Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  266 członków

Audio-gd
IGNORED

Klub Audio-gd


Groh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Coś co będzie na pewno będzie w kolorze czarnym ;) Guziory też się znajdą ;) hmm nie - jednak się nie znajdą - nie licząc jednego.

Kolejnym urządzeniem będzie końcówka - w dobrej cenie :D Ciekawym rozwiązaniem będzie możliwość sparowania dwóch urządzeń aby osiągnąć dual mono.

Szczegóły wrzucimy jeszcze w tym tygodniu.

Końcowa mocy to PRECISION 3

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Każdy ma racje :) Master 3 jest końcówką i jest już długi czas w ofercie. Nowością bedzie jak najbardziej Precision 3. Tutaj będzie kilka ciekawych rozwiązań.

Czekamy na dostawę :) jak tylko dotrze, natychmiast opiszemy nasze wrażenia. Dodatkowo będzie można ją zobaczyć na Audio Show w konfiguracji Dual Mono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do Daców dostępne są piloty?czy jedynie obsługa "ręczna" :)?

 

Mam pytanie czy opisywany na stronie producenta asynchroniczny układ USB VIA 32bit/384kHz DSD/DXD (USB audio class 2) nazywany jest inaczej Amanero Combo 384?

Porównuje 2 Dac-i:

1. DAC NFB-1.38 (Sabre ES9038Pro DSD/DXD)

2.DAC NFB-1DAC (Sabre ES9018 DSD/DXD)

 

Obaj mają na pokładzie Amenero? czy różnią się tylko że ten pierwszy jest oparty na układzie Sabre ES9038Pro ?

 

 

VIA to nie Amanero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaką moc miałby precision 3 w mono? - czy tam są jakoś mostkowane oba kanały?

W stereo ma 70W przy 8Ohm.

Nie ma przełącznika by mogła w mono pracować (chyba że w środku), ale producent informuje że jest możliwość zmostkowania czy pracy w bi-ampingu.

Ma zewnętrzny przełącznik wejścia RCA/XLR

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się dowiadywałem to zależy bo ostatnie wersje chyba miały możliwość o ile układ usb był na oddzielnym pcb a nie na jednej z całym dacem...

Raczej jest odwrotnie, starsze wersje miały przedpotopowy układ Tenor, na płytce. Nowe z XMOS na PCB całego urządzenia.

Edytowane przez rambo54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój 1.32 ma usb zintegrowane na głównej pcb... Kurde to walnęli samobója z takim upgradem w sumie... Szkoda ale dla uporczywych zawsze zostaje opcja dokupienia konwertera zewnętrznego chociaż nie ma wejścia i2s spotykanego w fajnych konwerterach i musi wystarczyć zwykłe coax to jednak 1.32 to już stara konstrukcja i ze średniej półki chociaż nadal jest to dobre urządzenie :)

STACJONARNY: PC->NFB 1.32->HA2013 MOBILNY: HTC 10->CCA C16/FiiO FH5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam też może bym kupił nawet dokładając 100zł do interesu byleby dac był w stanie nie gorszym od mojego :P Zawsze to opcja prostej wymiany układu usb bo jednak konwerter to kolejny klocek na biurku... Tylko to amanero tanie nie jest, 550zł... Widziałem niedawno za 100zł ktoś sprzedawał i Tobie rambo sprzed nosa zwinęli to cena okazyjna jak nic była :P

 

Swoją drogą, jakie jest napięcie dla układu zegara taktującego przy układzie dac w 1.32? Padł mi zegar, rozregulował się czy kij go wie, szumiał jak cholera i chcę nowy kupić (obecnie wsadziłem stockowy 80MHz), tamten był na 3.3V chyba... W usb jest sens wymieniać zegar na dokładniejszy? Tam mam 12.000MHz.

 

Zastanawia mnie czemu mam wysokie skoki latency (według programu dpc latency checker) to niby poziom bezpieczny bo ok 1000us ale kiedy dac jest wyłączony jest to zaledwie do kilkadziesiąt us...

Edytowane przez rayfe

STACJONARNY: PC->NFB 1.32->HA2013 MOBILNY: HTC 10->CCA C16/FiiO FH5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Mam ważne pytanie - czy ktoś orientuje się jakie zasilanie jest na zegar taktujący przy układzie dac a także przy układzie usb w nfb 1.32? Chcę kupić crysteka 100mhz bo mi padł ale nie wiem czy taki sam (na 3.3V) czy może jednak na 5V? W końcu z jakiegoś powodu tamten się uszkodził... Czy niepoprawne wgranie firmware mogło się do tego przyczynić?

Edytowane przez rayfe

STACJONARNY: PC->NFB 1.32->HA2013 MOBILNY: HTC 10->CCA C16/FiiO FH5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ile jest polskiej gwarancji z 4hifi na sprzet Audio Gd? Kupilem uzywke Nfb 11.32 nie dziala funkcja Fixed. Kingwa wskazywal po kolei miejsca ktore zbadac miernikiem i znalazlem upalony rezystor smd. Byla na nim kropla cyny. Sprzedajacy o tym nie wiedzial bo uzywal wylacznie jako wzmak sluchawkowy. Dystrybutor nie odpisal. Urzadzenie jest z 2014r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile jest polskiej gwarancji z 4hifi na sprzet Audio Gd? Kupilem uzywke Nfb 11.32 nie dziala funkcja Fixed. Kingwa wskazywal po kolei miejsca ktore zbadac miernikiem i znalazlem upalony rezystor smd. Byla na nim kropla cyny. Sprzedajacy o tym nie wiedzial bo uzywal wylacznie jako wzmak sluchawkowy. Dystrybutor nie odpisal. Urzadzenie jest z 2014r.

