Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  266 członków

Audio-gd
IGNORED

Klub Audio-gd


Groh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że konkurencja wzięła się za AudioGD :) Nigdy nie słyszałem o tym aby AGD miało kosmiczną technologię, tylko dobrze wykonane klocki :)

Widzę, że konkurencja wzięła się za AudioGD :) Nigdy nie słyszałem o tym aby AGD miało kosmiczną technologię, tylko dobrze wykonane klocki :)

właśnie zamówiłem audio gd nfb 1.38 i kompletnie się tym nie przejmuje.Uważam że klocki audio gd mają dobry stosunek jakość-cena jak i polskie produkty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki robili sobie tani sprzęt jako jedni z wielu to nie było problemu - z tymi dac'ami R2R to już gorzej ponieważ chcą konkurować z grubszymi rybami. Gdyby ten topowy dac kosztował 2 lub 3 razy więcej to problemu by nie było.

 

Myślę, ze już przetwornikami na 1704UK mocno namieszali na rynku. Ale fakt, im bardziej brniesz, tym bardziej na Ciebie patrzą. Ja tak, jak kolega Bogdan, słucham muzyki nie wykresów. :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teorii spiskowych nie ma :) w sumie produkt już nawet nie jest w sprzedaży - więc może i poszło z nim coś nie tak. Nie zmienia to faktu iż urządzenia mają setki pozytywnych opinii i dziwi mnie nagle jedna negatywna. Ale to dobrze - nie popełnia błędów ten kto nic nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość magicman77

(Konto usunięte)

@EMIL

 

zgadza sie, elementy SMD maja tu wielka zalete w postaci braku indukcyjnosci przez bardzo krotkie nogi, a wlasciwie ich brak, z drugiej strony takie a nie inne pomiary oczywiscie wynikaja rowniez z braku ujemnych sprzezen zwrotnych (o czym Kingwa otwarcie pisze na swoich stronach) w calej aplikacji, zeby to pozniej gralo, to te ogromne ilosci pojedynczych tranzystorkow musialyby byc naprawde dobrze parowane (a z tym podejrzewam moze byc roznie i pozniej takie kwiatki)

 

Nie podobaja mi sie takze newralgiczne punkty jak umieszczanie na PCB kondensatorow szczegolnie tych typu 100nF niekoniecznie blisko miejsca gdzie sa nogi elementu na zasilaniu, to mija sie kompletnie z celem, chyba ze stosuje sie pewne tricki z plane'ami na zaawansowanych wielowarstwowych plytkach (nie mylic z dwustronna), nieumieszczenie go jak wczesniej opisano wlasciwie eliminuje ten element calkowicie, jego sens w innym miejscu nie istnieje, szczegolnie jesli sa to miejsca podatne na zaklocenia wysokich czestotliwosci

 

Sluchalem wiele sprzetow od audio-gd i niektore z nich naprawde swietnie graly, ciezko poddawac ocenie to, co jest mierzone w syntetycznych testach na bazie sinusa o okreslonej amplitudzie i czestotliwosci, czy pojedynczego impulsu wymuszenia w okolice 0dbm i tego jak wygladaja pozniej kolejne harmoniczne, prawdziwa muzyka wyglada troszke bardziej w zlozony sposob i ogrom zjawisk jaki tam ma miejsce ciezko ogarnac jakimkolwiek syntetycznym benchmarkiem (jesli ktos kiedys interesowal sie skad sie bierze rozna barwa przy tych samych czestotliwosciach sygnalu i amplitudzie, lub jakie zjawiska zachodza przy tym kiedy naklada sie na siebie mnostwo skladowych dzwieku, gra multum instrumentow i czemu na niektorych sprzetach slychac wszystko nadal wyraznie, a na innych juz zbita pape, polecam sie zainteresowac jak zbudowany jest plik wav i jak wyglada praca adc/dac, co to jest aliasing, filtry cyfrowe, analogowe, co moga zepsuc po drodze, a w czym pomoc, gdzie jest kompromis)

