Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  266 członków

Audio-gd
IGNORED

Klub Audio-gd


Groh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do mnie właśnie przed chwilą przyjechał i muszę trochę odczekać żeby się ugrzał. Pierwsze wrażenie - wygląd fenomenalny. W dodatku jest na prawdę duży, ale na szczęście zmieści się do szafki. Już Denon PMA2500ne to był kawał wzmacniacza, a ten jest jeszcze większy i sporo cięższy.

W takim razie pod koniec tygodnia czekamy na opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon był podbarwiony, przy głośniejszym słuchaniu średnica robiła się krzykliwa. Master jest dużo bardziej neutralny, głosy ludzkie są duże bardziej prawdziwe. Adel zaśpiewała świetnie, podobnie jak Leonard Cohen, Na pma 2500 głosy były zniekształcone. Po 4h słuchania różnej muzyki jestem zadowolony. Średnica jest na poziomie Caspiana + bardzo dobre rozciągnięcie w górę i w dół (czyli to czego Caspianowi brakowało). Bas podobny jak w Heglu H200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, ze jestem zachwycony. Jedyny minus to chyba, troszkę spłaszczony dźwięk przy bardzo cichym słuchaniu. Ten wzmacniacz lubi grać głośno.

 

Druga sprawa po raz n'ty przekonałem się jak ważne jest okablowaniem - na początku Black Dragon nie chciał współpracować AGD po RCA, więc wpiąłem mu XLR'y (takie najtańsze studyjne na kablu cardasa) i mi trochę ostro to grało. Teraz przepiąłem na swoje Straight Wire Serenade RCA i jest pięknie, podejrzewam że takim kablu tyle że na XLR byłoby jeszcze lepiej z uwagi na w pełni zbalanoswaną budowę.

 

Na pewno będę chciał jakiegoś DACa z Audio GD jeszcze posłuchać w zamian za Black Dragona (pewne rzeczy w funkcjonalności mi w nim bardzo przeszkadzają).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny minus to chyba, troszkę spłaszczony dźwięk przy bardzo cichym słuchaniu. Ten wzmacniacz lubi grać głośno.

Co masz na myśli "głośno"? Ja nie jestem w stanie słuchać głośniej niż "50" (5% mocy) na wyświetlaczu - cicho to około "10" (0,5% mocy). Poniżej 10 jest ...cicho i zazwyczaj pełni nie można poczuć, ale to pewnie w żadnym wzmacniaczy przy pół procencie mocy za bardzo nie będzie grało. Powyżej 10 jest już dobrze a przy 20 zazwyczaj jest bardzo dobrze i ja nie odczuwam jakiegoś spłaszczenia dźwięku przy ustawieniu powyżej 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mam takie wrażenie tylko przez bardzo małe narastanie głośności na początku skali.

A w jakim zakresie standardowo słuchasz (wskazanie poziomu głośności na wyświetlaczu) i kiedy robi się dla Ciebie głośno?

Wiem, że to zależy od głośników, nagrania płyty i wielu innych czynników. Zastanawiam się czy podobnie wyszłoby i u Ciebie:

do 10 - cicho i nie w pełni "rozwinięty",

między 10 a 20 cicho, ale ok,

między 20 a 35 średnio ale bardzo fajnie.

Powyżej 40 zazwyczaj daje czadu. Mój maks to 50, przy słuchaniu dłużej niż 2-6 minuty, dłużej nie jestem w stanie słuchać:) Raz posłuchałem powyżej 60, ale wytrzymałem góra 20-30 sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jakim zakresie standardowo słuchasz (wskazanie poziomu głośności na wyświetlaczu) i kiedy robi się dla Ciebie głośno?

Wiem, że to zależy od głośników, nagrania płyty i wielu innych czynników. Zastanawiam się czy podobnie wyszłoby i u Ciebie:

do 10 - cicho i nie w pełni "rozwinięty",

między 10 a 20 cicho, ale ok,

między 20 a 35 średnio ale bardzo fajnie.

Powyżej 40 zazwyczaj daje czadu. Mój maks to 50, przy słuchaniu dłużej niż 2-6 minuty, dłużej nie jestem w stanie słuchać:) Raz posłuchałem powyżej 60, ale wytrzymałem góra 20-30 sekund.

 

Chyba podobnie mam u siebie. Od 10 jest już fajnie. Jak miałem podkręcone do 60 i słuchałem muzyki filmowej, to jak mi w pewnym momencie przywaliło basem to myślałem, że mi głośniki membrany wyplują.

 

Krótka piłka co brać do odsłuchu Master 11 czy NFB 27.38. Ma zagrać nie gorzej niż Black Dragon.

Edytowane przez cichom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jedna z nielicznych recenzji.

 

Mi już pierwsze wrażenie mija. Z Harpiami jest bardzo dobrze, za to brakuje mi trochę otwarcia na górze. Być może jest to zasługa Black Dragona i mojego iterkonektu. Zobacze jeszcze jak będzie sprawa wyglądała z przetwornikami A-gd. Wypróbuję też połączenia przez acss. Tak czy tak, M10 chyba najbardziej się spasował z Harpiami ze wzmacniaczy które miałem u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby to kogos interesowalo (ja np. lubie wiedziec :) ) to Master 10 ma:

-szybkość narastania napięcia wyjściowego Slew Rate wynosi wysokie 150Vus

-wydajnosc pradowa wynosi 60A w 10us

-wspolczynnik tlumienia 80 przy 8Ω

 

4hifi, moze warto umiescic, te badz co badz bardzo wazne, dane na stronie w specyfikacji?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby to kogos interesowalo (ja np. lubie wiedziec :) ) to Master 10 ma:

-szybkość narastania napięcia wyjściowego Slew Rate wynosi wysokie 150Vus

-wydajnosc pradowa wynosi 60A w 10us

-wspolczynnik tlumienia 80 przy 8Ω

 

4hifi, moze warto umiescic, te badz co badz bardzo wazne, dane na stronie w specyfikacji?

 

pzdr

 

Bardzo dziękujemy za informację. Na pewno je umieścimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra do tematu wróce po weekendzie jak wróce z nart. Może wezmę Mastera 11 jak i 27.38 na odsłuch jednocześnie. Inaczej będzie ciężko wybrać.

Posłuchałem na jednej sesji najpierw NFB 27.38, a potem Master 11.

NFB 27.38 gra bardzo dynamicznie i szczegółowo, dobry dźwięk ale przy dłuższym słuchaniu może być męczący.

Dopiero jak posłuchałem Mastera 11 to dowiedziałem się ile barw może mieć średnica, dźwięk jest bardziej bogaty, szczegóły funkcjonują jako uzupełnienie przekazu, a nie danie główne. Dlatego wybrałem Mastera 11.

W efekcie do sprzedania jest DAC NFB1 (2014, VIA Vinyl) i słuchawkowiec NFB6.

Zainteresowanych proszę o kontakt na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.