Skocz do zawartości
IGNORED

Kabel USB - najlepszy z najlepszych!


Szymon

Rekomendowane odpowiedzi

Gość StaryM

(Konto usunięte)

Łucjan Łągiewka, polski wynalazca, inżynier odkrywa 20lat temu, że kiedy trzy i więcej ciał jest względem siebie w ruchu to mechanika newtona tam nie działa.

I od dwudziestu lat nikt tego nie potwierdził?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdził, potwierdził. prof. M.Dobry , prof. S. Gumuła z Poznania i Krakowa i kilku innych naukowców, ale wielu osobom, a nawet branżom jego odkrycia były i są bardzo nie na rękę. Słynna sprawa ze zderzakiem do samochodów, gdzie siła uderzenia jest rozpraszana przez ruch wirowy i kierowca jadąc 60km/h uderza w mur i wychodzi z auta.

Efekt Łągiewki, tak to nazwał któryś z profesorów pokazuje, że siłę bezwładności można łatwo rozproszyć.

Polecam google i youtube, gdzie jest program o Łągiewce.

 

Chcę na tym przykładzie pokazać, że wiele jest jeszcze zjawisk nieopisanych. Tym bardziej ostrożnym należy być przy wyśmiewaniu nowatorskich podejść do niby znanych i zamkniętych tematów. Nie jestem fizykiem, ale elektronika to nie tylko prawo Ohma i Kirhoffa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Nie jestem fizykiem,

Przepraszam za dygresję. Ale jeśli ktoś pisze, że nie jest fizykiem, nie powinien się w myśl obowiązujących tu zasad o fizyce wypowiadać. Zwłaszcza jeśli jego wypowiedzi pokazują, że nie bardzo wie o czym pisze opierajac się na wiadomośiach prasowych, sporządzanych przeważnie przez zupełnie do tego nie przygotowanych dziennikarzy, goniących za sensacją. W ten sposób powstaja plotki, będące potem źródłem wielu nieporozumień. Jeśli ktoś interesuje się fizyką (niekoniecznie zawodowo), z łatwością to dostrzeże, gorzej ze stroniącymi od niej osobami. Mamy wtedy do czynienia z tzw. fizyką dla polityków, czyli taką, która zamiast prawdy pokazuje to czego życzyliby sobie od niej .jej odbiorcy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fizyka również nie jest nauką zamkniętą i cały czas odkrywane są jakieś nowe zależności.

 

Warto mieć otwarty umysł i trochę pokory przed własną wiedzą....

 

Za to najwiecej zaleznosci fizycznych odkrywaja producenci kabli USB, cala smietanka naukowa jest lata swietlne za tymi konstruktorami, bo tylko oni wiedza jak pokonac fizyke kwantowa i zaprojektowac kable grajace tym lepiej, im wyzej sie je wycenia. Przypuszczalnie przy cenach powyzej 1000PLN mechanika Newtona tez juz nie dziala, podobnie jak i ludzki rozsadek, tam sie zaczyna bowiem swiat magii i branzowych magikow;')

 

Tobie tez by Grado_Fanie pokory nieco nie zaszkodzilo ;')

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos fizyki...

 

Łucjan Łągiewka, polski wynalazca, inżynier odkrywa 20lat temu, że kiedy trzy i więcej ciał jest względem siebie w ruchu to mechanika newtona tam nie działa.

 

 

Poproszę o doprecyzowanie warunków, w których dla trzech ciał mechanika Newtona nie obowiązuje, a jeszcze lepiej proszę o podanie publikacji naukowej, w której któś cos takiego twierdzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wysokich napięciach np. nie mają zastosowania prawa z fizyki niskich napięć i takich przykładów wiele....

 

Proszę również o podanie praw fizyki, które działają w zakresie niskich napięć, a nie działają w zakresie wysokich. Co to jest według Kolegi wysokie napięcie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

No to odpowiedź brzmi że zmiany są żadne bo kable nie grają.

Panom którzy słyszą zmiany polecam powrót do szkoły, szczególnie na fizykę.

 

 

Pierwszy raz widzę, żeby wzywać fizyka z powodu słyszenia czegoś. Może wezwij raczej laryngologa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz widzę, żeby wzywać fizyka z powodu słyszenia czegoś. Może wezwij raczej laryngologa?