 

jednak z drugiej strony trafilem na takie modele audio-gd, ktorych prawie nie dalo sie sluchac, sialy dziwnymi artefaktami, przy skokach dynamiki pojawialy sie znieksztalcenia, czego np nie bylo w innym dokladnie takim samym modelu, stad pewna watpliwosc w kierunku kontroli jakosci i powtarzalnosci egzemplarza

 

Swoja droga tam tez mierzyli exasounda no i to calkiem inna bajka, pomijam ze istnieja sprzety gdzie i w testach syntetycznych wychodza jak 'state of the art', a dopiero jak sie poslucha to jest bajka calkowita -> a raczej rozsadna kolejnosc: najpierw slucham i rzeczywiscie gra to dla mnie jak oczekuje, mam punkt odniesienia do tego jak powinno cos grac w rzeczywistosci, czesto bywam na koncertach akustycznych w malych, kameralnych salach, doswiadczam i konfrontuje swoj aktualny tor tak, aby uzyskac to co slysze na zywo (albo poprzez specyficzne preferencje, albo poprzez ciagle iteracje w takim doborze elementow toru, ze po pewnym czasie nie musze kupowac biletow na koncerty muzyki klasycznej czy akustyczny jazz na sali, ktora jest odpowiednio przygotowana w kazdym aspekcie i prezentuje mi bogactwo dynamiki, naturalnego dzwieku instrumentow, naturalnego ataku, wybrzmiewania, barwy, wyzszych harmonicznych, tekstury itd)

 

Pozniej kiedy juz wiem, ze znalazlem to czego oczekuje moge z czystej ciekawosci zobaczyc co ma w srodku i w jaki konkretnie sposob zaaplikowane, no i jak wygladaja wykresy (tylko wtedy nie ma to juz wiekszego znaczenia)

 

Mysle, ze taki sposob jest najbardziej zdrowy, wymaga jednak osluchania wielu klockow i pewnej zdolnosci laczenia elementow ze soba w tor, pewnych limitow nie da sie przeskoczyc ale jest pewien prob skalowalnosci cenowej, po ktorego przekroczeniu dalsze inwestycje mijaja sie z celem, nierzadko jest to tez po prostu odejscie w innym kierunku niz skok o klase w gore czy w dol

 

Dobrze przede wszystkim jasno okreslic czego sie oczekuje i trzymac sie swojej wizji dzwieku, uwazac na tony sponsorowanych recenzji w sieci, wylewy glupot na forach ludzi, ktorzy na sile chca byc fajni nie majac najmniejszych podstaw w temacie - zarowno teoretycznych jak i osluchania w tym co bylo/jest aktualnie na rynku, ot po prostu sluchac wlasnymi uszami, korzystac z jak najwiekszej ilosci niezobowiazujacych odsluchow roznych kombinacji dac/wzmak/sluchawki, prowadzic konstruktywna / madra dyskusje bez obrazania innych, dzielic sie zdobytym doswiadczeniem na przestrzeni wielu lat, wymieniac argumenty, poprzez to wszystko oszczedzac mnostwo pieniedzy - byloby fajnie :>

Edytowane przez magicman77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, forum czytamy. Napisaliśmy do producenta w tej sprawie. Czekamy na odpowiedź. Swoją drogą nie mieliśmy żadnych zgłoszeń w związku z wadą lakieru na urządzeń AGD. Musielibyśmy zebrać kilka takich zgłoszeń, sprawdzić numery seryjne - może powstała wadliwa partia obudów ? Oczywiście na chwilę obecną to nasze gdybanie, ale na pewno zajmiemy się tym tematem.

