definicji całkowicie pozbawiony błędów i przez to idealny? Każda forma przesyłu i dekodowania sygnałów musi generować jakieś błędy i być w jakimś stopniu podatna na zakłócenia.

Na marginesie, nadal nie jestem pewien dlaczego fakt, że eksperymentalnie sprawdzałem różne długości kabli USB (mówiąc ściśle, od 1 m do 7,5 m, oraz już z czystej ciekawości złączenia przewodów) ma być czymś niezwykłym.

Na marginesie, jaka jest w takim razie zasada działania repeatera (tzw. wzmacniacz USB)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na marginesie, nadal nie jestem pewien dlaczego fakt, że eksperymentalnie sprawdzałem różne długości kabli USB (mówiąc ściśle, od 1 m do 7,5 m, oraz już z czystej ciekawości złączenia przewodów) ma być czymś niezwykłym.

Niezwykłej wręcz z racji sprawowanej funkcji niewiedzy...bul...bul...bul...RIP

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Dlaczego niewiedzy??? Nie rozumiem, zyziu, o co ci chodzi. Ale niezależnie o co ci chodzi, zastrzegam sobie prawo do sprawdzania, jak praktycznie działają różne urządzenia, umówmy się tak, że mogę, dobrze? Ciebie to do niczego nie zobowiązuje. Dziękuję.

Natomiast co do reszty, oficjalnie rezygnuję z ewentualnego przekonywania wierzących, ze istnieje możliwość, ze różne kable USB mogą dawać różny efekt w systemach audio. Ja sam nie jestem o tym całkowicie przekonany, bo nie sprawdzałem ich wpływu na dźwięk, ale widzę że sama wątpliwość zaraz będzie podlegać karze na podstawie przepisów o obrazie uczuć religijnych.

Przy okazji, to jak w końcu działa repeater USB?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego niewiedzy??? Nie rozumiem, zyziu, o co ci chodzi.

Udajesz czy się zgrywasz ?

W specyfikacji usb pisze wyraźnie o kablach do 5 m, a ty stosujesz sobie 7,5m i się dziwisz, że zrywa....i ktoś zarzuca ci niewiedzę ????.....w specyfikacji silnika pisze: stosować wyłącznie olej 0W20 lub 0W30, a ty nie czytasz instrukcji i lejesz 5W50.....dlaczego ? Z NIEWIEDZY !!! Jaśniej nie można - bul, bul, RIP....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Zyziu, no comments. Na marginesie, 7,5 m mi się najczęściej nie zrywa. Ale widzę, że ja piszę, a ty nie czytasz. Nie czuję się na siłach kontynuować w tym stylu, chyba że powiesz w końcu, jak działa repeater, bo nie jestem pewien, a chciałbym wiedzieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę mi wytłumaczyć - z punktu widzenia fizyki - jak producenci kabli USB do zastosowań audio ulepszają te kable w stosunku do standardowych dodawanych do sprzętu. jakie są różnice w przesyle zero-jedynkowym dla różnego rodzaju kabli.

z góry dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyziu, no comments. Na marginesie, 7,5 m mi się najczęściej nie zrywa. Ale widzę, że ja piszę, a ty nie czytasz.

Chłopie opamiętaj się, bo boki zrywać można.....jeśli ktoś czegoś nie przeczytał to ty specyfikacji usb. Amen !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Zyziu, nie wiem jak można jej nie przeczytać, skoro jest wszędzie, pewnie z opakowaniami kabli włącznie. Wpisz sobie usb w google i nie nudź, to już nawet nie jest śmieszne. A jak jesteś taki mistrz to powiedz, jak różne kable usb przewodzą, np. jaka jest maksymalna długość kabli różnych firm, przy której sygnał jest jeszcze normalnie odbierany. Jakie są różnice. Zapraszamy!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

proszę, proszę sezon wakacyjny za pasem, ciekawszych tematów nie ma to i czas najwyższy kolejna kablowojnę rozpętać. Cóż z tego , że tym razem o USB, skoro argumenty obu stron nie ulegają od lat zmianie. Dalej mamy obóz tych co organoleptycznie (nausznie) sprawdzili i dokonali wyboru (głosując np. portfelem) i obóz tych co wiedzą, bo coś gdzieś przeczytali. Ot powtórka z rozrywki :-/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na marginesie, jaka jest w takim razie zasada działania repeatera (tzw. wzmacniacz USB)?

 

Czytałeś specyfikację to zapewne wiesz doskonale :).

 

Natomiast co do reszty, oficjalnie rezygnuję z ewentualnego przekonywania wierzących, ze istnieje możliwość, ze różne kable USB mogą dawać różny efekt w systemach audio.

 

Mi osobiście jest obojętne w co wierzycie. Jedni w Boga, inni w szamana a jeszcze inni w magiczne kable usb. Nie mam zamiaru polemizować na ten temat również bo to nie mój lvl :). Dobrze że wydruk testowy z drukarki wychodzi mi poprawny i nie muszę droższego kabla kupować (taki żart o podobnej tematyce)

 

proszę, proszę sezon wakacyjny za pasem, ciekawszych tematów nie ma to i czas najwyższy kolejna kablowojnę rozpętać. Cóż z tego , że tym razem o USB, skoro argumenty obu stron nie ulegają od lat zmianie. Dalej mamy obóz tych co organoleptycznie (nausznie) sprawdzili i dokonali wyboru (głosując np. portfelem) i obóz tych co wiedzą, bo coś gdzieś przeczytali. Ot powtórka z rozrywki :-/

.

 

Kolego drogi o ile kilka wpisów już tutaj zostawiłem tak można wierzyć, że daleki jestem od wprowadzania w czyjś umysł światła zamętu jakim jest wiedza.

W dyskusji tej nie chodzi o to czy komuś kabelki usb grają lub nie a o argumentację. No i o pewną zasadę wśród dorosłych ludzi, mianowicie o umiejętność przyznawania się do błędów.

 

Kolega podpiera swój pogląd tym że 7 metrowy kabel wpływa na obraz. Więc na dźwięk wpływa również. No i oczywiście podpiera się zawodowym korzystaniem z 7 metrowych kabli usb (co ma dodatkowo spotęgować efekt autorytetu). No i pada stwierdzenie, iż zrywa się obraz.

Wystarczająco dużo danych podał że byłem wstanie odpowiedzieć dla czego się zrywa. Kolejną sprawą że część techniczna jasno określa dlaczego nie będzie różnicy pomiędzy przewodem 5 metrowym a 1 metrowym. Jasno też pokazuje dla czego będzie pomiędzy 1 metrowym a 7 metrowym.

 

Kolega popełnił gafę i zostało to pokazane. Dwa nie chce się przyznać do błędu i kluczy teraz pomiędzy testowaniem rzeczy jasnych i oczywistych na granicy absurdu.

Pytanie czy jeśli ktoś zna zasadę działania piły tarczowej i wie że obetnie mu rękę. To czy testuje to jeszcze w praktyce?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktyka swoja droga, ale wyciagniete tutaj wnioski przez Jozwe to osobny temat, bo ten jego 'profesjonalny' eksperyment to niemalze jak wpiecie pralki o specyfikacji 110/55 do sieci 220/60 i kiedy juz biedna pralka wyzionela by ducha badz wywalilo nam korki, wowczas testujacy podsumowalby to krotko. Jednak jakosc kabla sieciowego uzyta do podlaczenia pralki miala tutaj znaczenie, co sam zaobserwowalem ;')

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.