 

Nie z powodu słyszenia czegoś a z powodu przekonania że się słyszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Potwierdził, potwierdził. prof. M.Dobry , prof. S. Gumuła z Poznania i Krakowa i kilku innych naukowców, ale wielu osobom, a nawet branżom jego odkrycia były i są bardzo nie na rękę. Słynna sprawa ze zderzakiem do samochodów, gdzie siła uderzenia jest rozpraszana przez ruch wirowy i kierowca jadąc 60km/h uderza w mur i wychodzi z auta.

Efekt Łągiewki, tak to nazwał któryś z profesorów pokazuje, że siłę bezwładności można łatwo rozproszyć.

Polecam google i youtube, gdzie jest program o Łągiewce.

 

Chcę na tym przykładzie pokazać, że wiele jest jeszcze zjawisk nieopisanych. Tym bardziej ostrożnym należy być przy wyśmiewaniu nowatorskich podejść do niby znanych i zamkniętych tematów. Nie jestem fizykiem, ale elektronika to nie tylko prawo Ohma i Kirhoffa

 

Kiedyś się zawziąłem i przeczytałem wszytko, co jest na ten temat dostępne. Na ile mogę ocenić, nic nowego, poza zręcznymi rozwiązaniami technicznymi, które nadają się do praktycznego zastosowania. Wrażenie nowości wynika głównie z braków w terminologii fizycznej u wynalazcy i u części jego zwolenników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega GRADO_fan, jak można to było łatwo przewidzieć nie potrafi odpowiedzieć na zadane pytania. Ciekawe dlaczego? Czy zatem jego pozostałe opinie są coś warte?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Polecam google i youtube, gdzie jest program o Łągiewce.

Na Youtube jest wiele filmów, ale nie stanowią one żadnego dowodu na nic. Jako matuzalem to pamiętam wiele cudownych wynalazków, które miały zmienić świat. Nie zmieniły. Zaczynając od słynnej turbinki Kowalskiego po Segwaya. Albo wynalazki okazywały się humbugiem, albo też ich znaczenie nie było tak przełomowe. Oczywiście można też zakładać, że mamy największego wynalazcę świata Łągiewkę, a światowy spisek żydowski/komunistyczny/liberalny/antypolski (niepotrzebne skreślić) postawił przeciw niemu wszelkie moce zła.

 

Tym bardziej ostrożnym należy być przy wyśmiewaniu nowatorskich podejść do niby znanych i zamkniętych tematów. Nie jestem fizykiem, ale elektronika to nie tylko prawo Ohma i Kirhoffa

Nowatorskie podejścia do tematów znanych zawsze okazują się turbinką Kowalskiego, którą mój mechanik (ś.p.) podsumował "samochód musi coś palić - albo benzynę, albo zawory". Dziś tylko ludzie starszego pokolenia pamiętają hałas wokół tego pseudowynalazku. A kabel USB jest kablem cyfrowym i w sensie logicznym lecą tam sobie zera i jedynki - czy ci się to podoba czy nie. I czy to będą stany zmienne pomiędzy 0V a 5V, czy może 1V i 3V to może być szczegół techniczny bez wpływu na cyfrowy przekaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dajcie już spokój z Lucjanem w tym wątku.

 

Jestem już po testach kabli USB, o których pisałem + czarny koń z ostatniej chwili SOtM i jak to w życiu bywa, zwycięzcą już był Chord Sarum i...

wygrał SOtM. Rozdzielczości i przyzwoitej przestrzeni się spodziewałem ale o dziwo zabrzmiał najbardziej analogowo, nie tracąc werwy. Wspaniale zróżnicował niskie składowe. Nie sądziłem, że to przyznam ale miło mnie zaskoczył.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dajcie już spokój z Lucjanem w tym wątku.

 

Jestem już po testach kabli USB, o których pisałem + czarny koń z ostatniej chwili SOtM i jak to w życiu bywa, zwycięzcą już był Chord Sarum i...

wygrał SOtM. Rozdzielczości i przyzwoitej przestrzeni się spodziewałem ale o dziwo zabrzmiał najbardziej analogowo, nie tracąc werwy. Wspaniale zróżnicował niskie składowe. Nie sądziłem, że to przyznam ale miło mnie zaskoczył.