 

Witamy.

Urządzenia posiadają 3 lata gwarancji. Przepraszamy za brak odzewu. Prosimy przesłać wiadomość jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie już jest po gwarancji. Urządzenie zostało kupione 20.10.2017r. Czy wykonujecie naprawy pogwarancyjne ? Jeśli tak to czy odsyłacie to do Chin czy rzecz dzieje się w naszym kraju.

Edytowane przez Mateusz Wielgos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie już jest po gwarancji. Urządzenie zostało kupione 20.10.2017r. Czy wykonujecie naprawy pogwarancyjne ? Jeśli tak to czy odsyłacie to do Chin czy rzecz dzieje się w naszym kraju.

Zależy od usterki. Proszę o kontakt z nami jeszcze raz. Na PW napiszę dane do osoby kontaktowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zamiar zakupić moduł USB Amanero jako upgrade do NFB 7.32. W związku z tym proszę o radę. Czy ktoś już upgradowal w/w daca. Czy jest to prosta czynność wymontowania starego i wstawienia nowego. Czy wymaga lutowania - na zdjęciu modułu brak wlutowanego złącza.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam, mam zamiar zakupić moduł USB Amanero jako upgrade do NFB 7.32. W związku z tym proszę o radę. Czy ktoś już upgradowal w/w daca. Czy jest to prosta czynność wymontowania starego i wstawienia nowego. Czy wymaga lutowania - na zdjęciu modułu brak wlutowanego złącza.

Pozdrowienia

Musisz się skonsultować z 4hifi podając numer seryjny urządzenia bo nie każde miały taką możliwość, mój 1.32 występował w kilku rewizjach, co najmniej dwóch z których jedna ma taką możliwość zaś druga (posiadana przeze mnie niestety) już nie...

 

Ponawiam pytanie zadane jakiś czas temu - czy ktoś wie jakie jest napięcie zasilające zegar taktujący przy układzie dac, np w nfb 1.32? Miałem zegar crystek 100MHz ale uszkodził się (stopniowo zaczęły występować szumy i zakłócenia aż zdominowały sygnał i na wszystkich ustawieniach występowały...). Obecnie siedzi fabryczny 80MHz ale chcę wrócić do crysteka, występuje jednak w wersjach 3.3V i 5V a nie chcę kolejnego uszkodzić bo to koszt powyżej 100zł. Mój padnięty ma chyba 3.3V, to CCHD-950-25.

 

No i pytanie zadane z ciekawości - czy niepoprawny upgrade firmwareu mógł przyczynić się do uszkodzenia tego zegara?

STACJONARNY: PC->NFB 1.32->HA2013 MOBILNY: HTC 10->CCA C16/FiiO FH5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz się skonsultować z 4hifi podając numer seryjny urządzenia bo nie każde miały taką możliwość, mój 1.32 występował w kilku rewizjach, co najmniej dwóch z których jedna ma taką możliwość zaś druga (posiadana przeze mnie niestety) już nie...

 

Ponawiam pytanie zadane jakiś czas temu - czy ktoś wie jakie jest napięcie zasilające zegar taktujący przy układzie dac, np w nfb 1.32? Miałem zegar crystek 100MHz ale uszkodził się (stopniowo zaczęły występować szumy i zakłócenia aż zdominowały sygnał i na wszystkich ustawieniach występowały...). Obecnie siedzi fabryczny 80MHz ale chcę wrócić do crysteka, występuje jednak w wersjach 3.3V i 5V a nie chcę kolejnego uszkodzić bo to koszt powyżej 100zł. Mój padnięty ma chyba 3.3V, to CCHD-950-25.

 

No i pytanie zadane z ciekawości - czy niepoprawny upgrade firmwareu mógł przyczynić się do uszkodzenia tego zegara?

 

Możesz sprawdzić miernikiem....

U mnie jest 3v3. Firmware nie ma żadnego wpływu na pracę generatora taktującego es9018. U mnie fabrycznie też był wmontowany zegar 80 MHz. Zmieniłem na 100 MHz i wgrałem firmware z obsługa dsd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sprawdzić miernikiem....

U mnie jest 3v3. Firmware nie ma żadnego wpływu na pracę generatora taktującego es9018. U mnie fabrycznie też był wmontowany zegar 80 MHz. Zmieniłem na 100 MHz i wgrałem firmware z obsługa dsd.

Czyli normalnie uruchamiam dac bez wpiętego układu zegara i robię pomiar i będzie ok? No to super, pewnie w takim razie i u mnie będzie 3,3V ale zmierzę.

STACJONARNY: PC->NFB 1.32->HA2013 MOBILNY: HTC 10->CCA C16/FiiO FH5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczów. Pytanie - posiadam nfb-10.32 od kilku lat, ale dopiero ostatnio zacząłem używać w nim wzmacniacza słuchawkowego.

gram z Windows 7 / Tidal / Foobar.

Połączony komputer z DACiem po kablu optycznym / usb.

Ustawienia to kolejno filtr:1 / H(eadphones) / L(ow gain) / 3 (wejście optyczne)

 

mój problem mianowicie to szum (jak morze) i brzęczenie (jak owad):

- Beyerdynamic T90 - brak brzęczenia, szum pojawia się powyżej ustawienia głośności na 30

- HiFiman S Edition - brzęczenie i szum występuje na każdym ustawieniu głośności prócz 15 i 23 (!) czasem jest tylko szum a czasem brzęczenie

- Sony MDR-7506 - identyczna sytuacja jak z HiFiman;em

 

Dzieje się tak samo na kablu optycznym jak i po dołączonym do zestawu usb.

Jakieś pomysły? remedia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.