 

Trochę czasu już minęło,czy AudioGd dało odpowiedź w sprawie blaknięcie czarnej powłoki obudowy Precision 2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość magicman77

(Konto usunięte)

https://www.youtube.com/watch?v=BXyjsSYjnL8 Robert Watts dzieli sie doswiadczeniami z calego swojego zycia odnosnie projektowania DAC-ow, co go bolalo w r2r, co w delta sigma, jest tez o rodzynku opartym na PWM (jak w pewnych starych arcamach, chyba 8 albo 8se), jakie sa ograniczenia dac-ow 'z półki', czemu siegnal po fpga i customowy dac jak u dcs-a

 

https://www.youtube.com/watch?v=2V6YN-mshmY facet od sprzetu Audio Precision, troche z dystansem do tego wszystkiego, co i jak w biznesie :> no i czego nie powiedza Ci syntetyczne benchmarki i czemu niektore z tych testow w ogole mijaja sie z celem i sa czystym marketingiem

 

Swietne warsztaty od naprawde kumatych gosci, duzo wiedzy, ktora dobrzy specjalisci nie lubia sie dzielic, ktorej w ksiazkach na prozno szukac podanej w sposob bezposredni, polecam

Edytowane przez magicman77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.youtube.com/watch?v=BXyjsSYjnL8 Robert Watts dzieli sie doswiadczeniami z calego swojego zycia odnosnie projektowania DAC-ow, co go bolalo w r2r, co w delta sigma, jest tez o rodzynku opartym na PWM (jak w pewnych starych arcamach, chyba 8 albo 8se), jakie sa ograniczenia dac-ow 'z półki', czemu siegnal po fpga i customowy dac jak u dcs-a

 

https://www.youtube.com/watch?v=2V6YN-mshmY facet od sprzetu Audio Precision, troche z dystansem do tego wszystkiego, co i jak w biznesie :> no i czego nie powiedza Ci syntetyczne benchmarki i czemu niektore z tych testow w ogole mijaja sie z celem i sa czystym marketingiem

 

Swietne warsztaty od naprawde kumatych gosci, duzo wiedzy, ktora dobrzy specjalisci nie lubia sie dzielic, ktorej w ksiazkach na prozno szukac podanej w sposob bezposredni, polecam

 

Robert Watts to facet, od którego można się bardzo dużo nauczyć, na head fi tłumaczy konkretne rozwiązania zawarte w swoich DAC, niektóre są mało popularne - np.zasilanie odbiornika USB z kompa, aby zapewnić separację galwaniczną po i2s i wpływ RFI/EMI na brzmienie DAC. W pracy używam Chord Mojo i rzeczywiście "gra" inaczej.

 

 

 

 

RW jest zwolennikiem stromej filtracji cyfrowej, mój DAC na SABRE po ustawieniu takiej filtracji w SOX zaczął mieć wspólny mianownik z Mojo, dzwięk jest mniej rozmyty i szybszy.

 

To tez warto obejrzeć:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Chętnie bym kupił Audio Gd Precision 2, może ktoś z Kolegów będzie zmieniał na Master 10.

 

Oj chyba ciężko będzie znaleźć kogoś chętnego do sprzedaży, takiego wzmaka 2 w jednym o takiej jakości szukać ze świecą , przynajmniej ja nie sprzedaje :-)

Do Mastera 10 niewiele mu brakuje

Edytowane przez gabler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba ciężko będzie znaleźć kogoś chętnego do sprzedaży, takiego wzmaka 2 w jednym o takiej jakości szukać ze świecą , przynajmniej ja nie sprzedaje :-)

Do Mastera 10 niewiele mu brakuje

 

Wiem, ale kto pyta ponoć nie błądzi :-)

Edytowane przez rafal73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie mogę robić upgrade mojego 10es2

Najpewniej odpowiedź znajdziesz u dystrybutora.

W 10es2 sam raczej nie zrobisz wymiany układu usb.

Najprostsza wymiana jest w dac na PCM 1704,choć nie da się ot tak wyjąć płytki z VIA i wsadzić tą z Amanero,

W dac opartych o kości Sabre,sprawa jest bardziej złożona,więc radzę nie grzebać samemu i zwrócić się do dystrybutora 4hifi.pl .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.