Podaj jakie testowales i jakie miejsca zajely!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej spis, opisywać wszystkich nie mam sił. SOtM i Sarum były wyraźnie najlepsze w moim systemie. Łączyły wodę z ogniem tj. barwę i gładkość z wyśmienitą szybkością i przestrzenią. Do tego SOtM miał wyjątkową kontrolę i barwę niskich składowych.

 

Acoustic Revive nie brałem bo Marcin O. już go testował i dostał baty od wspomnianych kabelków. Wireworld Platinum nikt nie chciał pożyczyć a może nie mieli na półeczce. Jednak sądząc po niższych modelach to cudów nie będzie. Jak ktoś ma to mogę porównać do aktualnego zwycięzcy.

 

Nie chcę krzywdzić Audionovy ale Panowie to jest tragedia! Czy ktoś tego w ogóle słuchał?

 

Cały czas czekam na nowość od Albedo z "kwadratowymi" przewodnikami. Może wreszcie otrzymam na testy...

 

 

1. SOtM

2. Chord USB Sarum

3. Audioquest Diamond

4. Tajwańczyk no name?

5. Audioquest Carbon

6. Cardas Audio Clear USB

7. Wireworld Starlight

8. Chord USB Silver Plus

9. Wireworld Ultraviolet

10. Audionova USB

 

Jeśli ktoś z forumowych wytwórców lub dystrybutorów chciałby sprawdzić gdzie plasują się jego modele to do końca wakacji mogę wziąć kable do testów. Tylko mam prośbę, posłuchajcie ich przed wysłaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdził, potwierdził. prof. M.Dobry , prof. S. Gumuła z Poznania i Krakowa i kilku innych naukowców, ale wielu osobom, a nawet branżom jego odkrycia były i są bardzo nie na rękę. Słynna sprawa ze zderzakiem do samochodów, gdzie siła uderzenia jest rozpraszana przez ruch wirowy i kierowca jadąc 60km/h uderza w mur i wychodzi z auta.

Efekt Łągiewki, tak to nazwał któryś z profesorów pokazuje, że siłę bezwładności można łatwo rozproszyć.

Polecam google i youtube, gdzie jest program o Łągiewce.

 

Chcę na tym przykładzie pokazać, że wiele jest jeszcze zjawisk nieopisanych. Tym bardziej ostrożnym należy być przy wyśmiewaniu nowatorskich podejść do niby znanych i zamkniętych tematów. Nie jestem fizykiem, ale elektronika to nie tylko prawo Ohma i Kirhoffa

 

Co za masakra...

teraz zaczynam rozumieć czemu nie daje się wytłumaczyć dlaczego cyfra jest cyfra i jak to w ogóle działa, jak tu ktoś w Łągiewkę wierzy...

 

Co do meritum: nie kable USB nie wpływają na brzmienie, bo nie mają jak. Na upartego w zasilanym kablu spdif/toslink możńa by zamontować

procesory co by dekodowały, przerabiały i wypuszczały na przykład "cieplejszą barwę" ale dla USB to jest już niemożliwe. Bo nie wiadomo w

jakim formacie lecą dane (mówię już o tych opakowanych w standard USB), bo to zależy od producenta i drivera w kompie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

A czy daloby rade do testow dorzucic ten oto wynalazek, cena kusi, mimo problemow polaczenioowych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

W moim rankingu kabli USB na czele pojawił się Entreq. Już model Konstantin z modułem uziemiającym Minimus był wyraźnie lepszy od reszty. Apollo 2012 to już jest inny wymiar - do dobrych DACow must have. Zobaczymy, czy przetrwa starcie z Acrolinkiem 8N USB i locus design

 

Ten adapter z linka wyżej do niczego się nie nadaje. Sprawdzałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy daloby rade do testow dorzucic ten oto wynalazek, cena kusi, mimo problemow polaczenioowych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie polecam, bas się po tym luzuje i skacze po całym pokoju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wierzę w jedynego, kabla grającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Mo Drodzy, ja trochę z innej beczki. Proszę o wskazówkę, gdzie znaleźć info na temat które kable/piny są wykorzystywane do połączenia sygnałowego w kablu ethernetowym. Gram Transportem i DACem Lampizatora. Mam między ReadyNasem a Transportem jakiś zwykły kabel ethernetowy. Jest pomysł aby takowy kabel zrobić z dobrego materiału. A że materiał tani nie jest - to pomysł jest aby wykorzystać tylko minimalną liczbę (niezbędną) kabli. Zatem pytanie brzmi które piny we wtyczce RJ45 muszę wykorzystać.

