Skocz do zawartości
IGNORED

Kabel USB - najlepszy z najlepszych!


Szymon

Rekomendowane odpowiedzi

Uprzejmie proszę Forumowicza BuBos18 o nieprzesyłanie do mnie na prywatnego maila impertynenckich, niegrzecznych wiadomości.

 

Fr@ntz, masz z tymi kablami jakieś doświadczenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Neytony mam między komputerem a routerem i między routerem i dyskiem sieciowym - solidna robota, więcej w tym podejścia inżynierskiego niż audio voodoo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyczyłem od informatyków z pracy różne kable katgorii 5, 6 i 7. Nie znając się na cyfrowych sprawach nie jestem w stanie stwierdzić co ma znaczenie dla "dźwięku". Kable "grają" jednak nieco różnie, przy czym rożnice dotyczą niuansów ale są - co moim zdaniem z technicznego punktu widzenia nie ma sensu. Prawdopodobnie różnice biorą się ze sztywności i z tego, że jakies drgania sprzętu są przenoszone. Zresztą nie wiem. Na osłuch to niezły okazał się jeden z kabli kategorii 5 - bardzo elastyczny. Dwa kable kat. 6 - sztywne - nie zagrały. Są "przymulone". Natomiast najbardziej przypadł mi do gustu jeden z dwóch kabli w kat. 7 (także sztywny, ale jak to w kategorii 7- dobrze ekranowany itp). I jego ostatecznie wybrałem. Dodatkowo wtyk RJ45 został wsadzony w przemysłowy "uchwyt" Neutrika taki z zatrzaskiem a'la złącze XLR, co dobrze się trzyma z gniazem RJ45 Neutrika, jakie Fikus dał w Transporcie.

 

Zdając sobie sprawę, że z technicznego puntu widzenia rozpatrywanie różnic w kablach ethernetowych i ich wpływ na dźwięk kompletnie nie ma sensu - to jednak coś jest na rzeczy. Jako laik upatruję przyczyn w ewentualnych drganiach samego kabla bądź sprzętu. Jednak nie upieram się że mam rację.

 

Temat zamknięty. Dobrałem sobie dobry kabel. Dziękuję Forumowiczom za porady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość SlawekR

(Konto usunięte)

...

Temat zamknięty. Dobrałem sobie dobry kabel. Dziękuję Forumowiczom za porady.

 

 

A ja mam jeszcze pytanie, jeśli można.

 

Ten kabel wykorzystujesz do łączenia transportu strumieniowego bezpośrednio z jakąś konstrukcją DACa, zdaje się od Fikusa, a wcześniej łączyłeś tego samego DACa z transportem CECa? Dobrze myślę? Tak przynajmniej wykoncypowałem, z Twoich wcześniejszych opisów.

 

Pytam, bo warto uściślić, czy korzystasz z infrastruktury Ethernet, czyli kabla i gniazd, ale do przesyłania całkiem innych sygnałów, najprawdopodobniej I2S. Czy może korzystasz z infrastruktury i jednocześnie ze standardowych protokołów ethernetowych.

 

Uściślenie tego jest dość ważne, w kontekście przydatności różnych kabli ethernetowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej zawsze rozbawia problem, co dalej można napisać, gdy się już wyksztusi z siebie to znane " to nie działa, bo nie ma porawa działać". I, gdy nie zaczną się oklaski i ogólne zadowolenie, dochodzi do głosu ta przerażająca pustka, którą trzeba natychmiast zapełnieć kolejnym zdaniem: udowoidnij, że nie jestem głupi. Widać tak potrzeba,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość SlawekR

(Konto usunięte)

Mnie najbardziej zawsze rozbawia problem, co dalej można napisać, gdy się już wyksztusi z siebie to znane " to nie działa, bo nie ma porawa działać". I, gdy nie zaczną się oklaski i ogólne zadowolenie, dochodzi do głosu ta przerażająca pustka, którą trzeba natychmiast zapełnieć kolejnym zdaniem: udowidnij, że nie jestem głupi. Widać tak potrzeba,

 

Nie wiem czy to było odnośnie kontekstu mojej wypowowiedzi. Ale jeśli tak, to informuję Cię, że kwestia którą podniosłem jest bardzo istotna do uściślenia. Bo jeśli łączy kablem DACa z transportem, który zamienił zamiast transportu CD CECa, to oznacza, że przesyła nim sygnał I2S, a nie sygnał ethernetowy. A co jest dość powszechną praktyką. A wtedy z kolei wszelkie teorie dotyczące kabli ethernetowych biorą w łeb i nie obowiązują. Także wszelkie rady, jakich inni udzielili Koledze w kwestii tego kabla, gdy pytał, którymi pinami leci sygnał, czy można zbędne usunąć i żeby nie rozplatał skrętki.

 

Ba, jeśli używa kabla tak jak to wyżej opisałem, to bardzo ważnym staje się ekranowanie tego kabla, a które jest mało istotne gdyby używał go w typowej sieci ethernet.

 

Użycie możliwie najlepszego kabla z ekranem nabiera głębokiego sensu, jak również obserwacje Kolegi co do dźwięku. Jeśli przesyłany jest równolegle typowy sygnał zegarowy CD, to jakość kabla i ekranowanie, stają się priorytetem. Sygnał zegarowy o takiej częstotliwości i amplitudzie jaki spotyka się w transmisji I2S, są bardzo wrażliwe.

 

Więc jeśli "do mnie pijesz", to Twoja interpretacja jest błędna :).

 

Ja po prostu nie chcę, aby ktoś, kto to później przeczyta trafiając tu z Google, kojarzył obserwacje dotyczące jednego typu transmisji, z całkiem innym jej typem, a które łączy tylko podobieństwo w zastosowanym kablu. Stąd moja prośba o uściślenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

No to odpowiedź brzmi że zmiany są żadne bo kable nie grają.

Panom którzy słyszą zmiany polecam powrót do szkoły, szczególnie na fizykę.

A ja Panu (i nie tylko Panu) polecam to:

Dostępne w aptekach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Tak sobie czytam ten wątek i nie mogę się nadziwić ile tu jest śmiechu jak skutecznie można sobie tutaj poprawić humor naprawdę co poniektórzy weźcie się za jakieś kabarety, a nie za testowanie kabla usb.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie fajny test kabli USB jest w ostatnim AV. Kabelek za 50zł firmy Belkin wypadł w testach bardzo dobrze. Wniosek po przeczytaniu tego artykułu jest jeden - solidnie ekranowany kabel i dźwiękowo spełnia oczekiwania audiofila:)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 11 miesięcy temu...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.