 

Pzdr

Stachu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy standardzie ethernet 10/100 transmisja odbywa się na złączach 1,2,3 i 6 licząc od lewej strony jeśli trzymasz RJotke "dzyndzlem" w dół.

Jednak robiąc samodzielnie skrętkę z innego materiału pamiętaj, że równie ważny dla jakosci transmisji jest tutaj wzajemny splot (skręcenie) żył.

 

Rj45plug-8p8c.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim rankingu kabli USB na czele pojawił się Entreq. Już model Konstantin z modułem uziemiającym Minimus był wyraźnie lepszy od reszty. Apollo 2012 to już jest inny wymiar - do dobrych DACow must have. Zobaczymy, czy przetrwa starcie z Acrolinkiem 8N USB i locus design

 

Ten adapter z linka wyżej do niczego się nie nadaje. Sprawdzałem.

 

Kolejna opinia o Entreq Konstantin USB z modułem Minimus:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mo Drodzy, ja trochę z innej beczki. Proszę o wskazówkę, gdzie znaleźć info na temat które kable/piny są wykorzystywane do połączenia sygnałowego w kablu ethernetowym. Gram Transportem i DACem Lampizatora. Mam między ReadyNasem a Transportem jakiś zwykły kabel ethernetowy. Jest pomysł aby takowy kabel zrobić z dobrego materiału. A że materiał tani nie jest - to pomysł jest aby wykorzystać tylko minimalną liczbę (niezbędną) kabli. Zatem pytanie brzmi które piny we wtyczce RJ45 muszę wykorzystać.

 

Pzdr

Stachu

kup gotowca tylko wyższej klasy, kat6 a jak będzie za słabo jest jeszcze kat7

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup gotowca tylko wyższej klasy, kat6 a jak będzie za słabo jest jeszcze kat7

 

Jak sobie przeglądam gotowce to nie widzę gotowych kategorii 7. Masz na coś namiary? Chyba też krosowanego potrzeba będzie celem spróbowania połączenia Transportu z Dyskiem - z pominięciem rutera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesiadłem się z transportu CEC TL 51X na "strumieniowca" Transport Lampizator. No i zaskoczony jestem jak urządzenia cyfrowe są wrażliwe na kable, wibracje itp. Myślałem, że zero to zero, jedynka to jedynka. A tu mnóstwo rzeczy wpływa na dźwięk z Transportu. No z wyzwanie jest nie lada. Chodzi bowiem o to, aby Transport zagrał jak moje poprzednie źródło, czyli CEC (modyfikowny przez Lampizatora). Wydaje się, że w Transporcie pilków już prawie wszystko jest dopracowane: kondy V-cap i Mudorf oraz Jensen (oil in paper), gniazda Furutecha ... itp. No ale próby z "okolicami" Transportu cyfrowego pokazują, jak dużo kwestii "słychać". Np. czy Ready Nas z plikami jest na antywibracyjnych podkładkach, czy zasilacz do Ready Nasa jest na zwykłym kablu, czy na czymś lepszym itp.

 

Teraz mam kable ethernetowe, jakieś "nie wiadomo co". Zatem jest pomysł, aby spróbować dobrego kabla ethernetowego. Oba są metrowe. Między Ready Nasem i ruterem oraz między ruterem i Transportem. Muszę jeszcze spróbować, czy np. krosowanym kablem nie da się bezpośrednio podpiąć Ready Nasa do Transportu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

stachu7012 - jeśli, przynajmniej na razie, nie chcesz zbyt mocno drenować portfela polecam kable ethernetowe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Oczywicie można pójść po bandzie i wziąć od razu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.